فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

كارلوس فوئنتس

  • 10,000 تومان

كارلوس فوئنتس، نويسنده مكزيكي، با آثار خود، از داستان و غيرداستان، سهمي عمده در اعتلاي ادبيات جهان و انديشه‌هاي انسان‌گرايانه داشته است. فوئنتس كه در نوشتن رمان، داستان كوتاه، نمايش‌نامه، و نقد ادبي استعدادي دارد، و در عين حال روزنامه‌نگاري برجسته و ديپلوماتي ورزيده است و در مقام معلم در بسياري از دانشگاه‌هاي مكزيك و ايلات متحد تدريس كرده، جنبشي نو در ادبيات امريكاي اسپانيايي پديد آورده است.

ايران جامعه كوتاه‌مدت و 3 مقاله ديگر

  • 38,000 تومان

چهار مقاله‌اي كه در اين كتاب مي‌خوانيد هر يك به نوعي مشكلات تاريخي توسعه اقتصادي و سياسي ايران را بررسي مي‌كند. فقدان امنيت براي مالكيت خصوصي و در نتيجه عدم انباشت سرمايه در دست بخش خصوصي، انحصار ثروت و قدرت اقتصادي در دست حكومت‌ها كه خود به انحصار قدرت سياسي مي‌انجاميد و سرعت و شدت تحولات سياسي و اجتماعي كه جامعه را از چهارچوب قانوني با ثبات كه لازمه رشد و توسعه اقتصادي است محروم مي‌كرد، در دو مقاله اول بررسي مي‌شود...خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

مجموعه آثار آيسخولوس (اورستيا آگاممنون نيازآوران الاهگان انتقام پرومتئوس دربند 7 دشمن تبس پارسيان پناه‌جويان) نمايش‌نامه

  • 170,000 تومان

دو هزار و پانصد سال از تولد تراژدي مي‌گذرد و گزافه نيست اگر بگوييم اين نوشته‌هاي شكوهمند از دوران رنسانس به بعد از سرچشمه‌هاي اصلي ادبيات غرب و الهام‌بخش بسياري از شاعران و نويسندگان و ساير هنرمندان سراسر جهان بوده است. آيسخولوس را پدر تراژدي مي‌نامند، از آن روي كه او نخستين شاعري است كه با نوآوري‌هاي خود، چه در پرداخت مضامين و شخصيت‌ها و چه در نحوه اجراي نمايش‌نامه بر صحنه، اين قالب هنري را تكامل بخشيد. مضمون نمايشنامه‌هاي آيسخولوس بيش از هر چيز بر رابطه آدمي با خدايان استوار است. بسياري از پرسش‌هاي ازلي انسان در اين نوشته‌ها مطرح مي‌شود: آدمي تا چه حد مسئول كرده‌هاي خويش است و تا چه حد محكوم راي خدايان؟ آنگاه كه اراده و آرزوي آدمي با خواست خدايان در تعارض مي‌افتد چه پيش مي‌آيد؟ عدالت خدايان به چه معني است؟ و سرنوشت آدمي آنگاه كه از بسياري قدرت و مكنت سر به طغيان برمي‌دارد؟ به كجا مي‌كشد؟ علاوه بر اين آيسخولوس رويدادهاي مهم زمانه خود را در نمايشنامه‌هايش بازتاب داده است. اين مجموعه براي نخستين‌بار هفت نمايش‌نامه بر جامانده از آيسخولوس را با ترجمه‌اي واحد به فارسي‌زبانان هديه مي‌كند.

سور بز

  • 185,000 تومان

اورانيا. پدر و مادر چندان لطفي در حقش نكرده بودند، نامش آدم را به ياد سياره‌اي در آسمان يا فلزي معدني مي‌انداخت، به ياد همه چيز مگر زني بلندبالا و خوش‌سيما با پوست آفتاب سوخته و چشم‌هاي درشت و سياه كم و بيش غمگين كه از توي آينه به او نگاه مي‌كرد. اورنيا! واقعا كه چه اسمي.

مرگ در آند

  • 80,000 تومان

او را لب جاده، درست بيرون واحه پيدا كرد، كنار كوره‌راهي با درخت‌هاي بيد و گلابي جنگلي و آكنده از قار و قور قورباغه‌ها. دختر، آزرده و غمگين، داشت طرف دهكده‌اش مي‌رفت. كاسيميرو بالاخره دلش را به دست آورد، راضي‌اش كرد كه سوار واننت بشود و او را به حوالي دهكده‌اش رساند.

صفحه‌ی 1