فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر
 • 50,000 تومان

روش هاي تحقيق در روانشناسي اجتماعي (ويرايش دوم)

 • 130,000 تومان

كتاب روش هاي تحقيق در روانشناسي اجتماعي از ويژگي هاي كم نظيري برخوردار است و نه تنها مسير پژوهش‌هاي بنيادي و كاربردي را به پژوهشگران، متخصصان و دانشجويان علوم اجتماعي ارائه مي‌كند بلكه نشان مي‌دهد كه دستيابي به نتيجه گيري‌هاي علمي در اين رشته‌ها مستلزم چه تمهيدات و تدابير مختلف و مهمي است. در فصل‌هاي مختلف كتاب اين موارد به تفصيل مورد بحث قرار گرفته و راه را براي اجراي طرح‌هاي پژوهشي عالمانه هموار ساخته است. مطالب مطرح شده در زمينه‌هاي آزمايشگري، مسائل اخلاقي تحقيق، انواع طرح‌هاي آزمايشي، جايگزين‌هايي براي آزمايش‌هاي كنترل شده، يافتن و ايجاد موقعيت‌هاي آزمايشي، به كارگيري انواع متغيرهاي وابسته و مستقل در پژوهش‌هاي روانشناسي اجتماعي، پرهيز از سوگيري، مصاحبه و آگاه سازي پس از آزمايش و نگارش گزارش پژوهش، همراه با مثال‌هاي روشنگر و نقدهاي روش شناختي ژرف، كتاب حاضر را به اثري ماندگار تبديل كرده است. با اينكه عنوان كتاب « روش‌هاي تحقيق در روانشناسي اجتماعي» است، به جرات مي توان گفت كه پژوهشگران ساير رشته‌هاي روان شناسي و علوم اجتماعي نيز مي‌توانند از مباحث اين كتاب سود ببرند.

بالندگي پس از سانحه (راهنمايي گام‌به گام براي رسيدن به دانايي قدرت و تاب‌آوري بيشتر در مقابل آسيب‌ها)

 • 50,000 تومان

استعداد نهاني خود را براي رشد شخصي، تغيير مثبت، و توانمندي دروني كشف كنيد. چنانچه سانحه‌اي را تجربه كرديد يا اختلال استرس پس از سانحه داشتيد، احتمالا با تعدادي از علائم، نظير افكار ترسناك، خاطرات بد تكراري، اضطراب، افسردگي، بي‌خوابي، يا حتي اعتياد دست و پنجه نرم كرده‌ايد. فرايند بهبود از آسيب، دشوار و دردناك است. كتاب «بالندگي پس از سانحه» راهنماي مناسب و دلسوزانه‌اي است كه با استفاده از آن مي‌توانيد استعداد دروني خودتان را براي رشد مثبت پس از سانحه كشف كنيد. مهارت‌هاي موثر را براي مقابله و بالندگي در سانحه و همچنين ادغام موفقيت‌آميز تجربه‌تان با داستان زندگي خود را شناسايي كنيد و آن را به كار بگيريد. آثار سانحه مي‌تواند چالش‌برانگيز باشد، اما با اين كتاب شما قادر به يافتن حس تازه‌اي از هدفمندي و رضايت از زندگي مي‌شويد.

آموزش تفكر انتقادي

 • 70,000 تومان

نويسنده در كتاب «آموزش تفكر انتقادي»ء اشاراتي تامل برانگيز و با ارزش براي خردورزي و ترغيب دانشجويان و مدرسان به تلاش براي كاهش شكاف فزاينده ميان نظر و عمل كرده استء اهميت و اعتبار خردورزي را يادآوري و نويدبخش ورود به آموزش پويا شده است. آموزشي كه به جاي انباشت اطلاعاتء تعمقء پرسش و نقد را تشويق مي‌كند و چگونه نقد كردن را ياد مي‌دهد و به جاي غرق شدن در نظريه‌هاء نقد تيزبينانه و منصفانه‌اي را هدايت مي‌كند تا به كشف مسائل و تلاش مسئولانه در يافتن راه‌حل‌ها منجر گردد.

