فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 65,000 تومان

فلسفه سياسي آيزايا برلين

 • 50,000 تومان

ايزايا برلين هم مثل بسياري از فيلسوفان سياسي برجسته قرن بيستم مهاجر بود. او از روسيه به بريتانيا مهاجرت كرده بود. تجربه‌اش از ضربه‌هاي دردناك سياسي و از رژيم هاي توتاليتر قرن بيستم دست اول و مستقيم بود و همين‌ها به علاوه تعليم و تربيت بريتانيايي او بود كه افكار انديشه‌هاي سياسي‌اش را شكل داد.

فلسفه سياسي هانا آرنت

 • 56,000 تومان

زندگي هيچ متفكر سياسي ديگري به اندازه هانا آرنت مظهر تاريخ سياسي عصر حاضر نبوده است. شاخص بودن انديشه او تا حدودي نتيجه قدرت فكري اوست، اما به همان اندازه يا بيشتر حاصل تجارب زندگي‌اش و اصالت و بكر بودن واكنش او به آن هاست.آرنت، بر خلاف سنت غالب غربي، عمل همراه با نظرورزي را به عنوان فعاليتي ذاتا انساني مي‌ستود. او مي‌كوشيد كه به سلطه نظر بر عمل پايان بخشد و يكپارچگي را به زندگي عمل ورزانه بازگرداند. آرنت معتقد بود كه عمل و گفتار عالي‌ترين تجليات تمدن هستند، زيرا تكثر و آزادي را در مقام عناصر سازنده هستي شاخص بشري نشان مي‌دهند.

نظريه نظم خودانگيخته

 • 20,000 تومان

عليرغم پيچيدگي جهان اجتماعي، كه به نظر مي‌رسد سدّ راه وجود تنظيماتي است كه بتوان با مشاهده تجربي مشخص‌شان كرد، يك نظم فرضي هست كه مي‌توان آن را از دل گرايش‌ها، اعمال، و عقايد افراد استخراج كرد و اين نظم قدرت توضيحي زيادي هم دارد. آنچه در نظريه نظم خودانگيخته بسيار مهم است اين است كه نهادها و ورزه‌هايي كه اين نظريه مورد پژوهش و بررسي قرار مي‌دهد نوعي از الگوهاي داراي اسكلت مناسب را از خود بروز مي‌دهند كه به نظر مي‌رسد حاصل كار يك ذهن طراح تواناي همه‌چيزدان است، درحالي‌كه عملاً و درواقع حاصل جمع خودانگيخته عمل ذاتاً هماهنگ ميليون‌ها فردي است كه اصلاً قصد نداشته‌اند به چنين نظم‌هايي در كل برسند. توضيح اين‌گونه الگوهاي اجتماعي، از زمان آدام اسميت، نامي پيدا كرده است: «دست نامرئي». در اين نظم، انسان به سمت ياري رساندن به تحقق اهدافي رانده مي‌شود كه اصلاً قصد و نيّتش را نداشته است. مدعاي نظريه نظم خودانگيخته اين است كه ساختارهاي كلي حاصل جمع اَعمال افراد است.

فردريش ويلهلم نيچه

 • 18,000 تومان

اين كتاب زندگي‌نامه نيست، بلكه شرح و تفسير و نقد آثار و انديشه‌هاي نويسنده است پس اگرچه حجمشان كم است ، اما مي‌توانند نقطه‌ي شروع خوبي براي خوانندگاني باشند كه در پي راه يافتن به مضامين انديشه‌هاي اين نويسندگان و متفكران هستند.

داستايفسكي (جدال شك و ايمان) گالينگور

 • 95,000 تومان

نيچه مي‌گويد: «آن كس كه با هيولاها پنجه در مي‌افكند، بايد به هوش باشد كه مبادا خود هيولا شود، و آنگاه كه زماني دراز چشم به مغاك مي‌دوزي، مغاك نيز چشم به روي روحت مي‌گشايد.» در زندان اومسك، داستايفسكي چهار سال با رانده‌شدگاني زيست كه از قراردادها و رسوم اجتماعي عادي معاف بودند - موجوداتي كه به هستي حيواني بازگشته بودند. او به مغاكي چشم دوخته بود كه در آن عنصر خام شهوت مجرد بشري مي‌جوشيد و مغاك داخل در روح او مي‌شد. او شايد خود هنگامي كه پا به زندان گذاشت انساني غيرعادي بود. در آنجا او آموخت كه خود را با جهاني غيرعادي وفق دهد، و هنگامي كه سر برآورد نگاه كج و معوجش نمي‌توانست به كانوني ديگر دوخته شود. انسان‌هاي عادي در رمان‌هاي داستايفسكي همان‌قدر نادرند كه در محوطه زندان. جهان او جهان جنايتكاران و قديسان، هيولاهاي رذيلت يا فضيلت بود. داستايفسكي سي و سه ساله بود كه آهنگر زندان غل و زنجير از پايش گشود تا بار ديگر قدم به جهان انسان‌هاي آزاد بگذارد، اما اين جهاني بود كه به واسطه دوره‌اي كه او از سر گذرانده بود براي هميشه چهره عوض كرده بود. سال‌هاي رشد به پايان رسيده بود، اما هنوز سال‌هاي طولاني تب و هيجان بايد طي مي‌شد تا سرانجام نبوغ وي بيان هنري‌اش را درباره مسائل خير و شر كه روحش را در سايه تاريك زندان مي‌خوردند پيدا كند.

