فیلترها

توليد كننده

ابوالقاسم-اكبري

مرتب سازی
تعداد تصاویر
 • 55,000 تومان

نيازها و مسائل كودكان و نوجوانان

 • 45,000 تومان

بي‌توجهي به نيازهاي كودكان و نوجوانان باعث به وجود آمدن مسائل گوناگوني شده كه بر روي يكديگر انباشته مي‌شود يا به مسائل بزرگ و بزرگتر تبديل مي‌شوند تا جايي كه باعث ايجاد مسائل خاص مي‌شوند. اين كتاب در پانزده فصل سعي در دسته‌بندي نيازها و مسائل گروه سني كودك و نوجوان و پاسخگويي صحيح به آنها دارد.

آسيب شناسي خانواده

 • 35,000 تومان

خانواده در اين عصر تغييرات قابل توجهي كرده است. هر چند اين تغييرات در بعضي ابعاد داراي نكات مثبتي براي اعضاي آن است، اما بعضي از كاركردهاي آن آسيب وارد شده است. بالا رفتن سن ازدواج، عدم حضور ناكافي والدين در كنار فرزندان، نارضايتي و اختلالات جنسي زوجين، تفاوت زمينه‌هاي فرهنگي زوجين و تضاد ارزش‌ها و امثالهم زمينه‌ساز مشكلات و آسيب‌هاي گوناگون فرهنگي، تربيتي، اخلاقي و اجتماعي در جامعه شده‌است. اين مجموعه طي پانزده فصل به ريشه‌يابي اين آسيب‌ها و اختلالات كه خانواده را تهديد مي‌كند پرداخته.

روانشناسي سالمندي

 • 18,000 تومان

اينكه چگونه زندگي كنيم تا در سالمندي سالم باشيم، مورد توجه بسياري از مردم قرار گرفته است. انسان‌ها به اين واقعيت پي برده‌اند كه سالمندي و پيري از جمله مراحل طبيعي زندگي است و همه آدميان، به شرايط توفيق ادامه حيات، اين مرحله را با تمام پيامدهاي آن مي‌پيمايند.

مشاوره خانواده

 • 40,000 تومان

در مشاوره خانواده، مشاور، راه‌هايي را جهت كمك به ازدواج پايدار و حل مشكلات فراهم مي‌نمايد تا علاوه بر ايجاد سازگاري بيشتر بين زوجين، از ميزان ناسازگاري، خشونت‌هاي خانگي و طلاق كاسته شود. متخصصان، مشكلات رواني، تربيتي، احساس گناه و سردرگمي، اختلالات هويت فردي و خانوادگي و افزايش ارتكاب به جرم را از جمله آثار زيان‌بار ازدواج‌هاي پرخطر برمي‌شمارند...

مشاوره شغلي و حرفه‌اي

 • 35,000 تومان

يكي از نيازهاي اصلي انسان كسب اطلاعات شغلي است. براي آشنايي با مشاغل كه جزء مهمي از بلوغ حرفه‌اي محسوب مي‌شود، كسب اطلاعات شغلي است كه براساس اصول جالب ساختن اطلاعات، مسئوليت‌پذيري مراجع و ارائه الگو براي رفتارهاي مناسب انجام مي‌شود. هدف مشاور شغلي كمك به مراجع براي تصميم‌گيري صحيح شغلي است. هدف‌هايي مانند آگاهاندن، سازمان ‌دادن و ايجاد انگيزه را نيز شامل مي‌شود.

روانشناسي اعتياد

 • 45,000 تومان

اعتياد در جهان امروز از مسائل مهم اجتماعي است كه در بيش‌تر كشورها به صورت مشكل عمده و فراگير مطرح شده است. هر روز در گوشه و كنار كشورها شاهد قرباني شدن افرادي در دام مواد اعتيادآور هستيم. سوءمصرف مواد را بايد يكي از بارزترين مشكلات زيستي ـ رواني ـ اجتماعي دانست كه مي‌تواند به راحتي بنيان زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي و فرهنگي فرد و جامعه را سست نموده و در معرض فروپاشي قرار دهد. اعتياد و سوءمصرف مواد مخدر به عنوان يك مسئله اجتماعي، پديده‌اي است كه همراه با آن توانايي جامعه در سازمان‌يابي و حفظ نظم موجود از بين مي‌رود و باعث دگرگوني‌هاي ساختاري در نظام اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي در يك جامعه مي‌شود. در جامعه امروز ما، مواد مخدر در ظاهر يك مشكل اجتماعي رخ نموده است. اين آسيب اجتماعي تعداد زيادي از مردم را تحت تاثيرقرار داده وبه‌طور روزافزوني در حال تعامل با ساير آسيب‌هاي اجتماعي و تبديل شدن به يك تهديد اساسي و ساخت‌شكن است.

