فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
 • 22,000 تومان
 • 26,000 تومان
 • 56,000 تومان

نيهيليسم

 • 22,000 تومان

نيهيليسم با كساني كه آن را بد مي‌پندارند سازش مي‌كند اما كساني را كه مي‌خواهند از چنگ آن بگريزند آشفته مي‌سازد. نولن گرتز، چالش روبرو شدن با نيهيليسم را چون مبارزه‌اي مستمر به نمايش مي‌گذارد كه وارسته‌ترين دينداران را نيز از آن گريزي نيست. در واقع پرهيزگاري و تمام ارزش‌هاي والايي كه احساس رهايي از بند نيهيليسم را ايجاد مي‌كنند، صرفا حضور آن را نمايان مي‌كنند. ابزارهايي كه تصور مي‌كنيم براي نبرد با نيهيليسم به آنها نياز داريم – اميدواري، آرمان‌گرايي و خوشبيني – فقط حيطه‌ي دسترسي آن را گسترش مي‌دهند. اگر اين كتاب بي‌هيچ پوزشي نوشته شده، به اين دليل است كه براي انجام آن كسي بالاتر و بهتر از نويسنده‌ي آن نبوده است.

7/5 درس درباره مغز

 • 30,000 تومان

تا حالا فكر كرده‌ايد كه چرا مغز داريد؟ در اين كتاب، عصب‌پژوه مشهور ليزا فلدمن بارت رمز و رازهاي اين توده خاكستري ‌رنگ را كه در ميان گوش‌هايتان قرار گرفته است، مي‌گشايد. اين مجموعه كم‌حجم، سرگرم‌كننده، و قابل‌فهم شامل هفت مقاله كوتاه است‌ (به اضافه مقاله‌ي كوتاه تري درباره تكامل مغز) كه درس‌هايي روشنگرانه را از خط مقدم علوم اعصاب ارائه مي‌كند. خواهيد ديد كه مغز از كجا آمده، ساختار آن چگونه است و چرا اهميت دارد، و مغز شما همچون مغزهاي ديگر چگونه تمام آن‌چه را تجربه مي‌كنيد، پديد مي‌آورد.

معادله خدا (در جستجوي نظريه‌ي همه چيز)

 • 32,000 تومان

ميچيو كاكو، فيزيكدان نظري بلندآوازه و نويسنده‌ي تراز اوّل كتاب‌هاي پرفروشي چون آينده‌ي ذهن و آينده‌ي انسان، داستان بزرگترين خواسته‌ي همه‌ي علوم را روايت مي‌كند. نيوتون كه قانون گرانش را كشف كرد، توانست قواعد حاكم بر آسمان‌ها و زمين را وحدت بخشد. از آن زمان تا حالا، فيزيكدان‌ها نيروهاي تازه‌اي را در چارچوب نظريّه‌هاي به مراتب بزرگتري جا داده‌اند. با اين همه، واپيسين چالش آدمي چه بسا اين باشد كه به تركيب دو نطريّه‌ي باقيمانده، نسبيّت و نظريّه‌ي كوانتومي، دست بزند. يكي از والاترين دست‌آوردهاي علم، ادغام بنيادين همه‌ي نيروهاي طبيعت در تك معادله‌اي زيبا و باشكوه خواهد بود كه ژرف‌ترين اسرار علم را خواهد گشود. قبل از مهبانگ چه رخ داد؟ در سوي ديگر هر سياهچاله چيست؟ آيا جهان‌ها و ابعاد ديگري نيز وجود دارند؟ آيا سفر در زمان به گذشته امكان‌پذير است؟ چرا ما اينجا هستيم؟ كاكو مناقشه‌ي پرشوري را نيز توضيح مي‌دهد كه در اطراف اين معادله‌ي مهمّ جاري است و طرفين آن برندگان جايزه‌ي نوبل هستند. داستاني است گيرا و تكان‌دهنده؛ آنچه در خطر است چيزي نيست به جز ادراك ما از جهان هستي. اين سفر به ياد ماندني و هيجان‌انگيز كه كاكو با آن قلم شيوا و سحرانگيزش روايت مي‌كند، داستان معادله‌ي خدا است.

