فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

شستشوي مغزي (دانش كنترل تفكر)

 • 95,000 تومان

اصطلاح شستشوي مغزي اولين بار در سال 1950 ثبت شد، اما اين مفهوم قديمي‌تر از اين تاريخ است، تغيير اجباري و تمام مقياس‌هاي اعتقادات يك فرد طي 50 سال گذشته، اين اصطلاح در فرهنگ عامه نفوذ كرده است، گاهي بيشتر شبيه يك شوخي بوده ، مردم را از تيتر رسانه‌ها ترسانده و به افراد و نهادهاي بي‌شماري افترا زده است هم‌چنين اين موضوع از زواياي بسيار، نظير تاريخ ، جامعه‌شناسي ، روان‌شناسي ، روان‌درمماني و بازاريابي و تبليغات مورد بحث قرار گرفته است. با وجود اين همه تنوع ، تا به امروز از يك زاويه مغفول مانده است، هر گونه اشاره جدي به مغزهاي واقعي ، شرح چگونگي تغيير عقايد، چه با اقناع چه با شكنجه و فريب ، چه با زور ، همواره روان‌شناختي بوده است. درك چگونگي عملكرد مغز واقعا به شما كمك مي‌كند تا توضيح بدهيد كه چگونه يك نگهبان اردوگاه زندانيان داعشي مي‌تواند شاهد قتل عام يك خانواده ، از جمله فرزندان خردسال باشد و سپس در قامت پدري مهربان نزد خانواده خود باز گردد. ما معماي تضادهاي غير منطقي و آشكار هستيم. احساسي كه از خويشتن داريم فقط زاييده مغز است ، هيچ چيز عرفاني و جادويي در كار نيست ، و احتمالا روزي با فناوري و علم كافي ، چيستي بودنمان و نحوه عملكردمان قابل پيش‌بيني و كنترل خواهد بود.

مردي با كيف قرمز ماچويي

 • 45,000 تومان

تا دوباره اسم عكس مي‌آيد، دَدا جان قلب‌اش مي‌گيرد. رعشه مي‌افتد به جان‌اش و ريشه ريشه‌هاي لچكش به رقص در مي‌آيد. تن‌اش مثل مرغ سربريده تن تن مي‌زند. فهيمه شانه هايش را مالش مي‌دهد. خواهر بزرگه انگشتر طلايش را از انگشت‌هاي تپل و پُر و پيمان بيرون مي‌كشد... شيون و نفرين‌هاي خواهر بزرگه كه حالا مي‌كوبد به سينه. زنجموره زدن دختركان فهيمه و هق زدن‌شان...

چرا چاق مي‌شويم (رمز گشايي از راز افزايش وزن)

 • 45,000 تومان

در اين كتاب به غايت خواندني و انگيزه بخش، دكتر جيسون فانگ نظريه‌ي اصلي و قدرتمندي در مورد چاقي ارائه مي‌كند كه بينشي شگفت انگيز درباره‌ي تغذيه‌ي مناسب را فراهم مي آورد. علاوه بر آن در پنج گام اصلي ، يعني مجموعه‌اي از عادات دراز مدت زندگي كه سلامت شما و كنترل سطوح انسولين را بهبود مي‌بخشد، دكتر فانگ توضيح مي‌دهد كه چطور از طريق روزه داري متناوب مي‌توانيد چرخه‌ي مقاومت به انسولين را شكسته و به وزن سالم خود برسيد.