اصول فرزندپروري

 • 70,000 تومان

بعضي از والدين در فرزندپروري تبحر دارند. به نظر مي‌رسد كه آنان به رغم موقعيت دشوار و سخت سخنان و رفتار درستي را كه بايد انجام دهند و بگويند مي‌دانند. ظاهرا اين قبيل پدر و مادرها توانايي ذاتي و غريزي براي تربيت بچه‌ها متعادلء داراي اعتماد به نفس و شاد را دارند. آيا آنان چيزي مي‌دانند كه ما نمي‌دانيم؟ چيزي كه مي‌توانيم آن را ياد بگيريم؟ پاسخء يك بله جانانه است. آنان اصول فرزندپروري رامي‌دانند. كتاب «اصول فرزندپروري» به هر چيزي در جا خود مي‌پردازدء با ارايه راهكاري به شما هدايت و كنترل مي‌آموزد و فرزندتان در مسير تبديل شدن به بزرگسالي موفق و مستقل قرار مي‌گيرد.

زبان و ذهن

 • 50,000 تومان

فرض كنيد در خياباني قدم مي‌گذاريد و نمي بينيد كه خودرويي به سوي شما مي‌آيد، ناگهان رهگذري فرياد مي‌زند «مراقب باش». در پشت اين رخداد ساده، عملياتي پيچيده هست كه ما به آن توجهي نداريم و آن را امري عادي مي‌شماريم. تنها كاري كه آن گويشور انجام داد توليد زنجيره‌اي از صداها است. ذهن شماست كه آنها را از سروصداي ترافيك تميز مي‌دهد. اين زنجيره صداها به كلي در مقوله متفاوتي قرار دارند، مقوله‌اي كه انسان ها بر آن نام «گفتار» گذاشته‌اند. ذهن شما آن صداها را با صداهاي زبان شما (انگليسي يا فارسي و هر زباني ديگر) مطابقت مي‌دهد و زنجيره صداها را به واژه تبديل مي‌كند، معناي آنها را پيدا مي‌كند و به موقعيت‌هاي آني ربط مي‌دهد. فهميدن اين كه ذهن چگونه زبان را توليد و درك مي‌كند، براي هرگونه بررسي درباره چيستي زبان و نحوه عمل آن حياتي است. كتاب «زبان و ذهن» مقدمه‌اي است براي اين حوزه مطالعاتي هيجان انگيز و نسبتا جديد. روانشناسي زبان، آنچنان كه شناخته مي‌شود ممكن است در مراحل اوليه ترسناك باشد زيرا دو رشته را تركيب مي‌كند: مطالعات زبان و روان شناسي. زبان‌شناسان گاهي اصطلاحات روان‌شناختي را موجب دردسر مي‌دانند و همين احساس را روانشناسان نسبت به اصطلاحات زبان‌شناختي دارند. هدف اين كتاب غلبه بر چنين موانعي است و به طور خاص براي كساني طراحي شده است كه براي نخستين بار به اين موضوع مي‌پردازند.

چگونه از كودكان در برابر اثرات مخرب وابستگي به تلفن همراه حفاظت كنيم

 • 45,000 تومان

كرستينگ در اين كتاب به اطلاعات و يافته‌هاي دست اول و ارزشمندي رسيده است كه به‌راستي كتاب را جذاب و خواندني كرده است. ارائه ده‌ها مورد و نمونه واقعي از ديگر مزيت‌هاي برجسته اين كتاب است. مطالعه اين كتاب را به همه عزيزان به‌ويژه پدران و مادران، معلمان و مربيان و مشاوران و حتي خود نوجوانان توصيه مي‌كنيم.

اصلاح رفتار چيست و چگونه انجام مي‌شود

 • 155,000 تومان

اصلاح رفتار روي رفتار عمومي يا آشكارء و رفتار خصوصي يا ناآشكار افراد تمركز مي‌كند. اصلاح رفتار از همان شروع به عنوان يك حيطه مطالعاتي علمي - كه حيطه‌هاي فرعي تحليل رفتار كاربردي و رفتاردرماني داشت - راه موثري براي اصلاح رفتار در انواع موقعيت‌هاي كاربردي بوده است. اين را هم مرهون شكل‌گيري و تحول روش‌هاي علمي مطالعه رفتار است. اصلاح رفتار بر طرح موردي انفرادي تاكيد دارد كه اتكايش بر روش‌شناسي آماري رسمي متمركز بر ميانگين‌هاي گروهي است.

