فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

واروژان-هارطون

مرتب سازی
تعداد تصاویر

چگونه در فضا مي ميريم (ماجراجويي در پديده‌هاي خطرناك اخترشناختي)

  • 70,000 تومان

اين كتاب يك تور گردشگري نفس‌گير و هيجان‌انگيز در گيتي است و چيزهاي خطرناك، كُشنده و ترسناكِ گيتي را توصيف مي‌كند. اگر عاشق فضا هستيد و حالا مي‌خواهيد آن را با چشمان خود ببينيد، اگر مي‌خواهيد شاهد تولد يك ستاره باشيد، يا به ملاقات سياهچاله مركزي كهكشان راه‌شيري برويد، يا بدانيد آيا موجودات فضايي وجود دارند و يا چگونه مي‌توان از طريق كرم‌چاله‌ها سفر كرد، بهتر است دست نگهداريد! اين چيزها شما را مي‌كُشند! شايد گيتي از دنباله‌دارهاي حياط‌خلوت منظومه شمسي تا بقاياي برجاي مانده از مهبانگ، و از ستاره‌هاي در حال مرگ گرفته تا كهكشان‌ها جوان، باشكوه و زيبا باشد، اما در عين حال خيانت‌كار نيز هست. اين كتاب با استفاده از قياس‌ها و زباني ساده و گيرا، زندگي را كالبد بي‌روح اخترفيزيك مي‌دمد و نشان مي‌دهد كه چگونه ذرات، نيروها و ميدان‌ها دست در دست هم مي‌دهند تا نمايش مهيجي كه در بالاي سرمان درحال اجراست را خلق كنند. پل ام. ساتر استاد تحقيقات اخترفيزيك در انستيتوي علوم پيشرفته محاسباتي در دانشگاه استوني‌بروك و محقق مهمان در موسسه فلاترون در شهر نيويورك است. زمينه‌هاي تحقيق او شامل مطالعه بزرگترين مناطق تهي گيتي، نقشه‌برداري از نور باقي‌مانده از مهبانگ و ايجاد روش‌هاي جديد براي يافتن اولين ستاره‌هاي پديدار شده در كيهان است. علاوه بر چندين كتاب براي عموم، او بيش از 60 مقاله دانشگاهي تأليف كرده و بيش از 100 سمينار و سخنراني در همايش‌ها و موسسات سراسر جهان برگزار كرده است.

فيزيك چيزهاي روزمره (علم خارق‌العاده در پس 1 روز عادي)

  • 23,000 تومان

بيشتر ما آگاهي چنداني از فيزيك چيزهايي كه زندگي ما را در جهان نوين آسان ساخته، نداريم. علم شگفت‌انگيز در پس حسگرهاي حركتي، صفحات لمسي و حتي يك توستر ساده آشپزخانه چيست؟ چگونه جي پي اس ما را به مقصدمان مي‌رساند؟ در اين كتاب، نويسنده ما را به سفري حيرت‌انگيز به ژرفاي شگفت دنياي چيزهايي كه روزانه استفاده مي‌كنيم و وجودشان را بديهي فرض مي‌كنيم مي‌برد. جيمز كاكاليوس بسياري از اين چيزهاي معمولي را در داستان يك روز معمولي گنجانده و كنجكاوي ما را برمي‌انگيزد تا بپرسيم يخچال چگونه كار مي‌كند؟ هواپيما چگونه در آسمان مي‌ماند؟... در اين كتاب شرح هر يك از اين چيزها به همراه داستاني كوتاه آمده تا تعاملات شگفت‌انگيز نيروهاي نامرئي محيط اطرافمان را بشناسيم و بدانيم پيچيدگي‌هاي علمي كه شايد كاربرد عملي آن‌ها براي ما روشن نباشد در تار و پود زندگي روزمره ما رخنه كرده است...

