فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

تقويت مهارت‌هاي اجرايي در نوجوانان براي موفقيت تحصيلي و اجتماعي

 • 18,000 تومان

براي داشتن عملكرد مناسب در فعاليت هايي نظير برنامه ريزي، سازمان دهي، حل مسئله، تمركز، يادآوري، مديريت زمان و خودكنترلي، نوجوانان نياز دارند تا از تجربيات و اطلاعاتي كه در گذشته آموخته اند به نحو بهينه استفاده كنند.نوجواناني كه در مهارت‌هاي اجرايي مشكل دارند، انجام هر يك از اين فعاليت‌ها برايشان دشوار است.اين مشكلات در هر دوره سني مي تواند بروز پيدا كند با اين حال بيشترين شيوع اين مشكلات در زمان گذار از دوران كودكي به نوجواني و از دبستان و راهنمايي به دبيرستان و دانشگاه ديده مي‌شود.در اين سنين كه نوجوانان مسئوليت‌ها و تكاليفي بر عهده دارند كه بايد آن‌ها را به تنهايي به انجام برسانند معمولا نشانه ‌هاي وجود نقص در مهارت‌هاي اجرايي ظاهر مي‌شوند.تسلط بر مهارت‌هاي اجرايي براي افراد، در گذر زمان و در طول سال‌هاي رشد، هم از طريق رشد فيزيكي مغز و هم به وسيله تجربيات فرد در خانواده، مدرسه و محيط اجتماعي بزرگ‌تر، شكل مي‌گيرد و رشد مي‌كند.در كتاب حاضر، تلاش شده است تا خطوط راهنماي پرورش و تقويت مهارت‌هاي اجرايي براي نوجوانان، والدين و معلمان به زباني ساده ارايه گردد.

طبيعت ثانوي (پرورش فرزند موفق راهنماي والدين و مربيان)

 • 45,000 تومان

فرزندان شما در حقيقت فرزندان شما نيستندء آنان دختران و پسران زندگي‌اند كه در سوداي خويش از كوچه وجود شما گذر مي‌كنند اما از شما نيستندء اگرچه با شما هستند ولي به شما تعلق ندارند. عشق خود را به آن‌ها نثار كنيد اما انديشه‌هايتان را براي خود نگه‌داربد زيرا آنان نيز براي خود انديشه‌اي ديگر دارند. جسم آنان را در خانه خود مسكن دهيد اما روح آنان را آزاد گذاريد زيرا روح آنان در خانه فردا زيست خواهد كرد كه شما حتي در رويا نمي‌توانيد به ديدار آن فردا برويد. ممكن است تلاش كنيد كه شبيه آنان باشيد اما تلاش نكنيد كه آنان را مانند خود تربيت كنيد زيرا زمان به عقب باز نخواهد گشت و با ديروز درنگ نخواهد كرد.

مديتيشن هندسي (اف جي مديتيشن براي كمك به بهبود خواب و راهنماي گام به گام)

 • 45,000 تومان

مديتيشن با توجه‌ورزي، به تمركز جريان فكر و تعميق ذهن روي شي تفكر ، انگاره يا فعاليت خاص مي‌پردازد . و هدف آن بهبود ذهن‌آگاهي و دستيابي به حالت تعادل شناختي و احساساتي آرام و پايدار است. شواهد مهمي از تاثير مديتيشن در كاهش استرس، اضطراب، افسردگي و درد و بهبود كاركردهاي شناختي ، ادراك، خودپنداره و ناكارآمدي‌هاي جسمي، روان‌شناختي و خصوصا تنظيم هيجاني شناختي در منابع حوزه‌ي علوم اعصاب و علوم‌شناختي موجود است.

بهبودي پايدار (خودآموز درمان و پيشگيري از بازگشت به اعتياد)

 • 30,000 تومان

پيشگيري از بازگشت به مصرف مواد هدف نهايي تمام درمان‌هاي اعتياد است و همه دانش‌ها و يافته‌هاي مربوط به اعتياد در كاهش ميزان عود و بازگشت سهم دارند. برنامه پيشگيري از بازگشت شامل ابزارهاي يادآور براي چارچوب‌ها بندي مثبت و حركت به جلو در طي مراحل بهبودي است.

