فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 68,000 تومان
 • 92,000 تومان
 • 42,000 تومان

عشق و آگوستين قديس

 • 87,000 تومان

كتاب عشق و آگوستين قديس نسخه بازنگري ‌شده رساله دكتري هانا آرنت است كه زير نظر مارتين هايدگر و كارل ياسپرس نوشته شده است. آرنت در اين اثر، تحت تاثير شيوه فلسفه‌ورزي استادانش، تفسيري اگزيستانسيال از ديدگاه آگوستين درباره عشق به دست مي‌دهد: عشق به مثابه نحوه‌اي از «در جهان بودن». او از دو انگاره آگوستيني عشق بهره مي‌گيرد: كوپيديتاس و كاريتاس، كه اولي عشقي تملك‌جويانه است و دومي عشقي عاري از خودخواهي. اين دو از نگاه آرنت دو نحوه متفاوت از «در جهان بودن»اند؛ يكي گرفتاري در بند دنيا و ديگري آزادي از هر آنچه رنگ تعلق مي‌پذيرد.

در باب انتظار

 • 68,000 تومان

پنلوپه كنار دار بافندگي‌اش منتظر اديسه است؛ ولاديمير و استراگون منتظر گودو هستند؛ و همه ما هر روز مجبوريم منتظر چيزي يا كسي باشيم: براي اتوبوس، براي پرداخت‌هاي سر ماه، براي دلدارمان كه برسد يا زنگ بزند يا براي كتري كه جوش بيايد. اما آيا واقعا مي‌دانيم كه بالا و پايين گز كردن‌هاي عصبي‌مان يا خيره شدن‌هايمان به عقربه‌هاي ساعت يا دست به هم ماليدن‌هايمان در سالن انتظار به چه معناست؟ چه رابطه‌اي بين انتظار و زمان هست؟ آيا چيزي با عنوان اخلاق انتظار يا شايد حتي نوعي هنر انتظار وجود دارد؟ و آيا اينترنت، خريد آنلاين و پيامك زدن به معناي آن است كه اكنون ديگر كار انتظار براي هميشه به پايان رسيده است؟

براي عشق به ميهن (جستاري در باب وطن‌پرستي و ملي‌گرايي)

 • 93,000 تومان

در اين كتاب، عشق به ميهن، يا حب وطن، مرادف است با عشق به آزادي و كرامت انساني در برابر آن روحيه ملي‌گرايانه‌اي كه دوستدار افتخار، عظمت، برتري‌طلبي و كشورگشايي است و مستعد استقرار و تحكيم خودكامگي در جلوه‌هاي مختلف آن. در جهاني كه بين گرايش‌هاي قطبي جهان شهرگرايي و بومي‌گرايي دوشقه شده، دفاع سياسي - اخلاقي از وطن‌پرستي جمهوري‌خواهانه دفاعي خاص از ارزش‌هاي عام و جهان‌شمول بوده و، بدين عنوان، شايسته اعتنا و احترام است.

نامه‌هايي در تربيت زيبايي‌شناختي انسان

 • 97,000 تومان

انسانِ مدرن از نظرِ شيلر دستخوش دوپارگي و بيگانگي‌ با خويش است، چيزي كه در فعاليت‌هاي متضادِ «حس» و «عقل» متجلي مي‌شود، در تضادِ دولتِ اضطرار و دولتِ عقلاني‌ـ‌اخلاقي، ضرورت و آزادي، قانونِ طبيعت و قانونِ اخلاق، رانه مادي و رانه صورت، و جز اين‌ها. شيلر، در كوشش براي رفعِ اين تضادها، بر سياست و «دولتِ عقلاني» تأكيد مي‌ورزد و «تربيتِ» موردِ نظر در نامه‌ها نيز تربيتِ انسان است براي پشتِ سر نهادنِ «دولتِ اضطرار» و تأسيسِ دولتِ عقلاني. بنابراين، مسئله‌ي اصليِ نامه‌ها را مسئله‌اي سياسي تشكيل مي‌دهد، كه به تعبيرِ شيلر عبارت است از «برساختنِ آزاديِ سياسيِ حقيقي». با وجودِ اين، شيلر راهِ حلِ اين مسئلۀ سياسي را نه در خودِ سياست بلكه در«زيبايي‌شناسي» جست‌و‌جو مي‌كند. از نظرِ شيلر، زيبايي‌شناسي وسيله‌اي است كه مي‌تواند همۀ آن دوپارگي‌ها، تضادها و بيگانگي‌ها را از ميان بردارد و انسان را با خويش، با ديگران و با طبيعت در هماهنگيِ كامل قرار دهد.

