فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

پشت پرده رياكاري (چگونه به هر كس دروغ مي‌گوييم به ويژه به خودمان)

  • 37,000 تومان

بيشتر ما خودمان را دست‌كار در نظر مي‌گيريم، اما، همگي‌مان دست به دغل‌كاري مي زنيم. در هر جايي رفتارهاي عاري از اخلاق هست: از مراكز حكومتي گرفته تا بورس، از كلاس درس گرفته تا كارخانه. هيچ يك از ما در مصونيت نيستيم، خواه دروغي مصلحت‌آميز بگوييم تا دردسري را رفع و رجوع كنيم خواه در صورت هزينه‌ها «يك كوچولو» دست ببريم تا منفعتي كسب كنيم. در پشت پرده رياكاري مي‌بينيم كه دغل كاري بر خلاف تصور معمول بر پايه رفتار خردمندانه هزينه ـ فايده نيست. به واقع نيروهاي نابخردانه‌اي كه به شمار نمي‌آوريم، اغلب بر رفتار اخلاقي يا غير اخلاقي ما حكم مي‌رانند. آريلي نشان مي‌دهد كه چرا گفتن بعضي دروغ‌ها ساده‌تر است، چه چيزي ما را در كارهاي تجاري و سياسي به رياكاري سوق مي‌دهد، رفتارهايي كه هم به عمدند و هم به سهو. آريلي نمونه‌هاي فردي و سازماني متعددي را به ما نشان مي‌دهد، تا ببينيم رفتار غيراخلاقي چگونه بر همه ما تاثير مي گذارد، و از آن جالب‌تر حتي هنگامي كه خودمان در جايگاه رفيع معيارهاي اخلاقي تصور مي‌كنيم، عملا بازيگر پرجنب و جوش صحنه رياكاري هستيم. اما پايان شب سيه سپيد است. خواهيم ديد كه چه كنيم تا درستكار بمانيم، و با چه ترفندهايي خودمان را از شر دغل‌كاري دور نگه داريم. دن آريلي در پشت پرده رياكاري شيوه نگريستن ما به خودمان، كارهايمان، و نيز ديگران را دگرگون مي‌سازد.اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.

آينده ذهن (كندو كاوي علمي براي فهميدن بهسازي و توانمندسازي ذهن)

  • 55,000 تومان

ما آدم‌ها، پيچيده‌ترين ماشين طبيعت را با خود حمل مي‌كنيم، و آن چيزي نيست جز مغز، ساخته‌ شده از صدها ميليارد نورون و ارتباطات بين آن‌ها. و در همانندي با كامپيوتر، اين سخت‌افزار را نرم‌افزاري هست كه ذهن مي‌ناميمش. همه‌ي ديدگاه‌ها، برداشت‌ها، و بينش‌هاي ما و نيز خلق و خو، رفتار و روحيات‌مان، از اين (ترافزار) سرچشمه مي‌گيرد. از نبوغ گرفته تا ديوانگي، اين مغز است كه ما را در اين جهان به پيش مي‌برد. بنابراين ترديدي وجود ندارد كه مغز و كاركردهايش، به دليل پيچيدگي ساختاري و عملكردي، از ديرباز ريشه در راز آلودگي داشته‌اند و شناخت آن‌ها دل‌مشغولي كمابيش هر كسي بوده كه دستي بر آتش علم و دانش داشته است. در كتاب حاضر، ميچيو كاكو، فيزيكدان و نويسنده نام‌ آشنا، از حيطه‌ي تخصصي خود بيرون آمده و ما را به گشت و گذاري در اين سرزمين به نسبت ناشناخته مي‌برد. خواننده، در كنار آشنايي با ساختار و سازوكار مغز، با تكنولوژي‌هاي مرتبط روبه‌رو مي‌شود و مي‌فهمد كه دانشمندان در اين وادي چگونه پيش مي‌روند و آخرين دستاوردها چيست، چگونه مي‌توان به مدد اين تجهيزات، بر ناتواني‌هاي جسماني ناشي از بدكاري مغز چيره شد، آيا تله‌پاتي و روان‌جنباني شدني است؟

گيتي از هيچ (چرا به جاي هيچ چيزي هست)

  • 25,000 تومان

كراوس استدلال مي‌كند، دانشمندان از نظر تاريخي بر مباحث و موضوعات چالش‌برانگيز تمركز داشته‌اند - مثلا سردرآوردن از چگونگي كاركرد واقعي گيتي، كه سرانجام به بهبود كيفيت زندگي ما كمك مي‌كند. اكنون، در داستان كيهان‌شناختي مستحكم و روشنگرانه‌اي، فيزيكدان نظري پيشتاز، لارنس كراوس دست به تشريح پيشرفت‌هاي علمي انقلابي نويني مي‌زند كه اساسي‌ترين پرسش‌هاي فلسفي را به سوي خود جلب مي‌كند. به عنوان يكي از چند دانشمند برجسته‌اي كه فعالانه از فراز مغاك بين علم و فرهنگ مردمي در آمد و شد است، كراوس نشان مي‌دهد كه علم مدرن به اين پرسش پاسخ مي‌دهد كه چرا به جاي هيچ چيزي هست، آن هم با نتايجي شگفت‌انيز و افسون‌كننده.

نابخردي‌هاي پيش‌بيني‌پذير (نيروهاي پنهاني كه به تصميمات ما شكل مي‌دهند)

  • 50,000 تومان

چرا سردرد ما پس از خوردن آسپيرين يك سنتي باقي مي‌ماند، ولي بعد از خوردن آسپيرين 50 سنتي از بين مي‌رود؟ چرا وقتي معده‌مان ديگر جا ندارد، باز هم سراغ بوفه مجاني مي‌رويم؟ چرا بابت يك فنجان قهوه 4/15 دلار مي‌دهيم در حالي كه تا همين چند سال پيش بابت آن كم‌تر از يك دلار مي‌پرداختيم؟ وقتي زمان تصميم‌گيري در زندگي‌مان مي‌رسد، فكر مي‌كنيم كنترل اوضاع در دست‌مان است، فكر مي كنيم انتخاب‌هايي هوشمندانه و خردمندانه انجام مي‌دهيم. ولي آيا به راستي چنين است؟خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.و اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.

فيزيك ناممكن‌ها (بررسي علمي دنياي فيزرهاميدان‌هاي نيرو دورفرستي و سفر در زمان)

  • 50,000 تومان

دانستن اينكه در دنيا چه فعاليت‌هاي علمي در جريان است براي همه ما به خصوص جوانان مفيد و حتي ضروري است. آگاهي از دستاوردهاي نوين دانشمندان كمك مي‌كند تا جايگاه خود را در عرصه علوم و فناوري جهان بشناسيم. كتابي كاملا تشريحي و غير فلسفي كه امكان شناخت و پيش‌بيني تكنولوژي‌هاي آينده را براي خواننده ممكن مي‌كند.

صفحه‌ی 1