فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 54,500 تومان
 • 146,500 تومان

مروري بر تجربيات كارآمدي در محيط نهادي ناكارآمد

 • 79,500 تومان

اين كتاب به عنوان نخستين مرجع فارسي نظريه كانون اثربخشي، شايسته توجه و مطالعه جدي سياست‌گذاران، دانش‌آموختگان علوم اجتماعي به‌ويژه دانشجويان رشته‌هاي علوم اقتصادي، جامعه‌شناسي، علوم سياسي، مديريت، سياست‌گذاري عمومي و نيز همه پژوهش‌گران حوزه توسعه است.

حقايق نهان دروغ‌هاي عيان (پيامدهاي اجتماعي تحريف ترجيح)

 • 88,500 تومان

كتابي كه در دست داريد قرار است ريشه‌ها، نحوه عمل و پيامدهاي مهم پديده‌اي را مورد بررسي قرار ‌دهد كه از بدو شكل‌گيري جوامع انساني با بشر همراه بوده است، هرچند امروزه به سبب انقلاب ارتباطات و دسترسي همگاني به رسانه‌هاي جمعي و اخبار در سراسر جهان، توجهات بيشتري را به خود معطوف مي‌كند. اين پديده از كوچكترين واحدهاي تجمع انساني در سطح خانواده و گروه‌هاي دوستي، تا بزرگترين آنها در سطح جامعه سياسي قابل ردگيري است: تحريف ترجيحات. تيمور كوران، دانشمند تركيه‌اي-آمريكايي در اين اثر تلاش مي‌كند با بهره‌گيري از رويكردي ميان‌رشته‌اي و با به‌كارگيري فنون و روش‌هاي تحقيق برآمده از روان شناسي، اقتصاد و سياست، نخست دريابد چه انگيزه‌ها و مشوق‌هايي موجب مي‌شوند افراد ترجيحات‌شان را در بسياري موارد نادرست يا حتي وارونه، بازنمايي ‌كنند؛ و از آن مهم‌تر اثر چنين عملي در شكل‌گيري، ماندگاري و تغيير ناگهاني ساختارهاي كلان اجتماعي و سياسي چيست. ظاهراً پاسخ به پرسش اول علي‌الخصوص براي شهرونداني كه ذيل ساختارهاي سركوبگر سياسي (همچون ديكتاتوري‌هاي كمونيستي در اروپاي شرقي) زندگي مي‌كنند، يا براي خواننده آشنا با اين قبيل ساختارها چندان سخت به‌نظر نمي‌رسد. نكته مهم اثر كوران اما اين است كه به ما نشان مي¬دهد «تحريف ترجيحات» در واقع نه منحصر به موضوعات و مسائل حساسي است كه ريشه‌ يا اثري در سپهر سياست (به‌معناي ساختارهاي كلان قدرت) دارند، و نه مختص نظام‌هاي ديكتاتوري و سركوبگر.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

مردان و زنان مردم‌آزار

 • 37,500 تومان

مردان و زنان در رابطه با هم در تمام زمان‌ها و در تمام مكان‌ها درگير كشمكش بوده‌اند. دانشمندان علم روانشناسي معتقدند مردها و زن‌ها همانقدر كه با هم كشمكش دارند، به هم كشش هم دارند. حالا در اين كتاب، من هم با كشش مردها و زن‌ها به همديگر شوخي كرده‌ام (در حد همه‌جوره)! هم با كشمكش زن‌ها و مردها با يكديگر (درحد خدا مرگم بده)! هم با روانشناسان و علم روانشناسي! يعني بين زن و مرد هر چه مي‌گذرد، در اين كتاب مورد شوخي واقع شده، يعني هر چه ....

