فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 68,000 تومان
 • 58,000 تومان

روياهاي انقلابي ( روياهاي آرمانشهري و زندگي آزمايشي در انقلاب روسيه)

 • 110,000 تومان

ريچارد استايتز با بررسي تاريخ اجتماعي و فكري و فرهنگي روسيه در سال‌هاي پيش و پس از انقلاب اكتبر 1917، بر اين باور است كه انقلاب روسيه فقط پيرامون آرمانشهرهاي ماركسيستي شكل نگرفته، بلكه برخاسته از برخورد و تلاقي سنت‌هاي آرمانشهر‌باورانهٔ تاريخ روسيه است كه رؤياها و كابوس‌هاي دهقانان و كارگران و روشنفكران و دولت و نظاميان و ديگر گروه‌ها را در بر مي‌گيرد. استايتز در اين كتاب تصوير روشني از زندگي انقلابي و عوامل فرهنگي، اسطوره‌ها، آيين‌ها، فرقه‌ها و نمادهايي كه مبناي آن را تشكيل مي‌دادند ترسيم مي‌كند. او با تحليلِ شكل‌هاي اصليِ تفكر آرمانشهري و انگيزه‌هاي تجربي، و برخورد گريزناپذير اقتدارگرايي بلشويكي و رفتار آزادي‌خواهانه و آرزوهاي بخش‌هاي بزرگي از جمعيت روسيه، و سپس، نفي تمام‌عيارِ همهٔ جريان‌هاي آرمانشهري و تجربه‌هاي انسان‌گرايانه در دوران استالين، سرنوشت تك‌ تك اين آرمانشهرها و مناديان آنها را به تصوير مي‌كشد.

فريب طعمه‌ها (اقتصاد سوء‌استفاده و فريب)

 • 80,000 تومان

جورج اكرلاف و رابرت جيمز شيلر، برندگان جايزه نوبل اقتصاد، مي‌كوشند با اشاره به كاستي‌هاي علم اقتصاد متعارف، به زباني همه‌فهم به مباحثي در حوزه اقتصاد بپردازند كه تاكنون كمتر به آن‌ها پرداخته شده است: سوء‌استفاده و فريبكاري، درستكاري در نظام معرفتي عموم مردم براي فريب آن‌ها و تغيير رفتار مردم در جهت حفظ منافع صاحبان سرمايه و قدرت در اين فضاي سرشار از فريب و نيرنگ، حتي مردماني كه از سلامت اخلاقي برخوردارند نيز تحت فشار نظام بازار و از سر اضطرار مجبورند همرنگ جماعت شوند...

اخلاق در سياست

 • 55,000 تومان

جايگاه دروغ در عرصه‌ي سياست كجاست؟ آيا اقتصاد سياسي بايد به دنبال هموار ساختن راه رشد اقتصادي و توزيع ثمرات آن باشد يا اين‌كه استقرار ترتيباتي اقتصادي را پي بگيرد كه زمينه‌ي تربيت مردم و تبديل آنان به شهروند را مهيا مي‌كند؟ آيا بدون پرداختن به مسائل بحث‌برانگيز اخلاقي هم‌چون سقط جنين، حريم خصوصي، آزادي‌هاي فردي و محدوده‌ي آن، حد و مرز پژوهش‌هاي سلول‌هاي بنيادي و مسائلي از اين دست مي‌توان به سياست‌گذاري در عرصه‌ي عمومي پرداخت؟ منظور از زندگي خوب چيست و چنين مفهومي چه نسبتي با برنامه‌هاي دولت دارد؟ آيا دولت براي دست‌يابي به آرامش اجتماعي و هم‌زيستي از پرداختن به چنين مسائل اختلاف‌انگيزي پرهيز كند يا اين‌كه تربيت شهروندان اخلاق‌مدار بر اساس اصول اخلاقي غالب در جامعه را برهر وظيفه‌ي ديگري مقدم بشمارد و لباس قانون را بر تن اخلاق بپوشاند؟ اين‌ها پرسش‌هايي است كه يافتن پاسخي شايسته براي آن‌ها دغدغه‌ي انديش‌مندان و جامعه‌ي امروز ما نيز هست.