روانشناسي خانواده

 • 40,000 تومان

خانواده يكي از نهادهاي اصلي جامعه مي‌باشد كه تشكيل آن مبتني بر پيوند زناشويي است. خانواده به عنوان اولين كانوني كه فرد در آن قرار مي‌گيرد داراي اهميت ويژه است چرا كه اولين تاثيرات محيطي را در آن دريافت مي‌كند؛ بنابراين خانواده پايه‌گذار بخش مهمي از سرنوشت انسان است و در سبك زندگي و حتي خط‌ مشي زندگي آينده فرد نقش مهم ايفا مي‌كند.

راهنمايي و مشاوره تحصيلي و شغلي

 • 45,000 تومان

از دوره كودكي، انسان، براي بقا و سلامت خود، نيازمند راهنمايي والدين است و پس از آن نيازهاي ايمني، تعلق به ديگران، احترام و شان اجتماعي، زيبايي شناختي، يادگيري و فهميدن جلوه‌گر مي‌شود. تحقق اين همه نيازهاي انسان با ارائه راهنمايي از سوي ديگر افراد آگاه امكان‌پذير است. نياز به دانستن و فهميدن در دوره كودكي عموما بسيار قوي‌تر از دوره‌هاي ديگر است، زيرا كسب علم و دانش در اين دوره آغاز مي‌شود. در اين دوره مي‌توان با ارائه راهنمايي درست، علمي و به موقع بر سرعت يادگيري عميق افزود و طوري رشد را تسهيل كرد كه كودكان هميشه در زندگي شيوه جستجوگري پيشه كنند و بدانند كه در اين راه براي تكميل اطلاعات ناقص خود از چه منابعي و چه كساني راهنمايي بخواهند. زيرا در جامعه، صاحبان تجربه و صاحب‌نظران، با صلاحيت‌ها و تخصص‌هاي گوناگوني وجود دارند و با راهنمايي‌هاي خود در زمينه نيازها مسير طولاني را به مسيري كوتاه تبديل و از هدر رفتن منابع و نيروي انساني در راه رسيدن به اهداف جلوگيري مي‌كنند.

مشاوره ازدواج

 • 55,000 تومان

يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي زندگي هر فرد ازدواج است. لازم است به ازدواج حداقل در حد هر برنامه‌ي مهم ديگري نگاه كرد. در شروع ازدواج معمولا با مسائلي رو‌به‌رو مي‌شويم. مسائلي كه به علت كمبود اطلاعات، توانايي تصميم‌گيري براي حل آن را نداريم. نمونه‌هايي از مسائلي كه افراد با آن مواجه مي‌شوند عبارتند از: بررسي سلامت اخلاقي و نداشتن انحراف جنسي، سلامت رواني، نداشتن اعتياد، فقدان بيماري جسمي مزمن و ناتوان كننده، تطابق مذهبي و اعتقادي، تطابق تحصيلي، تعادل سني، تطابق خانوادگي، روابط بين فردي، حل تعارض‌ها، مسائل مالي، خانواده و دوستان، مسائل عاطفي، گزينش يك راه از ميان چندين راه موجود و... لذا، انسان براي مواجه شدن و پيدا كردن راه حل دچار اضطراب و نگراني مي‌شود كه در اين مواقع به كمك ديگران نياز دارد.

مشكلات نوجواني و جواني

 • 85,000 تومان

نويسنده در اين كتاب، به عنوان كسي كه سال‌ها به عنوان مشاور در دبيرستان‌هاي نظام جديد كار كرده و با مشكلات نوجوانان و جوانان از نزديك آشنايي پيدا نموده، والدين، خانواده‌ها و مدارس را با مشكلات مختلفي كه براي دانش‌آموزان به وجود مي‌آيد آشنا و به آنان كمك مي‌نمايد به پيشگيري قبل از درمان بپردازند. بحران هويت، تخيل، از خودبيگانگي، دروغگويي، كمرويي، دزدي، مشكلات جنسي، بزهكاري، پرخاشگري، افسردگي، اعتياد، ترس و اضطراب، مشكلات تحصيلي، اوقات فراغت، مشكلات خانوادگي، مسائل مذهبي و مشكلات شغلي از عمده‌ترين مسائلي است كه در اين كتاب درموردشان بحث و بررسي صورت گرفته است.

صفحه‌ی 1