آسيب‌شناسي نظام آموزشي در ايران

 • 40,000 تومان

هر جامعه‌اي، آموزش و پرورش را نهادي كرده و سازمان مي‌دهد تا از طريق آن افراد نسل‌هاي جديد را پرورش داده تا بقاء دوام اجتماعي و فرهنگي خود را تضمين كند. با تغييرات اجتماعي كه در جامعه كنوني صورت گرفته نظام آموزشي هم نيازمند تغييراتي است و نتيجه اين تغيير و تحول در جامعه و نظام آموزشي بروز آسيب‌ها و چالش‌هايي است كه عدم توجه به اين آسيب‌ها و بررسي علل آن موجب مي‌شود كه نظام آموزشي در تحقق اهداف خود ناكام بماند و نتيجه آن اتلاف منابع مادي، سرمايه‌هاي انساني و فرهنگي خواهد بود. كتاب آسيب‌شناسي نظام آموزشي در ايران حاصل يك دهه پژوهش ميداني نگارنده با استفاده از روش‌هاي تحقيق (كمي، كيفي و تلفيقي) و بر اساس تجربيات زيسته نگارنده در بين كنشگران نظام آموزشي به بررسي آسيب‌هاي نظام آموزشي پرداخته است كه به شكلي مشاركتي و قابل فهم براي دانشجويان، معلمان، مديران و علاقه‌مندان عرصه تعليم و تربيت نوشته شده است تا در باب نظام آموزشي به بحث و تفكر بيشتري بپردازند.

جنسيت سايكوپات (روابط نابرابر جنسيتي و روان‌آزاري)

 • 35,000 تومان

سايكوپات يا روان‌آزار كسي است كه از اختلال رواني مزمن رنج مي‌برد و اين امر باعث بروز رفتارهاي اجتماعي نابهنجار يا خشونت‌آميز از طرف وي مي‌شود. وي كه خودشيفته و پرخاشگر است و چندان كنترلي بر رفتارش ندارد، خويش را برتر از ديگران مي‌انگارد و استفاده ابزاري از ديگران را بدون رحم و شفقت و با استفاده از تقلب و فريبكاري براي نيل به اهدافش و خصوصا قدرت روا مي‌شمارد. او عليرغم جذابيت ظاهري براي سوءاستفاده و تسلط بر ديگران به نحوي بيمارگونه، راجع به موفقيت‌ها، مظلوميت‌ها، قهرماني‌ها و قرباني شدن‌هايش اقدام به دروغ‌پردازي مي‌كند. اين شخص لاقيد و بي‌برنامه از دردي كه به ديگران مي‌رساند، احساس تاسف و پشيماني نمي‌كند؛ زيرا اهداف بلندمدت واقعي نداشته و مسئوليت اعمالش را نمي‌پذيرد و دگرآزاري را مي‌پسندد. به واسطه اجتماعي بودن ريشه‌هاي اين اختلال خصوصا به واسطه تجربه كودكي ناامن در خانواده‌هاي تك‌سرپرست و انجام اعمال بزهكارانه در محلات فقيرنشين، طبقات فرودست و جوامع عقب‌مانده است كه كتاب حاضر مي‌كوشد آن را اما اين‌بار با توجه به نابرابري‌هاي جنسيتي توضيح دهد. در اين راستا مشخص مي‌شود چگونه روابط نابرابر قدرت ميان زنان و مردان در شكل گناهكاري نهادينه مي‌شود و هويت را از نوجويي باز مي‌دارد و هزينه‌هايي بس گران از اين رهگذر به بار مي‌آورد.