كتاب كار كودكان تيز هوش (مهارت‌هاي ذهن‌آگاهي در زمينه كاهش فشار رواني تنظيم هيجانات و ايجاد اعتماد به نفس)

 • 35,000 تومان

كتاب كار كودكان تيزهوش منبع موثق و ارزشمندي براي اين گروه از كودكان در مدرسه و يا در خانه مي‌باشد. در اين كتاي ضمن معرفي خصوصياتي از قبيل منحصر به فرد بودن، كمال‌گرايي، تحريك‌پذيري بالا و ديگر ويژگي‌هاي شخصيتي آنان، با ارائه فعاليت‌ها و تمرين‌هاي مختلف به كودكان كمك مي‌كند تا از تاثير باهوش بودن در روابط اجتماعي و بهبود خلق و خو از اين راهبرها استفاده نمايند تا در نتيجه احساس خرسندي بيشتري از هويت و عملكرد خويش در زندگي داشته باشند.

آزمايش مارشملو (راهنماي خودكنترلي و مقابله با وسوسه)

 • 35,000 تومان

خود كنترلي مهارتي است يادگرفتني كه پي نياز پيشرفت‌ها و موفقيت‌هاي فردي و اجتماعي ما است. خودكنترلي يعني توانايي به تاخير انداختن ارضاي نيازها و جلوگيري از رفتارها، تمايلات، عواطف و عادت‌هايي كه بروز آن‌ها موجب مشكلاتي براي ما مي‌شود. كتاب حاضر هم خاطرات است و هم تحليل علمي و راهنماي خودياري. اميدوارم كتاب حاضر بتواند به ما كمك كند تا اختيار و آزادي انسان را افزايش دهيم و قرباني وسوسه‌ها و اميال‌مان نباشيم و بتوانيم با اين محتوا نسلي را تربيت كنيم كه مايه‌ي افتخار ما باشند.

شناخت و درمان مشكلات ويژه يادگيري در پيش از دبستان و دبستان (راهنماي عملي والدين مربيان معلمان و مشاوران)

 • 30,000 تومان

فرايد شناخت و درمان مشكلات ويژه يادگيري در كشور ما طي دو دهه‌ اخير، با تاسيس مراكز آموزشي و توان‌بخشي مشكلات ويژه يادگيري، آشنايي همكاران فرهنگي، رشد روزافزون تعداد پايان نامه‌هاي فارغ التحصيلان روان شناسي، مشاوره و علوم توان‌بخشي در مقاطع ارشد و دكترا، تاليف و ترجمه كتاب‌ها، مقاله‌ها و انتشار مجلات تخصصي، برگزاري همايش‌هاي كشوري و استاني و آگاهي والدين، باعث تحول چشم گيري در اين حوزه گرديده است . كتاب پيش رو، نيز كوششي است اندك در اين راستا، كه حاصل قريب به سي سال آموزش و كار تخصصي در حوزه‌ي مشكلات يادگيري و رفتاري مي‌باشد و تا آن جا كه مقدور بوده، مطالب به زباني ساده، كاربردي و علمي ارائه شده است.

قصه زندگي‌ات را دوباره بنويس (سناريوهاي زندگي در تحليل رفتار متقابل)

 • 25,000 تومان

پيش‌نويس يا نمايشنامه، برنامه مشخصي است كه هر فرد در زمان كودكي براي زندگي خود طراحي مي نمايد. اين مفهوم در تمام زندگي انسان از تولد تا مرگ در جريان است و بر اساس آن افراد تصميم مي گيرند كه چگونه زندگي كنند، از چه جهتي حركت كرده و در ادامه چه مسيري را انتخاب نمايند. اين تصميم‌گيري در سال‌هاي اوليه زندگي، بدون آگاهي عميق، به وسيله ي «كودك» طرح ريزي مي شود و در صورتي كه مورد بررسي و بازنويسي مجدد قرار نگيرد در تمام مدت عمر تكرار خواهد شد. كتاب حاضر به افراد كمك مي كند تا بتوانند به قسمت هايي از ناخودآگاه خود دست پيدا كرده، تصميم‌هاي ناخوشايند تكراري زندگي را شناسايي كنند و با تغيير اين تصميمات داستان زندگي خود را بازنويسي نمايند.

چگونه مي‌توان ابرقهرمان شد (سفر يك قهرمان از طريق درمان مبتني بر پذيرش و تعهد اكت)

 • 18,000 تومان

همه ما انسان‌ها قهرمانان را دوست داريم و نسبت به آنان احترام خاصي قائليم. اما آيا تاكنون به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه همه مي‌توانند قهرمان باشند؟ به نظر شما قهرمان كيست؟ و چه ويژگي‌هايي دارد؟ با خواندن اين كتاب، ياد مي‌گيريم چگونه فيلم‌نامه‌ي زندگي خود را بنويسيم و به جاي اينكه ديگران شرايط و برنامه‌هاي ذهني ما را فراهم كنند و يا كارگردان زندگي ما باشند، خودمان كارگردان اصلي زندگي خود باشيم و مهم‌تر از همه اينكه با تامل در مطالب اين كتاب متوجه مي شويم كه در زندگي‌مان چه چيز مهم است و چه چيز مهم تر و اينكه چگونه مهم‌ترين ها را الويت‌بندي كنيم و در مسير آن ها حركت نماييم. آيا تاكنون انديشيده‌ايد كه چرا آن گونه كه دوست داريم زندگي نمي‌كنيم؟ اميدوارم با خواندن اين كتاب جواب خود را دريابيد.