گاليله و منكران علم

 • 49,000 تومان

زندگاني گاليله، يكي از بزرگترين و شگفت‌انگيزترين مردان تاريخ علم، تفسير تازه‌اي مي‌طلبد تا بر كشف‌هاي او و چالش‌هايي كه با منكران علم داشت، پرتو تازه‌اي افكنده شود. چه بسا داستان گاليله بيش از هر زمان ديگري، با حال و هواي امروزي دنياي ما مناسبت دارد كه با بحران‌هاي بزرگ‌مقياسي دست به گريبان است، از جمله به حداقل رساندن خطرات تغييرات اقليمي، زيرا علم زيربنايي اين بحران‌ها را‏‏‏‏‏‏‏ اقتدارگرايان زير سؤال برده و آن را ناديده انگاشته‌اند.گاليله 400 سال پيش با آن روبرو شد. كشف‌هاي او كه بر پايه‌ي مشاهدات دقيق و آزمايش‌هاي هوشمندانه‌اي استوار بود، با خرد سنّتي رايج و تعاليم آن روزگاران كليسا هم‌خواني نداشت و از اين رو متولّيان كليسا كه آزادي انديشه را برنمي‌تابيدند، كتاب‌هاي او را ممنوعه اعلام كردند.رواي داستان گاليله در اين كتاب ماريو ليويو، اخترفيزيكدان و نويسنده چند كتاب پرفروش علمي، كه به مدت 24 سال با تلسكوپ فضايي هابل كار كرده است. وي عضو انجمن آمريكايي پيشرفت علم است كه با نگرشي جذّاب از گاليله مي‌گويد كه چگونه به نتايج جسورانه و جديدي درباره‌ي كيهان و قوانين طبيعت دست يافت. گاليله، اين آزادانديش بي‌پروا و دنباله‌رو شواهد علمي، يكي از بارزترين شخصيّت‌هاي انقلاب علمي بود. او هنرمند، اديب، و دانشمند علم بود و باور داشت كه هر فرد تحصيل‌كرده‌اي مي‌بايست هم علم بداند و هم ادبيّات. اين بود كه كتاب‌هاي‌اش را، نه به زبان لاتيني، بلكه به زبان ايتاليايي مي‌نوشت تا طيف گسترده‌اي از مردم بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. امروزه به درستي او را پلي ميان «دو فرهنگ» سي پي اسنو مي‌دانند. گاليله، در محاكمه‌اي ناعادلانه، زندگاني‌اش را بر سر اعتقادات علمي‌اش گذاشت و به ناچار واپسين سال‌هاي زندگاني‌اش را در حصر خانگي گذراند. او قهرمان انسان‌هايي شد كه به علم احترام مي‌گذارند.

چگونه در فضا مي ميريم (ماجراجويي در پديده‌هاي خطرناك اخترشناختي)

 • 70,000 تومان

اين كتاب يك تور گردشگري نفس‌گير و هيجان‌انگيز در گيتي است و چيزهاي خطرناك، كُشنده و ترسناكِ گيتي را توصيف مي‌كند. اگر عاشق فضا هستيد و حالا مي‌خواهيد آن را با چشمان خود ببينيد، اگر مي‌خواهيد شاهد تولد يك ستاره باشيد، يا به ملاقات سياهچاله مركزي كهكشان راه‌شيري برويد، يا بدانيد آيا موجودات فضايي وجود دارند و يا چگونه مي‌توان از طريق كرم‌چاله‌ها سفر كرد، بهتر است دست نگهداريد! اين چيزها شما را مي‌كُشند! شايد گيتي از دنباله‌دارهاي حياط‌خلوت منظومه شمسي تا بقاياي برجاي مانده از مهبانگ، و از ستاره‌هاي در حال مرگ گرفته تا كهكشان‌ها جوان، باشكوه و زيبا باشد، اما در عين حال خيانت‌كار نيز هست. اين كتاب با استفاده از قياس‌ها و زباني ساده و گيرا، زندگي را كالبد بي‌روح اخترفيزيك مي‌دمد و نشان مي‌دهد كه چگونه ذرات، نيروها و ميدان‌ها دست در دست هم مي‌دهند تا نمايش مهيجي كه در بالاي سرمان درحال اجراست را خلق كنند. پل ام. ساتر استاد تحقيقات اخترفيزيك در انستيتوي علوم پيشرفته محاسباتي در دانشگاه استوني‌بروك و محقق مهمان در موسسه فلاترون در شهر نيويورك است. زمينه‌هاي تحقيق او شامل مطالعه بزرگترين مناطق تهي گيتي، نقشه‌برداري از نور باقي‌مانده از مهبانگ و ايجاد روش‌هاي جديد براي يافتن اولين ستاره‌هاي پديدار شده در كيهان است. علاوه بر چندين كتاب براي عموم، او بيش از 60 مقاله دانشگاهي تأليف كرده و بيش از 100 سمينار و سخنراني در همايش‌ها و موسسات سراسر جهان برگزار كرده است.