امواج گرانشي (چگونه موجك‌هاي فضازمان اينشتين اسرار كيهان را آشكار مي‌كنند)

  • 22,000 تومان

در چهاردهم سپتامبر 2015، پس از پنجاه سال جستجو، براي نخستين بار امواج گرانشي آشكار شدند، و علم اخترشناسي براي هميشه تغيير كرد. تا اين روز تاريخي، كاوش گيتي متكي به كاوش الكترومغناطيس، يعني نور مرئي، امواج راديويي، پرتوهاي ايكس و ديگر طول موج‌ها بود. اما امواج گرانشي - امواجي كه در بافت فضازمان منتشر مي‌شوند - بي‌اعتنا به هر چيزي، از ميان موانعي كه نور را به زنجير مي‌كشند، عبور مي‌كنند. دانشمندان تداخل سنج لايگو، آشكارساز‌هاي بي‌نهايت حساسي ساختند كه مي‌تواند حركاتي به اندازه‌ صد برابر كوچك‌تر از هسته‌ اتم را تشخيص دهد. اين تداخل سنج در سال 2015 توانست امواج گرانشي توليد شده حاصل از ادغام دو سياهچاله كه فضازمان را به لرزه انداخت، آشكار كند. اين نخستين باري بود كه سياهچاله‌ها به‌طور مستقيم آشكار شدند، ولي اين رويداد بيش از اين براي آينده اخترشناسي در چنته دارد. برايان كلگ با بياني شيوا داستان ماجراجويي‌هاي فني بشر را در اين حوزه بازگو مي‌كند، ماجراجويي‌هايي كه مسيري نو در درك ما از كاركرد گيتي به ارمغان خواهد آورد.

جايگاه انسان در گيتي (درك وجود عظيم و آشفته ما)

  • 32,000 تومان

پل ام.ساتر يك اخترفيزيكدان است كه شما را در يك تور گردشگري ژرف اما قابل درك از گيتي همراهي مي كند و با لحني دوستانه و آشنا، شور و هيجان غرق شدن در دنياي اخترشناسي را به شما منتقل مي كند. چگونه كهكشان هايي كه ميلياردها سال نوري از ما فاصله دارند به ما ارتباط مي يابند؟ پل ام. ساتر در اين تور گردشگري گيتي كه بسيار بزرگ تر از حد تصور مي باشد، با نشان دادن اينكه جزئي از چنين مكان بزرگ، پيچيده و اسرارآميز هستيم ما را به شگفتي وا مي دارد. او با استفاده از قياس ها و زباني ساده روح زندگي را به كالبد دانش اختر فيزيك مي دمد و نشان مي دهد چگونه ذرات نيروها و ميدان ها دست به دست يكديگر مي‌دهند تا بزرگ‌ترين نمايش كيهاني را اجرا نمايند. بي شك اين كتاب براي كساني كه به آسمان پرستاره شب خيره شده اند و به جايگاه انسان در اين منظره بزرگ و باشكوه انديشيده اند، راهنمايي ارزشمند خواهد بود.

زمينه ريزموج كيهاني (چگونه درك ما را از گيتي تغيير داد)

  • 28,000 تومان

رودري اوانس يك مروج علم باتجربه و مشتاق است. او پيوسته در بسياري از شبكه‌هاي تلويزيوني جهاني و هم‌چنين راديو و تلويزيون ايالات متحده حضور يافته و در زمينه اخترشناسي و فيزيك صحبت مي‌كند. اوانس عضو هيات تحقيقاتي دانشگاه كارديف و سخنران فيزيك و اخترفيزيك مي‌باشد. رودري اوانس در اين كتاب، داستان آن چيزي كه از گيتي مي دانيم را به زبان ساده نقل مي‌كند. از گيتي جزيره‌اي كپتين در آغاز قرن بيستم و كشف ديگر كهكشان‌ها در خارج از راه شيري توسط هابل گرفته تا كارهاي نخستين گاموف در زمينه ريزموج كيهاني و كشف آن توسط پنزياس و ويلسون و تحقيقات ماهواره‌اي جديد. او با رويكردي تاريخي شما را به سفري حيرت‌انگيز در اعماق تحقيقات زمينه ريزموج كيهاني مي‌برد. در اين كتاب نتايج تحقيقات جديد از جمله DASI، بوم‌رنگ و ماموريت‌هاي ماهواره‌اي COBE ،WMAP و پلانك، تشريح و تفسير گرديده‌اند تا به چگونگي ايجاد تصوير فعلي از گيتي پي ببريم. اوانس هم‌چنين نگاهي به تحقيقات آتي زمينه ريزموج كيهاني دارد و چيزهايي را كه هنوز بايد بياموزيم را يادآور مي‌گردد.

صفحه‌ی 1