جامعه‌شناسي مصرف

 • 36,000 تومان

پيتر كاريگان (استاد دانشكده جامعه‌شناسي دانشگاه نيو انگلند، استراليا) در اين اثر با نگاهي جامع و روشن به جامعه‌شناسي مصرف، رابطه بين توليد و مصرف در جوامع سرمايه‌داري متاخر را مورد تحليل قرار داده و به كاوش در جهان‌هاي گوناگون معنايي مي‌پردازد كه مصرف كننده‌هاي معاصر در آن‌ها زندگي مي‌كنند. كتاب حاضر با مروري دقيق و تاريخي از ظهور جامعه مصرفي آغاز مي‌شود و ادبيات گوناگوني را بررسي مي‌كند - از مك كراكن تا كمپل - كه متوجه الگوهاي مصرف تا سياست، افتصاد و فرهنگ "ارضاي نفس" است. پيتر كاريگان سپس مباحث نظري مصرف و عادت‌هاي مصرف‌كننده را برجسته مي‌كند. اين نويسنده تبيين‌هاي روشني از آثار ژان بورديار در مورد نظام اشيا و پير بورديو در مورد تمايز و سرمايه فرهنگي ارائه مي‌دهد، كه فهم آن‌ها اغلب با پيچيدگي‌هايي همراه بوده است. مباحث تاريخي و نظري اين اثر ابزارهاي لازم را براي بررسي زمينه‌هاي عمده در جامعه‌شناسي مصرف در اختيار دانشجويان علوم اجتماعي و مطالعات فرهنگي و علاقه‌مندان به اين حوزه قرار مي‌دهد، زمينه‌هايي كه عبارتند از: "تجربه‌ خريد" از فروشگاه‌هاي بزرگ تا مراكز خريد عمومي، از مدرن تا پسامدرن. تبليغات و رسانه‌هاي چاپي و رابطه آن‌ها با جنسيت و هويت. غذا و "فرايند تمدن" نگاه خيره گردشگر و صنعت گردشگري. دستور زبان مد.

آزادي زنان (مسايل تحليل‌ها و ديدگاه‌ها)

 • 35,000 تومان

... چرا به زنان ستم شده است؟ چگونه اين ستم آغاز شد؟ چرا دشمنان حقوق زن اين چنين قاطع مي‌خواهند قوانين و آداب و رسومي را كه نقش مساوي را در جامعه براي زنان نمي‌شناسند پابرجا نگه دارند؟ چه كسي سود مي‌برد؟ چرا نيروهاي اجتماعي مبارز توان آن را دارند كه به فرودستي زنان پايان دهند و چگونه در مبارزه براي آزادي زنان منافع مشترك دارند؟ در اين كتاب ”ايولين ريد“ ريشه‌هاي اقتصادي و اجتماعي ستم به زنان را از اجتماع پيش از تاريخ تا سرمايه‌داري دوره نوين بررسي مي‌نمايد.

جنسيت و سلامت

 • 11,000 تومان

معمولا از مردم كوچه و بازار مي‌شنويم كه (زنان هميشه مريض‌اند) و (مردان كمتر از زنان عمر مي‌كنند) با اين حال هرگز با خود نمي‌انديشيم كه اگر زنان هميشه مريض‌اند، پس چرا بيشتر از مردان عمر مي‌كنند. ضمنا اگر به اين مسئله توجه كرده بوديم، مي‌توانستيم نابرابري اجتماعي فرصت‌ها و دسترسي‌هاي زنان و مردان را به امكانات بهداشتي جامعه دريابيم و بدانيم نتيجه كم گذاشتن از سرمايه‌گذاري بر سلامت زنان، نه تنها نسل فعلي كه نسل آتي را نيز با هزينه‌هاي سنگين ناشي از رفع انواع و اقسام بيماري‌ها مواجه مي‌كند. در اين كتاب مي‌كوشيم نشان دهيم كه اگر (زنان هميشه مريض‌اند) پس نمي‌توان تربيت نسل بعد را به آنان سپرد و اگر (بيشتر از مردان عمر مي‌كنند) چگونه مي‌توان تامين اجتماعي را بدون حضور برابر آنان در عرصه اشتغال درآمدزا پيش برد و ...

مادرسالاري (زن در گستره تاريخ تكامل)

 • 70,000 تومان

ايولين ريد ما را به ژرفاي تاريخ مي‌برد از آدم‌خواري تا فرهنگ، و پرده از روي جهان مادرسالاري برمي‌دارد. او در جستجوي ريشه‌هاي (بازداري آميزش با خويشاوندان نزديك)، آيين خونخواهي، زناشويي و خانواده، سهم هنوز ناشناخته زنان در پيشرفت شهري‌گري را آشكار مي‌سازد. با ژرف‌نگري و پيدا كردن سازه‌هاي تازه‌اي كه به فرق‌گذاري فراگير درباره زنان انجاميده او بينش تازه‌اي را درباره نبرد براي جلوگيري از ستم بر زنان و براي آزادي همه مردم جهان پيشنهاد مي‌كند. ايولين ريد اين افسانه را كه مي‌گويد تنها (سرشت آدمي) براي جنگ‌ها، آزمندي‌ها و نابرابري‌هاي جامعه طبقاتي در خور سرزنش است را نمي‌پذيرد.

