نويسنده رمان‌هاي پرفروش دروغگويي روي مبل، دژخيم عشق و مسئله اسپينوزا و همچنين يكي از قابل احترام‌ترين افراد در حوزه روان‌درماني، گلچيني از مشهورترين آثار خود را ارائه داده و آن‌ها را با مقالات جديد و درخشاني در مورد نوشتن و هنر روان‌درماني مزين كرده است. خوانندگان در اين اثر با تنوع در نوشته‌هاي او رو‌به‌رو مي‌شوند كه از قطعات توضيحي در مورد بيماران گرفته تا الگوهاي نظري و البته ادبيات گسترش يافته است. اين گزيده‌ها، كه به دقت ويرايش شده‌اند شامل بخش‌هايي از نوشته‌‌هاي استادانه يالوم در حوزه گروه‌درماني و درمان اگزيستانسيال و همچنين گلچيني از دژخيم عشق، وقتي نيچه گريست و دروغگويي روي مبل است. مقدمه يالوم براي كتاب حاضر، مقدمه‌هاي بخش‌هاي مختلف و سه مقاله جديد در مورد روايت بخش‌هاي جديدي است كه او به اين كتاب اضافه كرده است. يالوم هم در آثار داستاني و هم در آثار غيرداستاني خود از پشت عينك روان‌درماني به بررسي‌ ماهيت انساني مي‌پردازد و به ما نشان مي‌دهد كه خط ميان حقيقت و تخيل هميشه به راحتي قابل تشخيص نيست. علاقه بسيار زياد به روايت از همان ابتداي كار يالوم، انگيزه‌اي مهم براي او بوده و همين اشتياق است كه اين گزيده‌ها را به همديگر چفت كرده است. خوانندگان با پيشينه‌هاي گوناگون مي‌توانند به سراغ يالوم‌خوانان بيايند. خوانندگان متون باليني دكتر يالوم مسحور آثار داستاني وي مي‌شوند و خوانندگان عمومي او نيز دركي وسيع‌تر از كار روان‌درماني پيدا مي‌كنند. همه نشاني از يك استاد را در مي‌يابند.
زبان فارسي
نويسنده اروين يالوم
مترجم حسين كاظمي يزدي
سال چاپ 1397
نوبت چاپ 4
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 608
قطع رقعي
ابعاد 14 * 2.9 * 21.3
نوع جلد شوميز
وزن 660
شابك9786008593003
, 08/11/1396 11:28 ب.ظ
از: جعفر
لازم به توضیح است که خوانندگان در این اثر ارزشمند با تنوع در نوشته‌های یالوم رو به رو می‌شوند که از قطعات توضیحی در مورد بیماران گرفته تا الگوهای نظری و البته ادبیات، گسترش یافته است. این گزیده‌ها که به دقت ویرایش شده‌اند، شامل بخش‌هایی از نوشته‌های استادانه یالوم در حوزه گروه‌درمانی و درمان اگزیستانسیال و همچنین گلچینی از «دژخیم عشق»، «وقتی نیچه گریست» و «دروغگویی روی مبل» است.
مقدمه یالوم برای کتاب حاضر، مقدمه‌های بخش‌های مختلف و سه مقاله جدید در مورد روایت بخش‌های جدیدی است که او به این کتاب اضافه کرده است.
یالوم، هم در آثار داستانی و هم در آثار غیرداستانی خود از پشت عینک روان‌درمانی به بررسی ماهیت انسانی می‌پردازد و به ما نشان می‌دهد که خط میان حقیقت و تخیل، همیشه به راحتی قابل تشخیص نیست. علاقه بسیار زیاد به روایت، از همان ابتدای کار یالوم، انگیزه‌ای مهم برای او بوده و همین اشتیاق است که این گزیده‌ها را به همدیگر چفت کرده است.
خوانندگان با پیشینه‌های گوناگون می‌توانند به سراغ «یالوم خوانان» بیایند. خوانندگان متون بالینی دکتر یالوم، مسحور آثار داستانی وی می‌شوند و خوانندگان عمومی او نیز درکی وسیع‌تر از کار روان‌درمانی پیدا می‌کنند و همه نشانی از یک استاد را درمی‌یابند.
این بررسی مفید بود؟ 2 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند