فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر
 • 38,000 تومان
 • 28,000 تومان
 • 42,000 تومان
 • 52,000 تومان

راه و رسم مبارزه

 • 24,000 تومان

تيك نات هان با شفافيتء مهرباني و شوخ طبعي خاص خودء از كارهايي مي‌گويد كه ناآگاهانه هنگام خشمء سرخوردگي و نااميدي انجام مي‌دهيم. او با مراقبه‌هايي كوتاه راهكارهايي براي تبديل ناسازگاري‌ها و كشمكش‌ها به فرصت‌هايي براي رشد و مهرورزي ارائه مي‌كند.

گفت‌وگوهاي رويايي در باب بوديسم و ذن

 • 30,000 تومان

گفتگوهاي خيالين مجموعه‌اي از پاسخ‌هاي مكتوب موسو كوكوشي، استاد بلندآوازه ژاپني، به پرسش‌هايي در باب سرشت راستين ذن است. موسو كوكوشي كه با نام موسو سوسكي نيز شناخته مي‌شود، بدفهمي هاي متداول را به طور خلاصه و با وضوحي بي‌مانند آشكار وبراي هدايت خواننده به ژرفاي تجربه ذن اصيل، بينش‌هايي روان‌شناختي ارائه مي‌كند. اين آموزه‌هاي قاطع و صريح، به ويژه براي پژوهشگران امروزي ذن ارزشمندند، چرا كه آنان با سردرگمي و برداشت‌هاي نادرست از طريقت راستين ذن دست به گريبان‌اند.

ذن و هنر آگاهي

 • 38,000 تومان

انديشيدن جالب است. در واقع مي‌توان گفت انديشيدن لذت زندگي و سرگرمي مورد علاقه من است. شفاف انديشيدن اما مشكل است، و بيشتر ما واقعا ياد نگرفته‌ايم چطور شفاف بيانديشيم. علم به شفاف انديشيدن نيازمند است و دانشمندان بايد استدلال‌هاي منطقي تدوين كنند، نقادانه بيانديشند، پرسش‌هاي دشوار مطرح كنند و معايب استدلال‌هاي ديگران را بيابند. اما از آن‌ها انتظار مي‌رود اين كارها را بدون هرگونه تمرين ذهني مقدماتي انجام دهند. مسلما نشست‌هاي علمي با تمرين آرام‌سازي ذهن آغاز نمي‌شوند.

راه و رسم راه رفتن

 • 20,000 تومان

وقتي زمين را با آگاهي لمس مي‌كنيد از «خواب‌گردي» بيرون مي‌آييد و به حضور كامل در زمان حال مي‌رسيد. تيك نات هان در اين كتاب نشان‌مان مي‌دهد كه چطور عمل روزانه راه رفتن مي‌تواند فرصتي براي زنده كردن دوباره عجايت، اظهار سپاسگزاري، و كاهش رنج باشد. او تمرين‌ها، مراقبه‌ها و داستان‌هايي را درباره قدرت و تاثير بالقوه هر قدمي كه برمي‌داريم ارائه مي‌دهد تا تمركز، بصيرت و لذت زنده بوده را در خود افزايش دهيم. تيك نات هان از مشهورترين اساتيد ذن در دنياي امروز است. او بيش از هفتاد سال به تدريس تمرين «آگاهي» (مايندفولنس) پرداخته است.

راه و رسم نشستن

 • 20,000 تومان

كتاب راه و رسم نشستن - اولين كتاب از مجموعه مهم «اصول آگاهي»، نوشته تيك نات هان - راهكارها و الهاماتي روشن و ساده براي كساني ارائه مي‌دهد كه خواهان كاوش در مراقبه «آگاهي» (مايندفولنس) هستند. اين استاد ذن در نوشته‌هايي كوتاه، دستورالعمل‌هاي دقيق، تمرين‌هاي تنفسي هدايت شده، تجسم‌هاي فكري و نيز داستان‌ها و بصيرت‌هاي شخصي‌اش را با ما به اشتراك مي‌گذارد. اين كتاب جيبي براي كساني كه مراقبه نشسته برايشان تازگي دارد و افرادي كه به دبنال عميق‌تر كردن تمرين معنوي‌شان هستند عالي است.

