فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

اسطوره تولد قهرمان (تفسيري روان‌شناختي از اساطير)

  • 45,000 تومان

«اسطوره تولد قهرمان» اثري ميان‌رشته‌اي است كه به تفسير اسطوره و ادبيات از طريق نظريات روان‌كاوي مي‌پردازد. فرويد مهارت اوتو رانك در اين تلفيق را مي‌ستود. از نظر فرويد، مطالب نمادين كه دست‌يابي به آرزوهاي ناخودآگاه را امكان‌پذير مي‌سازند به رويا، شوخي و اشتباهات لپي محدود نمي‌شوند و قصه‌هاي پريان، اسطوره، و داستان‌هاي عامه هم در همين طيف‌اند. اسطوره‌ها هم‌چون روياها به تفسيرهاي متعدد راه مي‌دهند و مستقل از كاربردي كه ممكن است براي‌شان در نظر گرفته شود زندگي خودشان را دارند و مي‌توانند در سازمان‌دهي و معنا بخشيدن به تجربيات ما مفيد باشند. اسطوره‌ها نه عقايد ساده‌لوحانه يا پيشاعلمي، كه در واقع منبع دانش روزگار گذشته هستند، البته به اين شرط كه با ديدي پذيرا و باز به آنها نگاه شود. «اسطوره تولد قهرمان» يادآور نياز به برقراري ارتباط با ريشه‌هاي اسطوره‌اي عميق و ناخودآگاه است و سعي دارد از وقايع بي‌معنا و تراژيك معنا بسازد.

هنر همچون درمان

  • 92,000 تومان

هنر هم مانند ديگر ابزارها قادر است توانايي‌هاي ما را به فراتر از آن چيزي گسترش دهد. كه طبيعت در ابتدا در اختيارمان قرار داده است. در اين باب، هنر برخي از ضعف‌هاي مادرزادي ذهني، و نه جسمي ما را جبران مي‌كند، ضعف‌هايي كه مي‌توانيم آن‌ها را نقص‌هاي روان‌شناختي بناميم. پيشنهاد كتاب حاضر اين است كه هنر (مقوله‌اي كه آثار طراحي، معماري و پيشه‌وري را در بر مي‌گيرد) رسانه‌اي درماني است كه مي‌تواند به هدايت و ترغيب و نسلي بينندگانش كمك كند و آن‌ها را قادر سازد نسخه‌هاي بهتري از خودشان باشند.

1 هفته در فرودگاه

  • 23,000 تومان

هر چند معمولا وقت‌شناسي را مهم‌ترين عامل داشتن يك سفر خوب مي‌دانيم، من اغلب آرزو داشته‌ام هواپيمايم تاخير داشته باشد تا ناچار شوم وقت بيشتري را در فرودگاه بگذرانم. كمتر پيش آمده اين آرزو را با ديگران در ميان بگذارم... آقايي كه با من تماس گرفته بود توضيح داد كه شركتش اخيرا علاقه‌اي به ادبيات پيدا كرده و تصميم گرفته نويسنده‌اي را دعوت كند تا هفته‌اي را در جديدترين مركز مسافري‌اش، ترمينال 5 كه بين دو باند بزرگ‌ترين فرودگاه لندن واقع شده است، بگذراند. از اين هنرمند كه قرار بود رسما اولين نويسنده مقيم هيثرو لقب داده شود، خواسته مي‌شد برآوردي امپرسيونيستي از محل ارائه كند و سپس در حضور مسافران و كاركنان، پشت ميزي در محل معيني از سالن خروج بين مناطق دي و اي مطالب كتاب را گرد آورد.

خوشي‌ها و مصايب كار

  • 63,000 تومان

بخش زيادي از زندگي‌مان را حين كار كردن مي‌گذرانيم اما شگفت‌انگيز است كه تا به حال چيزهاي كمي درباره آن نوشته‌اند، چيزهايي در اين باب كه چه چيز كار را به هيجان‌انگيزترين و در عين حال سخت‌ترين فعاليت زندگي ما تبديل كرده است. خوشي‌ها و مصايب كار كشف شادي‌ها و دردهاي فضاي كار در دنياي مدرن است.

صفحه‌ی 1