بيماري منتهي به مرگ (شرحي روان‌شناسانه از منظر مسيحي به مقصد تهذيب و تنبه)

 • 63,000 تومان

بي‌راه نيست اگر بگوييم يكي از مهم‌ترين خصوصيات و دستاوردهاي متفكراني كه در زمره فيلسوفان اگزيستانس جاي داده شده‌اند توجه كردن و توجه دادن به ساحت «احوال» انساني بوده است؛ آن هم در افق وسيع‌تري كه در آن احوالي چون ملال، اضطراب، اميد، احساس گناه و... وراي جنبه صرفا روان‌شناختي‌شان، واجد دلالت‌هايي هستي‌شناختي و اگزيستانسيال محسوب شده‌اند. در اين ميان يكي از اولين نام‌هايي كه از خاطر مي‌گذرد سورن كي‌يركگور، فيلسوف و الهي‌دان دانماركي، است. در كتابي كه به دست داريد او را سرگرم كندوكاو درباره حالي مي‌بينيم كه احتمالا همه ما، كم يا بيش، در گذشته يا حال، دستخوش آن بوده‌ايم: نوميدي. بيماري منتهي به مرگ كتابي است كه بسياري از انديشه‌ها و دل‌مشغولي‌هاي كي‌يركگور را در خود جاي داده است. خود او اين كتاب را يكي از دو اثر برتر خويش مي‌دانست و گوارديني آن را مناسب‌ترين مقدمه بر انديشه او مي‌شمرد. بيماري منتهي به مرگ،‌ به تعبيري، كتابي است براي آهسته‌خوانان.

جان‌هاي بيمار ذهن‌هاي سرحال

 • 68,000 تومان

جان‌هاي بيمار، ذهن‌‌هاي سرحال مقدمه‌‌اي است گيرا، و البته شخصي، بر حيات و انديشه ويليام جيمز كه نشان مي‌دهد چرا بنيان‌گذار پراگماتيسم و روان‌شناسي تجربي هنوز مي‌تواند چنين ژرف و مستقيم با همه آنان كه سخت در تلاش‌اند زندگي‌اي را سزاوار زيستن سازند، از جمله خود نويسنده، سخن بگويد. كاگ از اين مي‌‌گويد كه چگونه تجارب جيمز به عنوان فردي «جان‌نژند» او را بر آن داشت كه آرماني با عنوان «آسوده‌جاني» را تشريح كند - آسوده‌جاني به‌ عنوان رويكردي در قبال زندگي كه پويا و گشوده و اميدوار است اما در عين ‌حال در خصوص مخاطرات آن واقع‌بين نيز هست. در واقع همه پراگماتيسم جيمز، به‌ عنوان فلسفه‌اي مبتني بر اين ايده كه درباره حقيقت بايد بر حسب پيامدهاي عملي‌اي كه براي زندگي ما دارد قضاوت كرد، پاسخي است به، و نوش‌دارويي است براي بحران‌هاي معنا كه بيم آن مي‌رود روزي بر سر بسياري از ما بريزند و زندگي‌مان را تباه سازند.

ما

 • 92,000 تومان

«اين نشدني است! احمقانه است! واقعا متوجه نيستي كه اين كار شما يك انقلاب است؟» «بله، انقلاب است! چرا به نظرت احمقانه است؟» «احمقانه است چون ديگر ممكن نيست انقلابي اتفاق بيفتد. چون انقلاب ما - اين را من مي‌گويم نه تو - انقلاب ما آخرين انقلاب بود و بعد از آن هيچ انقلابي ممكن نيست اتفاق بيفتد. اين را همه مي‌دانند...» ... «عزيزم، تو رياضي‌داني يا حتي مي‌توانم بگويم تو يك فيلسوف رياضي‌داني. بسيار خب، بگو ببينم آخرين عدد چه عددي است؟» «منظورت چيست؟ من... من متوجه نمي‌شوم: يعني چي "آخرين عدد"؟» «خب، آخرين، بالاترين، بزرگ‌ترين عدد.» «ولي، اين اصلا منطقي نيست. وقتي مي‌داني كه اعداد بي‌انتها هستند، چطور توقع داري بگويم آخرين عدد چند است؟» «پس تو چطور توقع داري قبول كنم انقلاب آخري هست؟ آخريني وجود ندارد، انقلاب‌ها بي‌پايان‌اند. "آخرين" به درد بچه‌ها مي‌خورد: بچه‌ها از بي‌نهايت مي‌ترسند و آن‌ها مي‌خواهند بچه‌ها شب‌ها آسوده بخوابند...»

