فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 55,000 تومان
 • 42,000 تومان
 • 110,000 تومان
 • 58,000 تومان

كامپيوتر و مغز

 • 45,000 تومان

جان فون‌نويمان از بزرگ‌ترين نوابغ قرن بيستم است، با اكتشافات و ابداعاتي مهم و تاثيرگذار در حوزه‌هاي متعددي از رياضيات و فيزيك و علوم كامپيوتر. جان فون‌نويمان به‌خاطر ابداع نظريه بازي‌ها و كارش در پروژه ماشين محاسبه الكترونيك در موسسه مطالعه عالي پرينستن شهرت داشت. او در تكوين كامپيوتر به مفهوم امروزين آن نقشي اساسي داشته است، و اين كتابِ ناتمام آخرين اثر اوست.

ناگهان هوس

 • 55,000 تومان

ناگهان هوس رماني است غني از استعاره و انباشته از جادو. قهرمان داستان، خوبيلوي تلگرافچي است كه با اين عطيه به دنيا آمده كه مي‌تواند احساسات حقيقي و نهاني ديگران را بشنود. زندگي او تا هميشه دستخوش دگرگوني مي‌شود. به لوچا، دختر زيباي خانواده‌اي ثروتمند، دل مي‌بازد؛ دختر پول را لازمهٔ سعادت مي‌داند اما خوبيلوي ندار عشق و تمنا را. بااين‌حال، اشتياقشان به هم سبب مي‌شود زندگي شادمانه‌اي را كنار يكديگر بسازند، تا آنكه رخدادي هولناك به‌تلخي جدايشان مي‌كند. سال‌ها بعد، هنگام مرگ خوبيلو، دخترش پرده از راز قهر او و همسرش برمي‌گيرد...

معماهايي براي رازگشايي از عالم

 • 90,000 تومان

كامران وفا، از برندگان مدال دايرك در سال 2008، استاد كرسي هوليس در رياضيات و فلسفه طبيعي در دانشگاه هاروارد است. او با بهره‌گيري از معماهايي ساده و قابل فهم اصول فيزيك را براي خواننده غيرمتخصص تبيين مي‌كند. همچنين با نگاهي رياضي به اين اصول، به داد و ستد بين فيزيك و رياضيات به شدت در هم تنيده اما عميقا با هم متفاوت‌اند، مي‌پردازد.

سرآغازها (زمين چگونه به ما هستي بخشيد)

 • 180,000 تومان

چگونه جهان طبيعي تاريخ گونه ما را شكل داد؟ در سخن از تاريخ بشر غالبا تمركز ما بر حيات سياسي رهبران بزرگ، نيروي جمعيت‌هاي انساني و جنگ‌هاي سرنوشت‌ساز است. اما خود سياره زمين چگونه سرنوشت ما را تعيين كرد؟ بر اثر زمين‌ساخت صفحه‌اي بود كه در شرق آفريقا محيطي پويا و متنوع پديد آمد تا انسان بتواند در آن ببالد و بعدها همين زمين‌ساخت صفحه‌اي بود كه تعيين كرد تمدن‌هاي اوليه‌مان را در كجا بنا كنيم. عامل اصلي پيشرفت دموكراسي در يونان باستان كوهستاني بودن آن سرزمين بود كه حاصل تاريخي چند ميليون‌ساله و فرايندهاي عظيم زمين‌شناختي‌ست. عامل اصلي پيشرفت در عصر اكتشاف و استعمارگري و رشد تجارت جهاني چيزي نبود جز شناخت آدمي از الگوهاي گردش جوي. حتي امروز، رفتار راي‌دهندگان در جنوب شرقي ايالات متحد آمريكا به شكلي بنيادين از الگوي نهشته‌هاي دريايي 75 ميليون ساله تبعيت مي‌كند...

