فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

تقويت مهارت‌هاي اجرايي در نوجوانان براي موفقيت تحصيلي و اجتماعي

  • 18,000 تومان

براي داشتن عملكرد مناسب در فعاليت هايي نظير برنامه ريزي، سازمان دهي، حل مسئله، تمركز، يادآوري، مديريت زمان و خودكنترلي، نوجوانان نياز دارند تا از تجربيات و اطلاعاتي كه در گذشته آموخته اند به نحو بهينه استفاده كنند.نوجواناني كه در مهارت‌هاي اجرايي مشكل دارند، انجام هر يك از اين فعاليت‌ها برايشان دشوار است.اين مشكلات در هر دوره سني مي تواند بروز پيدا كند با اين حال بيشترين شيوع اين مشكلات در زمان گذار از دوران كودكي به نوجواني و از دبستان و راهنمايي به دبيرستان و دانشگاه ديده مي‌شود.در اين سنين كه نوجوانان مسئوليت‌ها و تكاليفي بر عهده دارند كه بايد آن‌ها را به تنهايي به انجام برسانند معمولا نشانه ‌هاي وجود نقص در مهارت‌هاي اجرايي ظاهر مي‌شوند.تسلط بر مهارت‌هاي اجرايي براي افراد، در گذر زمان و در طول سال‌هاي رشد، هم از طريق رشد فيزيكي مغز و هم به وسيله تجربيات فرد در خانواده، مدرسه و محيط اجتماعي بزرگ‌تر، شكل مي‌گيرد و رشد مي‌كند.در كتاب حاضر، تلاش شده است تا خطوط راهنماي پرورش و تقويت مهارت‌هاي اجرايي براي نوجوانان، والدين و معلمان به زباني ساده ارايه گردد.

آزمايش مارشملو (راهنماي خودكنترلي و مقابله با وسوسه)

  • 35,000 تومان

خود كنترلي مهارتي است يادگرفتني كه پي نياز پيشرفت‌ها و موفقيت‌هاي فردي و اجتماعي ما است. خودكنترلي يعني توانايي به تاخير انداختن ارضاي نيازها و جلوگيري از رفتارها، تمايلات، عواطف و عادت‌هايي كه بروز آن‌ها موجب مشكلاتي براي ما مي‌شود. كتاب حاضر هم خاطرات است و هم تحليل علمي و راهنماي خودياري. اميدوارم كتاب حاضر بتواند به ما كمك كند تا اختيار و آزادي انسان را افزايش دهيم و قرباني وسوسه‌ها و اميال‌مان نباشيم و بتوانيم با اين محتوا نسلي را تربيت كنيم كه مايه‌ي افتخار ما باشند.

شفاي مغز معتاد

  • 35,000 تومان

كسب توانايي جهت ترك مواد تنها بخشي از فرايند طولاني مدت و پيچيده بهبودي از اعتياد است. وقتي فرد با اختلال مصرف مواد وارد درمان مي شود، اعتياد در همه لايه هاي زندگي او رخنه نموده است. اجبار به مصرف مواد، خريد مواد، تجربه مصرف مواد، نحوه مصرف، مكان‌هاي مصرف، لذت هاي ناشي از مصرف؛ همه و همه با زندگي فرد عجين شده و مصرف مواد الگوي روابط خانوادگي، شغل، تفريحات و علايق فرد را دگرگون كرده است و همه اين ها بايد در تدوين طرح درمان فرد معتاد، لحاظ گردد. به همين دليل است كه بهترين برنامه هاي درمان اعتياد، چند وجهي و جامع مي باشند يعني همه ابعاد فرد (زيستي، رواني، اجتماعي، شغلي، قانوني و …) را مدنظر قرار مي دهند. كتاب حاضر تلاش دارد تا با توجه به همه اين ابعاد، به درمانگر و خانواده كمك نمايد تا فرد در حال بهبود به پرهيز پايدار دست يابد و به شهروندي سالم و خلاق تبديل گردد.