اخلاق بازجويي

 • 68,000 تومان

گروهي با قرار دادن امنيت ملي و اجتماعي در صدر اولويت‌هاي حكومت، توسل به هر شيوه‌اي - حتي توسل به درجات مختلف خشونت - را براي دستيابي به اطلاعات حساس روا مي‌دارند. برخي ديگر حوزه عمل بازجويان را به قانون و اصول اخلاقي محدود مي‌كنند و بر اين باورند كه حتي در دشوارترين شرايط نيز عمل بازجويان بايد در چارچوب قانون باشد. مدافعان هر يك از اين دو ديدگاه انديشه‌هاي خود را بر اساس فرضياتي درباره حقوق و وظايف متقابل فرد و جامعه بنا كرده‌اند. مايكل اسكركر در اين كتاب به جنبه‌هاي مختلف اين مسئله بحث‌انگيز مي‌پردازد و آن را از چشم فيلسوفان و حقوق‌دانان مي‌نگرد. او مي‌كوشد با ارائه مثال‌هايي از پرونده‌هاي واقعي مسائلي همچون حق برخورداري از حريم خصوصي و حق سكوت در برابر پرسش‌هاي بازجو، حقوق متهمان و محكومان، حقوق افراد مشكوك به فعاليت‌هاي تروريستي و جاسوسي، حقوق زندانيان جنگي و اسرا، ريشه‌هاي تاريخي شكنجه و ترديدهايي كه درباره ميزان كارآيي بازجويي‌هاي خشونت‌آميز وجود درد، و مواردي از اين دست را بررسي كند.

انسان بي‌نقص (اخلاق در عصر مهندسي ژنتيك)

 • 23,000 تومان

پيشرفت‌هاي اخير علم ژنتيك درمان بسياري از بيماري‌ها را ميسر ساخته و اميدواري‌هايي را براي درمان بسياري از بيماري‌هاي بي‌درمان ايجاد كرده است. از سوي ديگر، اين پيشرفت‌ها دخالت انسان را در قلمروهايي ميسر ساخته كه تاكنون از دسترس او خارج بوده است: قلمروهاي وسيعي كه از توليد نوزادان آزمايشگاهي، درمان ناباروري، دستكاري‌هاي ژنتيك براي تقويت حافظه و عضلات گرفته تا انتخاب جنسيت و ويژگي‌هاي جسمي و ذهني نوزادان و تراريخته‌سازي حيوانات و حتي انسان‌ها در بر مي‌گيرد.

در جستجوي خوشبختي (از ارسطو تا علم مغز)

 • 55,000 تومان

سيسلا بوك، فيلسوف برجسته اخلاق‌گرا در اين كتاب هوشمندانه و به هنگام، سرشت خوشبختي و جايگاه آن در انديشه و آثار فلسفي دوره‌هاي مختلف را بررسي مي‌كند. وي با ظرافت و زيبايي مفاهيم خوشبختي را در آثار انديشمندان مختلف، از فيلسوفان يوناني گرفته تا انديشمنداني همچون دزموند توتو، چارلز داروين آيريس مرداك، و دالايي لاما رديابي مي‌كند و افزون بر آن جديدترين نظريه‌هاي روان‌شناسان و اقتصاددانان و متخصصان ژنتيك و عصب‌شناسان درباره خوشبختي را بررسي مي‌كند.

سلطه و هنر مقاومت (روايت‌هاي نهايي)

 • 26,900 تومان

جامعه جانوري بس پر رمز و راز است و چهره‌هايي بسيار و قابليت‌هايي نهاني دارد... و بسيار كوته‌بينانه است كه بپنداريم چهره‌اي كه جامعه در هر لحظه به ما مي‌نماياند تنها چهره راستين آن است. هيچ‌كس همه قابليت‌هايي را كه در روح جمع خفته است نمي‌شناسد.

