فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

ك‍ارك‍رده‍اي‌ ذه‍ن‍ي‌ در ج‍وام‍ع‌ ع‍ق‍ب‌‌م‍ان‍ده

 • 90,000 تومان

در سال‌هاي آغازين سده بيستم آلبرت اينشتاين نظريه نسبيت را ارائه داد و اساس فيزيك نيوتني را متزلزل ساخت. او اعلام كرد كه فضاي مطلق و زمان مطلق وجود ندارند و اين دو نسبي‌اند و به جاي فضا و زمان بايد از پيوستار چهار بعدي فضا – زمان سخن گفت. نظريه نسبيت اينشتاين سر و صداي زيادي به پا كرد . چند سالي از ارائه نظريه نسبيت نگذشته بود كه لوسين لوي – برول فيلسوف، جامعه‌شناس و انسان‌شناس فرانسوي، اصل يگانگي خرد انساني را كه همه مي‌پنداشتند اصلي فرازماني و فرامكاني است متزلزل كرد. او نسبيت منطقي، نسبيت زماني و نسبيت فرهنگي را مطرح ساخت. كتاب او، كاركردهاي ذهني در جوامع عقب مانده، مانند نظريه نسبيت اينشتاين ، جنجال آفريد. نام آلبرت اينشتاين، كم و بيش، براي فرهيختگان آشناست. اما لوسين لوي – برول كيست و نظريه‌اش چيست؟

تائوي فيزيك (ستجوي تشابهات ميان فيزيك مدرن و عرفان شرقي)

 • 75,000 تومان

هدف اين كتاب بررسي ارتباط ميان مفاهيم فيزيك مدرن و ايده‌هاي بنيادين سنت‌هاي مذهبي و فلسفي شرق دور است . خواهيم ديد كه چگونه دو ستون اصلي فيزيك قرن بيستم ، نظريه كوانتوم و نظريه نسبيت ، وادارمان مي‌كنند جهان را همانند يك هندو يا بودايي يا تائوييست ببينيم.

صوفيان اندلس (ترجمه بخشي از روح القدس)

 • 34,000 تومان

در اين كتاب، از 55 عارف اندلس و ديار مغرب و همچنين سلوك و سيره‌هاي متفاوت آنان ياد مي‌شود. اين كتاب از آن روي اثري مهم محسوب مي‌شود كه در آن ابن‌عربي آشنايي خود را با نوادري از مردان و زنان هم‌عصرش كه با آنان مواجه شده است، ‌شرح مي‌دهد و نه تنها مشايخ خود را به ما مي‌شناساند بلكه حالت‌هاي روحي و دشواري نخستين تجربه‌هاي عرفاني و خطورات قلبي خود را هم بازمي‌گويد.» برخي از بزرگاني كه در اين كتاب معرفي شده‌ و افكار و عقايدشان براي مخاطب بيان شده است، عبارتند از : «ابوجعفر العريني»، «ابويعقوب يوسف بن يخلف الكومي»، «صالح العدوي» و …

5 صدا

 • 70,000 تومان

كوچه‌ها، مثل پاهاي اختاپوسي وحشتناك، او را به همديگر پرتاب مي‌كردند. او را هر كوچه‌اي به كوچه‌اي ديگر چون خود مي‌سپرد. كوچه‌ها توي هم مي‌رفتند. منشعب و تنگ مي‌شدند و دور خود مي‌چرخيدند. منظره‌ها تكرار مي‌شد. خانه‌ها را ديوارهايي به هم پيوسته بود. برخي درها پابرهنه بودند و برخي ديگر پادري داشتند و شناشيل با رنگ‌هاي غمباري رنگ شده بود شبيه فضاي دسته‌هاي عزاداري.

