فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
10 باور بي‌اساس علم مدرن
 • 170,000 تومان
 • با تخفیف: 170,000 تومان
وراجي (صداهايي كه در سرمان مي‌پيچند و راه و روش مهار آنها)
نظريه‌اي درباره شغل‌هاي مزخرف
 • 148,000 تومان
 • با تخفیف: 148,000 تومان
طرح و نقشه‌اي براي شادكامي (جست‌و‌جوي خوشي و هدفمندي در زندگي روزمره)
عادت‌هاي خوب عادت‌هاي بد (علم ايجاد تغييرات مثبت و پايدار)
چگونه سكولار نباشيم (تقريري از انديشه چارلز تيلور)
خوب گوش نمي‌دهي (چه چيز مهمي را از دست مي‌دهي و چرا)
چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)
گريزي از شكست نيست
 • 74,000 تومان
 • با تخفیف: 74,000 تومان
دورانديشي (چگونه درباره مهم‌ترين مسائل زندگي تصميم بگيريم)
چگونه تغيير كنيم (علم رسيدن از آنچه هستيم به آنچه مي‌خواهيم باشيم)
مدرسه خلاق (چگونه آموزش آزمون‌محور را سرنگون كنيم)

10 باور بي‌اساس علم مدرن

 • 170,000 تومان

آب در صد درجه به جوش مي‌آيد؛ ثابت گرانش زمين ده است؛ كاغذ تورنسل در محيط بازي آبي مي‌شود؛ ‌زمين به دور خورشيد مي‌چرخد. اين‌گونه يافته‌هاي علمي وابسته به احساسات و باورهاي علوم تجربي، با داشتن روشي عيني و خالي از سوگيري، مي‌توانند تصويري مطمئن و دقيق از جهان در اختيار ما بگذارند. اما روپرت شلدريك، زيست‌شناس سرشناس انگليسي، مدعي است نظام‌ باورهاي علوم تجربي معاصر داراي برخي مفروضات اساسي اما نيازموده است كه از فرط تكرار به اصولي بديهي تبديل شده‌اند و كمتر دانشمندي به‌ خود اجازه مي‌دهد كه در آن‌ها شك كند. براي مثال، دانشمندان به ما مي‌گويند روح وجود ندارد؛ فرايند تكامل كاملا تصادفي است؛ پديده‌هايي مثل تله‌پاتي چيزي جز خرافه نيستند. شلدريك مي‌گويد اين باور‌ها، كه ريشه در نگرش مكانيستي قرن نوزدهم دارند، نه تنها پشتوانه علمي ندارند، كه حتي با يافته‌هاي اخير نيز ناسازگارند. او در اين كتاب ده باور بي‌اساس علم مدرن را توضيح مي‌دهد و دانشمندان را به بازنگري در اين باور‌ها فرا مي‌خواند.‌

وراجي (صداهايي كه در سرمان مي‌پيچند و راه و روش مهار آنها)

 • 84,000 تومان

حتماً برايتان پيش آمده كه بعضي روزها مدام به افتضاحي كه سر كار به بار آورده‌ايد فكر مي‌كنيد، يا اختلافي را كه با همكارتان پيدا كرده‌ايد بالا و پايين مي‌كنيد، يا جروبحث‌هايتان را مرور مي‌كنيد و ياد چيزهايي مي‌افتيد كه بايد مي‌گفتيد اما نگفته‌ايد. ما در اين اوقات دائماً در حال حرف زدن با خود هستيم و پژوهش‌ها نشان مي‌دهند كه اين گفت‌وگوهاي دروني با خودمان آن‌قدر زياد است كه گويي در دقيقه چهار هزار كلمه به زبان مي‌آوريم. ايتن كراس، استاد دانشگاه ميشيگان و از پيشگامان حوزه كنترل ذهن، معتقد است اين مكالمات شيوه زندگي‌ شخصي ما و روابطمان با ديگران را به‌شدت تحت تأثير قرار مي‌دهند و اگر نتوانيم آنها را مهار كنيم ذهني آشفته و اراده‌اي ضعيف خواهيم داشت. او در اين كتاب ريشه‌هاي نشخوارهاي ذهني را بررسي مي‌كند و فايده‌ها و آسيب‌هاي آن را بر مي‌شمرد و راه‌هايي پيشنهاد مي‌كند كه بتوانيم وراجي‌هاي ذهنمان را مهار كنيم و گفت‌وگوهاي دروني مؤثري با خود داشته باشيم.

نظريه‌اي درباره شغل‌هاي مزخرف

 • 148,000 تومان

تصور كنيد كه يك روز از خواب بيدار شويم و ببينيم مكانيك‌ها، كارگران شهرداري، معلمان، يا پزشكان و پرستاران ناپديد شده‌اند. احتمالا به‌زودي دردسر‌هاي زيادي خواهيم داشت و كم‌كم فجايعي رخ خواهد داد. اما حالا فرض كنيد شغل‌هايي مثل كارشناس راهبرد مالي، لابيگر، مديركل امور راهبردي يا دستيار ويژه مديركل در امور اداري يك شبه محو شوند؛ به نظرتان مشكل خاصي پيدا مي‌شود؟ ديويد گريبر، استاد فقيد انسان‌شناسي در مدرسه اقتصاد و علوم سياسي لندن، در سال 2013 يادداشتي جنجالي منتشر كرد و مدعي شد در جهان امروز دست‌كم نيمي از شغل‌ها كاملا بيهوده‌اند و وجود آن‌‌ها جراحتي عميق بر روان افراد جامعه وارد مي‌كند. يادداشت‌ او خيلي زود محبوب شد و برش‌هايي از آن سر از در و ديوار متروي لندن درآورد. گريبر معتقد است كساني كه مشغول اين قبيل كارها هستند روز را شب مي‌كنند بي‌آنكه ارزش و معنايي در كار خود بيابند و بدتر آنكه نمي‌توانند از اين بي‌معنايي سخن بگويند. بنابراين با معضلي نه صرفا اقتصادي، كه سياسي و اخلاقي مواجهيم. او در اين كتاب با بياني روشن و طنز‌آميز انواع شغل‌هاي مزخرف را برمي‌شمرد و مي‌كوشد ريشه‌هاي پيدايش اين شغل‌ها و علل ماندگاري آن‌ها را بكاود و در نهايت سرنخ‌هايي براي انديشيدن به راه‌حل اين وضعيت پيدا كند.

طرح و نقشه‌اي براي شادكامي (جست‌و‌جوي خوشي و هدفمندي در زندگي روزمره)

 • 100,000 تومان

چه چيز‌هايي ما را شادكام مي‌كنند؟ پول بيشتر؟ شغل بهتر؟ وقت‌گذراني با خانواده؟ تجربه‌هاي جديد؟ ورزش كردن؟ تحقيقات روان‌شناسان درباره شادكامي عمدتا بر اين مسئله متمركز بوده است كه كدام ورودي‌ها، از قبل پول و شغل و روابط، با خروجي شادكامي همراه مي شوند. اما پل دولان، استاد علوم رفتاري در مدرسه اقتصاد و علوم سياسي لندن، بر اين باور است كه در ((علم شادكامي)) بايد فرايندي را بررسي كنيم كه اين ورودي‌ها را به خروجي شادكامي پيوند مي‌زند: فرايند اختصاص توجه به هر عامل. او در اين كتاب ابتدا مفهوم شادكامي و علل آن را واكاوي مي‌كند و جايگاه خوشي و هدفمندي را در اين مفهوم برجسته مي‌سازد. سپس‏، در بخش دوم كتاب، سه مرحله پياده‌سازي شادكامي، يعني تصميم‌گيري، طراحي و انجام دادن، را توضيح مي‌دهد و راه‌هايي پيشنهاد مي‌دهد كه بتوانيم زندگي خود را به شكلي تازه بازسازي كنيم.

