فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
ناستودني‌هاي ستودني (در جست و جوي ذهنيتي متفاوت)
بيماري‌هاي روان‌تني از منظر روانكاوي معاصر
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
سواد مالي براي كودكان (راهنماي آموزش مالي براي والدين فرزندان 3 تا 23 سال)
مسئله‌ اسپينوزا
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
رويارويي در سوپرويژن
 • 77,000 تومان
 • با تخفیف: 77,000 تومان
خيره به خورشيد نگريستن
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
موضوع مرگ و زندگي
 • 64,000 تومان
 • با تخفیف: 64,000 تومان
شدم آنكه هستم (خاطرات يك روانپزشك)
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
دوباره فكر كن (قدرت داشتن چيزهايي كه نمي‌داني)
خيال‌ورزي‌هاي روانكاو (كندوكاو در مفهوم اسرارآميز بايون)

ناستودني‌هاي ستودني (در جست و جوي ذهنيتي متفاوت)

 • 25,000 تومان

ناستودني‌هاي ستودني حكايت‌گر تفكري متفاوت در مواجهه با موضوع‌ها و مسائل مهم زندگي است. انديشه زيربنايي چنين تفكري نوعي انديشه‌ورزي معكوس است كه به ما ياد مي‌دهد در برخورد با شرايط، شكيبايي بيشتري نشان دهيم و به نحو ديگري فكر كنيم. چنين مسير انديشه‌ورزانه‌اي به ما يادآوري مي‌كند كه همه امور در عين حال كه مي‌توانند جنبه‌هاي ناخوشايندي داشته باشند، ويژگي‌هاي متفاوتي را نيز در بر مي‌گيرند. به همين دليل، جستجوي ذهنيتي متفاوت اساس كتاب حاضر را تشكيل مي‌دهد و به ما يادآوري مي‌كند كه واقعيت‌ها هماني نيستند كه ما مي‌فهميم و درك مي‌كنيم. از اين نظر نيز كتاب حاضر دعوتي است به پذيرش، انعطاف‌پذيري و مداراگرايي در برخورد با انديشه‌ها، يكديگر و واقعيت‌هاي زندگي...

بيماري‌هاي روان‌تني از منظر روانكاوي معاصر

 • 85,000 تومان

در واكاوي بيماراني كه از مشكلات شديد جسمي رنج مي‌برند، اساسا هرگز جسم را لمس نمي‌كنيم و به طور غيرمستقيم با جسم در ارتباط هستيم، ما در جايگاه مشاهده‌گر نسبت به آن قرار داريم و از طريق صداي بدن با تاريخچه‌اي نانوشته از سوگ و تروماهاي اوليه پردازش نشده ارتباط برقرار مي‌كنيم. بحث و گفتگو بر سر روانكاوي بيماري‌هاي روان‌تني كه توان نمادپردازي ندارند از موضوعات جنجال‌برانگيز مهمي است كه در روانكاوي معاصر مطرح است. اين كتاب يكي از دستاوردهاي بي‌نظير كميته انتشارات IPA است كه به عنوان كتاب مرجع براي فهم بيماري‌هاي روان‌تني معرفي شده است. در اين كتاب با ديدگاه‌هاي كليدي و اصلي متفكراني مانند آندره گرين، فرانتس الكساندر، پير مارتي، جويس مك دوگال، آيزنشتاين و... آشنا مي شويم. در اينجا مجموعه مقالاتي متنوع كه هم از ديدگاه معاصر و هم با توجه به نظرات فرويد به تحليل بيماري‌هاي روان‌تني پرداخته‌اند گردآوري شده است. در هر فصل، علاوه بر مباحث تئوري جذاب، موارد باليني متعددي نيز مطرح شده كه به خواننده اجازه مي‌دهند تا روش فكري و تفسير و موضع تئوري تحليلگر را در بيماران دنبال كنند. اين كتاب از حيث تكثرگرايي و تنوع، كتابي برجسته تلقي مي شود و خوانندگان معمول را به اندازه روانكاوان و محققان برجسته تحت تأثير قرار مي دهد.