با جك فلسفه بفهميم

 • 34,500 تومان

كتاب پيش رو، اثري جذاب و سرگرم‌كننده است كه مخاطب را به شكلي متفاوت با سنت‌ها، مكاتب،‌ مفاهيم و انديشمندان فلسفه جهان آشنا مي‌كند. اين كتاب براي كساني نوشته شده كه مي‌خواهند مفاهيم بعضا پيچيده و غامض فلسفي را به زباني ساده و طنزآميز درك كنند. در ين اثر به موضوعاتي چون مفاهيم اگزيستانسيال (نقاط اشتراك هگل و خواننده‌اي مثل بت ميدلر چيست؟)، فلسفه زبان (چگونه مي‌توان احساسات خود را در شرايطي عجيب و بعضا خنده‌دار درست بيان كرد؟)، فلسفه فمينيسم (چرا در نهايت يك مرد هميشه يك مرد باقي مي‌ماند) و بسياري ديگر از مطالب جذاب فلسفي پرداخته مي‌شود كه همگي به آسان‌ترين شكل ممكن توضيح داده شده است تا مخاطب بتواند به مفاهيم جدي زندگي از منظري متفاوت نگاه كند.

بيشعوري

 • 54,500 تومان

شايد بي‌شعوري يك «بيماري» است و مثل تمام بيماري‌ها براي پيشگيري و درمانش بايد آن را درست شناخت. هرچقدر يك بيماري خطرناك‌تر و شايع‌تر باشد، شناخت و مقابله با آن ضروري‌تر است، اما بي‌شعوري مهلك‌ترين عارضه كل تاريخ بشريت است كه تاكنون راهكاري علمي براي مقابله با آن ارائه نشده است. بي‌شعوري حماقت نيست و بيشتر بي‌شعورها نه‌تنها احمق نيستند، كه نسبت به مردم عادي از هوش و استعداد بالاتري برخوردارند. خودخواهي، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق ديگران كه بن‌مايه‌هاي بي‌شعوري‌اند، بيشتر از سوي كساني اعمال مي‌شود كه از نظر هوش، معلومات، موقعيت اجتماعي و سياسي و وضع مالي، اگر بهتر از عموم مردم نباشند، بدتر نيستند. در اين كتاب خاوير كرمنت با زباني طنزآميز به بيان نظريه خود مي پردازد و محمود فرجامي، طنزپرداز ايراني، آن را با كسب مجوز رسمي و پرداخت حقوق كامل نويسنده و ناشر اثر اصلي، به فارسي ترجمه و بازآفريني كرده است.

راه باريك آزادي

 • 125,000 تومان

كتاب راه باريك آزادي اثري است از دارون عجم اوغلو و جيمز اي. رابينسون كه به همت سيد عليرضا بهشتي شيرازي و جعفر خيرخواهان ترجمه شده و از سوي انتشارات روزنه به چاپ رسيده است. اين اثر پيرامون مسئله مهم آزادي كه همه ملت ها به نوعي در پي دستيابي به آن هستند نگارش شده، موضوعي كه در برخي جوامع به قدرت پا برجاست اما در ديگر كشورها در سايه سنگين استبداد و يا اقتدار گرايي به فراموشي سپرده شده، مولفين در پي آشكار سازي علل رخ داد چنين سرنوشتي هايي براي آزادي، و به دنبال ارائه ي راهبردي موثر بر تداوم آن در جوامع “راه باريك آزادي” را خلق كرده اند.

كودك‌آزاري جنسي رويكردها تشخيص پيشگيري و درمان

 • 70,000 تومان

كودك آزاري جنسي پديده اي پيچيده و دردناك است. بسياري از موارد كودك آزاري جنسي در دنيا به دلايل مختلف گزارش نمي‌شوند. افراد آزارگر به‌ندرت از خشونت يا اجبار براي آزار جنسي كودكان بهره‌ مي‌گيرند و معمولا حتي نيازي به تهديد كودك براي حفظ اين راز ندارند. تخمين زده مي‌شود تنها نيمي از قربانيان تصور مي‌كنند چون كودك هستند كسي آن‌ها را باور نمي‌كند و وقتي بزرگ مي‌شوند احساس مي‌كنند اگر در اين مورد حرف بزنند مورد سرزنش قرار مي‌گيرند و همين امر موجب مي‌شود سكوت كنند.