عادت‌هاي خوب عادت‌هاي بد (علم ايجاد تغييرات مثبت و پايدار)

 • 148,000 تومان

ما روزانه مشغول كارهاي ريز و درشت زيادي مي‌شويم: ورزش مي‌كنيم، غذا مي‌خوريم، خريد مي‌رويم، با دوستان و همكارانمان ملاقات مي‌كنيم و برنامه‌هاي كاري و شخصي‌مان را پيش مي‌بريم. تصور ما اين است كه بيشترِ اين كارها را از روي فكر انجام مي‌دهيم. بنابراين، هنگامي‌كه مي‌خواهيم تغييري در زندگي‌مان ايجاد كنيم، تلاش مي‌كنيم با فكر و حساب و كتاب اهداف جديد مشخص كنيم، برنامه‌ريزي كنيم، اراده‌مان را قوي كنيم و دست به كار شويم؛ و البته بيشتر تلاش‌هايمان نيز به شكست مي‌انجامد. اما وندي وود، استاد روانشناسي دانشگاه كاليفرنياي جنوبي، معتقد است كه، برخلاف تصور رايج، اغلبِ كارهاي ما بدون فكر و از روي عادت‌هايي است كه در ذهنمان ريشه دوانده و بي‌توجهي به همين نكته علت ناتواني ما در ايجاد تغيير است. او در اين كتاب حاصل تحقيقات گسترده و طولاني خود بر روي عادت‌ها را ارائه مي‌دهد و با زباني شيوا توضيح مي‌دهد كه مغز انسان چگونه به محيط پيرامون واكنش نشان مي‌دهد و از چه راه‌هايي مي‌توان عادت‌هاي خوب را جايگزين عادت‌هاي نامطلوب كرد.

چگونه سكولار نباشيم (تقريري از انديشه چارلز تيلور)

 • 98,000 تومان

ما در عصر سكولار زندگي مي‌كنيم، عصري كه ايمان و اعتقاد ديني هرلحظه با چون‌وچرايي تازه روبه‌رو مي‌شود؛ گويي امر الهي در پس پرده نشسته و به محاق رفته است. ساكنان اين عصر با نوعي پريشاني مواجه‌اند: نه مي‌‎توانند به‌راحتي دين را بپذيرند و نه مي‌توانند به‌سادگي آن را كنار بگذارند و طوري رفتار كنند كه انگار ديني نبوده و نخواهد بود. اما چگونه مي‌توان از اين پريشاني و مواجهه با آن سخن گفت؟ چارلز تيلور، در كتاب سترگ عصر سكولار، كوشيده است كه راهي به رهايي از اين مخمصه بگشايد و زباني براي سخن گفتن از اين وضعيت پيدا كند. جيمز اسميت در كتاب حاضر شاخ‌وبرگ انبوه تحليل و استدلال تيلور را هرس مي‌كند و مي‌كوشد آن را در قالبي ساده‌تر عرضه كند. بنابراين كتاب اسميت هم راهنمايي است براي خواندن اثر تيلور و هم، فراتر از آن، سرآغازي است براي انديشيدن به تحولات مهمي كه زمانه ما را شكل داده‌اند.

خوب گوش نمي‌دهي (چه چيز مهمي را از دست مي‌دهي و چرا)

 • 98,000 تومان

اپيكتتوس، فيلسـوف يونان باستان، مي‌گويد «طبيعت به ما يك زبــان و دو گوش داده تـا بتوانيم دو برابرِ آنچه مي‌گوييم بشنويم». اما زندگيِ ما آكنده از گفتن اسـت تا شنيدن و مهـارت دلخواهمـان فن بيـان اسـت نه گوش‌سپردن: در جلسه‌هاي كاري بايد بتوانيم رشتۀ كلام را به دست بگيريم؛ در شبكه‌هاي اجتماعي بايد بتوانيم از خودمان بيشتر و بهتر بگوييم؛ در بحث‌هاي سياسي بايد نفوذ كلام داشته باشيم. در اين اوضاع آيا كسي باقي مي‌ماند كه بخواهد بشنود؟ كيـت مرفي، در جست‌وجوي هنر گمشدۀ «گوش‌سپردن»، سراغ جاسوس‌ها و كشيش‌ها و روان‌درمانگرهـا و آدم‌هايي رفته كه ناچارند سكوت كنند و گوش فرادهنـد. او بـا نثـري طنزآميز و متكي به يافته‌هاي روان‌شناسي و جامعه‌شناسي و عصب‌شناسي ابتدا توضيح مي‌دهد كه «گوش‌كردن» چيست و چه اهميتـي دارد و سپس راهنمايي عملي براي بهترشنيدن پيش پايمان مي‌گذارد.

چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)

 • 79,000 تومان

نظريه‌هاي رايج سكولاريزاسيون مي‌گويند كه در غرب ابتدا دين رو به افول گذاشت و در پي آن بخش مهمي از دگرگوني‌هاي ساختاري اين جامعه، از جمله فروپاشي خانواده، رخ داد. اما مري ايبرشتات در كتاب حاضر اين فهم متعارف را به چالش مي‌كشد و با ارائه شواهد و مستندات متعدد فرضيه‌اي ديگر را با قوت مطرح مي‌سازد: خانواده و ايمان مثل دو رشته دي‌ان‌اي به هم گره خورده‌اند و با پاره‌شدن رشته خانواده‌ ايمان نيز از بين مي‌رود؛ افول مسيحيت و فروپاشي خانواده در غرب با وجود خاستگاه‌هاي مستقل دست‌در‌دست هم پيش رفته‌اند. راجر اسكروتن درباره اين كتاب مي‌گويد «شرح ايبرشتات از فراز و فرود دو نهاد خانواده و دين و همبستگي اين دو باهم بسيار قاتع‌كننده‏، مستدل و دقيق است».

گريزي از شكست نيست

 • 74,000 تومان

والت ويتمن، شاعر پرآوازه آمريكايي، در شعر «آواز خودم» مي‌گويد «زنده‌باد هر آنكه ناكام مانده» او در اين فراز با زيركي نشان مي‌دهد كه ناكامي نه يك رخداد گذرا، بلكه وضعيت مستدام زندگي‌هاي ماست. با اين حساب، شكست نه مقدمه پيروزي، كه مقدمه‌اي است براي شكستي ديگر. فرهنگ بشري همواره ناكامي و شكست را بيراهه‌اي مي‌دانسته در حاشيه جاده اصلي موفقيت و كاميابي، اما جو موران در اين كتاب ناكامي را وضعيتي اصيل مي‌داند و ما را به بصيرتي فرامي‌خواند كه ساموئل بكت سرلوحه زندگي‌اش قرار داده بود: در جواني نااميد شو و پشت سرت را نگاه نكن. موران با نگاهي تيزبين تصور ما از اسوه‌هاي موفقيت و كاميابي را واژگون مي‌كند و نشان مي‌دهد كه چگونه سرگذشت آنها نيز از شكست آغاز شد و به شكست انجاميد. او ادبيات و فلسفه و روانشناسي را به هم مي‌آميزد تا نيروي تسلي‌دهنده و اميدبخشي را آشكار كند كه در پس ناكام ماندن نهفته است. به تعبير موران، كلام تسلي‌بخش هم آراممان مي‌كند و هم سرذوقمان مي‌آورد؛ پس اي هم‌قطاران ناكام، به پيش!

دورانديشي (چگونه درباره مهم‌ترين مسائل زندگي تصميم بگيريم)

