فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

معادله خدا (در جستجوي نظريه‌ي همه چيز)

  • 32,000 تومان

ميچيو كاكو، فيزيكدان نظري بلندآوازه و نويسنده‌ي تراز اوّل كتاب‌هاي پرفروشي چون آينده‌ي ذهن و آينده‌ي انسان، داستان بزرگترين خواسته‌ي همه‌ي علوم را روايت مي‌كند. نيوتون كه قانون گرانش را كشف كرد، توانست قواعد حاكم بر آسمان‌ها و زمين را وحدت بخشد. از آن زمان تا حالا، فيزيكدان‌ها نيروهاي تازه‌اي را در چارچوب نظريّه‌هاي به مراتب بزرگتري جا داده‌اند. با اين همه، واپيسين چالش آدمي چه بسا اين باشد كه به تركيب دو نطريّه‌ي باقيمانده، نسبيّت و نظريّه‌ي كوانتومي، دست بزند. يكي از والاترين دست‌آوردهاي علم، ادغام بنيادين همه‌ي نيروهاي طبيعت در تك معادله‌اي زيبا و باشكوه خواهد بود كه ژرف‌ترين اسرار علم را خواهد گشود. قبل از مهبانگ چه رخ داد؟ در سوي ديگر هر سياهچاله چيست؟ آيا جهان‌ها و ابعاد ديگري نيز وجود دارند؟ آيا سفر در زمان به گذشته امكان‌پذير است؟ چرا ما اينجا هستيم؟ كاكو مناقشه‌ي پرشوري را نيز توضيح مي‌دهد كه در اطراف اين معادله‌ي مهمّ جاري است و طرفين آن برندگان جايزه‌ي نوبل هستند. داستاني است گيرا و تكان‌دهنده؛ آنچه در خطر است چيزي نيست به جز ادراك ما از جهان هستي. اين سفر به ياد ماندني و هيجان‌انگيز كه كاكو با آن قلم شيوا و سحرانگيزش روايت مي‌كند، داستان معادله‌ي خدا است.

چشم‌اندازها (انقلاب‌هاي علم در قرن بيست و يكم)

  • 68,000 تومان

ميچيو كاكو متخصص فيزيك نظري و نويسنده آثاري پرفروش در اين سفر هيجان‌انگيز به جهان آينده علم اين موضوع را بررسي مي‌كند كه چگونه انقلاب‌هاي بزرگ علمي به قرن بيستم شكلي تازه بخشيده‌اند-مكانيك كوانتوم، بيوژنتيك و هوش مصنوعي طرز زندگي ما را در قرن بيست و يكم دگرگون خواهند كرد. بينش بي‌نظير و قانع كننده كاكو بر پايه تحقيقاتي كه هم اكنون در آزمايشگاه‌هاي طراز اول سراسر جهان در جريان است آينده‌اي را پيش بيني مي‌كند كه در آن ما ديگر ناظران منفعل جهان نيستيم بلكه طراحان رقص ماده حيات وهوشيم. «چشمم اندازها» خواننده را به سفري پرماجرا و مسحوركننده فرا مي‌خواند. او را با تازه‌ترين تحقيقات برجسته‌ترين دانشمندان آشنا مي‌كند و سيماي روح بخش جهان علم را به تماشا مي‌گذارد.

آينده انسان (زميني كردن مريخ سفر ميان‌ستاره‌اي جاودانگي سرنوشت ما در فراسوي زمين)

  • 42,000 تومان

تاريخ آدمي نشان مي‌دهد كه او بر آن است تا با هر ترفندي كه شده نسل خود را در برابر حوادث طبيعي، چون زلزله‌ها و آتشفشاني‌هاي بالقوه ويرانگر، اثرهاي گلخانه‌اي، و... حفظ كند. دست آخر، چه خواسته باشيم چه نه، خورشيد ستاره‌اي است كه پس از گذشت نزديك به چهار ميليارد سال، به ابرغولي تبديل مي‌شود و شعله‌هاي سوزان‌اش مدار زمين را فرا مي‌گيرد، و هر جنبنده‌اي را روي زمين خاكستر مي‌كند. استيون هاكينگ مي‌گويد: «تنها شانس نجات ما در بلندمدت اين است كه در سياره زمين پنهان نمانيم، بلكه خود را به فضا برسانيم... من كه خوش‌بين هستم. هرگاه بتوانيم تا دو قرن آينده خود را از بلاياي طبيعي و انساني مصون بداريم، آن گاه كه در فضا پراكنده شويم، گونه‌هاي ما ايمن خواهند ماند. همين كه مستعمرات تازه‌اي براي خود دست و پا كنيم، آينده ما تضمين مي‌شود.» ساكن شدن در فضا به تكنولوژي هوش مصنوعي و محصول آن، روبات‌ها، و چه بسا تكنولوژي‌هاي بالاتر نياز دارد، اما چگونه؟ در اين كتاب پاي سخنان ميچيو كاكو، استاد فيزيك نظري دانشگاه سيتي در شهر نيويورك، و نويسنده كتاب‌هاي پرفروشي چون آينده ذهن، فيزيك آينده، و فيزيك ناممكن‌ها، جهان‌هاي موازي (همه از مجموعه كتاب‌هاي قلمرو علم، انتشارات مازيار) مي‌نشينيم.