آثار و انديشه‌هاي زيگموند فرويد

 • 64,000 تومان

شرحي موجز ودر عين حال فراگير از حيات فكري زيگموند فرويدء از آغاز تجارب باليني او در وين دهه 1880 تا سال‌هاي پاياني زندگي‌اش در دهه 1930 در لندن. اين نگاه گاهشمارانه به وضوح نشان مي‌دهد كه چگونه آراي فرويد پيوسته غنا يافتند و در قالبي درمان‌گرانه ريخته شدند. از آن‌جا كه رهيافت‌هاي اوء شامل مفاهيمي مانند عقده اديپ و تاويل روياء همچنان بر بسياري از رشته‌هاي دانش اثر گذارندء اين درآمد گيرا و خواندني هم به كار اهل فن مي‌آيد و هم براي هر علاقه‌مند به روانكاوي و تاريخ انديشه جذاب است. آنچه فرويد در جايگاه يكي از نوآورترين و انقلابي‌ترين چهره‌هاي قرون نوزدهم و بيستمء به تاريخ انديشه افزودء به‌رغم مناقشات و انتقاداتء هنوز زنده و پويا است.

برش جنگل

 • 42,000 تومان

بُرش جنگل حكايت زندگى پنج مرد در جنگل توسكاناست كه به بريدن درخت‌ها و فروش چوب و آماده‌كردن زمين براى دورِ بعدي مشغول‌اند. گولى‌يلمو، قهرمان داستان، خود را غرق كار كرده است تا غم مرگ همسرش را فراموش كند. حال و روز قهرمان بيانگر احوال خود نويسنده است كه در گرماگرم نوشتن اين كتاب همسرش را از دست مى‌دهد. اين ضايعه نگاه او به زندگى و ادبيات را دگرگون مى‌كند.

دكترهاي اعصاب

 • 110,000 تومان

جفرى ليبرمن رئيس پيشين انجمن روانپزشكى امريكا (APA) و استاد روانپزشكى در دانشگاه كلمبيا در دكترهاي اعصاب تاريخ روانپزشكى را در چشم‌اندازى مدرن قرار مى‌دهد تا دريافتى عميق از سرگذشت آن به‌دست دهد. او جهانِ پشت صحنۀ روانپزشكى و اشتباهات تاريخى آن را مي‌كاود و دنياى نوين اين علم و قلمرو و مرزهاى آن را پيش چشم خواننده مي‌نهد.

كوويد 19 (باز تنظيم بزرگ)

 • 70,000 تومان

كوويد -19: بازتنظيم بزرگ دورنمايي از جهان پساكرونا به دست مي‌دهد و اين همه‌گيري را بر اساس پنج مقوله كلان اقتصاديء اجتماعيء ژئوپلتيكيء زيست محيطي و فناوري ارزيابي مي‌كندء اثرات همه‌گيري را بر روابط خرد در شركت‌ها و صنايع خاص مطرح مي‌كندء و فرضياتي درباره پيامدهاي احتمالي همه‌گيري در سطح فردي ارائه مي‌دهد. جهان پس از شيوع كوويد- 19 بر سر دوراهي قرار گرفته است. يك مسير بشر را به دنيايي مي‌برد شبيه همين دنيايي كه داريمء اما با اوضاع و احوالي وخيم‌تر كه مدام با رويدادهاي ناگوار و ناگوارتر غافلگيرمان مي‌كند. مسير ديگر ما را به دنيايي بهتر هدايت مي‌كند دنيايي منصفانه‌تر كه با طبيعت مهربان‌تر است و چشم اندازي نويد بخش دارد.

