فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

مرشد و مارگاريتا

 • 98,000 تومان

تاريخ، جهان حاضر و خيال. رمان در سه ساحت مختلف پيش مي‌رود. اما رشته‌اي واحد، هر سه ساحت زماني و مكاني را به هم پيوند داده و با طنز و تخيل عميقي كه به كار مي‌گيرد، رابطه‌ي ميان شخصيت‌ها و حوادث داستان را با هم پيوند مي‌زند. مرشد و مارگاريتا نماد ادبيات سركوب‌شده‌ي دوران كمونيسم شوروي است. بولگاكاف در اين رمان، قدرت داستانسرايي و خيالپردازي شگفت‌انگيز خود را با وقايع زمانه و سرنوشت روشنفكران همعصرش در هم تنيده و يكي از مهم‌ترين رمان‌هاي قرن بيستم را آفريده است. در رمان پيش رو سه خط داستاني مختلف با جريان يافتن در تاريخ، خيال و دنياي كنوني به موازات يكديگر پيش مي روند و تحت تاثير يك موضوع با يكديگر پيوند مي خورند. سردبير يكي از نشريات وزين ادبي و رئيس يكي از انجمنهاي مطرح ادبي، ميخاييل آلكساندراويچ، و شاعري به نام ايوان نيكالايوچ با نام مستعار بي خانمان در يكي از روزهاي بهار با يكديگر همقدم مي شوند و درباره ي عيسي مسيح به گفتگو مي پردازند. ميخاييل كه وجود عيسي مسيح را نقض مي كند، بعد از پيدا شدن يك غريبه و روايت بخشي از داستان مرشد درباره ي وجود مسيح، اندكي بعد طبق پيشگويي غريبه جانش را از دست مي دهد. شاعر كه اين صحنه را مي بيند، در يك بيمارستان رواني بستري مي شود. حال ارتباطي ميان او و مرشد شكل مي گيرد كه تمام باورهايش را زيرو رو مي كند.

مسئله مرگ و زندگي است

 • 89,000 تومان

مسئله مرگ و زندگي استء بسيار فراتر از يك كتاب استء عاشقانه‌اي شگفت و فراموش نشدنيء كتابي كه گذشته و حال را درمي‌نوردد. اروين يالوم از درد غير قابل تحمل جدايي و حسرت پايان‌ناپذير فقدان همسرشء بي‌پرده و پراحساس و عاري ازتصنع و خودنمايي سخن گفته است. اين كتاب را مي‌شود بارها و بارها خواند و نكاتي هوشمندانه از آن آموختء داستان مواجهه اروين يالوم روان درمانگر با مسئله ازلي ابدي مرگ و رويارويي گريزناپذير انسان با فقدان و فناء به ويژه هنگامي كه اندوه از دست دادن محبوب‌مانء ما را به تمامي در بر مي‌گيرد.. عاشقانه تاثيرگذار اروين و مريلينء داستان شماء من و همه ماست.

چگونه مانند 1 امپراتور فكر كنيم

 • 66,000 تومان

«دونالد رابرتسون» همان‌قدر كه روانشناس است، فيلسوف هم هست، اما بيش‌تر به عنوان روان‌درمانگري با رويكرد «رفتاردرماني شناختي» و البته نويسنده، شناخته مي‌شود. رفتاردرماني شناختي گرايشي است كه سبب شد ديدگاه‌هاي فلسفه‌ي رواقي دوباره قدرت بگيرند. چرا كه اين روش، مثل فلسفه‌ي رواقي تلاش دارد با تغيير شيوه‌ي تفكر و ديدگاه فرد نسبت به خود و زندگي‌اش، به او كمك كند. براي همين است كه كتاب «چگونه مثل امپراتور روم فكر كنيم» در مرز ميان فلسفه‌ي رواقي و روانشناسي شناختي قرار مي‌گيرد، همان طور كه نويسنده‌اش در اين مرز حركت مي‌كند. رابرتسون با بررسي دقيق زندگي «ماركوس اورليوس»، امپراتور مشهور روم و فيلسوف رواقي، دستورالعمل‌هاي بسيار مفيدي به دست آورده است كه در هشت فصل مي‌خوانيد. او تلاش دارد ديدگاه ما را به زندگي تنظيم كند و به پرسش‌هاي اساسي و مهمي نظير «چگونه عاقلانه سخن بگوييم» يا «چگونه ترس را رها كنيم» پاسخ بگويد. و براي اين هدف، فلسفه و روانشناسي و داستان را به شكل شيريني پيوند زده است.