اين جهان گذرا (تاريخچه بشريت)

 • 38,000 تومان

اين جهان گذرا خردترين كتاب در زمينه تاريخ كلان است، كتابي كه داستان عالم و آدم را در كمترين صفحات ممكن نقل مي‌كند. از پيدايش ستارگان و نخستين موجودات زنده تا شكل‌گيري مرحله به مرحله تمدن بشري، از تكوين شهرها و امپراتوري‌ها تا ظهور نظام سرمايه‌داري و شبكه جهاني اينترنت. ديويد كريسچن، نويسنده كتاب، همه اين پديده‌هاي پراكنده را، به ‌نحوي وحدت‌يافته، در قالب يك كتاب راهنماي موجز، قابل ‌فهم و برانگيزنده گردآورده است. يك مورخ بزرگ قادر است به نحوي تجربي پيوند‌هاي موجود ميان نخستين انسان هوشمند و نسخه امروزي آن انسان را روشن سازد و يك قصه‌گوي بزرگ قادر است از پيوندهاي پيش‌گفته تصويري زنده و جاندار به دست دهد. ديويد كريسچن، و به تبع آن كتاب حاضر، هر دو ويژگي را يكجا در خود دارد. كتاب در اصل داستان يك سفر است، شرحي دلكش از مسيري طولاني و پرفراز و نشيب كه آدمي از عصر غذاجويي اوليه تا عصر مدرن امروزي پيموده است.

قدرت زندگي

 • 42,000 تومان

آثار جورجوآگامبن فلسفۀ زندگي نويني را بسط مي‌دهند. در افق آنها اين باور نهفته است كه شكل زندگي ما مي‌تواند قدرت راهنما و وحدت‌بخش سياست آينده شود. كتاب قدرت زندگي با آگاهي از اين وعده سويه‌هاي تعيين‌كننده و ناديده‌ماندۀ نوشته‌هاي آگامبن در طول چهار دهۀ گذشته را، با تفكر انديشمنداني چون كافكا، هايدگر، بنيامين، آرنت، دلوز، و فوكو كه آراي اگامبن متأثر از آنهاست، درهم مي‌تند. افزون بر اين، اين كتاب آثار او را در رابطه با چهره‌هاي كليدي سنت فلسفه، مانند افلاطون، اسپينوزا، ويكو، نيچه، ويتگنشتاين، و دريدا، قرار مي‌دهد. اين رويكرد به كيشيك نگاهي را پيش مي‌نهد كه با آن مي‌توان به وضعيت زيست سياسي امروز از نو انديشيد. در پي پيش‌بيني آگامبن كه مفهوم زندگي در مركز فلسفۀ آينده قرار خواهد داشت، كيشيك به برخي از الهام‌بخش‌ترين جهت گيري‌هاي ممكن اين فلسفۀ آينده اشاره مي‌كند. قدرت زندگي دومين اثر كيشيك در مجموعه «خيال‌پردازي يك شكل زندگي» است كه در سال 2012 به همت انتشارات استنفورد منتشر شده است. اين كتاب به پيوندهاي زندگي و سياست در سراسر زندگي و آثار جورجو آگامبن مي‌پردازد.