چگونه مي‌توانيم پدر و مادر خوبي باشيم (فرزندپروري مطلوب) نگرشي عميق بر تامين نيازهاي هيجاني اساسي فرزندان و دوري از خشم

 • 70,000 تومان

امروزه جامعه با افزايش روزافزون امكانات مواجه است. اكثر پدر و مادراني كه در روزگار قديم با انواع كمبودها از نظر مالي و شرايط زندگي مواجه بودند و والدين سخت‌گيري كه گاه آنان را به شديدترين نحوي تنبيه مي‌كردند، تمامي تلاش خود را به كار مي‌گيرند كه انواع امكانات را در اختيار فرزندانشان قرار دهند و به آنان از گل نازك‌تر نگويند؛ در واقع آنان سعي مي‌كنند سختي‌هاي دوره كودكي خود را از طريق رفتار با فرزندانشان جبران كنند. آنان تلاش مي‌كنند پدر و مادر خيلي خوبي باشند، غافل از اينكه با نبود محدوديت‌هاي معقول و انضباط و چارچوب‌هاي لازم، فرزندانشان به كمبودهاي ديگري دچار مي‌شوند كه طرح‌واره‌هاي (الگوهاي زندگي) ناسازنده‌اي را در آنان ايجاد مي‌كنند. كتاب «چگونه مي‌توانيم پدر و مادر خوبي باشيم؟» پاسخ‌گوي اين موارد است: اينكه نيازهاي واقعي فرزندمان از لحظه تولد كدام‌اند و چگونه مي‌توان آن‌ها را تا حد امكان تامين كرد. چگونه مي‌توان از تشكيل الگوهاي زندگي يا طرح‌واره‌هاي ناسازگار اوليه پيشگيري كرد؛ چه حد و مرزهايي را بايد براي تربيت فرزندانمان در نظر بگيريم و تا چه حد به آنان آزادي بدهيم. مهم‌تر از اين؛ هيچ پدر و مادر كامل و بي‌نقصي وجود ندارد و كافي است تا آنجا كه مي‌توانيم با آگاهي از اين اصول، تلاش خود را به كار گيريم و از عذاب وجدان پرهيز كنيم.

نوجوانان داغديده (راهنماي كنار آمدن با مرگ عزيزان)

 • 27,000 تومان

سوگواري در نوجواني جنبه‌هايي دارد كه آن را از سوگواري بزرگسالان متمايز مي‌كند. در سوگواري‌ها، بيشتر نوجوانان به حال خود رها مي‌شوند و ناچارند به تنهايي با دردهاي خود كنار بيايند. اين بي‌توجهي غالباً غم و اندوه آنان را دو چندان مي‌كند. اين عوامل باعث مي‌شود در نوجوانان احساس خشم، رنجش و گناه به وجود بيايد و از زندگي نااميد شوند. نگارنده در كتاب حاضر رفتارهاي نوجوانان را در سوگواري و رفتارهايي را كه اطرافيان بايد از خود نشان دهند، بررسي كرده است. از جمله مباحث مطرح شده مي‌توان به لحظه مرگ عزيزان؛ مراسم تشييع جنازه، تدفين و وداع؛ درك غم و اندوه؛ درك احساسات خود؛ نوجوانان و اسرارشان و كارهايي كه دوستان فرد سوگوار مي‌توانند انجام دهند، اشاره كرد.

آزمون و سنجش در مشاوره (بررسي مورد به مورد)

 • 85,000 تومان

در اين اثر، ضمن بحث درباره مفاهيم اساسي اندازه‌گيري‌هاي روان‌شناختي و رعايت اصول اخلاقي و الزامات قانوني كاربرد آزمون‌ها، روش‌هاي سنجش در موقعيت‌هاي زير به تفصيل مورد بحث قرار گرفته است و متناسب با هر يك از اين موقعيت‌ها، آزمون‌هايي معرفي شده‌اند: - سنجش به هنگام پذيرش مراجع براي مشاوره و مداخله‌هاي روان‌شناختي. - سنجش شخصيت و ارزيابي براي موقعيت‌هاي مختلف شغلي. - فنون سنجش در اختلال‌هاي مرتبط با سوء مصرف مواد. - استفاده از سنجش در مشاوره با كودكان. - سنجش وضعيت روان‌شناختي. - سنجش هوش و توانايي‌هاي شناختي. - كاربرد آزمون‌ها در مشاوره بازپروري (توان بخشي). - استفاده از سنجش در موقعيت‌هاي اقدام يا گرايش به خودكشي. - سنجش و ارزيابي در مشاوره مدرسه.