فراسوي كوانتوم (چگونه رازهاي فيزيك جديد پلي ميان علم و متافيزيك مي‌زند)

 • 59,500 تومان

فراسوي كوانتوم ايده‌ها و آزمايش‌هاي بعضي از برجسته‌ترين دانشمندان معاصر، مانند روپرت شلدريك، سرفرد هويل، ديويد بوهم و سرجان اكلس برندة جايزة نوبل را براي شما بازگو مي‌كند. اين مطالعة شجاعانه كه بسيار هيجان‌انگيز و البته كاملاً پژوهش‌محور است، بحث‌برانگيزترين گزاره‌هاي علم را معرفي مي‌كند: ميدان اِم، يك هوش جمعي كه حيات انسان‌ها و حيوانات را در بستر فضا و زمان شكل مي‌دهد. شواهد زيست‌شيميايي مبني بر وجود روح انسان شواهد رياضياتي كه نشان مي‌دهند عالم توسط يك هوش كهن و عالي طراحي شده است. توضيح علمي پديده‌هاي متافيزيكي مانند تجربيات خروج از بدن، حس ششم، سفر در زمان و…

7/5 درس درباره مغز

 • 59,000 تومان

ليزا فلدمن بارت، دانشمند نامدار اعصاب، در هفت مقاله كوتاه (به علاوه بخشي كوتاه درباره نحوه تكامل مغز) با بياني سرگرم‌كننده و آسان‌فهم، درس‌هايي از خطوط مقدم پژوهش‌هاي علم اعصاب ارائه مي‌دهد كه باعث گسترش افق فكري و افزايش شناخت‌مان از اين عضو پيچيده و شگفت‌انگيز بدن مي‌شود. در اين اثر خواهم آموخت كه مغز چگونه تكامل يافته، به چه ترتيبي ساختاربندي شده (و چرا اهميت دارد) و چگونه فعاليت‌هاي شما را مي‌آفريند. همچنين خواهيم آموخت كه براي شناخت دقيق رفتار خود بايد افسانه‌هاي رايجي چون مغز خزنده و نبرد بين عقل و احساس يا حتي طبيعت و تربيت را فراموش كنيم. اين كتاب هم حس كنجكاوي خوانندگام عام را برانگيخته و هم نزد دانشمندان برجسته و كارآزموده محبوب شده است، كتابي سرشار از شگفتي، شوخ طبعي و اشارات مهم درباره ماهيت بشر. فلدمن بارت در كتاب جديد خود ديدگاه‌هاي چالش‌برانگيز و حيرت‌آوري ارايه مي‌دهد. او مي‌گويد (مغز ما براي انديشيدن تكامل نيافته است. هدف اصلي پيدايش اين عضو بدن، از ابتدا مديريت منابع فيزيكي و تضمين بقاي ما بوده است.)

كتابخانه نيمه‌شب

 • 79,000 تومان

كتابخانه نيمه‌شب تجربه غريب و منحصربه‌فرد دختري حرمان‌زده و نوميد است كه به خط قرمز زندگي‌اش نزديك شده و در برزخ بين مرگ و زندگي مجال مي‌يابد زندگي‌هايي را تجربه كند كه از اوان كودكي تا آخرين لحظه پيش از اقدام به خودكشي، بار سنگين حسرت‌شان را به دوش كشيده است. رماني بسيار ساده و روان و در عين حال كاوشي ژرف در بطن زندگي و معناي آن. درست در لحظه‌اي كه ققنوس اميد زندگي در شعله‌هاي حسرت و حرمان خاكستر مي‌شود، تولدي دوباره همه چيز را عوض مي‌كند.

مصائب آشپزي براي ديكتاتورها (پاي صحبت آشپزهاي 6 ديكتاتور)

 • 125,000 تومان

اين زندگي آشپزهاي ديكتاتورهايي است كه انگار بر لبة تيغ زندگي مي‌كردند، آن‌ها بايد آن‌قدر باهوش مي‌بودند كه با توجه به خلق و خوي ديكتاتورها برايشان غذا مي‌پختند، بايد مدام حواس‌شان مي‌بود كه غذايشان شور يا بي‌نمك نشود. شايد سياست و غذا در كنار هم نگنجند، اما مصائب آشپزي براي ديكتاتورها اين دو موضوع را به خوبي هم‌نشين كرده است. زندگي شخصي ديكتاتورها يكي از آن موضوعات جذابي است كه كتاب‌هاي بسياري درباره‌اش نوشته شده است. پرداختن به زندگي ديكتاتورها از دريچة آشپزخانه و بررسي تاريخ از خلال آشپزي موضوعي است كه نويسنده در اين كتاب به سراغ آن رفته است. او با آشپز شخصي پنج ديكتاتوري كه به سركوب و كشتار معروف بودند يعني صدام، كاسترو، عيدي امين، انور خوجه و پل پوت مصاحبه كرده است. شابوفسكي روزنامه‌نگاري است كه در چهار قارة مخلتف سفر مي‌كند تا با آشپزهاي پنج ديكتاتور مصاحبه كند، از آسيا و آفريقا گرفته تا آمريكاي جنوبي و اروپا براي پيدا كردن آشپزها مي‌رود. كنار آن‌ها مي‌ايستد و به آشپزي‌شان نگاه مي‌كند، و آن‌ها غذاها را همان‌طور كه براي ديكتاتورها مي‌پختند، آماده مي‌كنند همان مقدار نمك و ادويه به غذا اضافه مي‌كنند و دربارة غذاهاي مورد علاقة آن‌ها صحبت مي‌كنند. اين آشپزها هر كدام زندگي عجيبي داشته‌اند كه به جذابيت روايت‌هاي آن‌ها از ديكتاتورها مي‌افزايد. اينكه وقتي كامبوجي‌ها داشتند از گرسنگي مي‌مردند پل پوت چه مي‌خورد؟ يا شايعه‌اي كه گفته مي‌شود عيدي امين گوشت انسان مي‌خورد واقعيت دارد يا نه؟ سوالاتي هستند كه نويسنده در مصاحبه با آشپز شخصي اين ديكتاتورها سعي كرده جواب آن‌ها را بدهد.