جان استيوارت ميل

 • 32,000 تومان

يگانه مقصودي كه براي آن افراد بشر حق دارند به صورت فردي يا جمعي در آزادي عمل هر يك از افراد مداخله كنند صيانت ذات است... يگانه مقصودي كه اعمال قدرت بر هر يك از اعضاي جامعه‌اي متمدن را، حتي بر خلاف اراده او، موجه مي‌سازد پيشگيري از صدمه رسيدن به ديگران است. خير خود شخص، چه خير جسماني و چه خير اخلاقي‌اش، دليل كافي براي اين كار به‌دست نمي‌دهد... يگانه بخشي از رفتار فرد كه وي در قبال آن مسئول جامعه است بخشي است كه به ديگران ارتباط دارد. در بخشي كه صرفا به خود او مربوط است، استقلال او، از منظر حق، مطلق است. فرد فرمانفرماي خويش است، فرمانفرماي جسم و جان خويش.

فلسفه هانا آرنت

 • 26,000 تومان

كامل‌ترين و سرشارترين زندگي واقعا انساني ”زندگي عمل‌ورزانه“ است. پيش‌فرض ”عمل“ تكثر و تنوع انساني است و مستلزم همراهي ديگر انسان‌هاست... حوزه‌ي عمومي در عين اينكه قلمرو مناسب عمل انساني است، خود زاده‌ي عمل انساني هم هست.

فلسفه تنهايي

 • 65,000 تومان

احساس تنهايي، احساسي است كه همگي‌مان از كودكي با آن آشنا هستيم، از آن روزي كه انگار همه همبازي داشتند غير ما؛ از آن شبي كه در غم تنهايي گذرانديم، هر چند خيلي دلمان مي‌خواست همراه و همدمي داشته باشيم؛ از آن مهماني كه در آن هيچ‌كس را نمي‌شناختيم و دور و برمان پر از آدم‌هايي بود كه سخت گرم صحبت با هم بودند؛ از آن شبي كه كنار همدم‌مان به خواب رفتيم اما مي‌دانستيم كه ديگر همدم يكديگر نيستيم...اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

فلسفه داستايفسكي

 • 26,000 تومان

شخصيت‌هاي رمان‌هاي داستايوفسكي با گذشت زمان از ما دور نمي‌شوند؛ پير نمي‌شوند؛ به قلمرو اثيري الهگان هنر كوچ نمي‌كنند... آن‌ها در شب‌هاي بي‌خوابي و تاريك بر در مي‌كوبند، به بالينمان مي‌آيند و ما را به گفتگوهاي پر تشويش مي‌كشانند. با هر تپش قلبمان داستايوفسكي به ما مي‌گويد:«آري، مي‌دانم؛ و بيش از آن هم مي‌دانم، و چيزهاي ديگري هم جز آن مي‌دانم.» او با نگاه خيره نافذ و مرموزش همواره در برابر ما مي‌ايستد، اين راهنماي هشيار و تيزبين روح ما، و همزمان ما را هدايت مي‌كند هم مي‌پايدمان.

فلسفه جان استيوارت ميل

 • 32,000 تومان

من نگاهم به پيش بود... به آينده‌اي كه در آن بهترين خصلت‌هاي دوره‌هاي بسامان با بهترين خصلت‌هاي دوره‌هاي نابسامان يكجا جمع خواهند شد؛ آزادي بي‌قيد و شرط انديشه و آزادي نامقيد عمل فردي به هر شكل كه صدمه‌اي به ديگران نرساند. با پرورش آنچه در انسان‌ها يگانه و مخصوص به خودشان است، و با ميدان دادن به آن‌هاست كه انسان‌ها مي‌توانند موجوداتي شريف و زيبا شوند، و نه با هرچه رقيق‌تر كردن اين خصوصيات تا همه مثل هم شوند.

فلسفه كي‌يركگور

 • 40,000 تومان

نام مجموعه حاضر در اصل Wedsworth philosophers serries است و سرويراستار آن دنيل كولاك (Daniel Kolak). هدف مجموعه آشنا كردن خوانندگان با مهم‌ترين فيلسوفان و مسائل فلسفي از آغاز تا به امروز است و مهم‌تر و فراتر از آن ترغيب خوانندگان به تفكر فلسفي و درگير شدن با مسائل فلسفي. به عبارت ديگر، اين كتاب‌ها مي‌خواهند شوق خواندن، فكر كردن، و آموختن را برانگيزند و هراسي را كه خوانندگان معمولا از «فلسفه» دارند برطرف كنند.

تاريخچه خوشبختي

 • 49,000 تومان

فلسفه فقط رشته‌اي دانشگاهي نيست كه در دانشگاه خوانده شود. فلسفه به همه تعلق دارد و همه ما از كودكي سوالاتي طرح مي‌كنيم كه جنبه فلسفي آشكاري دارند. اين سوال‌ها و پاسخ‌هاي آن‌ها «راه زندگي» هر كس را معين مي‌كنند. اين مجموعه به مسائلي فلسفي از همين دست مي‌پردازد كه همه ما به نوعي در زندگي با آن مواجهيم، از سوال‌هاي كلي نظير «معناي زندگي» و «خوشبختي» گرفته تا مسائل جزئي‌تر نظير درد، بخشودن، ترس، ملال، حسد، عشق، جاودانگي و... زبان اين كتاب فني نيست و همگان مي‌توانند آن‌ها را بخوانند.

1  2  صفحه‌ی 1