فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
  • 60,000 تومان

ساختن براي ماندن

  • 65,000 تومان

كتاب به شرح دستاورد يك پژوهش شش ساله و كاربرد آن دستاوردها مي‌پردازد. اين پژوهش معتبر به مقايسه شركت‌هاي آرماني، يعني آن‌ها كه چون جواهراتي بر تارك شركت‌هاي ديگر مي‌درخشند و همتايان آنها را ستايش مي‌كنند، با ديگر شركت ها پرداخته است. حاصل كار اين پژوهش بزرگ، پايان دادن به بسياري از اسطوره‌ها و افسانه‌هاي رايج درباره شركت‌هاي موفق و همچنين كشف اصول بنياديني است كه فارغ از قيد زمان، قابليت اطلاق بر انواع شركت ها در صنايع مختلف را دارد.

آموزه‌هاي وارن بافت (قواعد سرمايه‌گذاري در بازار سهام)

  • 50,000 تومان

آموزه‌هاي وارن‌بافت مجموعه‌اي است با ارزش از آموزه‌هاي مرد پيروز بازار سهام. كتاب كه به قلم دختر و داماد وارن بافت نگاشته شده است، تجربيات اين پير كارآزموده را در اختيار خوانندگاني قرار مي‌دهد كه خواهان پاي گذاردن و پيروزي در اين بازارند.

مديريت زمان وقت‌شناسي و هدف‌مندي (حكايت مديران بي‌خيال)

  • 10,000 تومان

فرازهايي از كتاب: - بايد بدانيم چه كاري را چه وقت انجام دهيم. - چشم‌انداز خوب، چشم‌اندازي است كه ريشه در گذشته دارد اما نگاهش به آينده است. - مديران وقت‌شناس و هدف‌مند مي‌دانند كيستند، به كجا مي‌روند و چه چيزي آنها را در اين سفر رهنمون است. - مديران وقت‌شناس و هدف‌مند به اتكاي دلايل موجه و درست، به همراهي افرادي شايسته، در زماني دقيق و مناسب به قصد رسيدن هدفي صحيح سفرهاي فوق‌العاده خود را آغاز مي‌كنند. - كارمندان عالي‌مقام بايد دو امتياز داشته باشند: منش خوب، كار خوب. - آدم‌هاي بي‌خيال، چه قبول داشته باشند و چه نداشته‌ باشند، براي خودشان و ديگران تنش ايجاد مي‌كنند. - سه اصل انسان‌هاي وقت‌شناس و هدف‌مند: اولويت‌بندي، درستي كار و تعهد يا تقليد به كار.

رهبران چه مي‌كنند

  • 40,000 تومان

رهبري و مديريت، لازم و ملزوم يكديگرند.رهبران امروز قهرمانان ديروز نيستند بلكه قهرمان پرورند. بر دوش بي‌كفايتي‌ها نايستاده، كه نردبان استعدادها هستند.در اين كتاب به تفاوت‌هاي رهبري و مديريت نيز اشاره شده است. نويسنده در اين كتاب، چگونگي راه‌هاي ايجاد تحول را توضيح مي‌دهد و رهبران را در ايفاي نقش خود راه مي‌نمايد.

مدير اثربخش

  • 60,000 تومان

مديران اثربخش بر ايفاي سهم و نقش بيروني كار نظر دارند. آنها تلاش خود را معطوف به بازده و نتيجه كار مي‌كنند، نه به كار. مديران اثربخش مي‌دانند وقتشان صرف چه كارهايي مي‌شود. آنها به طور نظام‌مند در مديريت كردن پاره‌وقت‌هاي خود مي‌كوشند. مديران اثربخش، بنا را بر توانمندي‌ها مي‌گذارند. يعني بر آنچه مي‌توانند بكنند. آنها كار را با آنچه نمي‌توانند بكنند، شروع نمي‌كنند. مديريتي كه در منصب جديد باز هم همان كارهايي را بكند كه در گذشته مي‌كرده و با موفقيت همراه بوده، محكوم به شكست است. مديران اثربخش، پيوسته از همكارانشان مي‌پرسند: از من انتظار داريد چه كمكي به شما بكنم تا بتوانيد نقش خود را در خدمت به سازمان درست انجام دهيد و ...

رهبري (آنچه همه رهبران بايد بدانند)

  • 35,000 تومان

فرازهايي از كتاب: - خوب، دشمن بهتر است. - ملاك موفقيت يك رهبر به ميزان ماندگاري سازمان بعد از اوست. - يك رهبر هرقدر هم ذاتا ماهر و هنرمند باشد، اگر بر نفس خود مسلط نباشد نمي‌تواند از همه توانايي و استعدادش بهره‌مند شود. - گاه آن‌قدر سرگرم تميز كردن مغازه مي‌شويم كه فراموش مي‌كنيم در را به روي مشتريان باز كنيم. - بهترين كار، كاري است كه از انجام آن لذت مي‌بريم. شغلي را بپذير كه عاشق آن باشي. - استعداد بدون انضباط مانند اختاپوسي است كه سوار رولراسكيت شده است. جنب و جوش زياد ولي جهت حركت نامعلوم. - اگر آرمان شما در خدمت ديگراين نيست، لابد آرماني حقير است. - انسان استعداد رهبري دارد. اما يك شبه نمي‌توان رهبر شد. رهرو اين راه بايد صبور و شكيبا باشد.

صفحه‌ی 1