روش‌هاي پژوهش در خانواده‌درماني

 • 150,000 تومان

پيشگامان اوليه خانواده درماني خود را پژوهشگر قلمداد مي‌كردند و هيچ تمايزي بين درمانگر و پژوهشگر وجود نداشت، به رغم پيشرفت‌هايي كه در حوزه روش‌شناسي اتفاق افتاده است هنوز پژوهش‌ها با روش‌هاي سنتي و بر پايه مشاهدات اندك انجام مي‌شود و از سوي ديگر با گذشت بيش از 60 سال از پيدايش دانش خانواده درماني هنوز از روش‌هايي كه متكي بر تفكر شهودي است بهره مي برند و از يافته‌هاي پژوهش هاي معتبر كمتر استفاده مي‌شود. در نتيجه محصول پژوهشي قابل قبولي توليد نمي‌شود و متخصصان باليني روش كار خود را بر اساس پژوهش‌هاي غيرقابل قبول قرار مي‌دهند و از طرف ديگر اين يافته‌ها وارد حوزه عمل نمي‌شوند. هدف عمده اين كتاب توصيف آموزش روش‌هاي پژوهش و نشان دادن مزاياي كاربردي روش‌شناسي چندبعدي در اين حوزه است. مولفان اميدوارند اين كتاب افق و درك خواننده را از مولفه‌هاي روش هاي پژوهش افزايش دهد و شكافي كه بين پژوهشگران باليني و متخصصان اين روش درماني ايجاد شده است بر طرف نمايد. اميدواريم كه خواننده مطالب زيادي را از روش‌هاي توصيف شده بياموزد. اين كتاب به منظور حصول اين اهداف تدوين شده و در قالب 21 فصل به خواننده ارائه مي‌شود.

مقدمه‌اي كوتاه بر روانشناسي دين

 • 50,000 تومان

بررسي دين از ديدگاه روانشناسي در سال‌هاي اخير جايگاه خاصي يافته است. كتاب مقدمه‌اي كوتاه برروانشناسي دين به بررسي جنبه‌هاي مختلف از ديدگاه روانشناسي، از جمله بررسي افكار، احساسات، و رفتار ديني، و تاثيرش بر آن‌ها مي‌پردازد. محتواي كتاب حاضر پژوهش محور بوده و با تكيه بر پژوهش‌هاي روان شناختي انجام شده و در زمينه دين به صورت خلاصه ارائه، و نمونه‌هايي از سنجه‌ها و مقياس‌هاي روان شناختي مورد استفاده در بررسي آن نيز معرفي شده است. از اين لحاظ اين كتاب مي‌تواند منبع خوبي براي آشنايي با پژوهش‌هاي انجام شده و همچنين نقطه شروع خوبي براي نگارش مقالات و پايان نامه‌هايي در اين زمينه باشد. نويسنده در اين كتاب ابتدا به رابطه بغرنج بين دين و روانشناسي در گذشته نگاهي مي‌اندازد و تغيير و تحولات اين رابطه را بررسي مي كند و متعقد است كه روانشناسي دين رشته‌اي است در حال تكوين و درك ما از آن مجادله‌هاي ضد دين و دفاعيه‌هاي طرفدارانش كه زماني تحت عنوان روانشناسي دين مطرح مي‌شد، فراتر رفته است. در نهايت، در اين كتاب برخي از تاثيرات احتمالي دين بر رفتار، افكار و احساسات بررسي مي‌شود كه شامل بررسي پرسش‌هاي مربوط به چگونگي شكل گيري باورهاي اخلاقي و تاثيرشان بر رفتار، و موضوعات بحث برانگيزتري مانند چگونگي تاثير دين در به وجود آمدن و از ميان رفتن تعصبات، و رابطه بين دين، هويت و عزت نفس است

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1