فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر

دائو د جينگ

  • 36,000 تومان

دائو د جينگ يا تائو ت چينگ يك متن كلاسيك چيني است. در خصوص تاريخ نگارش آن جاي ترديد وجود داشته و دارد اما قديمي‌ترين متن به‌دست آمده به اواخر قرن چهارم پيش از ميلاد باز مي گردد. اين اثر به همراه جوانگزي، آثار اصلي و پايه در فلسفه تائوئيسم محسوب مي‌شوند و بسياري ديگر از انديشه‌ها و مكاتب نظير كنفوسيوسيسم و بوديسم چيني از اين دو متن بهره‌ها برده‌اند. جوانگزي مجموعه‌اي از حكايات و افسانه‌‌هاي چين باستان است كه توسط فردي به نام استاد جوانگ به رشته‌ي تحرير درآمده است. دائو د جينگ همواره منبع الهام بسياري از هنرمندان در حوزه‌هاي مختلف نظير نقاشي، خطاطي. شعر و غيره بوده است و ميتوان به طورمستقيم يا غيرمستقيم در آثار هنرمندان ذن و علاقه‌مندان به فلسفه‌هاي بوديسم و تائوئيسم اثر آن را رصد كرد.

هوآ هو چينگ (دنباله ژرفي بر تائو ته چينگ) سوتره آموزش فرهنگ نايافتگان

  • 28,000 تومان

دوست داري خودت را از قلمرو‌هاي زيرين زندگاني آزاد كني؟ دوست داري جهان را از تباهي و ويراني برهاني كه گويا سرنوشت آن است؟ پس از جنبش‌هاي سطحي توده‌ها كناره بگير و به آرامي بر خود آگاهي خويش كار كن.

تائوت چينگ

  • 55,000 تومان

تائو ت چينگ نام يك اثر ادبي باستاني چيني است كه چون كتاب مادر در آيين تائو محسوب مي‌شود و از حيث اهميت مي‌تواند با كتب اصلي اديان ديگر چون قرآن و انجيل قابل مقايسه باشد. اين كتاب منسوب به لائوتسو يا لائوتزو است. به لحاظ لغوي عنوان كتاب از سه جز تشكيل شده كه براي سهولت مي‌توان آنان را به «نوشتار» و «راه» و «فظيلت» ترجمه كرد...اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

شنيدن از دائو د جينگ (متن كهن چيني)

  • 59,000 تومان

دائو د جينگ (Dao de jing) كتاب چيني كهني است در آيين كشورداري بر اساس فلسفه دائويي، يا دائوئيسم. اسم اين كتاب مركب از سه جزء است: «دائو»، يعني راه، طريقت؛ «ده»، كه «بهره‌مندي» از دائو است، آن را فضيلت، نيرو يا «هنر» كشورداري دانسته‌اند؛ و «جينگ»، به معني «كهن‌نامه» يا كتاب رسمي است.

استاد پير تائوت چينگ يا كتاب پيروي مستقيم از راه و روش هستي و حيات به راهنماي درك دروني (دل)

  • 40,000 تومان

استاد پير، ترجمه‌اي است از دو واژه لائو و تزو در زبان چيزي كه اولي به معني پير و دومي به معني استاد است و اين عنواني است كه پيروان متفكري به نام «ارح» با نام خانوادگي و لقب «تن» به او داده‌اند و هشتاد و يك قطعه منسوب به اين استاد پير است. از افسانه‌ها كه بگذريم، طبق كتاب تاريخ داستان فلسفه چين، لائو تزو، نويسنده تائو ت چينگ زماني بين سال‌هاي 722 تا 841 پيش از ميلاد مي‌زيسته. تائو به معناي راه، قانون يا نظام حاكم بر هستي و حيات، ته به معناي برخورداري و استفاده مناسب و صحيح از حيات و زندگي و چينگ به معناي متن يا نوشته است. پس تائو ت چينگ را مي‌توان به كتاب راه و روش هستي و حيات و برخورداري از آن‌ها ترجمه كرد.

تائوت چينگ

  • 28,000 تومان

تائوت چينگ يا دائو جينگ را مي‌توان كتاب طريقت هم ناميد. درباره لائوتزو نويسنده آن اطلاعات دقيقي در دست نيست. گفته مي‌شود او در زمان كنفوسيوس، حدود 550 سال پيش از ميلاد مسيح، در چين زندگي مي‌كرده و به سمت بايگان در دربار يكي از پادشاهان آن زمان مشغول بوده است. با اين وجود معنايي كه براي اين نام گمان مي‌رود پسر پير است. آنچه از او باقي مانده همين كتاب است، راهنماي هنر زندگي و خرد ناب يكي از عجايب باقي‌مانده از روزگاران كهن.

صفحه‌ی 1