فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر
 • 18,000 تومان

چالش رواقي (راهنماي فلسفي براي دستيابي به استقامت آرامش و انعطاف‌پذيري بيشتر)

 • 37,000 تومان

ويليام اروين فيلسوف در اين كتاب كاربردي نشان مي‌دهد كه خردورزي‌هاي فيلسوفان رواقي سده‌ها پيش مي‌تواند ما را در مواجهه با فشارهاي گوناگون زندگي روزمرۀ امروزي ياري كند. كتاب چالش رواقي، به نحوي منحصربه فرد، بينش‌هاي رواقيان باستان نظير ماركوس اورليوس، سنكا و اپيكتتوس را با تكنيك‌هاي روان‌شناختي معاصر، نظير اثر لنگرانداختن، تلفيق مي‌كند. نتيجه آن‌كه «راهبرد آزمون رواقي» ساده و نوين نويسنده به ما مي‌آموزد كه چگونه واكنش‌هاي عاطفي خود را نسبت به موانع زندگي، به شكلي عميق، تغيير دهيم. بدين‌سان، نه‌تنها بر اين موانع چيره مي‌شويم بلكه از آن‌ها بهره هم مي‌بريم. اين كتاب تمريني است براي چيزي كه مي‌توان رواقي‌گري قرن بيست و يكمي ناميدش. در اين كتاب، ويليام اروين پند و اندرزهاي فيلسوفان رواقي قرن نخست ميلادي را با تحقيقات روانشناسان قرن بيست و يكمي در هم آميخته است.

راز و رمز آماده‌سازي ذهني (ذهني برنده داشته باشيم)

 • 25,000 تومان

بسياري از ما در محيط كار و زندگي شخصي از خود مي‌پرسيم چه كار كنيم كه مثل برنده‌ها فكر كنيم و خود را براي آينده آماده سازيم. ما نيز همچون ورزشكاران حرفه‌اي بايد اهداف خود را تعيين كنيم، با موانع رو به رو شويم و تلاش كنيم در رفع آن‌ها بكوشيم. كتاب راز و رمز آماده‌سازي ذهني، با الهام از روش‌هاي آماده‌سازي قهرمانان ورزشي به شما كمك مي‌كند تا ذهن خود را تقويت و قابليت‌هاي خود را فعال كنيد و به پيروزي دست يابيد. سباستين توماس، نويسندۀ اين كتاب، بيش از چهارده سال است كه با ورزشكاران رده بالا و همچنين مربيان، در زمينۀ آماده‌سازي ذهن كار مي‌كند. ديدگاه‌هاي او دربارۀ مديريت و پيشبرد ذهن، موفقيت‌آميز بوده و در بسياري زمينه‌ها كاربرد عملي دارد.

راز و رمز تفكر مثبت (جنبه‌هاي خوب زندگي را ببينيم)

 • 35,000 تومان

آيا وقت آن نرسيده كه راديوي دروني خود را روي فركانس مثبت تنظيم كنيمء ياد بگيريم كه بيشتر نظاره‌گر زيبايي‌هاي جهان باشيم به جاي زشتي‌هاء و بياموزيم كه به مشكلات خود به چشم راه حل بنگريم؟ تفكر مثبتء با نظر به جهت‌گيري غالبا منفي و بدبينانه استدلال‌هاي ماء شكلي از بازي ‌آموزي روان شناختي پديد آورده است كه به ما امكان مي‌دهد زندگي را از زاويه خوب آن بنگريم و رويدادهاي خوب را به سوي خود جذب كنيم. اين كتاب با ابزارها و راه‌هاي فراوان و تمرينات مربوط به بازنويسي برنامه‌هاي ذهني كليدهاي بيشماري در اختيارتان قرار مي‌دهد تا به شكلي پايدار زندگي خود را تغيير دهيد و آسان‌تر به اهدافتان برسيد: جرئت موفقيت داشتنء در بهترين وضعيت سلامتي خود بودنء داشتن روابطي عاري از تنش با ديگران و به صلح دروني دست يافتن.

راز و رمز برقراري ارتباط (جايگاه خود را در رابطه با ديگران بيابيم)

 • 25,000 تومان

هرچند به زعم عموم ما در عصر ارتباطات به سر مي‌بريم و روزانه به اشكال مختلف در حال برقراري ارتباط با آدم‌ها هستيم، وقتي درست نگاه مي‌كنيم در مي‌يابيم كه آغاز يك رابطه ساده مي‌نمايد، اما حفظ آن و برقراري تفاهم مشترك بسيار دشوار است. كتاب راز و رمز برقراري ارتباط، با بررسي ساز و كارهاي ارتباطات ميان‌فردي، به ما كمك مي‌كند تا ظرفيت‌هاي ارتباطي خود را گسترش دهيم، خود را بهتر بشناسيم، در جريان مراودات رفتار صحيح‌تري در پيش گيريم و با حفظ تعادل در رابطه آن را به تجربه‌اي سازنده و صلح‌آميز بدل كنيم. باربارا متيسون مربي بين‌المللي و روانكاو فرانسوي- آمريكايي است كه بيش از بيست سال است در حوزۀ ارتباطات فرهنگي كار مي‌كند. تجربيات فراوان و راهكارها و نظرات او كه در اين كتاب به آن پرداخته شده به افراد كمك مي‌كند تا در موقعيت‌‎هاي فردي و كاري رابطۀ مؤثرتري با شخص يا اجتماع برقرار كنند.

