فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

انگيزش (منطق پنهاني كه انگيزه‌هاي ما را شكل مي‌دهد)

  • 25,000 تومان

شرح شغل رسمي ما هرچه كه باشد، ما همه انگيزه‌دهندگاني پاره‌وقت هستيم. انگيزش از بخش‌هاي اصلي زندگي ماست، اما واقعاً چقدر نسبت به آن آگاهي داريم؟ واقعاً چقدر از چگونگي عملكرد و نقش آن در زندگيمان مي‌فهميم؟ فرض بر اين است كه انگيزش از پاداش خارجي مثبت مشتق مي‌شود. اين را انجام بده، آن را بگير! اما چه مي‌شود اگر داستان انگيزش در واقع بسيار پيچيده‌تر، بغرنج‌تر و سحرآميزتر از چيزي باشد كه ما فرض مي‌كنيم؟ اين كتاب، جنگل ذات واقعي انگيزش را، و نيز بي‌بصيرتي ما در رابطه با پيچيدگي و قوت‌هاي آن را به خوبي كاوش مي‌كند. اميدوارم اين كتاب نوري بر اين جهان پيچيده، زيبا و ژرف انسان و روانشناسي باشد. انگيزش، دشتي سرشار از درختان در هم تنيده، رودخانه‌هاي كشف نشده، حشرات تهديدآميز، زمين‌هاي كشاورزي و پرندگان رنگارنگ است. اين دشت اجزاء بسياري دارد كه ما فكر مي‌كنيم اهميت دارند اما اين‌طور نيست. حتي بيش‌تر، سرشار از جزئيات غيرمتعارفي است كه ما كاملاً ناديده مي‌گيريم و فكر مي‌كنيم هيچ اهميتي ندارند، ولي بسيار مهمند. انگيزش دقيقاً چيست؟!

حقايق بي‌صداقتي (چگونه به همه دروغ مي‌گوييم به ويژه به خودمان)

  • 17,000 تومان

اكثر ما خود را فردي صادق مي‌پنداريم اما در حقيقت همه ما در زمينه‌هاي مختلف تقلب مي‌كنيم. در همه جاي دنيا از كلاس درس گرفته تا محل كار، رفتارهاي غيراخلاقي وجود دارد. هيچ يك از ما بي‌اخلاقي در امان نيستيم، حتي اگر دروغ مصلحت‌آميز در جهت حل مشكل يا سرپوشي براي گزارش مالياتي باشد. كتاب "حقايق بي‌صداقتي" نشان مي‌هد چرا در برخي مسايل، راحت‌تر از بقيه دروغ مي‌گوييم. چگونه برملا شدن دروغ، كم اهميت‌تر از متقلب بودن است. چگونه مسايل مالي، مسير رفتارهاي غيراخلاقي را به صورت خودآگاه و ناخودآگاه هموار مي‌سازد. با خواندن اين كتاب متوجه مي شويد چگونه رفتارهاي غيراخلاقي در زندگي شخصي، حرفه‌اي و دنياي سياست همه ما را تحت تاثير قرار مي‌دهد در حالي كه خود را فردي با استانداردهاي اخلاقي بالا تصور مي‌كنيم. اما هنوز دير نشده، دن ايرلي با انجام تحقيقات زيادي متوجه مي‌شود چه فاكتورهايي باعث صادق بودن ما خواهد شد و روش‌هاي دستيابي به ارزش‌هاي اخلاقي در زندگي روزمره كدام‌اند. با دستاوردهاي علمي و شخصي در زمينه حقايق بي‌صداقتي نگرش‌مان نسبت به خود، رفتارهايمان و ديگران تغيير خواهد كرد.

پاداش (منطق پنهاني كه انگيزه‌هاي ما را شكل مي‌دهد)

  • 33,000 تومان

عموما تصور مي‌شود كه انگيزه تحت تاثير پاداش‌هاي ملموس و بيروني است. «فلان كار رو بكن، در مقابلش فلان چيز رو بگير.» اما حكايت انگيزه جكايتي بسيار ظريف‌تر، پيچيده‌تر و محسوركننده‌تر از فرض‌هاي ساده ماست. انگيزه جنگلي است پر از درختان درهم تنيده، رودخانه‌هاي كشف نشده، حشره‌هاي خطرناك، گياهان عجيب و غريب و پرنده‌هاي رنگارنگ. اين جنگل پر از چيزهايي است كه فكر مي‌كنيم خيلي اهميت دارند اما در حقيقت اهميت زيادي ندارند، و مهم‌تر از آن، پر از جزئيات غيرمعمول بسيار مهمي كه يا به طور كامل ناديده‌شان مي‌گيريم يا فكر مي‌كنيم اهميت چنداني ندارند. كتاب پيش‌رو كاوشي درباره دنياي پيچيده انگيزش و نقش آن در كار و زندگي روزمره‌مان است.اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.و اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

