فیلترها

توليد كننده

محمد-ملاعباسي

مرتب سازی
تعداد تصاویر

فضيلت كناره گرفتن (هنر خويشتن‌داري در عصر افراط)

  • 34,000 تومان

هر جا سر مي‌چرخانيم تشويقمان مي‌كنند كه تا مي‌توانيم بيشتر بياموزيم، بيشتر بخواهيم، بيشتر تجربه كنيم و مبادا لحظه اي را از كف بدهيم. ترس از جا ماندن ذهن ما را تسخير كرده و در گوشمان نجوا مي‌كند كه وقت تنگ است. سوند بينكمن، استاد روانشناسي دانشگاه آلبورگ، مي‌گويد بايد بياموزيم كه چگونه از اين طوفان كناره بگيريم و دوباره از خودمان بپرسيم ايا واقعا لذت زندگي در داشتن چيزهاي بيشتر است؟ برينكمن از هنري باستاني سخن مي گويد كه در طول تاريخ راهنماي اخلاقي زندگي انسان‌ها بوده است، اما زمانه ما آن راز را از خاطر برده است: ميانه روي، فضيلتي ضروري كه كتاب هاي سه گانه برينكمن مي كوشند ان را زنده كنند.

هيچ‌چيز آن‌جا نيست

  • 19,000 تومان

جستارهاي اني ديلارد ما را به مكث در برابر جهان شگفت‌انگيز دعوت مي‌كنند. ديلارد پديده‌هاي طبيعي را توصيف مي‌كند، نه با توضيح جزئيات يا پيچيدگي‌هاي عامي، بلكه از راه مواجهه با تجربه دروني و حسي طبيعت، تجربه حيرت در برابر واقعيتي بيروني كه درون ما را هدف مي‌گيرد؛ تجربه سكوتي كه هياهوي زندگي روزمره را در خود فرو مي‌برد. درباره قطب جنوب يا كسوف يا فقط يك سنگ كوچك مي‌نويسد اما آنچه اهميت دارد خود اين اتفاقات نيستند، رويارويي ما با تجربه‌اي عظيم، خضوع‌آور و يگانه است كه انتظار نداريم در يك جستار نصيب‌مان شود. ديلارد به دل اقيانوسي بي‌انتها مي‌زند و ماهي‌هاي لغزاني را به دست ما مي‌دهد كه از چنگ مي‌گريزند و فقط ادبيات مي‌تواند كاري كند كه آن‌ها را لمس كنيم.

راهنماي خواندن شهريار ماكياوللي

  • 25,000 تومان

بي‌ترديد، هيچ اثري در انديشه سياسي مدرن به اندازه شهريار ماكياوللي تاثيرگذار نبوده است. تنها استثنا شايد مانيفست كمونيست ماركس باشد. تا امروز ده‌ها كتاب قطور در تفسير و تشريح ايده‌هايي كه در شهريار آمده است نوشته شده‌اند، اما اين كتاب راهنما مي‌كوشد با تكيه بر چهار موضوع محوري اين كتاب، يعني شر، آزادي، تضاد اجتماعي و امنيت، خواننده را با اصلي‌ترين دغدغه‌هاي ماكياوللي آشنا كند. ميگل وتر، نويسنده اين راهنماي خواندن، علاوه بر بازگشايي دشواري‌هاي كتاب شهريار، به خواننده ديدي تاريخي مي‌دهد درباره اين‌كه، در هر دوره‌اي از تاريخ مدرن، شهريار چطور خوانده شده است و الهام‌بخش چه متفكران و نويسندگاني بوده است. نثر سليس و موجز كتاب نيز براي خواننده‌اي كه مي‌خواهد از كتاب سرنوشت‌ساز ماكياوللي بيشتر بداند ياري‌دهنده است.

صفحه‌ی 1