فساد ستيزي

 • 26,000 تومان

پديده فساد از روزگار ديرين، از بين‌النهرين باستاني تا باتلاق اخلاقي ژرف روزگار مدرن ما، وجود داشته است؛ همواره عده‌اي در پي يافتن راهي، براي گريزِ زيركانه از فسادستيزي بوده‌اند. اين كتاب، راهنماي تيزبينانه‌اي براي فساد و فسادستيزي بدست مي‌دهد، تكامل فساد را به تصوير مي‌كشد و پيشنهادهايي براي كاستن از قدرت و گسترش آن رو مي‌كند. برجسته‌ترين ركن كوشش‌هاي فسادستيزي، دگرگون‌سازي فرهنگ سياسي است. كتاب كاوشي فراگير، اما فشرده دارد در اينكه چگونه فساد جوامعي را كه در آنها امكان جايگيري مي يابد، مي‌فرسايد و چگونه مي‌توان با آن مبارزه كرد. رابرت ايروين روتبرگ كه رئيس افتخاري بنياد صلح جهاني و عضو آكادمي علوم و هنرهاي آمريكاست. در اين كتاب، به شهروندان و سياستمداران همه جناح‌هاي سياسي به درستي نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توان در مبارزه بي‌امان با فساد پيروز شد. او نويسنده كتاب درمان فساد و بسياري كتاب‌هاي ديگر است.

مار و روباه (مقدمه‌اي بر منطق)

 • 90,000 تومان

كتاب مار وروباه راهي نو و هيجان‌انگيز براي بررسي و فهم منطق در برابر كساني مي‌گشايد كه مطلب خاصي در زمينه منطق يا فلسفه نياموخته‌اند. نويسنده كه اين اثر را به عنوان كتاب درسي براي دانشجويان دوره كارشناسي دانشگاه هاي اسكاتلند تدوين كرده است و اكنون در آن دانشگاه‌ها تدريس مي شود با بهره‌گيري مبتكرانه از زبان تصوير و نمودار به ما مي‌گويد كه منطق با چه شيوه‌اي عمل مي كند و چرا شيوه كارش اينگونه است.

خشم و بخشش

 • 56,000 تومان

در اين كتاب به‌جا، مارتا نوسبام استاد ممتاز دانشگاه شيكاگو، به‌كارگيري خشونت را به عنوان احساس ناشي از خشم، و فصل مشترك آن‌ها را مورد كاوش قرار مي‌دهد. نوسبام خشم را از رنجش، اندوه و ساير احساسات متمايز مي‌كند. در حالي كه رنجش مستلزم اعاده‌اي مربوط به فقداني در گذشته است، خشم نشانه‌ي واكنشي به فرد پرخاشگر است. اين‌دو، هرچند به‌طور جدايي‌ناپذيري درهم پيچيده شده‌اند اما از كانال‌هاي متفاوتي متحول مي‌شوند. نوسبام به توازن ديگري مابين خشم و نفرت توجه مي‌كند: نفرت طرف ديگر را محو مي‌كند اما خشم راه فرياد عمومي را براي شنيده شدن هموار مي‌سازد… با اين تمايزات، نوسبام خشم را احساسي مي‌داند كه در جستجوي تلافي است اما مي‌تواند با امكان‌سنجي بخشش مفيد باشد.

مغز پويا (پشت پرده تغييرات پيوسته مغز)

 • 50,000 تومان

قطع داروي اعتيادآور، چه ارتباطي با دل‌شكستگي دارد؟ مي‌دانستيد كه دشمنِ خاطرات، زمان نيست، بلكه خاطرات ديگر است؟ چگونه يك انسان نابينا مي‌تواند ياد بگيرد كه با زبان خود ببيند، يا يك آدم ناشنوا مي‌تواند ياد بگيرد كه با پوست خود بشنود؟ چرا افراد در دهه‌ي 1980 صفحات كتاب‌ها را اشتباهاً اندكي قرمز مي‌ديدند؟ چرا بهترين كمانگير دنيا بي‌دست است؟ آيا روزي خواهيم توانست روباتي را به‌جاي دست يا پا، با فكرمان كنترل كنيم؟ چرا شب‌ها خواب مي‌بينيم، و اين چه ارتباطي با چرخش زمين دارد؟ پاسخ اين پرسش‌ها درست در پشت چشمان ما است. بزرگ‌ترين فناوري‌اي كه تاكنون بر روي زمين كشف كرده‌ايم، عضوي يك و نيم كيلويي است كه در گنبد جمجمه‌ي ما جاي گرفته است. اين كتاب تنها به بيان چيستيِ مغز بسنده نمي‌كند، بلكه كاركرد آن را نيز بررسي مي‌كند. جادوي مغز ما در اجزاي تشكيل دهنده‌ي آن نيست، بلكه در اين است كه اين عناصر بي‌وقفه خودشان را به‌صورت پارچه‌اي پويا و زنده بازبافي مي‌كنند. ديويد ايگلمن كه به‌خاطر بيان داستان‌ها و تمثيل‌هاي جذاب در لابلاي مطالب علمي، يكي از بهترين راويان علمي نسل ما نام گرفته است، در كتاب «مغز پويا» شما را با همان سبك و سياق هميشگي‌اش به خط مقدم علوم اعصاب مي‌برد. اين كتاب ضمن ارائه‌ي نتايج ده‌ها سال پژوهش، كشفيات جديد آزمايشگاه مؤلف را نيز در زمينه‌هاي مختلف ارائه مي‌كند، از حس‌آميزي و رؤيا گرفته تا دستگاه‌هاي پوشيدني فناوري عصبي كه نحوه‌ي تفكر ما درباره‌ي حواس را متحول كرده است.

