فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

دوباره فكر كن (ميني بوك)

  • 16,000 تومان

كتاب دوباره فكر كن: قدرت دانستن چيزهايي كه نمي‌دانيم، نوشته آدام گرانت، روان‌شناس مشهور، ما را با هنر فراموش كردن آموخته‌هاي قبلي، فكر كردن و باز‌انديشي (تجديد‌نظر) آشنا مي‌سازد. وي تمام زندگي‌اش را وقف رويكرد‌هاي باز‌انديشي كرده است. در كتاب حاضر شما با ابعاد اجتماعي، روان‌شناختي و روان‌شناسي - اجتماعي ذهن، از مسائل مناقشه‌بر‌انگيز نظير تمايلات و تعصبات گرفته تا تغيير ديدگاه و نگرش، همچنين از ترك شك و ترديد تا كسب اعتماد‌به‌نفس و متعهد شدن و تجديد‌نظر در افكار و غقايد، آشنا مي‌شويد كه براي تصميم‌گيري در كار و زندگيث شما بسيار موثر است. اگر به دنبال اكتشاف و يادگيري هستيد و يا مي‌خواهيد زندگي خود را از همين حالا دگرگون كنيد، خواندن اين كتاب را از دست ندهيد.

دوباره فكر كن (قدرت داشتن چيزهايي كه نمي‌داني)

  • 62,000 تومان

هوش معمولا به عنوان توانايي فكر كردن و يادگيري تلقي مي‌شود ، اما در دنيايي كه به سرعت در حال تغيير است ، مجموعه ديگري از مهارت‌هاي شناختي وجود دارد كه ممكن است اهميت بيشتري داشته باشد: توانايي بازانديشي و يادگيري مجدد. انسان‌ها اصولا به نظراتي كه بهشان احساس خوبي مي‌دهند بيشتر جذب مي‌شوند تا مسائلي كه نياز به درگيري فكري دارند. ما خود را با افرادي كه با نتيجه‌گيري‌هاي ما موافق هستند احاطه كرده‌ايم ، در حالي كه بايد به سمت كساني كه روند فكر ما را به چالش مي كشند متمايل شويم. ما بسيار شبيه واعظاني هستيم كه از اعتقادات مقدس دفاع مي‌كنند و خيلي كم مانند دانشمنداني كه به دنبال حقيقت هستند عمل مي‌كنيم.

دوباره بينديش (توانايي دانستن ندانسته‌ها)

  • 65,000 تومان

اين كتاب، فراخواني براي رها كردن دانش و عقايد منسوخ، و نيز تثبيت خودانگاره‌مان نه بر اساس ثبات رأي بلكه با اتكا بر انعطاف‌پذيري است. گرانت اعتقاد دارد كه در صورت تسلط بر هنر بازنگري و تجديدنظر، شرايط بهتري براي موفقيت‌هاي كاري خواهيد داشت و زندگي‌تان راضي‌كننده‌تر خواهد شد. تجديدنظر مي‌تواند كمك‌حال شما در زمينه خلق راهكارهاي جديد براي مسائل كهنه و اصلاح راهكارهاي قديمي براي مسائل جديد باشد. اين كار، مسيري براي يادگيري بيشتر از اطرافيان و زندگي با حسرت‌هاي كمتر است. يكي از نشانه‌هاي خرد، آگاهي از موعد رهاسازي تعدادي از ارزشمندترين ابزارها -و برخي از محبوب‌ترين بخش‌هاي هويت- خودتان است.

دوباره فكر كن (قدرت دانستن آن‌چه نمي‌دانيد)

  • 69,000 تومان

آدام گرانت باور دارد داشتن ذهن باز، مهارتي آموختني است. و هيچ‌كس نمي‌تواند اين مهارت بسيار ارزشمند را بهتر از او در اين كتاب فوق‌العاده آموزش بدهد. بينش‌هاي برجسته‌ي اين كتابِ درخشان، تضمين مي‌كنند عقايد و مهم‌ترين تصميمات خود را مورد بازنگري قرار دهيد. اين كتاب براي هم‌اكنون مناسب است. بله، يادگيري نيازمند تمركز است. اما از ياد بردن و يادگيري دوباره نيازمند تمركز بيشتري است: نيازمند انتخاب شجاعت به‌ جاي راحتي است. در كتاب دوباره فكر كن، آدام گرانت، پژوهش و داستان‌سُرايي را با هم تركيب مي‌كند تا به‌ ما كمك كند ماهيچه‌ي فكري و احساسي مورد نياز را براي ‌داشتن كنجكاوي لازم درباره‌ي دنيا و تغيير آن بسازيم. هرگز تا اين حد به‌ چيزي كه نمي‌دانم اميدوار نبوده‌ام.

