فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
ترك عادت تنش‌زا (چگونه از شر جنگ‌و‌جدل خلاص شويم؟)
با اقتدار بلند شو
  • 45,000 تومان
  • با تخفیف: 45,000 تومان
بده و بستان (رويكردي انقلابي به موفقيت)
  • 65,000 تومان
  • با تخفیف: 65,000 تومان
لحظه صعود (چگونه زنان توانمندكننده دنيا را تغيير مي‌دهند)

ترك عادت تنش‌زا (چگونه از شر جنگ‌و‌جدل خلاص شويم؟)

  • 49,000 تومان

همه ما در ارتباطات خانوادگي، كاري و حتي رابطه هاي دوستي مان دچار تعارض شده ايم. گاهي اوقات اين اختلاف نظرها آنچنان بالا مي گيرند كه به نظر مي رسد راه حلي براي برون رفت از آن وجود ندارد. اكثر رويكردها بر صحبت كردن و حل اختلاف ها از طريق مكالمه تأكيد مي كنند، اما اگر همنشيني و صحبت كردن هم جواب نداد و تعارض حل نشد بايد چه كنيم؟ دكتر گلدمن وتسلر با روايت چالش هاي شخصي خود و مراجعه كنندگانش در جنبه هاي مختلف زندگي، براي مخاطب راه حلي متفاوت به ارمغان آورده است. او معتقد است بايد ريشه اين اختلاف نظرها را پيدا كرد و به صورت اساسي با اين چالش ها روبه رو شد و به طور شفاف به آنها نگريست. او در ادامه به نظريات بزرگان اين عرصه همچون پونگ نيز اشاره مي كند و با استفاده از آموزه هاي وي به مخاطب ياد مي دهد كه چگونه به صورت عميق تر به حل كشمكش هايش با اطرافيان بپردازد.

با اقتدار بلند شو

  • 45,000 تومان

اگر مي‌خواهيم كه خودمان را نجات دهيم و با تمام وجود خودمان را دوست بداريم، بايد دلشكستگي را تجربه كنيم. اگر مي خواهيم چيزهايي جديد و نوآورانه را امتحان كنيم، بايد شكست بخوريم. اگر مي خواهيم ديده شويم و جلب توجه كنيم، بايد نااميدي و ياس را تجربه كنيم. مهم نيست چه شكست‌ها و دردهايي را تجربه كرده ايم؛ اگر ياد بگيريم كه چطور مي‌توانيم پايان بندي شجاعانه خودمان را بنويسيم. وقتي ما داستان خودمان را داشته باشيم، آنگاه ديگر به عنوان كاراكترهاي داستان يك نفر ديگر به دام نمي‌افتيم.

بده و بستان (رويكردي انقلابي به موفقيت)