فلسفه پرندگان

 • 58,000 تومان

يك پرنده‌شناس و يك اهل فلسفه كه عمري را به تماشاي پرندگان گذرانده‌اند با الهام از اسرار زندگي پرندگان در بيست و دو درس كوتاه به ما مي‌آموزند كه درنگ كنيم و سر بالا كنيم و نگاهي به آسمان بيندازيم تا به گسستگي‌هايمان از طبيعت پي ببريم و بار ديگر به آن بپيونديم. اگر در زندگي پرندگان تامل كنيم نكات ارزشمند زيادي از آنها مي‌آموزيم. اين كتاب از شما مي‌خواهد كه يك گام از مشغله‌هاي زندگي روزمره فاصله بگيريد و براي دوباره پيوستن به طبيعت به آواز اين فيلسوفان كوچكِ آسمان گوش فرا دهيد چرا كه عميق‌ترين حكمت‌ها را مي‌توان از كوچك‌ترين موجودات ياد گرفت. پرندگان،‌ از گنجشك كم‌جان گرفته تا عقاب شكوهمند، از جذاب‌ترين گونه‌هاي جانوري سياره زمين هستند. اين موجوداتِ به‌ظاهر ظريف، كه مدام از سهمگين‌ترين طوفان‌ها جان به‌در مي‌برند و بسياري از آنها هر سال با تغيير فصل هزاران كيلومتر مهاجرت مي‌كنند، نماد و نمونه اعلاي زيبايي و برازندگي و استقامت هستند. فلسفه پرندگان، با تصاوير زيبايش، ستايشي است از دوستان آسماني ما و به ما يادآوري مي‌كند كه خود را با ضرباهنگ طبيعت كوك كنيم، به بينشي نو درباره زيستنِ سعادتمندانه و ارزشمند دست يابيم، و بال‌ها را بگشاييم و در آسمان‌ها اوج بگيريم. اين كتاب تا كنون به شانزده زبان ترجمه شده است.

فيزيك و طبيعت (نگاه فيزيك‌دان به طبيعت)

 • 40,000 تومان

ورنر هايزنبرگ، يكي از بزرگ‌ترين فيزيك‌دان‌هاي قرن بيستم، در اين كتاب تحول ديدگاه فيزيك مدرن نسبت به طبيعت را روايت مي‌كند، از عليت و تفكر فلسفي مي‌گويد، مفهوم طبيعت را در تاريخ علم پي مي‌گيرد و به آراء پيشگامان فيزيك مدرن مي‌پردازد. او معتقد است كه فيزيك مدرن با كشفيات كپلر و گاليله و نيوتن تولد يافت؛ كشفياتي كه مولفه بنيادي‌شان قطع رابطه با تصوير قرون وسطايي از طبيعت بود. نكته بسيار مهم ديگري كه هايزنبرگ بر آن تاكيد دارد اهميت آگاهي از فرهنگ كلاسيك و مطالعه فلسفه و تاريخ انديشه غربي در آموزش دانشمنداني است كه فقط متخصص نيستند و مي‌خواهند تبعات عملي و نظري كار خود را در بستر مجموعه گسترده فعاليت‌هاي بشري بسنجند.

فلسفه سياسي آيزايا برلين

 • 50,000 تومان

ايزايا برلين هم مثل بسياري از فيلسوفان سياسي برجسته قرن بيستم مهاجر بود. او از روسيه به بريتانيا مهاجرت كرده بود. تجربه‌اش از ضربه‌هاي دردناك سياسي و از رژيم هاي توتاليتر قرن بيستم دست اول و مستقيم بود و همين‌ها به علاوه تعليم و تربيت بريتانيايي او بود كه افكار انديشه‌هاي سياسي‌اش را شكل داد.

فلسفه سياسي فون هايك

 • 50,000 تومان

فردريش فون هايك يكي از نظريه پردازان اجتماعي قرن بيستم است كه احتمالا بيش از هر نظريه پرداز ديگري حقانيت خود را در نتيجه وقايعي كه رخ داد محرز و مسلم ديد، دست كم در اعتقاد اصلي و محوري خويش.او همچنين بيش از هر فيلسوف سياسي معاصر ديگري شخصا نفوذ و تاثير سياسي چشمگيري داشت. هايك در آثارش به برخي از دشوارترين و هولناك ترين مسائل عصر مي‌پردازد و سعي در روشن كردن آن‌ها دارد؛ و اين كار را در چارچوب انديشه‌اي به انجام مي‌رساند كه متفكران كلاسيك ليبرال پي ريخته بودند. او در صورت‌بندي تازه ليبراليسم كلاسيك موفق مي‌شود مجموعه‌اي از انديشه‌ها را شكل دهد كه به اندازه انديشه‌هاي نويسندگان كلاسيك ليبرال قدرتمند است و در عين حال در برابر نقدها از خود ليبراليسم كلاسيك مقاوم‌تر.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1