فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 35,000 تومان
 • 28,000 تومان
 • 25,000 تومان
 • 20,000 تومان
 • 20,000 تومان

الفاظ و اشيا (باستان‌شناسي علوم انساني)

 • 87,000 تومان

ميشل فوكو در الفاظ و اشيا (1966)، با تحليل باستان‌شناختي سه قلمرو دانش (زبان، علوم طبيعي و زيستي، اقتصاد) از عصر رنسانس تا دوران معاصر و با بررسي ارتباط كلي اين سه قلمرو با فلسفه، نشان مي‌دهد حركت صورت‌هاي تفكر و شناخت در مغرب زمين نه حركتي متداوم و پيش‌رونده، بلكه حركتي گسسته بوده است. پژوهش او در مقطع تاريخي موضوع بررسي‌اش دو گسست اساسي را در تفكر غربي نشان مي‌دهد: گسستي كه با پايان دادن به عصر رنسانس (عصري كه تفكر بر مبناي اصل شباهت سامان مي‌يافت) تفكر غرب را به عصر كلاسيك مي‌رساند (عصري كه اصل نظم سامان‌دهنده تفكر بود)؛ و گسستي كه معرف به انتها رسيدن عصر كلاسيك و ظهور دوره مدرن است (دوره‌اي كه در آن موجودي به نام انسان پديد مي‌آيد و شناخت او ضرورت مي‌يابد، موجود دوگانه غريبي كه هم‌سوژه شناخت است هم ابژه آن). پژوهش معرفت‌شناختي فوكو در عين حال پژوهشي نقادانه است كه در شرايط ممكن شدن دانش هر عصر و معيارهاي مشروعيت و به رسميت شناخته شدن آن كندوكاو مي‌كند. حركت فوكو اما صرفا معطوف به گذشته نيست، بلكه نقطه شروع تحليل او در واقع زمان حاضر و تشخيص گسستي آتي است كه از پايان عصر انسان‌شناختي و مرگ قريب‌الوقوع انسان خبر مي‌دهد.

آخرين شيطان و داستان‌هاي ديگر (مجموعه داستان)

 • 33,000 تومان

بسياري از داستان‌هاي زينگر راوي وقايع و احوال همين دنياي در بيرون شاد و در درون غمگين،‌ در ظاهر فقير و در باطن غني، است كه از هزاران حكايت و قصه‌اي كه او در كودكي جذب و هضم كرده مايه گرفته‌اند و با سيل مهاجرت يهوديان به آمريكا غني‌تر هم شده‌اند، زيرا بسياري از كساني كه نوشته‌هاي او را در روزنامه‌هاي ييديش مي‌خواندند يا به برنامه‌ راديويي‌اش گوش مي‌دادند با او آشنايي شخصي حاصل مي‌كردند و سرگذشت و خاطرات خود و نياكانش را برايش باز مي‌گفتند، به اين اميد كه دستمايه خلق داستان‌هاي ديگري باشد.

شوهرباشي

 • 35,000 تومان

ولچانينف يقين داشت كه چنين گونه‌اي از زن‌ها حقيقتا وجود دارند، اما همچنين معتقد بود، متناسب با اين گونه از زن‌ها، شوهراني هم هستند كه علت وجودي‌شان منحصر به اين است كه همتاي اين گونه از زنان باشند. به عقيده او، ماهيت چنين شوهراني در صرف وجودشان است. اين‌ها به اصطلاح «شوهرباشي» هستند، يا بهتر بگوييم، در زندگاني فقط شوهرند و ديگر هيچ. چنين آدمي تنها به اين دليل به دنيا مي‌آيد و مي‌بالد كه زن بگيرد و بلافاصله بعد از آن تبديل به ضميمه و پيوستي براي آن زن شود، حتي اگر براي خودش شخصيتي انكارناپذير داشته باشد.