راز و رمز مذاكره (دستورالعمل روانشناسي تعهد)

 • 18,000 تومان

صحبت كردن از نيازها و خواسته‌ها، با همسر، رئيس يا فرزندان، بسياري اوقات ساده نيست. اغلب ما سخت مي‌توانيم در مورد تقاضايي مثل افزايش حقوق يا مرتب كردن اتاق يا برنامه‌ريزي در مورد سفري خانوادگي به توافق مناسبي برسيم يا شخص را قانع كنيم. اگر هم در نهايت خواستۀ خود را طرح كرديم و با مخالفت رو به رو شديم به دو صورت واكنش نشان مي‌دهيم: به حالتي تهاجمي مي‌كوشيم فرد را قانع كنيم، يا با فريب دادن، او را در مسير خواست خود مي‌كشانيم. براي دوري از اين واكنش‌هاي نامناسب بايد بكوشيم راه سومي ايجاد كنيم، راهي كه نخستين گام آن تغيير ذهنيت خودمان و ديگري است. كتاب راز و رمز مذاكره با ارائۀ نمونه‌ها و تمرينات مختلف راهكاري واقعي پيش پا مي‌نهد و ياري‌مان مي‌كند تا بتوانيم به شيوه‌اي درست خواسته‌هاي خود را مطرح كنيم و در راه دستيابي به آن به شكلي آگاهانه با موفقيت پيش رويم.

داستان اضطراب من

 • 35,000 تومان

كتاب روايتگر زندگي زني ميانسال است كه به ‌ناگاه دنيايش زيرورو مي‌شود. او، كه در فرايند مواجهه با بيماري‌اش است، دردمندانه عشق، ترس‌ها، ناكامي‌ها و سرخوردگي‌هايش را واكاوي مي‌كند. داريا بينياردي در داستان اضطراب من به ‌خوبي تنش‌هاي قهرمان داستان را كه نويسنده‌اي پريشان‌احوال و مضطرب است به تصوير كشيده و با توجه به تجربه زيسته خود فرايند درمان و تلاطم‌هاي روحي او را گيرا و پركشش روايت مي‌كند. داستان اضطراب من مخاطب را با خود همراه مي‌كند تا با رنج شخصيت اصلي همراه و با ترس‌هاي او مواجه شود و او را آماده مي‌كند تا شجاعانه هر آنچه را تاكنون پس مي‌زده بپذيرد و شايد بيش از هر چيز مخاطب را همچون لئا به پويشي دوباره در خويشتن خويش فرا مي‌خواند.

چشم‌اندازها (انقلاب‌هاي علم در قرن بيست و يكم)

 • 68,000 تومان

ميچيو كاكو متخصص فيزيك نظري و نويسنده آثاري پرفروش در اين سفر هيجان‌انگيز به جهان آينده علم اين موضوع را بررسي مي‌كند كه چگونه انقلاب‌هاي بزرگ علمي به قرن بيستم شكلي تازه بخشيده‌اند-مكانيك كوانتوم، بيوژنتيك و هوش مصنوعي طرز زندگي ما را در قرن بيست و يكم دگرگون خواهند كرد. بينش بي‌نظير و قانع كننده كاكو بر پايه تحقيقاتي كه هم اكنون در آزمايشگاه‌هاي طراز اول سراسر جهان در جريان است آينده‌اي را پيش بيني مي‌كند كه در آن ما ديگر ناظران منفعل جهان نيستيم بلكه طراحان رقص ماده حيات وهوشيم. «چشمم اندازها» خواننده را به سفري پرماجرا و مسحوركننده فرا مي‌خواند. او را با تازه‌ترين تحقيقات برجسته‌ترين دانشمندان آشنا مي‌كند و سيماي روح بخش جهان علم را به تماشا مي‌گذارد.