چگونه 1 كشور را اداره كنيم

 • 45,000 تومان

چگونه 1 كشور را اداره كنيم، گزيده‌اي از آثار ماركوس سيسرون، بزرگ‌ترين دولتمرد و سخنور روم باستان، است. نوشته‌هاي سيسرون طي بيش از دو هزار سال بر نسل‌هاي مختلف تاثير گذاشتند و امروزه هم خواندني‌اند. «اثري نافذ در آشنايي با يكي از شريف‌ترين ذهن‌هاي تاريخ.» « مردم هر چه بيشتر سيسرون بخوانند، دنيا جاي بهتري خواهد شد.»

چگونه پا به سن بگذاريم

 • 45,000 تومان

در چگونه پا به سن بگذاريم سيسرون فيلسوف و سخنور بزرگ رومي شرح مي‌دهد كه چطور مي‌توانيد نيمه دوم عمرتان را بهترين بخش زندگي خود كنيد. كتاب كلاسيك سيسرون پر از راهنمايي‌هاي عملي و خردمندي ماندگار است. مونتني فيلسوف و نويسنده فرانسوي قرن شانزدهم مي‌گفت كتاب سيسرون ميل او را به پير شدن برمي‌انگيخت. (استفان هريسون)

چگونه در انتخابات پيروز شويم

 • 40,000 تومان

در تابستان سال 64 قبل از ميلاد ماركوس سيسرون بزرگ‌ترين سخنور روم باستان براي دست يافتن به مقام كنسولي تلاش مي‌كرد. همان زمان كه مبارزات انتخاباتي داشت شروع مي‌شد برادرش كوئينتوس جزوه كوچكي به شكل نامه براي او درباره مبارزه انتخاباتي نوشت. كتاب سرشار از حكمت سياسي و شناخت واقعيت‌هاي كسب قدرت است. اكثر مروركنندگان اين كتاب از مدرن بودن آن شگفت‌زده شده‌اند (مري بيرد)

فلسفه و مسئله اجتماعي

 • 52,000 تومان

اين كتاب در پي آن است كه بگويد: اول، مسئله اجتماعي دغدغه اصلي بسياري از فلاسفه بزرگ بوده است؛ دوم، رويكرد به مسئله اجتماعي از طريق فلسفه، نخستين شرط برخوردي نسبتا مطلوب با اين مسئله است؛ سوم اينكه، رويكرد به فلسفه از طريق مسئله اجتماعي براي احياي فلسفه امري ضروري است. ما از طريق فلسفه خواهيم فهميد چگونه تجربه را به‌مثابه يك كل، يا بخشي از آن را در ارتباط با كل بررسي كنيم. به وسيله «مسئله اجتماعي» به طور ساده و گسترده‌اي متوجه مي‌شويم كه كاهش درماندگي و بينوايي انسان از طريق تغيير دادن نهادهاي اجتماعي دشوار است. اين مسئله‌اي است كه همواره با تغيير شكل دادن خودش، از تعريفي دقيق تر مي‌گريزد؛ چرا كه درماندگي و بينوايي با خواست يا ميل در ارتباط است، و خواست يا ميل، امري شخصي و همواره متغير است و هريك از ما بر حسب متغير بودن خواست‌هايمان، به طور متفاوتي به اين مسئله نگاه مي‌كند.

استعداد نافرماني (ورشكستن قوانين كار و زندگي)

 • 92,000 تومان

اسم نافرمان‌ها بد در رفته است. همه فكر مي‌كنند آن‌ها متخلف و مسبب هرج و مرج هستند. اما نافرمان‌ها گاهي كساني هستند كه با نگرش غير متعارفشان، دنيا را به جايي بهتر تبديل مي‌كنند. آن‌ها به جاي ماندن در حاشيه امن و واپس‌گرايي به سوي سنت‌ها، از وضع موجود سرپيچي مي‌كنند. آن‌ها استاد نوآفريني و بازآفريني‌اند و چيزهاي زيادي براي آموختن به ما دارند. فرانسسكا جينو پس از ده سال مطالعه در مورد انواع نافرماني در اقصي نقاط جهان، اين كتاب را نوشت. او از بوتيك هاي بسيار شيك در ايتاليا گرفته تا بهترين رستوران‌هاي زنجيره‌اي و مشهورترين استديوهاي انيميشن‌سازي، به جستجوي نافرمان‌ها رفته و افرادي را به‌ عنوان نماد «استعداد نافرماني» معرفي كرده است.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

1  2  3  4  5  6  7  8  صفحه‌ی 1