در كشاكش دين و دولت

 • 60,000 تومان

كتاب حاضر حاصل طرح پژوهشي علمي - انتقادي‌اي است در باب دين و دولت و رابطه آن‌ها در ايران بعد از اسلام (موضوعي بسيار حساس كه ايران هنوز در تقلاست تا از پيچ و خم آن راهي بجويد). اين مجموعه با گزارشي فشرده از دوران سي ساله پس از رحلت پيامبر اكرم آغاز مي‌شود و مي‌كوشد با دقت در مضمون روايت‌هاي مورخان، تصويري قابل اعتماد از آن دوران به دست دهد. اين دوره سي ساله، كه تا صلح امام حسن و معاويه ادامه يافت، آبستن وقايع شگرفي بود كه سرنوشت حكومت زير پرچم اسلام را رقم زد. مورخان اسلام آن را نمونه‌اي نادر و درخشان از حكومتي به شمار مي‌آورند كه قدرت و قداست را در خدمت خود داشت، اما تاريخ خود سخن ديگري مي‌گويد. بازخواني اين مطالب مجالي است براي بازانديشي در مسائلي كه پس از هزار و چهارصد سال همچنان عالم اسلام را به خود مشغول داشته است، از جمله ماجراي گروه‌هاي سلفي - تكفيري كه روايت جديد همان خيزش خارجي‌گري در صدر اسلام است.

ثروت انقلابي (شوميز)

 • 175,000 تومان

اين كتاب درباره آينده ثروت است، ثروتي انقلابي كه شيوه زندگي، نهادها و ارزش‌هاي ما را از بيخ و بن دگرگون خواهد كرد. الوين و هايدي تافلر خواننده را به سفري اكتشافي در اين تغيير تمدني ويرانگر مي‌برد. در اين سفر نه تنها شاهد جنبه‌هاي مختلف تغيير در گوشه و كنار دنيا (از چين و هند و ژاپن گرفته تا آمريكا و اروپا ) خواهيم بود بلكه با بنيادهاي ژرفي آشنا مي‌شويم كه شالوده‌هاي دنياي ما را مي‌سازند: زمان، فضا، دانش ... و شاهد اين خواهيم بود كه وقتي اين بنيادها با سرعتي بي‌سابقه تغيير مي‌كنند، تمدني كه بر روي آن بنا شده به خود مي‌لرزد. پي خواهيم برد كه آينده از جبري تاريخي پيروي نمي‌كند، و وابسته به اين است كه انسان‌ها كدام يك از معيارهاي حقيقت (همبستگي، سازگاري، اقتدار، الهام، ماندگاري يا علم) را به اختيار برمي‌گزينند..

سيدارتها

 • 28,000 تومان

گوش به رود سپردند.آواي بسيارآهنگ رود به نرمي به‌گوش مي‌رسيد.سيدارتها در آب ‌روان نگريست و پيش چشمش صورت‌هايي نقش‌ بست. صورت پدرش را ديد كه تنها بود ،در ماتم پسرش پير شده، و صورت خود را ديد كه تنها بود، او نيز در بند اشتياق فرزند دور شده‌اش اسير. پسرش را ديد كه او نيز تنها بود و با شوري بسيار بر راه گدازان اميال جوان خويش مي‌شتابيد. هر يك از آن‌ها روي به سوي مقصود داشتند و مقهور آن بودند و هر يك در رنج. رود با آواي رنج مي‌ناليد. سيدارتها كتابي است در ستايش بودا كه راه خويش را پيگيرانه و بي‌هيچ سستي تا به آخر دنبال كرد، كتابي در ستايش خويشتن باوري و استقلال راي.

اسكيزوفرني

 • 25,000 تومان

اصطلاح اسكيزوفرني به شكل حادي از اختلال رواني اطلاق مي‌شود كه در تمام كشورها و فرهنگ‌ها شيوع دارد و گسترده‌تر از آن است كه تصور مي‌كنيد. تقريباً از هر صد نفر، يك نفر ممكن است اين اختلال را در برهه‌اي از زندگي‌اش تجربه كند. اين ريسك يك درصدي ابتلا در طول عمر تقريباً معادل ريسك ابتلا به بيماري آرتريت روماتوييد (التهاب مفاصل روماتيسمي) است؛ خيلي از ما كسي را دور و برمان مي‌شناسيم كه به اين بيماري به مراتب مشهودتر مبتلا شده است. اسكيزوفرني نه تنها براي فرد مبتلا و اطرافيانش به شدت دردآور و محنت‌‌بار است، بلكه هزينه مالي سنگيني را نيز به بار مي‌آورد.