بي‌منطقي‌هاي هر روز ما

  • 35,000 تومان

در زندگي وقتي پاي انتخاب به ميان مي‌آيد، تصور ما اين است كه با اختيار عمل مي‌كنيم؛ فكر مي‌كنيم كه انتخاب ما هوشمندانه و منطقي است. آيا واقعا همين‌طور است؟ دن آريلي متخصص اقتصاد رفتاري در انستيتو تكنولوژي ماساچوست (MIT) در يك رشته آزمايش‌هاي روشنگرانه و اغلب حيرت‌انگيز، فرضيات عام در مورد بنياد عقلاني رفتارهاي ما را مردود مي‌شمارد. آريلي تجربيات روزمره را با شيوه‌اي جديد از تحقيقات درهم مي‌آميزد و نشان مي‌دهد كه چگونه توانايي استدلال عقلاني ما توسط انتظارات، احساسات، هنجارهاي اجتماعي و ساير نيروهاي نامرئي و ظاهرا غيرمنطقي از مسير خود منحرف مي‌شود. آريلي آشكار مي‌كند كه نه تنها هر روز خطاهاي ساده و بس حيرت‌انگيزي انجام مي‌دهيم، بلكه اشتباهات يكسان را تكرار مي‌كنيم. مدام در حال پرداخت اضافي، ناچيز شمردن مشكلات و وقت‌كشي هستيم. قادر به درك اثر شگرف احساسات بر خواسته‌هاي خود نيستيم و براي داشته‌هاي قبلي خود ارزشي بيش از حد قائليم. با اين وجود، اين رفتارهاي گمراه‌كننده نه تصادفي هستند و نه بي‌معنا. اين رفتارها ضابطه‌مند و قابل پيش‌بيني هستند و عملكرد ما را به طرزي قابل پيش‌بيني غير منطقي مي‌سازند. آريلي شرح مي‌دهد كه براي تصميم درست‌تر - از نوشيدن قهوه تا كاهش وزن و از خريد اتومبيل تا گزينش همسر دلخواه، چگونه الگوهاي سازمان‌يافته انديشه را ناديده بگيريم. بي‌منطقي‌هاي هر روز ما روش مراوده ما با جهان پيرامون را تغيير خواهد داد - هر بار با يك تصميم پيش پا افتاده.

پشت پرده رياكاري (چگونه به هر كس دروغ مي‌گوييم به ويژه به خودمان)

  • 37,000 تومان

بيشتر ما خودمان را دست‌كار در نظر مي‌گيريم، اما، همگي‌مان دست به دغل‌كاري مي زنيم. در هر جايي رفتارهاي عاري از اخلاق هست: از مراكز حكومتي گرفته تا بورس، از كلاس درس گرفته تا كارخانه. هيچ يك از ما در مصونيت نيستيم، خواه دروغي مصلحت‌آميز بگوييم تا دردسري را رفع و رجوع كنيم خواه در صورت هزينه‌ها «يك كوچولو» دست ببريم تا منفعتي كسب كنيم. در پشت پرده رياكاري مي‌بينيم كه دغل كاري بر خلاف تصور معمول بر پايه رفتار خردمندانه هزينه ـ فايده نيست. به واقع نيروهاي نابخردانه‌اي كه به شمار نمي‌آوريم، اغلب بر رفتار اخلاقي يا غير اخلاقي ما حكم مي‌رانند. آريلي نشان مي‌دهد كه چرا گفتن بعضي دروغ‌ها ساده‌تر است، چه چيزي ما را در كارهاي تجاري و سياسي به رياكاري سوق مي‌دهد، رفتارهايي كه هم به عمدند و هم به سهو. آريلي نمونه‌هاي فردي و سازماني متعددي را به ما نشان مي‌دهد، تا ببينيم رفتار غيراخلاقي چگونه بر همه ما تاثير مي گذارد، و از آن جالب‌تر حتي هنگامي كه خودمان در جايگاه رفيع معيارهاي اخلاقي تصور مي‌كنيم، عملا بازيگر پرجنب و جوش صحنه رياكاري هستيم. اما پايان شب سيه سپيد است. خواهيم ديد كه چه كنيم تا درستكار بمانيم، و با چه ترفندهايي خودمان را از شر دغل‌كاري دور نگه داريم. دن آريلي در پشت پرده رياكاري شيوه نگريستن ما به خودمان، كارهايمان، و نيز ديگران را دگرگون مي‌سازد.اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.

نابخردي‌هاي پيش‌بيني‌پذير (نيروهاي پنهاني كه به تصميمات ما شكل مي‌دهند)

  • 50,000 تومان

چرا سردرد ما پس از خوردن آسپيرين يك سنتي باقي مي‌ماند، ولي بعد از خوردن آسپيرين 50 سنتي از بين مي‌رود؟ چرا وقتي معده‌مان ديگر جا ندارد، باز هم سراغ بوفه مجاني مي‌رويم؟ چرا بابت يك فنجان قهوه 4/15 دلار مي‌دهيم در حالي كه تا همين چند سال پيش بابت آن كم‌تر از يك دلار مي‌پرداختيم؟ وقتي زمان تصميم‌گيري در زندگي‌مان مي‌رسد، فكر مي‌كنيم كنترل اوضاع در دست‌مان است، فكر مي كنيم انتخاب‌هايي هوشمندانه و خردمندانه انجام مي‌دهيم. ولي آيا به راستي چنين است؟خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.و اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.

جنبه مثبت بي‌منطق بودن (مزاياي پيش‌بيني نشده سرپيچي از منطق در محل كار و در خانه)

  • 55,000 تومان

شما را نمي‌دانم؛ ولي خودم هرگز با كسي برخورد نكرده‌ام كه در كار خود هيچ تعلل و يا مسامحه نكرده باشد. تاخير كردن در انجام دادن وظايف آزارنده و دلگير كننده؛ مشكلي جهاني است ـ مشكلي كه مهار آن؛ صرف نظر از آنكه چقدر با جديت بكوشيم قدرت اراده و خويشتنداري خود را به كار گيريم و يا چند بار مصمم شويم كه دست به اصلاح و بهبود بزنيم؛ به گونه‌اي باورنكردني دشوار است.

صفحه‌ی 1