سواد مالي براي كودكان (راهنماي آموزش مالي براي والدين فرزندان 3 تا 23 سال)

 • 62,000 تومان

عادت هاي اساسي در مديريت مالي تا قبل از 7 سالگي در فرزند شما شكل مي گيرند. بله، 7 سالگي. اين كتاب با زبان ساده و با توصيه هاي عملي، راهنماي قدم به قدم شما در راه آموزش سواد مالي به فرزندانتان (از 3 تا 23 سالگي) است. در اين كتاب مي آموزيد: • تسليم شدن در برابر خواسته هاي فرزند نوپايتان در صف صندوق فروشگاه ممكن است به بدهي هاي سنگين او در بزرگسالي منجر شود. • پرداخت دستمزد به فرزندتان در ازاي انجام امور روزانه ي منزل (يا در ازاي كسب نمره ي عالي در مدرسه) راه اشتباهي براي تشويق فرزندتان است. • نحوه ي پول توجيبي دادن مي تواند منجر به كاهش يا افزايش دانش مالي فرزندتان شود. • صحبت در مورد هزينه هاي دانشگاه در دوره ي دبيرستان خيلي هم زود نيست. • پول قرض دادن به فرزند جوانتان خوب است، به شرط اينكه بايك توافق همراه باشد. و خبر خوب اينكه لازم نيست خودتان رابطه ي بدون نقصي با پول داشته باشيد تا بتوانيد آموزش هاي اين كتاب را به فرزندتان منتقل كنيد.

چيرگي بر گسست ناشي از آسيب (راهنمايي آموزشي در درمان اختلالات تجزيه‌اي براي بيماران و درمانگران)

 • 160,000 تومان

پديده‌ي تجزيه كه به نوعي به مفهوم كهن «هيستريا» در روان‌پزشكي پيوند مي‌خورد يكي از پرمناقشه‌ترين مفاهيم در روان‌پزشكي است. ديرزماني از آن روزگاران كه افراد مبتلا به اختلالات تجزيه‌اي را به جرم جادوگري و براي پاك كردن وجودشان از حلول ارواح خبيثه بر تلي از هيزم مي‌سوزاندند نمي‌گذرد و هنوز در قرن بيست ويكم جن‌گيري شيوه‌اي شايع در درمان اين بيماران است. برخورد روان‌پزشكي و روانكاوي با اين بيماري نيز تا ديرزماني با نگاه واقع‌بينانه‌ي علمي فاصله داشت. اما همانند بسياري از پديده‌ها، علم درنهايت راه خود را فراز گرد و غبار برخاسته از ذهنيت‌هاي سوگيرانه پيدا كرد. تجزيه پاسخ دفاعي دستگاه رواني ما به آسيب شديدي است كه مغز قادر به پردازش، درك و هضم آن در گام اول نيست. مانند سيم‌هاي برق ساختماني كه در صورت روبه‌رو شدن با اضافه‌بارْ فرمان قطع برق از طريق پريدن فيوز را مي‌گيرند، سيستم عصبي نيز با روبه‌رو شدن با اضافه‌بار اطلاعاتي دچار گسست و تجزيه مي‌شود تا از فروپاشي بيشتر پيشگيري كند. آسيب‌هاي زمان كودكي در اين ميان تأثير شديدتري بر مغزِ در حال رشد انسان دارند. اين كتاب با زباني ساده به ‌شكلي گام‌به‌گام درمانگران و نيز بيماران را با مراحل درمان اختلالات تجزيه‌اي آشنا مي‌كند. جاي چنين منابعي همواره در زبان فارسي خالي بوده است. اين يك واقعيت انكارناپذير است كه دستياران روانپزشكي و روان‌شناسانِ باليني در دوره‌ي آموزش خود آشنايي كافي با روند درمان اين بيماران پيدا نمي‌كنند و در روبه‌رو شدن با افراد مبتلا، به تشخيص‌هاي ديگري متوسل مي‌شوند كه گاه وضع بيمار را از آنچه هست بدتر مي‌كند. اميد كه اين اثر بتواند به آشنايي درمانگران و بيماران با اختلالي كه در دنياي پرآسيب ما اهميتي دوچندان يافته است ياري برساند.