پدرو پارامو

 • 20,000 تومان

آن آبادي را از روي خاطره‌هاي مادرم مجسم كرده بودم، از روي دلتنگي‌اش لا به ‌لاي آن آه‌هاي پرحسرت. تا زنده بود براي كومالا آه مي‌كشيد، در حسرت بازگشت به آن‌جا. اما هرگز نتوانست به آن‌جا برگردد. حالا من به جايش مي‌آيم. چشم‌هايي را با خود مي‌آورم كه او با آن‌ها به كومالا نگريسته بود. چشم‌هايش را به من امانت داد تا به جاي او تماشا كنم. به عقيده بسياري، پدرو پارامو بهترين رمان مكزيكي سده بيستم است و برخي نيز آن را از بهترين رمان‌هاي قرن بيستم مي‌دانند. وقايع داستان در دوزخي اساطيري و زميني مي‌گذرد، با مردگاني كه به سبب خطاهاي گذشته‌شان پيوسته در تلاطمند. پدرو پارامو، كه با رئاليسم جادويي قرابت‌هاي انكارناپذيري دارد، كلاف درهم‌بافته‌اي است از تنهايي، جبرگرايي و اسطوره.

چون باد چون موج (داستان‌هايي از قلمرو سركوب‌شدگان)

 • 12,000 تومان

نوشته‌هاي كوتاهي كه در اين كتاب آمده‌اند همان‌قدر داستان كوتاهند كه مقاله يا پژوهش‌هاي روانكاوانه. اين قطعات كه در قالب اول شخص روايت شده‌اند، بيشتر به خاطره شبيهند و گاه آدمي را به ياد سبك اورول و موام در خاطره‌نويسي مي‌اندازند. هر يك از فصول كتاب به موضوع خطيري مي‌پردازد، از جمله ماهيت اشتياق، نقش سرنوشت‌ساز وهم و وهم‌زدايي از زندگي آدمي، ماجراجويي در تقابل با كوته‌فكري، ارزش مهارت و تخصص، ريشه و اجزاي قهرمان‌گرايي و... نثر بولونيني دلپذير است و صميميتي دلفريب دارد. از همين روست كه ظهور مفاهيم روانكاوانه در متن به معناي تحميل اصطلاحات فني اين رشته نيست، بلكه بيشتر محملي است براي روشن ساختن مطلب به روشي خلاق.

دانوب خاكستري

 • 20,000 تومان

نرده‌هاي پل را مي‌گيرم و ناباورانه به دانوب خيره مي‌شوم. پس كو آن قايق نور؟ كجاست آن دانوب آبي آبي، كه مثل آسمان نخستين روز طلوع خورشيد بر زمين بود؟ اين‌كه در برابر من افتاده رود بزرگي از گل آلودست، چون رودي از خاكستر... گويي پر شده است از خاكستر عشق و مرد و وطن و حازم... رود دانوب آبي! رود غم‌زده خاكستري، رود خون‌ريزي مزمن، رود خاكستر اوهام...

صلحي كه همه صلح‌ها را بر باد داد (فروپاشي امپراتوري عثماني و شكل‌گيري خاورميانه معاصر)

 • 165,000 تومان

كتاب حاضر تنها به نقش اروپا در تغيير خاورميانه نمي‌پردازد، بلكه تاثير اين دگرگوني در خود اروپا را نيز در برمي‌گيرد. گاه خواننده را با خود به دل بيابان‌هاي شبه جزيره عربستان مي‌برد و با ماجراجويي‌هاي لارنس همگام مي‌كند و گاه از اختلافات و مناقشات دولت‌مردان اروپايي در پايتخت‌هايشان پرده برمي‌دارد. چرچيل، لويد جورج، وودرو ويلسون، كيچنر، لارنس عربستان، لنين، استالين و موسوليني بازيگران اصلي كتاب حاضرند.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

اميل و كارآگاهان

 • 12,000 تومان

اميل براي اولين بار اجازه مي‌يابد به تنهايي راهي برلين شود. مادربزرگ و دخترخاله‌اش كنار يك دكه گل‌فروشي در ايستگاه قطار منتظرش هستند. اما اميل نمي‌آيد. قطار بعدي هم از راه مي‌رسد، ولي خبري از اميل نيست. او در شهري بزرگ و غريب درگير تعقيب و گريز مهيجي شده تا دزدي را پيدا كند كه همه پولش را در قطار از او دزديده است. خوشبختانه گوستاوبوقي و رفقايش زود به كمك اميل مي‌آيند. اريش كستنر شهرت خود را مديون كتاب‌هايي است كه براي كودكان نوشته. كلاس پرونده، اميل و كارآگاهان، لوته و همتايش و فلفلي و آنتون از آثار معروف او هستند. بر اساس كتاب حاضر، فيلمي به نام شاخ گاو در سال 1374 به كارگرداني كيانوش عياري ساخته شده است.

1  2  3  صفحه‌ی 1