عدالت (چه بايد كرد)

 • 142,000 تومان

مايكل سندل فيلسوف سياسي معاصر امريكايي واستاد دانشگاه هاروارد است. شهرت او به سبب بر گزاري دوره آموزشي عدالت در دانشگاه هاروارد است كه طي سي سال گذشته بيش از 15 هزار نفر دانشجو داشته است.

فلسفه ملال

 • 58,000 تومان

ملال همواره به نوعي با انسان همراه بوده است. كيركگور مي‌گويد «خدايان ملول بودند و بنابراين انسان را آفريدند. آدم از تنهايي ملول بود و بنابراين حوا را خلق كردند. از آن زمان، ملال وارد جهان رشد و درست به همان نسبتي كه جمعيت رشد مي‌كرد، ملال نيز بيشتر مي‌ِشد». اين پديده كه در دوران پيشامدرن به اشراف و برخي طبقات خاص محدود بود از دوران رومانتيسم گسترش يافت و به تدريج به يكي از ويژگي‌هاي انسان مدرن تبديل شد. ملال مردم را از درون مي‌خورد و همچون غبار، بي‌آنكه ببينيم مي‌آيد و مي‌رود و همچون خاكستر بر دست و چهره‌مان مي‌نشيند. برخي ملال را ريشه تمام شرها مي‌نامند، برخي ديگر آن را امتياز انسان مدرن و حتي وجه تمايز انسان و حيوان مي‌دانند و گروهي ديگر، بر اين باورند كه ملال انسان را از انسانيت تهي مي‌كند. برخي ملال را ثمره كوچ معنا از زندگي انسان مدرن مي‌دانند و برخي ديگر، آن را چيزي مي‌دانند كه به معناي بزرگ نهفته‌اي اشاره دارد. ملال با معناي هستي سروكار دارد و همين كافي است تا اسونسن، آن را موضوع فلسفه بداند. او در اين كتاب مي‌كوشد با رويكردي بينارشته‌اي و با بهره‌گيري از متوني از رشته‌هاي فلسفه، ادبيات، روانشناسي، الهيات و جامعه‌شناسي و بررسي آراي فيلسوفاني همچون سنكا، كانت، كيركگور، نيچه و هايدگر و تحليل مسائلي همچون رابطه ملال با رومانتيسم و مدرنيته، كار و فراغت، و مرگ و زندگي، ما را به درك بهتري از ابعاد مختلف اين مفهوم و نقشي كه در زندگي ما ايفا مي‌كند و واكنش‌هاي مختلفي كه مي‌توان در برابر آن نشان داد برساند.اين كتاب در بخش بوي كاغذ در سايت متمم معرفي شده است.

راهنماي فلسفي زيستن (تاريخ مختصر انديشه)

 • 40,000 تومان

اين كتاب تاريخ فلسفه را به پنج دوره فلسفه يونان باستان، فلسفه مسيحيت، اومانيسم عصر روشنگري، پسامدرنيته، و پساساختارزدايي تقسيم مي‌كند و مي‌كوشد به زباني ساده و دقيق، باورهاي اصلي هر يك از اين دوره‌ها و نقاط قوت و ضعف آنها را بيان كند. او بيش از اين كه به دنبال تحميل فلسفه مشخصي به عنوان فلسفه برتر باشد، مي‌كوشد روش نقد انديشه‌هاي فلسفي را معرفي كند. خواندن اين كتاب ما را با ديدگاه‌هاي فلسفي متفاوت آشنا مي‌كند و زمينه مطالعه مستقل مكاتب مختلف را در علاقه‌مندان ايجاد مي‌نمايد.

صفحه‌ی 1