مغز موتور رابطه (نظريه‌اي كاربردي براي سيستم عصبي)

 • 32,000 تومان

در فلسفه غرب همواره اين بحث مطرح بوده كه ما چگونه به كمك حواس خود «دنياي واقعي» را مي‌شناسيم و درك مي‌كنيم. دكارت و بيكن معتقد بودند شناخت مطلق از دنياي واقعي امكان‌پذير است. هيوم و كانت مي‌گفتند دنياي واقعي از دسترس شناخت انسان دور است و انسان فقط به طور غيرمستقيم مي‌تواند جهان را بشناسد. جورج باركلي با تحقيق در مورد بينايي به اين نتيجه رسيد كه تصويري دو بعدي كه بر سطح شبكيه مي‌افتد نمي‌تواند معرف ويژگي‌هاي دنياي سه بعدي باشد. از اينجا به مسئله معكوس اپتيك مي‌رسيم، يعني موجود زنده چگونه با توجه به خروجي مي‌تواند ورودي را مشخص كند. ديل پروس در اين كتاب مي‌كوشد طرز كار و نحوه عمل سيستم عصبي براي حل مسئله معكوس را روشن كند. او نظريه خاصي ارائه مي‌دهد، شواهدي براي اثبات اين نظريه، اقامه مي‌كند و در پايان به شرح معايب و نارسايي‌هاي ساير نظريه‌هايي مي‌پردازد كه تاكنون در مورد كاركرد سيستم عصبي مطرح شده‌اند....

فيزيك چيزهاي روزمره (علم خارق‌العاده در پس 1 روز عادي)

 • 23,000 تومان

بيشتر ما آگاهي چنداني از فيزيك چيزهايي كه زندگي ما را در جهان نوين آسان ساخته، نداريم. علم شگفت‌انگيز در پس حسگرهاي حركتي، صفحات لمسي و حتي يك توستر ساده آشپزخانه چيست؟ چگونه جي پي اس ما را به مقصدمان مي‌رساند؟ در اين كتاب، نويسنده ما را به سفري حيرت‌انگيز به ژرفاي شگفت دنياي چيزهايي كه روزانه استفاده مي‌كنيم و وجودشان را بديهي فرض مي‌كنيم مي‌برد. جيمز كاكاليوس بسياري از اين چيزهاي معمولي را در داستان يك روز معمولي گنجانده و كنجكاوي ما را برمي‌انگيزد تا بپرسيم يخچال چگونه كار مي‌كند؟ هواپيما چگونه در آسمان مي‌ماند؟... در اين كتاب شرح هر يك از اين چيزها به همراه داستاني كوتاه آمده تا تعاملات شگفت‌انگيز نيروهاي نامرئي محيط اطرافمان را بشناسيم و بدانيم پيچيدگي‌هاي علمي كه شايد كاربرد عملي آن‌ها براي ما روشن نباشد در تار و پود زندگي روزمره ما رخنه كرده است...

تا پايان زمان (ذهن ماده و كنكاش ما براي معنا در جهاني در حال تحول)

 • 60,000 تومان

برايان گرين، استاد فيزيك و رياضيات و مدير مركز فيزيك نظري دانشگاه كلمبياست كه پژوهش‌هاي او در رشته ابرريسمان زبان زد جامعه فيزيك است. وي در اين كتاب تلاش مي‌كند به شيوه‌اي منسجم تحول كل جهان هستي را از لحظه آغازين مهبانگ تا نزديك‌ترين زمان مانده به پايان آن كه علم مي‌گويد، دنبال كند و در اين روايت كه با آنچه قبلا نوشته كاملا فرق دارد، تمركزش بر رويدادهايي بوده است كه وقتي حيات پديدار شد رخ داده‌اند و به ويژه آنگاه كه حيات آگاه پديدار مي‌شود و برمي‌خيزد و اطرافش را مي‌نگرد و مي‌خواهد نه تنها بداند كه چگونه پديدار گشته است، ليكن حال كه اينجاست چه بايد بكند و در آينده‌اي دور چه اتفاق خواهد افتاد.

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1