روايت‌پژوهي (راهنماي عمل ويژه استادان معلمان و دانشجو معلمان در پژوهش روايي)

 • 10,000 تومان

روايت، مهم‌ترين وسيله ارتباط ما با ديگران است. ما با روايت‌هاي خود، جهان را در ذهن مي‌سازيم و واقعيت را در چارچوب روايت مي‌فهميم. در عين حال، روايت، فهم ما از جهان واقعيت است و ما از خلال روايت، جهان را درك مي‌كنيم. ما از طريق روايت به تجربه‌هاي خود معنا مي‌بخشيم. وقايعي كه در زندگي برايمان رخ مي‌دهد، تكه‌هاي جدا افتاده‌اي به نظر مي‌آيند، ولي هنگامي كه مي‌خواهيم آن‌ها را روايت كنيم، نوعي پيوند ميان اين اجزاي به ظاهر جدا، ايجاد مي‌كنيم تا معنادار شوند...

آموزش مسائل جنسي به نوجوانان داراي اتيسم

 • 15,000 تومان

امروزه بيش از هر زمان ديگري كودكان اوتيستيك و نيازهاي خاص آنان مورد توجه قرار گرفته است. هر چند هنوز درباره علل ايجاد اين اختلال چيز زيادي نمي‌دانيم اما كمابيش توانسته‌ايم به كشف روش‌هايي براي ياري رساندن به اين قبيل كودكان دست يابيم. مبتلايان به اوتيسم برحسب شدت اختلالشان در شئونات مختلف زندگي احتياج به ياري و آموزش دارند. به‌ويژه به خاطر نقص چشم‌گير آنان در ارتباطات اجتماعي در صورت عدم دريافت كمك، آينده‌شان تحت تأثير قرار خواهد گرفت. يكي از موضوع‌هاي مهم و در عين حال مسكوت گذاشته شده زندگي آدمي، رشد جنسي و مهارت برقراري ارتباطات عرف‌پسند در جهت برآورده كردن نياز به صميميت جسماني و عاطفي است. افراد اوتيستيك هم انسانند و بالطبع اين غرايز خدادادي در وجود آنان نيز به وديعه گذاشته شده است. مضافاً بر آن‌كه احتمالاً راه مناسب و جامعه‌پذير ابراز اين‌گونه مسائل را نمي‌دانند و خطر دائمي مورد تعرض واقع شدن، آنان را دو چندان تهديد مي‌كند. در اين كتاب سعي بر اين است كه راه‌كارهايي جهت آموزش مسائل جنسي به فرزندان مبتلا به اوتيسم ارائه شود و دركي صحيح از خواسته‌ها، توانايي‌ها و رنج‌هاي اين عزيزان در رابطه با اين موضوع به دست آيد.

شفاي مغز معتاد

 • 35,000 تومان

كسب توانايي جهت ترك مواد تنها بخشي از فرايند طولاني مدت و پيچيده بهبودي از اعتياد است. وقتي فرد با اختلال مصرف مواد وارد درمان مي شود، اعتياد در همه لايه هاي زندگي او رخنه نموده است. اجبار به مصرف مواد، خريد مواد، تجربه مصرف مواد، نحوه مصرف، مكان‌هاي مصرف، لذت هاي ناشي از مصرف؛ همه و همه با زندگي فرد عجين شده و مصرف مواد الگوي روابط خانوادگي، شغل، تفريحات و علايق فرد را دگرگون كرده است و همه اين ها بايد در تدوين طرح درمان فرد معتاد، لحاظ گردد. به همين دليل است كه بهترين برنامه هاي درمان اعتياد، چند وجهي و جامع مي باشند يعني همه ابعاد فرد (زيستي، رواني، اجتماعي، شغلي، قانوني و …) را مدنظر قرار مي دهند. كتاب حاضر تلاش دارد تا با توجه به همه اين ابعاد، به درمانگر و خانواده كمك نمايد تا فرد در حال بهبود به پرهيز پايدار دست يابد و به شهروندي سالم و خلاق تبديل گردد.

1  2  3  4  5  صفحه‌ی 1