رساله منطقي فلسفي (فارسي آلماني انگليسي)

 • 130,000 تومان

كتاب به مسائل فلسفي مي‌پردازد و نشان مي‌دهد - چنان كه باور من است - چرايي و چگونگي طرح اين مطائل پايه در بدفهمي منطق زبانمان دارد. مي‌شود كل معناي كتاب را در چنين كلماتي خلاصه كرد: آنچه اصلا گفتني است به روشني گفتني است؛ و آنچه از آن نمي‌توان حرف زد، بايد درباره آن خاموش ماند. پس كتاب مي‌خواهد براي فكر كردن مرزي بكشد، يا بهتر بگويم - نه براي فكر كردن، بلكه براي افكار: زيرا به منظور كشيدن مرزي براي فكر كردن، بايد بتوانيم هر دو سوي اين مرز را فكر كنيم (يعني بايد بتوانيم چيزي را فكر كنيم كه فكركردني نيست).

دنياي سوفي (داستاني درباره تاريخ فلسفه)

 • 110,000 تومان

در جاهاي خالي آدرس بالا مي‌تواني مشخصات خودت را بنويسي، آن‌وقت نامه‌اي به دستت مي‌رسد كه دو سوال مهم و اساسي از تو خواهد پرسيد. 1. تو كي هستي؟ 2. جهان چگونه به وجود آمده است؟ و اين تازه شروع ماجراست. دنياي سوفي داستان دختري به نام سوفي اندرسون است كه نزديك تولد پانزده‌سالگي‌اش همين نامه با اين دو سوال به دستش مي‌رسد. فيلسوف مرموزي به نام آلبرتو كنوكس، نويسنده اين نامه‌هاست. سوفي رفته‌رفته با نامه‌هايي كه از آبرتو كنوكس دريافت مي‌كند، در مسير شناخت تازه‌اي از خودش و جهان قرار مي‌گيرد و به اين روش داستان‌وار، تاريخ فلسفه غرب از فيلسوف‌هاي پيش از سقراط تا سارتر را مي‌آموزد. ياستين گوردر در اين كتاب با طرح مسائل فلسفي در قالب داستان، مخاطبان خود را به درك جامعي از تاريخ فلسفه مي‌رساند. دنياي سوفي براي تك‌تك افرادي كه فلسفه را دوست دارند، مي‌تواند شروع مناسب و شگفت‌انگيزي باشد.

دوستي به مثابه جهان‌بيني (نگرشي نوين به مقوله دوستي در تمدن اسلامي و سياست جهاني)

 • 80,000 تومان

جان مايه پارادايم ، دوستي به مثابه جهان‌بيني در اين دو معنا نهفته است اول اينكه هدف اديان اخلاق، و هدف اخلاق، ترويج و اعتلاي دوستي است. دوم اينكه اخلاق غيردوستي محور و دين غيراخلاقي بهترين نقشه‌هاي راه دوزخ را به دست مي دهند، زيرا دوزخ يعني امتناع تولي و محبت. اين همان نقشه راهي است كه اكنون در دست خشونت‌پيشگانيامثال داعش و طالبان و بوكوحرام و افراطيون يهودي و مسيحي و لائيك، بشر را به سوي دوزخ رهنمون است.

فيل در تاريكي

 • 35,000 تومان

جلال امين شخصيت اصلي داستان، گاراژداري قديمي است كه برادرش حسين در آلمان تحصيل مي‌كند. حسين در بازگشت براي جلال يك اتومبيل بنز آخرين مدل مي‌آورد. شبكه‌اي تبهكار بدون اطلاع حسين در ماشينش هروئين جاسازي كرده‌اند و پس از ورود اتومبيل به ايران به دنبال آن هستند. حسين به دست تبهكاران به قتل مي‌رسد و جلال براي گرفتن انتقام او، به مقابله با آنها مي‌پردازد.