دوباره فكر كن (قدرت دانستن چيزهايي كه نمي‌دانيم)

  • 65,000 تومان

اكثر ما به دانش و تخصصمان افتخار مي‌كنيم و خيلي دوست داريم پاي باورها و عقايدمان بمانيم. در يك دنياي با ثبات، چنين طرز فكري منطقي خواهد بود و ثبات عقيده ما، عوايد قابل توجهي را به همراه خواهد داشت. اما مشكل اينجاست كه دنياي ما به سرعت تغيير مي‌كند و بايد معادل زماني كه صرف تفكر مي‌كنيم، براي بازنگري و اصلاح تفكرات‌مان هم وقت بگذاريم. تجديدنظر يك مجموعه مهارت و البته يك طرز فكر است. هم‌اكنون خيلي از ابزارهاي ذهني مورد نيازمان را در اختيار داريم. فقط بايد يادمان باشد كه هر از چند گاهي با بيرون آوردن آن‌ها از قفسه، گرد و غبار رويشان را پاك كنيم.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

بده و بستان (رويكردي انقلابي به موفقيت)

  • 65,000 تومان

سال‌ها است كه بر روي محرك‌هاي فردي موفقيت مانند عشق و علاقه، سخت‌كوشي، استعداد و شانس تمركز كرده‌ايم. اما در دنياي تغييرشكل يافته امروز، موفقيت روز به روز بيشتر به نحوه تعامل ما با ديگران وابسته مي‌شود. آدام گرانت، محقق و استاد دانشگاه وارتون، در كتاب بده و بستان به بررسي نيروهاي غافلگيركننده‌اي مي‌پردازد كه توضيح مي‌دهند چرا برخي افراد به صدر نردبان موفقيت مي‌رسند درحالي‌كه ديگران به قعر آن سقوط مي‌كنند. بده و بستان كه توسط جامعه شناس‌ها، نظريه پردازهاي كسب‌وكار و رهبران شركت‌هاي بزرگ ستايش شده است رويكرد جديدي را به روي كار، تعاملات، بهره‌وري، كه چيزي از انقلابي بودن كم ندارد، باز مي‌كند. عقل سليم مي‌گويد افراد بسيار موفق سه ويژگي مشترك دارند: انگيزه، توانايي و فرصت. اگر مي‌خواهيم موفق شويم، بايد تركيبي از سخت‌كوشي، استعداد و خوش‌شانسي داشته باشيم. داستان‌هاي متعددي در كتاب بده و بستان مؤلفه چهارم را نيز به ما نشان مي‌دهد؛ مؤلفه‌اي بسيار مهم كه اغلب ناديده گرفته مي‌شود: موفقيت، شديداً به نحوه تعامل ما با ديگران بستگي دارد. هر بار كه با فرد ديگري سر كارمان تعامل مي‌كنيم، بايد دست به يك انتخاب بزنيم: آيا سعي مي‌كنيم تا جايي كه مي‌توانيم ارزش‌ها و سودها را از آن خودمان كنيم؟ يا بدون نگراني از آنچه در مقابل دريافت مي‌كنيم، در ارزش‌آفريني مشاركت مي‌كنيم؟ در طول سه دهه گذشته، در مجموعه‌اي از مطالعات پيشگامانه، دانشمندان علوم اجتماعي دريافتند كه افراد از نظر اولويت‌هايشان در رابطه‌ي متقابل (تركيب مطلوبشان از بده و بستان) شديداً با هم فرق دارند. براي روشن‌تر كردن اين اولويت‌ها، با دو دسته از افرادي آشنا مي شويم كه در دو سوي طيف رابطه‌ي متقابل در محل كارقرار مي‌گيرند. اسم آن‌ها را گيرنده‌ها و بخشنده‌ها مي‌گذاريم. گيرنده‌ها يك نشان متمايز دارند: آنها دوست دارند بيشتر بگيرند تا ببخشند. آنها تعادل رابطه‌ي متقابل را به نفع خود بر هم مي‌زنند و منافع خود را بر نيازهاي ديگران مقدم مي‌دانند. گيرنده‌ها معتقدند كه دنيا جاي رقابت است، جايي كه اگر نخوري، خورده مي‌شوي. آن‌ها فكر مي‌كنند براي موفق شدن بايد بهتر از ديگران باشند. براي اثبات صلاحيت‌شان خودستايي مي‌كنند و مطمئن مي‌شوند كه اعتبار زيادي بابت تلاش‌هايشان به دست مي‌آورند. در محل كار، بخشنده‌ها معمولاً كمياب‌اند. آنها كفه ترازوي رابطه‌ي متقابل را به سمت طرف مقابل خم مي‌كنند و ترجيح مي‌دهند بيشتر از اين كه بگيرند، ببخشند. بخشنده‌ها ديگرخواهند و بيشتر روي اين كه ديگران چه نيازي به آنها دارند، تمركز مي‌كنند. اين اولويت‌ها ربطي به پول ندارند: گيرنده‌ها و بخشنده‌ها براساس اين كه چقدر به سازمان‌هاي خيريه كمك مي‌كنند يا چه مبلغي از سود كارفرماها را براي خود برمي‌دارند از همديگر متمايز نمي‌شوند. بلكه آن‌ها براساس ويژگي‌ها و اعمال‌شان در قبال ديگران از هم متمايز مي‌شوند.