 • 74,000 تومان

تصور كنيد كه به رستوران رفته‌ايد و مي‌خواهيد از ميان غذاهاي داخل منو يكي را انتخاب كنيد. پژوهش‌هاي زيادي وجود دارند كه چگونگي همين انتخاب عادي و روزمره را تشريح مي‌كنند و مهارت‌هايي را براي درست تصميم گرفتن مي‌آموزند. اما دشوارترين تصميم‌ها آنهايي هستند كه پيامدهايي درازمدت و حياتي خواهند داشت و انبوهي از عوامل پيش‌بيني‌ناپذير در آنها دخيل‌اند: آيا ازدواج كنم يا نه؟ محل زندگي‌ام را تغيير دهم يا نه؟ كسب و كار خودم را راه بياندازم يا نه؟ درباره چنين تصميم‌هايي دانش بسيار اندكي داريم و ناگزير تصميم‌هايي احساسي مي‌گيريم. استيون جانسون در اين كتاب ماجراهاي متنوعي را درباره تصميم‌هايي دورانديشانه روايت مي‌كند. از چگونگي تصميم‌گيري داروين براي ازدواج كردن تا تصميم‌گيري فرماندهان نظامي براي انجام عمليات‌هايي پرخطر و حساب و كتاب مسئولان شهري براي طرح‌هاي توسعه و ساخت و ساز. او معتقد است با ارزيابي اين انتخاب‌هاي دشوار مي‌توانيم فرايندهايي براي تصميم‌هاي دورانديشانه بيابيم و بكوشيم تا، با نوعي خردمندي و سنجيدگي، تصميمي متناسب با وضع خاص خودمان بگيريم.

چگونه تغيير كنيم (علم رسيدن از آنچه هستيم به آنچه مي‌خواهيم باشيم)

 • 79,000 تومان

هر سال حجم عظيمي از كتاب‌هاي خودياري نوشته مي‌شوند تا راه و چاه تغيير كردن را توضيح دهند، كتاب‌هايي كه معمولا به دستورالعمل‌هايي تقريبا مشابه مي‌رسند: اهداف بزرگي براي خودت ترسيم كن، آن‌ها را به گام‌هاي كوچك‌تر تقسيم كن، برنامه‌ريزي كن، خوش‌بين باش و از نرم‌افزارهاي ياد‌آوري استفاده كن. اما چرا همچنان تغيير نمي‌كنيم؟ چرا اين راهكارها به شكست مي‌انجامد؟ كيتي ميلكمن، استاد علوم رفتاري در دانشگاه پنسيلوانيا،‌ معتقد است بايد، به جاي توصيه‌هاي كلي، به موانع دروني خودمان براي تغيير بينديشيم و مطابق الگويي علمي راه خاص خود را پيدا كنيم. او در اين كتاب، بر پايه تحقيق گسترده‌اي كه طي يك دهه به انجام رسانده است، موانع اصلي تغيير را بررسي مي‌كند و مجموعه متنوعي از راهكارهاي غلبه بر آن‌ها را ارائه مي‌دهد.

مدرسه خلاق (چگونه آموزش آزمون‌محور را سرنگون كنيم)

 • 89,000 تومان

«بچه‌ها بايد به مدرسه بروند تا خواندن و نوشتن و رياضيات را ياد بگيرند و بر پايه اين آموزش‌ها در درس‌هاي نظري موفق شوند؛ در اين صورت خواهند توانست به دانشگاه بروند و مدارك تحصيلي عالي كسب كنند و در نهايت شغلي پردرآمد بيابند. بدين ترتيب، توسعه و شكوفايي جامعه نيز تضمين مي‌شود». به نظر كن رابينسون، پژوهشگر فقيد و سرشناس آموزش و پرورش، رويكرد نظام آموزش همگاني در جوامع مدرن را مي‌توان در همين چند جمله خلاصه كرد. شكل‌گيري اين نظام آموزشي ريشه در انقلاب صنعتي دارد و هدف آن تأمين نيازهاي جوامع صنعتي براي توليد انبوه بوده است. آموزش همگاني فايده‌هاي زيادي دارد اما مشكل اساسي آن اين است كه يكسان‌ساز است و به گستره متنوع مهارت‌ها و توانايي‌هاي انسان توجه نمي‌كند. رابينسون در اين كتاب الگوي تازه‌‌اي براي آموزش ارائه مي‌دهد، الگويي كه كمك مي‌كند دانش‌آموزان استعدادهاي دروني‌شان را شكوفا كنند، جهان پيرامونشان را بشناسند و شهرونداني كامياب، فعال و مهربان بشوند.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1