فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 20,000 تومان
 • 9,500 تومان
 • 12,000 تومان

در ستايش رياضيات

 • 18,000 تومان

جايگاه رياضيات از ديرباز محل نزاع بوده است برخي از شر آن به خدا پناه برده‌اند، برعكس برخي از شر انبوه دهشتناك جزئيات ملموس به آن پناه برده‌اند. برخي آن را يگانه صورت انديشه مي‌انگارند. برخي آن را انتزاعي به حساب مي‌آورند كه نابودگر زندگي با صفا و بي غل و غش است اما برخي بر عكس واقعيت را بدون آن ناممكن مي‌دانند. آلن بديو،‌فيلسوف نامدار فرانسوي، به دفاع از رياضيات بر مي‌خيزد و نظريه‌اي نو درباره رياضيات مي‌پروراند از ديد بديو رياضيات هستي‌شناسي است. او در كتاب حاضر مي‌كوشد با زباني ساده از رياضيات و رابطه‌اش با فيلسوفان، فلسفه، واقعيت، زندگي و نيك‌بختي سخن بگويد.

در ستايش عشق

 • 20,000 تومان

بر اساس ديدگاه شما كه عشق را روشي متفاوت براي تجربه جهان مي‌دانيد، پس چرا با امانوئول لويناس همراهي نمي‌كنيد؟ او هم معتقد است كه عاشق ويژگي تفاوت را در معشوق مي‌بيند، نه اينكه چند ويژگي‌اي كه با ديگران متفاوت است. چرا نمي‌پذيريد كه كه عشق تجربه متفاوتي است؟

زندگي حقيقي (فراخواني براي فاسد كردن جوانان)

 • 20,000 تومان

بگذاريد با واقعيت‌ها آغاز كنيم: من 79 ساله‌ام. پس هيچ مي‌شود فهميد چرا بايد به حرف زدن درباره جواني توجهي داشته باشم؟ علاوه بر آن، چرا بايد حرف زدن درباره جواني با خود جوانان برايم اهميت داشته باشد؟ آيا اين خود آنان نيستند كه بايد درباره تجارب خودشان، در مقام جوانان، حرف بزنند؟ آيا براي درس عبرت و حكمت به اين‌جا آمده‌ام، درست مانند پيرمردي كه با مخاطرات زندگي آشناست و به جوانان تعليم مي‌دهد كه سر به زير و بي سر و صدا باشند و جهان را همان‌طور كه هست به حال خود بگذارند؟

سياه درخشش بي‌رنگي

 • 18,000 تومان


موجودات انساني بر روي خط ممتدي، از ظاهر روشني فراسفيد تا ظاهر تيره‌اي مادون سياه حركت مي‌كنند، و هيچ طبقه‌بندي با چنين توناژ بي‌‌پاياني از رنگ پوست همخواني ندارد. سياه‌ها، زردها و به خصوص سفيدها چيزي نبودند جز مباني ”عيني“ اشتباه براي طبقه‌يندي‌هاي سركو‌ب‌گرايانه، محاسبات نمادين مشكوك، قضاوت‌هاي اهانت‌آميز يا نمايش‌هاي شرم‌انگيزي از خودپسندي. لذا مي‌بايست مراقب هرگونه نمادين‌سازي، ارزيابي جمعي، اقدام سياسي، يا قضاوت كلي كه مدعي دربرداشتن رنگي خاص در نظام خود است باشيم. در نظم جهان‌شمولي كه بشريت در آن به سر مي‌برد، نه سفيد و نه سياه كوچك‌ترين حقي براي وجود ندارند. بشريت به خودي خود بي‌رنگ است.

فلسفه براي مبارزان

 • 14,000 تومان

مي توانيم مدعي شويم كه آنچه هويت فلسفه را تعيين مي‌كند نه قواعد يك گفتار، بلكه تكينگي يك كنش است. همان كنشي كه دشمنان سقراط آن را «فاسد كردن جوانان» نام نهادند؛ و همان‌گونه كه مي‌دانيم، اين است دليل محكوميت سقراط به مرگ. معهذا، «فاسد كردن جوانان» نامي درخور براي ناميدن كنش فلسفي است؛ به شرطي كه معناي «فساد» را به خوبي دريابيم. فاسد كردن در اين‌جا به معناي آموزش امكان دست رد زدن بر سينه اطاعت كوركورانه از باورهاي تثبيت شده موجود است....

در ستايش عشق

 • 9,500 تومان

گفتن «دوستت دارم» اصلاً ساده نيست. اين جمله كوتاه معمولاً كاملاً بي‌معنا و پيش‌ پا افتاده قلمداد مي‌شود. علاوه بر اين، آدم‌ها گاهي ترجيح مي‌دهند براي گفتن «دوستت دارم»، از واژه‌هايي شاعرانه‌تر و نامتعارف‌تر استفاده كنند. اما آن‌چه كه هميشه مي‌گويند اين است: از آن رويارويي كه فقط يك تصادف بود، چيز ديگري را گلچين خواهم كرد. آن‌چه را كه دوام خواهد آورد، آن‌چه را كه باقي خواهد ماند، تعهد و وفاداري را گلچين خواهم كرد.

مانيفستي براي فلسفه به همراه ضميمه (مانفيست دوم فلسفه)

 • 20,000 تومان

فلسفه تا همين اواخر ياد نگرفته بود كه چگونه در سطحي معادل سرمايه بيانديشد، زيرا ميدان را تا دروني‌ترين نقطه آن براي نوستالژي بيهوده براي امر قدسي، براي تمركزي وسواس‌گون بر «حضور»، براي چيرگي مبهم شعر، براي ترديد در مشروعيت خويش خالي كرده بود. ياد نگرفته بود كه چگونه اين واقعيت را به انديشه درآورد كه انسان به شكل بازگشت‌ناپذيري «سرور و صاحب طبيعت» شده است و اينكه اين امري است نه حاكي از نسيان و نه از باختن، بلكه حاكي از مقصد عالي او. فلسفه، با زدن به بيراهه ... به زبان، به ادبيات، به نوشتن آويخته بود همچنان كه به آخرين نماينده ممكن تعين پيشيني تجربه، و يا جاي حفاظت شده يك گشايش‌گاه براي «هستي». پرسش راستين همچنان اين است: چه بر سر فلسفه آمده بود كه آن را واداشت تا با انزجار حاضر به قبول آزادي و قدرتي نشود كه يك عصر قداست‌زدا در اختيارش مي‌گذاشت؟...

در ستايش عشق

 • 12,000 تومان

عشق، عشقي كه ما مي‌شناسيم، در معرض تهديد است. دنياي مدرن مغلوب مصرف‌گرايي است، دنيايي است كه قرارهاي عاشقانه آنلاين، عاشقانه‌اي بي‌خطر را وعده مي‌دهند و عشق اغلب اوقات نوعي ميل و لذت‌گرايي تلقي مي‌شود. «در ستايش عشق» رساله آتشين و پرشور آلن بديو در دفاع از عشق است. در اين كتاب آلن بديو فيلسوف بلند آوازه فرانسوي با توسل جستن به انديشمنداني برجسته، از كي‌ير كگور و دو بووار گرفته تا پروست و لاكان، ما را ترغيب مي‌كند كه از عشق نترسيم، بلكه آن را چون ماجراجويي شكوهمندي ببينيم كه دست آخر ما را از وسواس فكري نسبت به خود مي‌رهاند. به قول آرتور رمبو، «عشق را بايد از نو ابداع كرد».

صفحه‌ی 1