آينده ذهن

  • 26,000 تومان

در فرگشت موجودات زنده، حركت و جابجايي سبب شكل‌گيري مغز شد و آنچه كه مغز ما انسان‌ها را از ساير حيوانات متمايز كرد، تعداد 86 ميليارد نورون عصبي بود و اين را مديون كشف آتش براي پختن غذا و كسب انرژي بيشتر در مدت زمان كوتاه‌تر هستيم. دريافت انرژي بيشتر، پيش از آن كه سبب بزرگي اندازه سلول‌هاي عصبي و مغزمان شود موجب تقسيم‌هاي بيشتر سلولي شد و تا آنجا پيش رفت كه گرماي حاصل از اين انرژي سبب آسيب بافت مغز نشود.

آينده ذهن (كندو كاوي علمي براي فهميدن بهسازي و توانمندسازي ذهن)

  • 55,000 تومان

ما آدم‌ها، پيچيده‌ترين ماشين طبيعت را با خود حمل مي‌كنيم، و آن چيزي نيست جز مغز، ساخته‌ شده از صدها ميليارد نورون و ارتباطات بين آن‌ها. و در همانندي با كامپيوتر، اين سخت‌افزار را نرم‌افزاري هست كه ذهن مي‌ناميمش. همه‌ي ديدگاه‌ها، برداشت‌ها، و بينش‌هاي ما و نيز خلق و خو، رفتار و روحيات‌مان، از اين (ترافزار) سرچشمه مي‌گيرد. از نبوغ گرفته تا ديوانگي، اين مغز است كه ما را در اين جهان به پيش مي‌برد. بنابراين ترديدي وجود ندارد كه مغز و كاركردهايش، به دليل پيچيدگي ساختاري و عملكردي، از ديرباز ريشه در راز آلودگي داشته‌اند و شناخت آن‌ها دل‌مشغولي كمابيش هر كسي بوده كه دستي بر آتش علم و دانش داشته است. در كتاب حاضر، ميچيو كاكو، فيزيكدان و نويسنده نام‌ آشنا، از حيطه‌ي تخصصي خود بيرون آمده و ما را به گشت و گذاري در اين سرزمين به نسبت ناشناخته مي‌برد. خواننده، در كنار آشنايي با ساختار و سازوكار مغز، با تكنولوژي‌هاي مرتبط روبه‌رو مي‌شود و مي‌فهمد كه دانشمندان در اين وادي چگونه پيش مي‌روند و آخرين دستاوردها چيست، چگونه مي‌توان به مدد اين تجهيزات، بر ناتواني‌هاي جسماني ناشي از بدكاري مغز چيره شد، آيا تله‌پاتي و روان‌جنباني شدني است؟

جهان‌هاي موازي (سفري به آفرينش ابعاد بالاتر و آينده جهان)

  • 65,000 تومان

ميچيو كاكو در كتاب جهان‌هاي، استعداد شگرف خود را به خدمت گرفته تا به يكي از عجيب‌ترين و هيجان‌انگيزترين دستاوردهاي فيزيك مدرن بپردازد: اينكه ممكن است جهان ما تنها جهاني در بين جهان‌هاي متعدد باشد، شايد بي‌نهايت جهان در يك شبكه گسترده كيهاني وجود داشته باشند كه كل جهان ما فقط يكي از آن‌هاست. كاكو، با استفاده استادانه از شوخ‌ طبعي و تمثيل، صبورانه خواننده را با نظريات متفاوت موجود در مورد جهان‌هاي موازي آشنا مي‌سازد، نظرياتي كه همگي از مكانيك كوانتومي، كيهان‌شناسي و تئوري جديدام نشات مي‌گيرند. اين كتاب را چون سفري شگفت‌انگيز مطالعه كنيد، سفر در كيهاني كه نيروهاي واقعي آن، ما را مجبور مي‌سازند تا به سمت مرزهاي تخيل كشيده شويم.

فيزيك ناممكن‌ها (بررسي علمي دنياي فيزرهاميدان‌هاي نيرو دورفرستي و سفر در زمان)

  • 50,000 تومان

دانستن اينكه در دنيا چه فعاليت‌هاي علمي در جريان است براي همه ما به خصوص جوانان مفيد و حتي ضروري است. آگاهي از دستاوردهاي نوين دانشمندان كمك مي‌كند تا جايگاه خود را در عرصه علوم و فناوري جهان بشناسيم. كتابي كاملا تشريحي و غير فلسفي كه امكان شناخت و پيش‌بيني تكنولوژي‌هاي آينده را براي خواننده ممكن مي‌كند.

صفحه‌ی 1