مرگي كوچك

 • 146,500 تومان

آرامگاه چون ميزباني پر از مهر دست و يال گشوده استقبالمان كرد و ما پيكر پر از حيات جاودان عزيزمان را در يكي از مقام‌هايش به وديعه نهاديم و در حالي كه سر بريده و خونين خورشيد در طشت سرخ‌فام افق مي‌افتاد آن پيكر چون پري از عيب بريء را به خاك سپرديم. مردم پراكنده شدند، من و بدر حبشي به كاروانسرا رفتيم تا دمي در آن بياسائيم و از اندوه دور شويم. شب اول من در بسترم و ابن رشد در آرامشگاهش به خواب رفتيم حالي كه در اين انديشه بودم؛ اينك كدامين از ما دو تن در بستري آرام‌تر و راحت‌تر غنوده و كداممان آسوده‌بال‌تريم، من يا او؟ كاش مي‌توانستم ببينم! كاش مي‌دانستم! شب از نيمه گذشت و خواب به چشمم نيامد كاغذهايم را بيرون آوردم بلكه بتوانم چيزي بنگارم اما نگارش هم با من سر ناسازگاري داشت و كلمات به نيش قلمم نمي‌آمدند و فرمان نمي‌بردند، پس از مدتي متوجه شدم تنها چيزي كه توانسته‌ام بر صفحه كاغذ مكتوب كنم يك كلمه بود: «ابن رشد» كه به زيباترين شكلي آن را نگاشته بودم به قدري زيبا كه در سراسر عمرم نتوانسته بودم به اين زيبايي و چشم‌نوازي كلمه‌اي را به سبك «كتاب آندلسي» بر صفحه مكتوب كنم.

انديشه‌هاي معاصر برندسازي و مديريت هويت سازماني

 • 43,000 تومان

در دنياي رقابتي امروز تنها توجه به ابعاد فيزيكي سازمان‌ها و محصولات كافي نيست و بايد به مشخصه‌هاي ناملموس سازمان و چالش‌هايي كه از اين منظر به وجود مي‌آيد نيز توجه ويژه‌اي داشت. بي تفاوتي به اين مسائل از طرف صاحبان شركت‌ها، به سرعت منجر به از دست دادن سهم بازار و مشتريان، و همچنين از دست دادن توان قابتي شركت مي‌شود. از جمله مهم‌ترين مشخصه‌هاي ناملموس سازمان برند سازمان است. برند از ارزشمندترين دارايي‌هاي هر شركت به حساب مي‌آيد و بخش عمده‌اي از دارايي‌هاي نامشهود آن است و نقشي اساسي در مزيت رقابتي شركت‌ها ايفا مي‌كند. با افزايش دانش مشتريان، امروزه آن‌ها تنها بر محصولات شركت متمركز نيستند، بلكه به ساير فعاليت‌هاي آن مجموعه نيز توجه دارند. در اين حوزه، هويت سازماني مفهوم گسترده‌اي داشته و عموما به نمود بيروني سازمان اشاره دارد. هويت سازماني حوزه‌هاي مختلفي را، از طراحي گرافيكي لوگو و نمادهاي سازمان گرفته تا تكنيك‌هاي ارتباطي و رفتاري، شامل مي‌شود. در كتاب پيش رو در خصوص مفاهيم برند، ارزش ويژه برند و رابطه ميان ارائه ارزش براي مشتري و اخلاقيات بحث مي‌شود، همچنين با استفاده از نظريه قرارداد اجتماعي، مكانيزمي ارائه مي‌شود كه مشتريان از طريق آن برنده را به صورت يك تعهد مي‌بينند. سپس، ميزان اهميت ارزش ويژه برند سازماني و لزوم ارائه معيار مناسب براي ازريابي آن تشريح شده و ضرورت ارزياب ديدگاه‌هاي ذي‌نفعان مختلف براي ارزيابي ارزش ويژه برند سازماني و انواع روش‌هاي ارزيابي عملكرد سازماني مرور شده است.