نيهيليسم معنايي‮‬‏ (بررسي انتقادي استدلال‌هاي كواين در باب كل‌گرايي معنايي‮‬‏‫)

 • 35,000 تومان

ويلارد ون اورمن كواين را فيلسوفي دانسته‌اند كه در محل تلاقي نحله‌هاي تحليلي، پوزيتيويستي و پراگماتيستي ايستاده است. در كتاب حاضر تلاش شده است با تكيه بر استدلال‌هاي اساسي كواين در باب «كل‌گرايي معنايي»، «عدم تعين ترجمه» و «رد تمايز قضاياي تحليلي و تركيبي» رويكرد طبيعي‌گرايانۀ او روشن شود. مؤلف كوشيده است با استناد به آثار و آراي كواين و نظر شارحان او نشان دهد رويكرد طبيعي‌گرايانۀ كواين در حيطۀ زبان به رفتارگرايي و نيهيليسم معنايي مي‌انجامد و در اين‌جا منظور از نيهيليسم معنايي نفي معنا به مثابۀ هويتي ذهني يا انتزاعي است. از ديد كواين، معرفت، ذهن و معنا بخش‌هاي يك جهان واحدند و بايد در پرتو همان روح تجربي كه به عالم طبيعي جان بخشيده است مطالعه شوند. بنابراين معنا بايد به نحو تجربي فهميده شود و هرگونه توصيف آن ناظر به خصيصۀ مشهود و عمومي آن است. با اين وصف، «معنا» خصيصۀ رفتار است و به تعبيري همان كاربرد است. حاصل اين ديدگاه رفتارگرايي است كه روح تز نيهيليسم معنايي محسوب مي‌شود.

درآمدي بر فهم ايدئاليسم آلماني

 • 48,000 تومان

ايدئاليسم آلماني جنبشي بود كه از زمان انتشار نقد عقل محض كانت تا مرگ هگل سيطره‌اي تمام‌عيار بر فلسفۀ آلماني داشت و انقلابي در متافيزيك، معرفت‌شناسي، منطق، فلسفۀ طبيعت، اخلاق و سياست زمانۀ خود به پا كرد كه تأثيرش در همۀ نحله‌هاي فلسفي هنوز كاملاً محسوس است. جنبشي ملهم از آرمان‌هاي روشنگري كه بزرگ‌ترين دستاورد عينيِ روشنگري، يعني انقلاب فرانسه، را به منزلۀ سپيده‌دم عصري جديد مي‌ستود. اين برهه چنان اهميتي براي تاريخ فلسفه دارد كه آن را با دورۀ طلايي فلسفه در يونان باستان مقايسه كرده‌اند. درآمدي بر فهم ايدئاليسم آلماني شرحي است مقدماتي بر ايدئاليسم آلماني كه به سير تكوين و تطور اين جنبش به نمايندگيِ كانت، فيشته، شلينگ و هگل مي‌پردازد و نشان مي‌دهد كه ايدئاليسم استعلايي كانت چگونه شكل گرفت و چگونه فيلسوفان متعاقب كانت پروژۀ او را حتي خودآگاهانه‌تر از خودش بسط دادند. مي‌دانيم كه فيلسوفان ايدئاليست به دشوارنويسي شهره‌اند و همين غموض موجب شده است كه حتي برخي از جدي‌ترين اهالي فلسفه از خوانش آثار آنان دلسرد شوند. با اين حال، ويل دادلي تمام تلاش خود مصروف داشته است تا بتواند در عين اينكه از ساده‌سازي بيش از حد مطالب اجتناب مي‌كند، رئوس آراء فيلسوفان ايدئاليست را صورت‌بندي و در يك طرح كلي منسجم ارائه كند. در نتيجه كتاب حاضر مي‌تواند به دانشجويان و علاقمندان براي ورود به عمارت تودرتوي ايدئاليسم آلماني ياري برساند.

انجيل يهودا از دست‌نوشته چاكوس

 • 25,000 تومان

انجيل يهودا، كه نزديك به هزار و هفتصد سال مفقود بود، سرانجام در غاري در مصر پيدا شد. كشف اين انجيل يكي از بزرگ‌ترين اكتشافات تاريخي قرن بيستم است، هم طراز با كشف طومارهاي بحرالميت و انجيل‌هاي گنوسي نجع حمادي. اين انجيل، برخلاف انجيل‌هاي عهد جديد، يهودا اسخريوطي را چهره‌اي كاملاً مثبت و الگويي براي تمام كساني معرفي مي‌كند كه آرزو دارند پيرو عيسي باشند. كتابي كه هم‌اينك در دست داريد نخستين ترجمۀ انجيل يهودا به زبان فارسي است. اين انجيل خود بخشي از يك دست‌نوشته يا نسخۀ خطي پاپيروسي است كه به «دست‌نوشتۀ چاكوس» مشهور است. اين نسخۀ خطي، كه در سال‌هاي پاياني دهۀ ١٩٧٠ ميلادي طي حفاري مخفيانه‌اي در مصر كشف شد، سرنوشت پرماجرايي را پشت سر گذاشت تا سرانجام به دست مؤسسۀ نشنال جئوگرافيك رسيد. اين مؤسسه بي‌درنگ گروهي از متخصصان را براي ترميم و ترجمۀ انجيل يهودا برگزيد و سرانجام، در سال ٢٠٠٦، ويراست نخست آن را براي اولين بار منتشر كرد.