روان‌سوزي و راه‌هاي غلبه بر آن

 • 40,000 تومان

آيا به خاطر استرس و اضطراب و تشويش، پيوسته در رنج و ناراحتي به سر مي‌بريم؟ آيا خود را براي انجام كارها و وظايف محوله كافي نمي‌دانيم؟ آيا وقت كافي براي كارهاي روزانه و استراحت نداريم؟ آيا احساس مي‌كنيم كنترل و نظارت بر امور زندگي معمولي و روزانه‌مان را از دست داده‌ايم؟ آيا نگران حال و وضع سلامتي اطرافيان خود هستيم كه نكند دچار روان‌سوزي شوند؟ پاسخ به اين سوالات آن‌چنان دم دست و نزديك است كه تصورش را هم نمي‌توانيم بكنيم. كتاب حاضر، كه به حوزه‌ي روانشناسي عمومي و روان‌درماني اختصاص دارد را مي‌توان يك منبع ياري‌دهنده و الهام‌بخش براي تمام كساني دانست كه خود و يا اطرافيان‌شان دچار افسردگي و استرس و تشويش هر روزه و مزمن گرديده، يا در معرض ابتلاء به آن قرار گرفته‌اند و توان و حوصله و نشاط لازم، حتي براي انجام كارهاي عادي و معمولي روزانه را هم از دست داده‌اند.

فمينيسم و مردم‌شناسي (زن در تحليل‌ها و ديدگاه‌هاي انسان‌شناختي)

 • 65,000 تومان

پيش‌داوري‌ها و انگاره‌هاي نادرست شبه علمي كه در جامعه درباره برتري مردان بر زنان وجود دارد، دانشمندان را نيز در رشته‌هاي مردم‌شناسي، جامعه‌شناسي، زيست‌شناسي و نخستي‌شناسي به بيراهه كشانده و بر نتيجه‌گيري‌هاي آنان اثرگذار بوده است. اين پيش‌داوري‌ها و انگاره‌هاي نادرست چيست؟ و چه زياني به حقيقت علمي و آرمان پيشرفت اجتماعي زنان رسانده است؟ آيا فرودستي زنان پيامد كاستي‌ها و كمبودهاي زيستي است يا از جامعه ستمگري برخاسته كه آنان را از زندگي همگاني بيرون رانده است؟ اكنون فمينيست‌هاي چپ‌گرايي مانند خانم ايولين ريد با بررسي نگرش دانشمندان نامدار اين رشته‌ها، و همكاري مردم‌شناسان فمينيست مي‌كوشند كه روش‌هاي نوين خود را بنياد نهند.

زنان و تبعيض (تبعيض جنسي و افسانه فرصت‌هاي برابر)

 • 45,000 تومان

نويسنده در اين كتاب با استدلال وضعيت زنان را در جوامع امروز ارزيابي كرده و نتيجه‌گيري مي‌كند كه عليرغم تغيير در نگرش‌ها، زنان كماكان با تبعيض نهادينه‌ شده‌اي رو به رو هستند و هنوز به دليل زن بودن جايگاه خود را پيدا نكرده‌اند. براي هر سياستمدار، تحليل‌گر اجتماعي، كارفرما، استاد، قاضي يا اهل قلم انديشه كه براي تفكر خود ازش قائل است، لازم است اين كتاب را بخواند زيرا سخن دل مادرانمان، مادربزرگ‌هايمان، خواهرانمان، دخترانمان و ... است و چالشي است در برابر قدرت‌هاي حاكم.

صفحه‌ی 1