ماركو سمين در استراليا

 • 45,000 تومان

اين‌جا همان كشوري است كه ايرانيان زيادي در كش و قوس جمع كردن امتياز از راه‌هاي مختلف براي رسيدن به حداقل شصت امتياز و حتي بيشتر هستند تا پرونده‌ي مهاجرت‌شان آغاز گردد. اين‌جا همان سرزميني است كه مردمان چيني و هندي روز به روز عرصه ورود را براي ديگران تنگ‌تر مي‌كنند و اين‌جا همان دياري است كه انسان‌هاي زيادي با به جان خريدن خطر از دست دادن جان، با قايق‌هاي سرگردان در اقيانوس‌ها به سمت آن مي‌شتابند تا به آن پناهنده شوند. در تعريف ذهني‌ام آدمي فقط مي‌تواند به يك محيط امن پناهنده شود، مثل آغوش مادر. يعني اين‌جا همان‌قدر امن است؟

رهبري در سازمان‌ها موضوعات جاري و روندهاي كليدي

 • 67,500 تومان

بايد شكل، اندازه، حدود و روش‌هاي عملكرد را تغيير دهيم. منابع محدوداند؛ ساختارهاي سازماني يكنواخت‌تر شده‌اند؛ قدرت بهتر توزيع و تفويض شده است؛ كاركنان نيازمند انگيزه، جهت، و اطمينان خاطراند. «تغيير مديريت» به نياز فوري بدل شد؛ «رهبري» پاسخي مطلوب ارائه داد. سوالات «چرا رهبري و چرا حالا»، با اين‌كه «رهبري شامل چه چيزي است» و زمينه متغيري كه با نگاهي متفاوت به آن نگريسته مي‌شود ارتباطي تنگاتنگ دارد؛ براي مثال، دغدغه رهبري را مي‌توان حداقل تا حدي با تمركز بر فردگرايي تبيين كرد. تمركز جديد بر موضوع رهبري در دهه‌هاي 1980 و 1990 را حداقل تا بخشي مي‌توان تجلي «طرز فكر فرد گرايي» تفسير كرد. در دهه گذشته يا پيشتر از آن، علاقه بيشتري به جنبه‌هاي «پيروي» و «رهبري خدمتگزار» ابراز شده است. در بخش خصوصي، شركت‌هاي بزرگ و منظم با پيشرفت شغلي ثابت و سنجيده از سلسله مراتبي روشن، جاي خود را به به شكل سازماني تقليل يافته، بدون لايه، و تفويض شده دادند؛ ديري نپاييد كه برنامه‌ريزي شركتي اعتبار خود را از دست داد؛ افرادي (رهبران) كه داراي بينش بودند جذب شدند؛ مهارت‌هاي نرم رهبري، نظير الهام‌بخشي، و خلاقيت براي «مديريت»، كه حالا عملياتي و متمركز براي نگهداري سيستم بود، مورد نياز بود. تضاد ميان رهبري و مديريت كه همواره در دوره‌ها، ارائه‌ها، و ادبيات چند دهه گذشته مطرح مي‌شود در اين كتاب ترسيم شده است.

سبد پروژه در محيط‌هاي پويا (سازمان‌دهي براي عدم قطعيت)

 • 32,000 تومان

اين كتاب به سؤالات زير پاسخ مي‌دهد: مديريت سبد پروژه چيست؟ فرآيندها و روش‌هاي مديريت سبد پروژه چه هستند؟ چگونه عدم قطعيت بر مديريت سبد پروژه در محيط‌هاي پويا تأثير مي‌گذارد؟ رويارويي سازمان‌ها با محيط‌هاي در حال تغيير اتفاق جديدي نيست. امروزه، مخصوصاً در بين بخش‌هايي كه با فناوري‌هاي جديد سر و كار دارند، عدم قطعيت و مواجهه با تغيير امري كاملاً پذيرفته شده است. در مديريت پروژه و در پروژه‌هاي داراي اهداف پايدار، مفهوم «عدم قطعيت پيش‌بيني شده» به عدم قطعيت‌هايي اشاره دارد كه قابل شناسايي‌اند. كتاب حاضر با ارائه مثال‌هايي از چهار سبد پروژه در دو سازمان مختلف، سعي در پاسخ به اين سؤال دارد كه «چگونه عدم قطعيت سبدهاي پروژه را تحت تأثير قرار مي‌دهد؟» تا از اين طريق گره‌گشاي مديران سازمان‌ها، به ويژه مديران و كارشناسان پروژه‌ها باشد.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1