مسئله‌ اسپينوزا

 • 90,000 تومان

بنتو اسپينوزا، فيلسوف و متفكر قرن هفدهم و زمينه‌ساز روشنگري قرن هجدهم، در بيست و چهار سالگي از جامعه‌ يهودي طرد و فروش كتاب‌هايش ممنوع شد. او طبق فلسفه‌ خودش زندگي كرد: به عشق عقلاني به خدا رسيد، خود را از بندگي اميال مزاحم رها كرد و زندگي‌اش را در آرامش و سكوت به سر برد. با اين حال، مرگ و زندگي ساكت او غوغايي به پا كرد كه تاكنون ادامه دارد. مسئله‌ اسپينوزا روايت جذاب زندگي اين فيلسوف مشهور است.آلفرد روزنبرگ در انتخابات دبيرستان سخنراني تند و يهودي‌ستيزي ايراد مي‌كند. او ايمان دارد تنها نژاد برتر نژاد آريايي است. در جلسه‌ بين مدير و معلمش تصميم گرفته مي‌شود به‌ عنوان تنبيه زندگي‌نامه‌ گوته را بخواند كه از نظر او متفكر بزرگ آلمان است. آن‌جا درمي‌يابد كه گوته، كسي كه او به ‌‌شدت مي‌ستايد، آرامش فكر خود را مديون اسپينوزا مي‌داند، اسپينوزاي يهودي. چطور ممكن است فردي چون گوته تا اين حد يك يهودي را بستايد و افكارش را قبول داشته ‌باشد؟ اسپينوزا چه داشت كه باعث شد فردي از «نژاد برتر»او را كه يهودي بود بستايد؟ روايت اروين يالوم روايتي پركشش و مسحوركننده است.

رويارويي در سوپرويژن

 • 77,000 تومان

كتاب «رويارويي در سوپرويژن» چارچوبي نظري و تكنيكي براي درمان‌گران تحت آموزش روانكاوي و ساير رويكردهاي روان‌پويشي فراهم آورده است. اين كتاب ارزشمند توسط سه متخصص باليني متبحر در امر سوپرويژن به نگارش درآمده است. كتاب حاضر سه مرحله سوپرويژن، اهداف آن و ماهيت مداخلات سوپرويژني را توصيف و تبيين مي‌كند.

خيره به خورشيد نگريستن

 • 65,000 تومان

كتاب خيره به خورشيد نگريستن به طور تجربي (مانند هر رويدادي كه در زندگي شخص و وقوع پيوسته است) و از نظر روان‌پويشي به عميق‌ترين ترس‌هاي ما نگاهي مي‌اندازد و با بلاغتي استثنائي و ديدگاهي انساني پسند شرح مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيم به آرامش برسيم. نوشتار كتاب بذله‌گو، دوستانه و تزلزل‌‌ناپذير است. تعمق و انديشه‌اي با بلندنظري كه ما را راهنمايي مي‌كند تا به خردي برسيم كه بتوانيم ترس‌هايمان را تحمل كنيم نه اين‌كه آنان را مغلوب گردانيم.

موضوع مرگ و زندگي

 • 64,000 تومان

زمان نگارش جملات پاياني اين كتاب مصادف است با آغاز پاندمي كشنده سده بيست و يكم كه دنيا را بيش از هر زماني با اضطراب از دست دادن و اضطراب مرگ روياروي كرد. كتاب اما به مرور زندگي و رويارويي با فرآيند مرگ در زوج عاشق مشهور و توانايي مي‌پردازد كه كوشيده‌اند آگاهانه زندگي را به تمامي زندگي كنند. لحظه‌اي فرامي‌رسد كه هر دو درمي‌يابند يكي قرار است به حكم طبيعت برود و آن ديگري بماند و در سوگ بنشيند. و از اين لحظه كتاب موضوع مرگ و زندگي زاده مي‌شود. دو نويسنده تصميم مي‌گيرند آنچه قرار است در اين فرآيند از سر بگذرانند را با صداقت تمام به تصوير بكشند و به اين ترتيب اروين يالوم - روانپزشك، روان‌درمانگر اگزيستانسيال و نويسنده برجسته - و مريلين يالوم - مورخ، نويسنده، پژوهشگر و استاد دانشگاه - با تكيه بر دانش و چيره‌دستي‌شان در نوشتن، چنان ما را با خود همراه مي‌كنند كه نه تنها خود را كنار آن‌ها و در خانه‌شان حس مي‌كنيم كه تا پنهان‌ترين پستوهاي ذهن خلاقشان راه مي‌بريم و با ژرف‌ترين ترس‌ها، حسرت‌ها و آرزوهاي بشري چشم در چشم مي‌شويم. كتاب بيش از هر چيز راز چگونه زيستن را با ما در ميان مي‌گذراد و اين شاهد همان چيزي است كه هم‌اكنون كه زندگي بيش از هر زمان ديگري شكننده و آسيب‌پذير مي‌نمايد و مرگ بيش از هر زمان ديگري قد برافراشته و خود مي‌نماياند، سخت به آن نيازمنديم.

شدم آنكه هستم (خاطرات يك روانپزشك)

 • 98,000 تومان

اروين يالوم با بررسي زندگي ديگران داستان‌هاي فراواني خلق كرده است. «شدم آن‌كه هستم»، خاطرات دور زندگي خود اوست. در اين كتاب او زندگي‌اش را با ديدگاه درماني خود بررسي مي‌كند و به كاوش در ارتباطاتي مي‌پردازد كه او را ساخته و به كار پيش‌گامانه‌اش در روان‌درماني مشهور كرده است.

نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي

 • 58,000 تومان

مجموعه حاضر با گردآوري پنج مقاله از مجموعه آثار فرويد، در تلاش است بر پايه‌ي نگاهي روانكاوانه و با مفاهيمي چون سكسواليته، نظريه‌هايي درباب جنسيت و اهميت پرداختن به پديده‌هاي رواني چون خاطرات پوشان، صحنه اوليه، فانتزي و واقعيت دستگاه رواني و در نهايت تبيين كاركرد فرايند سركوبي پاسخي به چيستي دستگاه روان و نحوه شكل‌گيري آن ارائه كند. اين مجموعه آثار، به خواننده علاقه‌مند به حوزه روانكاوي فرصتي مي‌دهد تا با آشنايي با ديگر ابعاد نظري اين حوزه، به درك خود از پديده‌هاي رواني عمق بخشيده و چيستي و چگونگي پديده‌هاي رواني را از سيطره مفاهيم مطلق و محدود حوزه روانشناسي خارج نموده و بار ديگر با خطاب قرار دادن ناخودآگاه خواننده خود، همچنان كه متون فرويد در اكثر مواقع ارتباطي ناخودآگاه به ناخودآگاه با خواننده است، به انتقال مفاهيم در اين حوزه بپردازد.

دوباره فكر كن (قدرت داشتن چيزهايي كه نمي‌داني)

 • 62,000 تومان

هوش معمولا به عنوان توانايي فكر كردن و يادگيري تلقي مي‌شود ، اما در دنيايي كه به سرعت در حال تغيير است ، مجموعه ديگري از مهارت‌هاي شناختي وجود دارد كه ممكن است اهميت بيشتري داشته باشد: توانايي بازانديشي و يادگيري مجدد. انسان‌ها اصولا به نظراتي كه بهشان احساس خوبي مي‌دهند بيشتر جذب مي‌شوند تا مسائلي كه نياز به درگيري فكري دارند. ما خود را با افرادي كه با نتيجه‌گيري‌هاي ما موافق هستند احاطه كرده‌ايم ، در حالي كه بايد به سمت كساني كه روند فكر ما را به چالش مي كشند متمايل شويم. ما بسيار شبيه واعظاني هستيم كه از اعتقادات مقدس دفاع مي‌كنند و خيلي كم مانند دانشمنداني كه به دنبال حقيقت هستند عمل مي‌كنيم.

خيال‌ورزي‌هاي روانكاو (كندوكاو در مفهوم اسرارآميز بايون)

 • 55,000 تومان

اگرچه در سال‌هاي اخير استفاده از خيال‌ورزي‌هاي روانكاو در كار باليني با بيماران افزايش يافته استء پژوهش‌هاي انتقادي اندك ارزشمندي اين مفهوم و مشكلاتي را كه به كارگيري آن به همراه خواهد داشت، مورد بررسي قرار داده‌اند. با وجود عدم يكپارچگي در نحوه‌ تعريف و به‌كارگيري خيال‌ورزي در ميان پيروان بايون، استفاده از اين مفهوم نزد ساير روانكاوان نيز احترام فزاينده‌اي يافته است. بوش مدعي است اين واقعيت كه پيروان بايون بر مبناي مفهوم خيال‌ورزي پارادايمي جديد و افراطي در رابطه با عوامل درمان‌بخش در روانكاوي ارائه داده‌اند، از منظر بسياري پنهان مانده است. بوش بر خلاف پيروان بايون تجربه خيال‌ورزي از جانب روانكاو را به خودي خود مفيد و موثر نمي‌داندء او نه تنها نقش تداعي‌هاي خود روانكاو و تامل بر اين تداعي‌ها از جانب او را در ظرفيت بالقوه خيال‌ورزي‌ها براي دگرگون‌سازي عناصر بتا به عناصر آلفاي بيمار را برجسته مي‌‌كندء بلكه تداعي‌هاي روانكاو را به عنوان معياري براي تمايز قائل شدن بين خيال‌ورزي و ديگر احتمالات نظير انتقال متقابل معرفي مي‌كند. افزون بر اينء در ميان پيروان بايون درباره تبديل خيال‌ورزي‌هاي بصري به تعابير كلامي توافقي وجود نداردء اما بوش بر اهميت اين تبديل كلامي تاكيد مي‌كند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1