3 رنگ (غذانوشت‌هاي سفر ايتاليا)

 • 45,000 تومان

كتاب سه رنگ (غذا نوشت هاي سفر ايتاليا) اثر منصور ضابطيان است به چاپ انتشارات مثلث. اين كتاب به قلم يكي از طرفداران ايتاليا و غذاهاي ايتاليايي كه پيش از اين در ديگر آثارش پيرامون ايتاليا و سفر به آن نوشته، نگارش شده و اين بار با رويكردي نو اما مثل هميشه از مسافري حكايت دارد كه ترجيح مي دهد سفرنامه اش را با غذا و خوراكي هاي جايي كه رفته پيوند دهد و روايتي خوشمزه را كه غرق در عطر و طعم غذاهاي رنگارنگ است به مخاطب ارائه كند. بي شك خوردني هاي اين سرزمين طرفداراني پر و پا قرص را در سراسر جهان به خود جذب كرده اند، اين را مي توان از شمار بالاي رستوران هاي ايتاليايي دنيا دريافت.

راه و رسم عشق

 • 28,000 تومان

استاد ذن، تيك نات هان، با شفافيت، مهرباني و شوخ‌طبعي خاص خود به موضوعي اساسي مي‌پردازد: عشق ورزيدن. «راه و رسم عشق» علاوه بر طرح پيشنهادهايي در باب عاشقي، صميصمت فيزيكي، كودكان و خانواده، شامل مراقبه‌هايي‌ست كه مي‌توانيد به تنهايي يا با ديگران تمرين‌شان كنيد تا ظرقيت عشق‌ورزي‌تان را بالا ببريد.

دروازه‌ بي‌دروازه (شرحي كهن بر كوآن‌هاي ذهن)

 • 22,000 تومان

((دروازه‌ي بي دروازه)) مجموعه‌اي از 48 كوآن ذن داستان ، پرسش يا معماهايي متناقض نما و گاه بي معني و غير منطقي كه استادان ذن براي شاگردان مطرح مي‌كنند) است كه مومون اكاي، استاد چيني ذن، اوايل قرن 13 ميلادي گردآوري كرده است . هر يك از اين 48 كوآن با نقد و نظر و شعري از مومون پايان مي‌يابد . درونمايه‌ي كوآن‌ها و نقدي كه مومون به آنها اضافه كرده ، فرد را با تضادهايي مواجه مي‌كند كه سد راه بينش او مي‌شوند. پس رهرو ذن، براي آنكه بتواند به پيشرفت ادامه دهد ، ناچار است به سطح جديدي از ادراك دست يابد ، ادراكي فراتر از تضاد ها و دوگانگي‌هاي فكري . اين همان خردي است كه آدمي هر چه بيشتر در آن اوج بگيرد ، با جهان هماهنگ‌تر و از هيجان‌ها دورتر مي‌شود . بزرگان ذن اين وضعيت را ((روشن بيني)) مي‌نامند . روشن بيني يعني واضح‌تر ديدن آنچه هم اكنون اينجاست ، نه چيزي بيشتر .

بي‌زمستان (سفرنامه و عكس‌هاي تاجيكستان گرجستان و آذربايجان)

 • 40,000 تومان

علاوه بر لابي بزرگش كه پر است از آدم‌هاي ريز و درشت از مليت‌هاي مختلف، حياط هم غلغله است. غلغله آدم‌هايي كه هر كدام از جايي و نژادي هستند، مي‌خندند و سرخوش‌اند و گوش سپرده‌اند به نواي موسيقي و چشم دوخته‌اند به ديوارهاي نقاشي‌شده و گرافيتي‌هاي زيبا. اينجا درست شبيه اجلاس ساليانه سازمان ملل متحد است. با اين تفاوت كه نه كسي مي‌خواهد بحران برمه و يمن را حل كند، نه كسي دغدغه تحريم دارد، و نه كسي مي‌خواهد جنايت‌هايش را توجيه كند... سياست جايش را به آرامش داده و لبخند زبان مشترك همه آدم‌هاست. اينجا دندان‌ها براي فشار آوردن بر خرخره كسي ماموريتي ندارند. ماموريت‌شان اين است كه بيرون بيفتند و سفيدي‌شان را در اين شامگاه پاييزي نيمه نوامبر به رخ بكشند.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