موسي

 • 18,000 تومان

گرهارت ‌فون‌راد از عالمانِ ارجمندِ الهياتِ عهد عتيق است. او در كتاب مختصر و مفيد موسي، نمايي روشنگر از الهيات يهودي ارائه مي‌دهد. فون‌راد از رهگذر معرفي حيات و خدمت موسي به مسئلۀ بزرگ‌تري مي‌پردازد و آن رابطۀ يهوه با قوم اسرائيل و غايتي است كه براي ايشان در نظر مي‌گيرد. اين كتاب نشان مي‌دهد كه شناخت موسي با شناخت دين و تاريخ قوم اسرائيل در هم تنيده است؛ زيرا يهوه نخست بر موسي بود كه خويش را مكشوف كرد، به او بود كه فرامينش را عطا كرد، و به هدايت او بود كه قومش را از مصر، سرزمينِ رنج و بردگي، بيرون آورد و هرسۀ اين‌ها اركان و وقايعِ سرنوشت‌سازِ دين و تاريخ قوم اسرائيل به شمار مي‌آيند. خوانندۀ اين كتاب در مي‌يابد كه حيات و خدمت موسي جزئي جدايي‌ناپذير از نقشۀ كلّي خدا براي قوم اسرائيل است و بر اين اساس ارزش و اهميت آن‌ها اولاً و اساساً در كُليَّت اهداف نجات‌بخشانه‌اي است كه يهوه براي قوم در نظر دارد.

دانش هرمنوتيك و مطالعه تاريخ

 • 85,000 تومان

بخش اول كتاب به وقايع تاريخي دانش هرمنوتيك اشاره دارد و ديلتاي آراي مربوط به تفسير متن را از قديم‌ترين ايام تا نسل پيش از خود، يعني تا زمان شلايرماخر مرور كرده است. در بخش دوم كه تقريبا يك سوم حجم كتاب را تشكيل مي‌دهد، هم به شيوه تاريخ‌نگاري در عصر جديد از قرن هجدهم به بعد پرداخته و آراي مورخان بزرگ به ويژه مورخان آلماني مانند شلوسر و موزر را بررسي كرده است و نكات آموزنده را به محصلان تاريخ گوشزد كرده است. گردآوران مجموعه آثار ديلتاي، در پيشگفتاري كه اين مجموعه نوشته‌اند، اشاره كرده‌اند كه ترجمه نوشته‌هاي ديلتاي دشوار است. متن ديلتاي در بخش دانش هرمنوتيك گرفتار ايجاز مخل است: ذكر نام‌هاي نامانوس متعدد، اشاره‌ گذرا به آراي تفسيري متعدد، طرح عنوان‌ها و فصولي كه خواننده با «اصل» آن‌ها آشنا نيست و ديلتاي آ‌ن‌ها را از «اصل» شرح نمي‌دهد. تعبيرات كلامي و تفسيري خاصي كه حتي معناي لغوي آن‌ها در فرهنگ‌هاي معمولي و حتي بعضا در فرهنگ‌هاي تخصصي يافت نمي‌شود، تفاوت نهادن ميان «معني» و «مفاد» بدون ذكر مثال، طرح فرضيه‌هاي تفسيري و موضع‌گيري متكلمان و مفسران كتاب مقدس بدون ذكر اقتضائات زباني، رواني و تاريخي آن‌ها و سرانجام تعبيرات و اصطلاحات دور از ذهن و نامانوس خود ديلتاي كه خاص زبان اوست ـ اين‌ها مواردي است كه منوچهر صانعي دره‌بيدي هم در پيشگفتار اين كتاب به عنوان دشواري‌هاي ترجمه‌اش از آن‌ها ياد مي‌كند. بخش ابتدايي كتاب، «دانش هرمنوتيك و تاريخ آن» نام دارد و درباره مسائلي از قبيل نظام هرمنوتيكي شلايرماخر نسبت به هرمنوتيك پروتستاني اوليه، فهم و دانش هرمنوتيك و برآمدن دانش هرمنوتيك است. بخش دوم كتاب هم «تفسيرهاي تاريخ» نام دارد و موضوعاتي چون تاريخ تمدن در انگليس، فرهنگ رنسانس در ايتاليا، فريدريش كريستف شلوسر و مساله تاريخي كلي، قرن هجدهم و جهان تاريخي و خاطراتي از مطالعات تاريخي در دانشگاه برلين را شامل مي‌شود.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1