آفرينش‌گران (افراد غير دنباله‌رو چگونه دنيا را به پيش مي‌برند)

  • 28,000 تومان

كتابي كه در دست داريد از ديدگاهي جديد به مقوله نوآوري و خلاقيت مي‌پردازد. آدام گرانت، نويسنده كتاب، افراد خلاق و نوآور را داراي قدرتي به نام «آفرينش‌گري» مي‌داند. او معتقد است كه افراد دو دسته‌اند: يا آفرينش‌گرند يا دنباله‌رو. آفرينش‌گر كسي است كه با ريسك حساب شده و اجراي ايده‌اي نو، در صدد تغيير و بهبود دنياست. حال شايد اين پرسش برايتان پيش بيايد كه آيا من هم آفرينش‌گرم؟ اصلا براي آفرينش‌گر بودن چه خصوصياتي بايد داشت؟ آيا به ژن يا شرايط خاصي بستگي دارد؟ برترين آفرينش‌گرهاي دوران ما چه كساني بوده‌اند و در چه زمينه‌هايي دست به آفرينش‌گري زده‌اند؟ وقتي ايده‌هاي جديدي داريد و مي‌خواهيد آفرينش‌گري كنيد، چگونه مي‌توانيد به شكلي موثر و كارآمد اين كار را انجام دهيد؟ براي يافتن پاسخ اين پرسش‌ها، چرخي در كتاب بزنيد.

اصل‌ها (چگونه ساختارشكن‌ها دنيا را تكان مي‌دهند)

  • 75,000 تومان

اين كتاب خاق‌العاده و فوق‌العاده سرگرم‌كننده، نور و اميد را در اين عصر ناآرامي و بي‌نظمي نويد مي‌دهد. آدام گرنت با معرفي اسطوره‌هاي داستان‌هاي موفقيت، به چالش كشيدن باورهاي كهن، و يافتن نقاط اشتراك ميان افرادي كه عامل تغييرات اساسي هستند، نه تنها چشم‌انداز جديد و ويژه‌اي از جايگاه‌مان در جهان به ما نشان مي‌دهد، بلكه ديد كاملا نو از پتانسيل‌هايمان براي ايجاد تغييرات اساسي در اين جايگاه به ما عرضه مي‌دارد.

نوآفريني (افراد ناهمرنگ چگونه جهان را به جنبش در مي‌آورند)

  • 88,000 تومان

نوآفريني ماجراي پس‌زمينه و پشت‌ صحنه خيلي از داستا‌هاي آشنا را بيان مي‌كند. هدف نويسنده از بيان اين داستان‌ها شكستن بسياري از باورهاي رايج و بعضا ريشه‌دار در ذهن ماست. باورهايي كه بازدارنده‌اند و مانع رشد؛ مثلا، «اولين نيستم، پس سراغ اين كسب ‌و كار نمي‌روم»؛ «انجام اين كار مستلزم ريسك بزرگي‌ در زندگي‌ام است و بايد پل‌هاي پشت ‌سرم را خراب كنم»؛ «افراد موفق ويژگي‌هايي دارند كه من فاقد آنم»؛ يا «براي من خيلي دير شده است.» اين پيش‌زمينه‌ها عمدا ما را مي‌ترساند و مانع مي‌شود كه به كاري دست بزنيم...

صفحه‌ی 1