راه يوگا

 • 42,000 تومان

اين كتاب برگردان گزين‌گويه‌هايي از سوامي ساتياناندا، عارف و يوگي معاصر هند، است كه سال‌ها پيش پارام‌هانس نيرانجان، براي ترجمه به فارسي به من سپرد. اما آشنا نبودن بسياري از خوانندگان با شخصيت و انديشه‌هاي سوامي ساتياناندا و نيز وجود برخي واژگان و اصطلاحات در گفتارهاي ايشان كه معادلي دقيق در فارسي نداشتند، مرا بر آن داشت تا ابتدا صفحاتي را به معرفي اين استاد بزرگ اختصاص دهم و سپس شش فصل در باب مباحث گوناگون يوگا تدوين كنم. فصولي بر پايه مهم‌ترين مفاهيمي كه اساس تعاليم اين عارف معاصر را شكل مي‌دهند. اميدوارم اين كتاب بتواند چشم‌اندازي نو و دركي روشن در فهم بهتر آموزه‌هاي ساتيانانداجي به خوانندگان ارائه دهد...

چاي نعنا (سفرنامه و عكس‌هاي مراكش)

 • 48,000 تومان

مراكش دروازه آفريقاست و نزديك‌ترين كشور آفريقايي به اروپا. مراكش زماني مرا وسوسه كرد كه در جنوب اسپانيا فيلم مي‌ساختم و وقتي در كوچه پس كوچه‌هاي گرانادا قدم مي‌زدم، احساسي از خويشاوندي با مردم آن منطقه داشتم. ايراني‌ها مراكش را چندان نمي‌شناسند. در همه اين سال‌ها مراكش جزو كشورهايي بوده كه ايراني‌ها كمتر به آن‌جا رفت و آمد داشته‌اند. حتي تا همين چند سال پيش هم ويزايي براي رفت و آمد صادر نمي‌شد. ريشه اختلاف‌ها شايد به سال‌هاي اول انقلاب برگردد، زماني كه ملك حسن، پادشاه مراكش، محمدرضا پهلوي را پس از سقوطش در تهران در رباط پناه داد. از همان موقع بود كه ملك حسن هم مثل ملك حسين، پادشاه اردن، و انور سادات، رييس جمهور مصر، رفت توي ليست سياره و 35 سال طول كشيد تا فراموشي تاريخ به داد برقراري مجدد بين مردم دو كشور برسد.

سباستين

 • 52,000 تومان

وقتي پرچم آمريكا بالا مي‌رفت و در وزش نسيم كناره اقيانوس اطلس، ستاره‌هايش را به رخ دشمن قديمي مي‌كشيد، با خودم فكر مي‌كردم آينده كوبا چگونه خواهد بود؟ قضاوتي نمي‌كنم كه بهتر است يا بدتر، اين را خود كوبايي‌ها بايد بگويند و تاريخ، اما هر چه هست ديگر شبيه كوباي امروز نخواهد بود. كوبايي كه هنوز روح فيدل با همه كهنسالي‌اش در آن حضور دارد، كوبايي كه هنوز «چه» قهرمان روياهايش‌ است، كوبايي كه يكي از آخرين مظاهر ديگر گون بودن است... من دوست دارم اين كوبا را ببينم، نه كوبايي كه مثل جاهاي ديگر دنيا پر از مك‌دونالد و كي‌اف‌سي است. من دوست دارم بر ديوارهاي شهرهايش عكس چه‌گوارا را ببينم نه جاستين بيبر را... چند روز بعد خطر جدي‌تر شد. باراك اوباما هم قرار شد براي ملاقات با رائول كاسترو به هاوانا برود. شك ندارم كه روند تغييرات و آمريكاييزه شدن سرعتي بيش از پيش خواهد گرفت. بايد مي‌جنبيدم، اگر امسال هم به كوبا نمي‌رفتم معلوم نبود تا سال ديگر چه ميزان تغييرات در آن جا صورت بگيرد و چقدر كوبا مي‌تواند از دام كاپيتاليسم برهد و همچنان شبيه جاهاي ديگر نباشد. بايد مي‌جنبيدم و مي‌رفتم. بايد آخرين يادگاري‌هاي استقلال را مي‌ديدم و ثبت مي‌كردم.

1  2  3  صفحه‌ی 1