نيلوفر و مرداب (هنر دگرگون كردن رنج‌ها)

 • 42,000 تومان

در كتاب نيلوفر و مرداب، تيچ نات هان، در متن آن حكمتي كه «رنج و گنج» يا «گِل‌و‌گُل»، را لازم و ملزوم يكديگر مي‌داند، راه‌هايي را براي دمساز شدن با رنج بدون مقهورشدن به‌وسيلۀ آن معرفي مي‌كند. تيچ نات هان در اين كتاب، با شفافيت و احساس طربي كه اكنون ديگر مهر و امضاي اوست، در مقام آموزگاري كه هنر شادكامي را آموزش مي‌دهد، به ما كمك مي‌كند تا شگفتي‌هايي را كه هم در درون و هم در اطراف ماست بازشناسيم و از آن‌ها اثر پذيريم، همان شگفتي‌هايي را كه در گذر ايام آنها را بديهي انگاشته و نسبت به آنها بي‌توجه شده‌ايم. در همين مسير، او با ما از درنگ‌كردن، تنفسِ ذهن‌آگاهانه و تمركز عميق سخن مي‌گويد و از اين مي‌گويد كه چگونه اين اعمال مي‌توانند نيروي ذهن‌آگاهي را در بطن زندگي هرروزي خلق يا بيدار كنند. به مدد ذهن‌آگاهي و نيروي حاصل از آن، مي‌توانيم درد و رنج را در بربگيريم و آن را آرام سازيم؛ و مي‌توانيم، همچون نيلوفري كه در مرداب بشكفد، بي‌درنگ حدي از آزادي و نيز ذهن و و ضمير شفاف‌تر را براي خود به ارمغان بياوريم.

خيابان كاتالين

 • 48,000 تومان

بي‌حركت آن‌جا ايستاد و به چيزهايي كه از گذشته‌اش بر جا مانده بود چشم دوخت. هر كدام از آن‌ها براي خودش سرگذشتي داشت، هر چند كه سربازهايي كه بين‌ آن‌ها راه مي‌رفتند از سرگذشت آن‌ها هيچ نمي‌دانستند: اشيا براي غريبه‌ها هيچ حرفي ندارند. سربازها كارشان را با عجله و كمابيش حرفه‌اي انجام مي‌دادند. چيزي كش نمي‌رفتند، همه چيز را در دسته‌هاي جداگانه تفكيك مي‌كردند، صندلي‌ها كنار صندلي‌ها، تابلوها كنار تابلوها، اشياي كوچك‌تر توي سبدها، رختخواب‌ها، لباس‌هاي زير و ملافه‌ها در دسته‌اي مجزا. هنريت ياد بوهاي جور واجور افتاد كه مشامش را پر مي‌كرد، بوي خوشايند بالش‌ها، روپوش‌هاي سفيد تروتميز كه تازه شسته شده بود، يا بوي آهار لباس‌ها؛ و همين‌طور حوله‌ها، نرمي حوله‌ها. همه چيز داشت از هم مي‌پاشيد، خانه داشت جلوي چشمش متلاشي مي‌شد، داشت به در و ديوارش رجعت مي‌كرد؛ براي او، كه آنجا خانه‌اش بود، هر خاطره‌اي كه از آن اشيا داشت در ميان آن توده خرت و پرت‌ها همچنان زنده بود، توده‌اي كه براي آن آدم‌هايي كه داشتند جابه‌جايش مي‌كردند هيچ معنايي نداشت.

پرنده به پرنده (درس‌هايي چند درباره نوشتن و زندگي)

 • 85,000 تومان

«سي سال پيش برادر بزرگ‌ترم، كه آن‌وقت‌ها ده سالش بود، در تلاش بود كه مطلبي درباره پرنده‌ها بنويسد و براي اين كار سه ماه هم وقت داشت. سه ماه گذشته بود و حال ديگر موعد تحويل كار، كه فرداي آن روز بود، فرا رسيده بود. ما براي گذراندن تعطيلات در كلبه خانوادگيمان در بوليناس بوديم، و برادرم پشت ميز آشپزخانه نشسته بود. دور تا دورش پر بود از كاغذ و مداد و كتاب‌هايي درباره پرندگان كه لايشان هم باز نشده بود. در چنين وضعي، درحالي ‌كه بزرگي وظيفه پيش‌رو باعث شده بود خشكش بزند، مي‌ديدي كه هر لحظه ممكن است اشكش سرازير شود. بعد پدرم آمد و كنارش نشت، دستش را دور شانه برادرم انداخت و گفت: "رفيق، پرنده به پرنده – دانه‌ به دانه، يك به يك. هربار فقط درباره يك پرنده بنويس و تمام."»

1  2  3  صفحه‌ی 1