  • 65,000 تومان

سال‌ها است كه بر روي محرك‌هاي فردي موفقيت مانند عشق و علاقه، سخت‌كوشي، استعداد و شانس تمركز كرده‌ايم. اما در دنياي تغييرشكل يافته امروز، موفقيت روز به روز بيشتر به نحوه تعامل ما با ديگران وابسته مي‌شود. آدام گرانت، محقق و استاد دانشگاه وارتون، در كتاب بده و بستان به بررسي نيروهاي غافلگيركننده‌اي مي‌پردازد كه توضيح مي‌دهند چرا برخي افراد به صدر نردبان موفقيت مي‌رسند درحالي‌كه ديگران به قعر آن سقوط مي‌كنند. بده و بستان كه توسط جامعه شناس‌ها، نظريه پردازهاي كسب‌وكار و رهبران شركت‌هاي بزرگ ستايش شده است رويكرد جديدي را به روي كار، تعاملات، بهره‌وري، كه چيزي از انقلابي بودن كم ندارد، باز مي‌كند. عقل سليم مي‌گويد افراد بسيار موفق سه ويژگي مشترك دارند: انگيزه، توانايي و فرصت. اگر مي‌خواهيم موفق شويم، بايد تركيبي از سخت‌كوشي، استعداد و خوش‌شانسي داشته باشيم. داستان‌هاي متعددي در كتاب بده و بستان مؤلفه چهارم را نيز به ما نشان مي‌دهد؛ مؤلفه‌اي بسيار مهم كه اغلب ناديده گرفته مي‌شود: موفقيت، شديداً به نحوه تعامل ما با ديگران بستگي دارد. هر بار كه با فرد ديگري سر كارمان تعامل مي‌كنيم، بايد دست به يك انتخاب بزنيم: آيا سعي مي‌كنيم تا جايي كه مي‌توانيم ارزش‌ها و سودها را از آن خودمان كنيم؟ يا بدون نگراني از آنچه در مقابل دريافت مي‌كنيم، در ارزش‌آفريني مشاركت مي‌كنيم؟ در طول سه دهه گذشته، در مجموعه‌اي از مطالعات پيشگامانه، دانشمندان علوم اجتماعي دريافتند كه افراد از نظر اولويت‌هايشان در رابطه‌ي متقابل (تركيب مطلوبشان از بده و بستان) شديداً با هم فرق دارند. براي روشن‌تر كردن اين اولويت‌ها، با دو دسته از افرادي آشنا مي شويم كه در دو سوي طيف رابطه‌ي متقابل در محل كارقرار مي‌گيرند. اسم آن‌ها را گيرنده‌ها و بخشنده‌ها مي‌گذاريم. گيرنده‌ها يك نشان متمايز دارند: آنها دوست دارند بيشتر بگيرند تا ببخشند. آنها تعادل رابطه‌ي متقابل را به نفع خود بر هم مي‌زنند و منافع خود را بر نيازهاي ديگران مقدم مي‌دانند. گيرنده‌ها معتقدند كه دنيا جاي رقابت است، جايي كه اگر نخوري، خورده مي‌شوي. آن‌ها فكر مي‌كنند براي موفق شدن بايد بهتر از ديگران باشند. براي اثبات صلاحيت‌شان خودستايي مي‌كنند و مطمئن مي‌شوند كه اعتبار زيادي بابت تلاش‌هايشان به دست مي‌آورند. در محل كار، بخشنده‌ها معمولاً كمياب‌اند. آنها كفه ترازوي رابطه‌ي متقابل را به سمت طرف مقابل خم مي‌كنند و ترجيح مي‌دهند بيشتر از اين كه بگيرند، ببخشند. بخشنده‌ها ديگرخواهند و بيشتر روي اين كه ديگران چه نيازي به آنها دارند، تمركز مي‌كنند. اين اولويت‌ها ربطي به پول ندارند: گيرنده‌ها و بخشنده‌ها براساس اين كه چقدر به سازمان‌هاي خيريه كمك مي‌كنند يا چه مبلغي از سود كارفرماها را براي خود برمي‌دارند از همديگر متمايز نمي‌شوند. بلكه آن‌ها براساس ويژگي‌ها و اعمال‌شان در قبال ديگران از هم متمايز مي‌شوند.

لحظه صعود (چگونه زنان توانمندكننده دنيا را تغيير مي‌دهند)

  • 30,000 تومان

نخستين كتاب مليندا گيتس، سومين زن قدرتمند دنيا به انتخاب مجله فوريس، ‌دعوتي به‌جا و ضروري براي اقدام به توانمندسازي زنان. مليندا گيتس در طول 20 سال گذشته مشغول انجام ماموريتي بوده است. هدفش به عنوان يكي از بنيان‌گذاران بنياد بيل و مليندا گيتس، يافتن راه‌حل براي افراد با نيازهاي بسيار ضروري در هر گوشه از دنيا بوده است. در طول اين سفر، يك نكته مدام براي وي روشن‌تر شده است، اينكه اگر مي‌خواهيد جامعه‌اي را ارتقا دهيد، بايد روي زنان آن جامعه سرمايه‌گذاري كنيد.

صفحه‌ی 1