فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
درآمدي بر هانا آرنت فيلسوف آزادي
  • 72,900 تومان
  • با تخفیف: 72,900 تومان
ويتگنشتاين و پيامد‌ها (نا‌شناخته مانده‌ترين فيلسوف قرن 20)
شوپنهاور (تاملات و تاثيرات)
  • 38,500 تومان
  • با تخفیف: 38,500 تومان

درآمدي بر هانا آرنت فيلسوف آزادي

  • 72,900 تومان

با گذشت بيش از چهار دهه از مرگ هانا آرنت، وي همچنان يكي از برجسته‌ترين چهره‌هاي انديشه سياسي در قرن بيستم به شمار مي‌رود. وي كه در طول زندگي خود توانسته بود به عنوان يك نظريه‌پرداز سياسي و روزنامه‌نگار شهرتي قابل ملاحظه به‌دست آورده و به‌واسطه سخنراني‌ها و نوشته‌هايش توجه بسياري را به خود جلب كرده بود، در دهه‌هاي گذشته به شخصيتي حائز اهميت و به يكي از بزرگ‌ترين انديشمندان سياسي بدل گشته است. انديشمندان و روشنفكران زيادي به آثار و ويژگي‌هاي زندگي و شخصيت هانا آرنت پرداخته‌اند، به نحوي كه امروزه وي به عنوان يكي از خلاق‌ترين و آموزنده‌ترين چهره‌ها در فرهنگ مغرب زمين شناخته مي‌شود. شايد براي خود هانا آرنت نيز چنين توجهي به انديشه‌اش قابل تصور نبوده است، انديشه‌اي كه در ميان تمامي مكاتب و جريان‌هاي فكري قرن بيستم، انديشه‌اي مستقل بود. آثار وي نيز در بين آثار تمامي انديشمندان سياسي قرن بيستم از جايگاه بسيار مستحكمي برخوردار است، واقعيتي كه مي‌بايست علت آن را در به‌روز بودن انديشه هانا آرنت جستجو كرد. در حقيقت با وجود وابستگي زماني آثار وي به مسائل سياسي قرن گذشته، اما مي‌توان تأثيرات آنها را تا قرن بيست و يكم دنبال نمود. به اين ترتيب مي‌توان ادعا نمود كه انديشه هانا آرنت از تأثيري جهاني و بسيار ژرف برخوردار گشته است. فروپاشي امپراتوري شوروي، پايان جنگ سرد و جنگ ايدئولوژي‌ها پرسش‌هاي سياسي جديدي را مطرح نمودند و سبب شدند تا هانا آرنت به عنوان «نظريه‌پرداز دوران پساتوتاليتر» بار ديگر در كانون توجهات قرار گيرد. دركِ سياست به‌عنوان آزادي، ايده‌آلي بود كه هانا آرنت در طول زندگي خود براي آن تلاش كرد، ايده‌آلي كه به نقطه اوج آثارش بدل گشت و بر تأثيرگذاري وي افزود.

ويتگنشتاين و پيامد‌ها (نا‌شناخته مانده‌ترين فيلسوف قرن 20)

  • 63,400 تومان

رويارويي با ويتگنشتاين، اين ناشناخته مانده‌ترين فيلسوف قرن بيستم، مي‌تواند بسيار هيجان‌انگيز باشد. هرچند ساختار فلسفي انديشه‌هاي وي دشوار، آثارش به ‌سختي قابل درك و زندگي وي بسيار عجيب به‌نظر مي‌رسند. ويتگنشتاين شخصيتي است كه برخي وي را بزرگترين فيلسوف بعد از كانت دانسته و وي را به‌ دليل ارائه تصويري فلسفي از جهان، گاليله جديد ناميده‌اند و برخي ديگر به وي به‌ عنوان «نابود كننده فلسفه» به ديده تحقير نگريسته‌اند. ويتگنشتاين انديشمندي بود كه افكارش به همان سختي قابل درك هستند كه روش زندگي او قابل توضيح است. با وجود اينكه طبقه‌بندي شخصيت ويتگنشتاين از هر نظر آسان نيست، اما بي‌ترديد وي انقلابي در فلسفه ايجاد كرده و هر كسي كه تلاش نموده معماي اين فيلسوف نابغه را حل كند، تنها اين معما را پيچيده تر كرده است. فيلسوفي كه پيامدهاي انديشه اش بسيار عظيم و غير‌منتظره بوده‌اند، به نحوي كه ادعا مي‌شود: «هيچ فيلسوفي به اندازه وي فلسفه آنگلو- آمريكايي قرن بيستم را تحت تاثير خود قرار نداده است»، فيلسوفي كه برتراند راسل وي را به عنوان نمونه كامل يك نبوغ و مشهورترين فيلسوف معاصر آلماني زبان در كشو‌ر‌هاي آنگلوساكسون قلمداد كرده است.

شوپنهاور (تاملات و تاثيرات)

  • 38,500 تومان

زندگي از نظر شوپنهاور همان درد و رنج است و هنر براي گريختن از اين فلاكت، هر چند به صورت موقتي، بهترين تدبير محسوب مي شود. از اين درد و رنج، فلسفه اخلاقي نشأت مي گيرد كه انسان‌ها را در مقابل يكديگر و حتي در مقابل حيوانات مكلف به ترحم مي نمايد. خروج قطعي از اين فرآيند مصيبت‌بار تنها با چشم پوشي كامل از همه تمايلات و درخواست‌ها و همچنين انكار اراده معطوف به زندگي، امكان‌پذير مي‌شود. بي ترديد كمتر فيلسوفي در عصر جديد توانسته همانند شوپنهاور چنين تأثيري شگرف بر هنر، علم، ادبيات، روانشناسي و فلسفه زندگي داشته باشد، به طوري كه افراد سرشناس و مشهوري نظير ريشارد واگنر، توماس هاردي، فريدريش نيچه، آنري برگسون، توماس مان، هرمان هسه، آلبرت آينشتاين، خورخه لوئيس بورخس و بسياري از بزرگان انديشه و علمِ قرن نوزدهم و بيستم از شيفتگان و ستايشگران شوپنهاور محسوب مي شوند...

صفحه‌ی 1