راهنماي تاليف كتاب داستان زندگي براي مربيان مراكز شبه خانواده و والدين فرزندپذير

  • 3,500 تومان

حس ما از خويشتن با دلبستگي‌هاي ايمن و صميمي كه در زندگي داريم و مخصوصا با روابطمان با فردي كه ما را پرورش داده است، پيوندي نزديك دارد. علاوه بر اين، رشد و تحول حس كودك درباره تاريخچه و هويت‌اش، به زمان نياز دارد. اين فرايند، زماني به شيوه‌اي ايمن، مثبت و با تهديد كمتري رخ مي‌دهد كه كتاب داستان زندگي بر تسهيل دلبستگي‌هاي سالم متمركز شود و به كودك حسي از پايداري و امنيت بدهد. براي دستيابي به اين هدف، كتاب‌هاي داستان زندگي نبايد با گذشته كودك، بلكه بايد با زمان حال وي شروع شوند و نبايد با زمان حال و وضعيت فعلي‌اش (فرزندخواندگي) تمام شوند بلكه بايد با پرورش حس اميدواري و خوش‌بيني به آينده پايان يابند. طراحي كتاب به نحوي كه سوابق و تاريخچه كودك در ميانه كتاب قرار گيرد، اهميت زيادي دارد. تاريخچه نه تنها بايد به طور صريح به اشتراك گذاشته شود، بلكه بايد خانواده فرزندپرور كودك را هم شامل شود تا كودك حس ايمني و كنترل بيشتري نمايد. نبايد گذشته بر كودك حاكم شود اما بايد تاريخچه‌اش صادقانه و كوتاه باشد. گذشته آن‌ها كوتاه است ولي آينده‌اي طولاني پيش روي دارند.

من و فرزندم (ايده‌هايي براي فرزندپروري موفق)

  • 10,000 تومان

كودكان... وقتي با سرزنش و انتقاد زندگي مي‌كنند، مي‌آموزند بي‌اعتماد به خود باشند. وقتي با خشونت زندگي مي‌كنند، مي‌آموزند كه جنگجو باشند. وقتي با ترس زندگي مي‌كنند، مي‌آموزند كه بزدل باشند. وقتي با تمسخر زندگي مي‌كنند، مي‌آموزند كه خجالتي باشند. اما... اگر با شكيبايي زندگي كنند، بردباري را مي‌آموزند. اگر با تشويق زندگي كنند، اعتماد و اطمينان را مي‌آموزند. اگر با پاداش زندگي كنند، با استعداد بودن و پذيرندگي را مي آموزند. اگر با تصديق شدن زندگي كنند، عشق را مي‌آموزند.

رويكردهاي آموزشي و درماني كودكان داراي اتيسم

  • 10,000 تومان

اختلال طيف اتيسم در طبقه اختلالات عصبي - رشدي قرار مي‌گيرد. اين اختلالات در دوره رشد شروع شده و با نقايص رشدي مشخص مي‌شوند و مشكلاتي را در عملكرد شخصي، اجتماعي، تحصيلي يا شغلي ايجاد مي‌كنند. طبق آخرين ويرايش گزارش انجمن روان‌پزشكي آمريكا، فراواني اتيسم در حدود يك درصد جمعيت مي‌باشد. كتاب رويكردهاي آموزشي و درماني كودكان داراي اتيسم تلاش نموده است تا موثرترين رويكردهاي مداخله در اين حوزه را با نقادي علمي و فراهم آوردن شواهد مربوط به طور مشروح ارائه كند.

پرورش و تقويت حسي براي كودكان داراي اتيسم

  • 5,000 تومان

والدين كودكان با نيازهاي خاص با چالش‌هاي زيادي در زندگي روزمره خود مواجه مي‌شوند. در سال‌هاي اخير، افزايش تعداد كودكان داراي اتيسم باعث توجه فزاينده‌اي به آنها شده است. مشاركت فعال والدين در آموزش و پرورش كودكان داراي اتيسم و ساير كودكان با نيازهاي خاص مهم‌ترين مولفه براي مداخله موثر و كسب دستاوردهاي پايدار است. كودكان داراي اتيسم دچار مشكلات حسي متعددي هستند. آنها ممكن است از هر نوع تحريك حسي (لمسي، بويايي، شنوايي، بينايي، حركتي و...) اجتناب كنند يا به شدت دنبال اين نوع محرك‌ها باشند. در هر حال، اجتناب از تحريكات باعث محروميت حسي و به تبع آن مشكلات هوشي و يادگيري كودك مي‌شود و جستجوي شديد محرك‌هاي محيطي توسط كودك، وي را در معرض خطرات و تهديدات محيطي و مشكلات رفتاري قرار مي‌دهد. در اين موقعيت‌ها، والدين دچار سردرگمي مي‌شوند و دست به آزمايش و خطا مي‌زنند كه اين كار معمولا باعث شدت يافتن مشكلات كودك، سردرگمي و در نهايت درماندگي والدين مي‌شود. استفاده به موقع از منابع آموزشي و حمايتي، كه مداخله به هنگام ناميده مي شود و داراي سطوح مختلفي است، براي پيشگيري از موراد فوق و ارتقاي سطح توانمندي‌هاي كودك و تامين بهداشت رواني خانواده، لازم و ضروري است.

صفحه‌ی 1