فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

روانشناسي تكاملي (قدم اول)

  • 15,000 تومان

روانشناسي تكاملي رويكردي در علوم اجتماعي و طبيعي است كه به بررسي صفات رواني نظير حافظه، ادراك و زبان از طريق چشم‌اندازهاي تكاملي نوين مي‌پردازد. اين شاخه به دنبال شناسايي اين است كه كدام صفات رواني انسان، در نتيجه سازگاري تكامل پيدا كرده‌اند و به اين ترتيب از نتايج كاركردي انتخاب طبيعي هستند. روانشناسي تكاملي رويكردي به‌نسبت جديد در روانشناسي است. از اين ديدگاه، رفتار انسان و عملكرد ذهني او به انتخاب طبيعي نسبت داده مي‌شود. انديشه كليدي در روانشناسيِ تكاملي اين است كه سازوكارهاي رواني هم مثل سازوكارهاي زيستي نتيجه ميليون‌ها سال تكامل از طريقِ انتخاب طبيعي است. به اين ترتيب فرضِ روانشناسي تكاملي بر اين است كه سازوكارهاي رواني مبنايي وراثتي دارند و در گذشته احتمال بقاء و توليد مثلِ نياكان ما را افزايش داده‌اند. براي روشن‌تر شدن اين نكته ميل به خوردن شيريني را در نظر بگيريد. اين تمايل را مي‌توان سازوكاري رواني كه اساسي وراثتي دارد تلقي كرد، وانگهي بشر از اين رو اين تمايل را دارد كه عملِ مزبور بخت نياكان ما را براي بقاء بيشت كرده‌است: يعني ميوه‌اي كه مزه شيرين‌تري داشته از ارزشِ تغذيه‌اي بالاتري هم برخوردار بوده‌است، لذا با خوردن آن احتمال بقاء و دوامِ ژن‌هاي مربوط به اين كار نيز افزايش يافته‌است.

365 روز (365 راه براي تقويت خوشبختي و سلامتي هر روز از سال شادي را در زندگي‌تان تجربه كنيد)

  • 26,000 تومان

هر روز شادي را تمرين و رشد آن را تماشا كنيد. شادي مي‌تواند به عادت تبديل شود. اين گنجينه، راهنماي عملي براي ساختن عادت خوشحالي است. خواندن اين كتاب مانند آن است كه هر روز صورت‌تان را رو به خورشيد بگيريد و از هر پرتو كوچك آن قلب خود را گرم كنيد. اين كتاب را به عنوان راهكارهاي شادي‌بخش روزانه در نظر بگيريد. بعضي از پيشنهادهايش باعث تغيير نگرش، تعدادي موارد سرگرم‌كننده و بعضي به عادت خوردن يا به روش‌هاي كاركردمان اشاره دارد. امتحان كنيد، حتما دوست خواهيد داشت...

دگر شنيدن در روانكاوي (مجموعه مقالات)

  • 10,000 تومان

شنيدن ديگري، كلام را به پويش وامي‌دارد. سكوتش نيز حضور در غيابي است، كه بسترساز سخن گفتن مي‌گردد. و اين‌جاست كه شنيدن جايگاهي محورين در روانكاوي مي‌يابد. به تعبير هاوي كارل: «ما هم چنان موجود اجتماعي محتاجي باقي مي‌مانيم كه با سخن گفتن پا به عرصه وجود مي‌گذارد و در زبان موجوديت مي‌يابد. به عنوان موجودي سخنگو، نياز اوليه ما اين است كه به نحو صحيحي گوش فرا داده شويم...»

دروازه‌اي به هوشمندي

  • 16,000 تومان

داستاني جالب و آموزنده كه نشان مي‌دهد چگونه با كمك خواستن، تشخيص و اعتماد به ايده‌هاي الهام‌بخش مي‌توان به نتايج قابل قبول رسيد. ريچارد و فيليسيتي را از كتاب در باغچه افكار در هنگام رهايي از بحران مالي‌شان دنبال مي‌كنيم. با مورگان كه نياز به يك معجزه پزشكي براي فرزند خود دارد آشنا مي‌شويم و وي را دست‌يابي به رويايش پيگيري مي‌كنيم. با اين تفكر كه براي هر مشكلي حتما ايده و راه حلي وجود دارد، هر كدام دروازه‌اي به سوي هوشمندي خود را كشف مي‌كنند. نويسنده كتاب پرفروش در باغچه افكار و در كتاب حاضر شما را به كسب تجربه‌اي دعوت مي‌كند كه از طريق اين اثر درخشان هرگز فراموش نخواهيد كرد.

صفحه‌ی 1