آغاز فلسفه

 • 40,000 تومان

موضوع سخن آغاز فلسفه يونان است كه در عين حال آغاز فرهنگ غرب نيز هست. اين موضوع فقط از نظر تاريخي مورد علاقه نيست، بلكه همچنين به مشكلات فرهنگ جاري ما مربوط مي‌شود كه امروز نه تنها به مرحله‌ي دگرگوني بنيادي، بلكه به مرحله‌ي عدم يقين و عدم اعتماد به نفس رسيده است. بنابراين، تلاش مي‌كنيم با فرهنگ‌هايي يكسره از انواع متفاوت رابطه برقرار سازيم، كه برخلاف خود ما، از يونان سرچشمه نگرفته‌اند.

ذهن اخلاقي (چگونه طبيعت فهم خوب و بد را پديد آورد)

 • 120,000 تومان

ذهن اخلاقي مارك هاوزر اثري انقلابي است. در عين ساده و خواندني بودن، ژرف و گسترده است. از هر دري سخن رانده و از صدها پژوهش تجربي در زيست‌شناسي و روان‌شناسي و انسان‌شناسي و اقتصاد و حقوق و زبان‌شناسي سرنخ جسته است تا نظريه‌اي بديع را صورت‌بندي كند: نوع انسان در گذر تكامل صاحب غريزه اخلاقي جهاني شده است كه ناخودآگاه، و آزاد از حكم‌ها و بايد و نبايدهاي بيروني، فارغ از نژاد و جنس و دين و سواد، در خوب و بد امور قضاوت مي‌كند و به رويدادها رنگ و بوي اخلاقي مي‌دهد. اين استعداد اخلاقي حاصل برهم‌كنش و درهم‌تنيدگي بسياري چيزهاست، ولي در ژرفاي ذهن/ مغز اصل‌هاي متناهي همگاني دارد كه جزء موهبت زيستي انسان‌اند و در ساير گونه‌ها نيز رد آن‌ها ديده شده است. اصل‌ها اما همواره به يك شيوه در عمل نمي‌آيند. اخلاق نزد هر قومي گوناگوني مي‌پذيرد. پس اگر اصل‌ها را به جعبه كليدي جهاني تشبيه كنيم، تنوعات و گوناگوني‌ها همچون انتخاب جهت «كليد»ها يا تعيين ارزش «پارامتر»ها هستند. نويسنده ذهن اخلاقي مي‌كوشد سيمايي بنماياند از اصل‌ها و پارامترهاي استعداد اخلاقي كه در درازاي ميليون‌ها ساله رشد و تكوين و تكامل به بار آمده‌اند.

تجربه هنرمندانه در پديدارشناسي مرلو پونتي

 • 12,000 تومان

موريس مرلو ـ پونتي، فيلسوف پديدارشناس فرانسوي، در يك سلسله از مقاله‌ها و گفتارها آثار برجسته‌اي از هنر مدرن را با به كار بردن روش پديدارشناسي مورد تامل قرار داده است. او معتقد بود كه عريان ساختن عالم به شيوه پديدارشناسانه منحصر به فلسفه مدرن نيست بلكه مي‌تواند از آن هنر مدرن نيز باشد. مراد مرلو ـ پونتي از هنر مدرن كارهاي سزان، خوان گريس، براك، پيكاسو، و هنرمندان ديگر ژانرهاي هنري است «ماتيوز، 1387، 197». به نظر او كار اين هنرمندان همپا و همسنگ كار پديدارشناس است...

استرس

 • 28,000 تومان

هر چيزي كه باعث ناراحتي، خشم، ناكامي يا غمگين شدن شما بشود علت استرس است. ممكن است نگراني در مورد امتحان رانندگي هفته بعد باشد يا سر زدن به خويشاوندي كه از او خوشتان نمي‌آيد؛ اثاث‌كشي به منزل جديد يا ازدواج؛ فشارهاي ظاهرا مداوم كاري؛ يا حتي تحمل اجتناب‌ناپذير مرگ يكي از افراد فاميل.

1  2  3  صفحه‌ی 1