فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر

نبرد من (پالتويي)

 • 110,000 تومان

كتاب نبرد من، اثري نوشته آدولف هيتلر است كه نخستين بار در سال 1925 منتشر شد. ديوانه، مستبد، هيولا؛ تاريخ به هيتلر لقب‌هاي زيادي داده است. هيتلر در اين كتاب كه اغلب با عنوان «كتاب مقدس نازي» شناخته مي‌شود، به توصيف زندگي، مشكلات، آرمان‌ها و روياهاي خود مي‌پردازد. آدولف جوان كه در خانواده‌اي فقير در يكي از شهرهاي كوچك اتريش به دنيا آمد، با آرزوي نقاش شدن بزرگ شد. مرگ والدين و عدم پذيرش در دانشكده‌هاي هنري وين، او را مجبور به كارگري با حقوقي بسيار پايين كرد. هيتلر در طول جنگ جهاني اول، در پياده نظام خدمت كرد و حتي مدال شجاعت نيز گرفت. او پس از جنگ، به شدت درگير گروه‌هاي سياسي سوسياليست شد، خيلي زود به قدرت رسيد و نام خود را به عنوان رئيس حزب كارگران آلمان مطرح كرد. هيتلر در سال 1924 در اقدامي ناموفق تلاش كرد تا دولت باواريا را سرنگون سازد اما چيزي جز دستگير شدن نصيبش نشد. او در طول نه ماه سخت در زندان، مانيفستي شخصي را به يكي از پيروان وفادارش، رودولف هس، داد. اين مانفيست، به كتاب نبرد من تبديل شد؛ اثري جنجال برانگيز كه به عنوان برنامه جامع سياست‌ها و لشگركشي‌هاي او در نظر گرفته مي‌شود.

شكل‌گيري سرمايه‌داري هيجاني در نقد صنعت روانكاوي

 • 47,000 تومان

روانشناسان دست‌به‌كار شده‌اند تا كارگران و هر مراجعي را به‌قاعده كنند. ديگر در هر چيزي پاي روانشناس در كار است، چه در بهره‌وري و انضباط و چه در به‌هنجار كردن سوژه. هر آنچه پيش‌تر بازجويي به‌شمار مي‌آمد اكنون رنگ مصاحبه و پرسش‌نامه روانشناسانه به خود گرفته است. از مدير كارخانه تا مجري برنامه‌هاي تاك‌شو و سايت‌هاي انتخاب همسر و... همگي آب به آسيابي واحد مي‌ريزند: سرمايه‌داري. سرمايه‌داري هيجاني با تقسيم‌بندي سوژه‌ها و مفاهيم هم‌تنگ هيجان دست به خلق انسان‌هايي زده كه دائم بايد خود را در قبال سيستم به‌هنجار كنند. با ابهام فزاينده در تعريف آرمان سلامتء به هرگونه رفتاري مي‌توان برچسب «نابهنجار»ء «بيمار» يا «روان‌نژند» زد. فضاي مجازي را نيز بايد به اين ماتريس افزود. به‌راستي در چه جهاني زندگي مي‌كنيم؟ دنبال چه مي‌گرديم و چرا هر بار از اين جست و جو بيشتر نااميد مي‌شويم؟

پيرمرد و دريا (گالينگور)

 • 52,000 تومان

پيرمردي بود كه تنها در قايقي در گلف استريم ماهي مي‌گرفت و حالا هشتاد و چهار روز مي‌شد كه هيچ ماهي نگرفته بود. در چهل روز اول پسربچه‌اي با او بود. اما چون چهل روز گذشت و ماهي نگرفتند...

تاريخ مختصر آخرالزمان

 • 65,000 تومان

به راستي آخرآلزمان چيست: آنچه بايد رخ دهد! آريء آخرالزمان يعني آن چيزي كه نمي‌توان جلوي رخ دادن آن را گرفت. به اين ترتيبء آخرالزمان به موضوعي مهم بدل مي‌شود كه زبده پيام خداوند به عيسي و از عيسي به بندگان اوست.

زندگي روزمره در دوران طاعون

 • 145,000 تومان

آدمي در طول تاريخ همه‌گيري‌هاي زيادي را از سر گذراندهء بيماري‌هاي خاصي كه براي مدتي محدود بين جماعتي بزرگ شايع مي‌شدء اما همه‌گيري‌هاي نسبتا اندكي به پاندمي رسيده‌اند. يكي از مهيب‌ترين پاندمي ها طاعون سياهي است كه سه قرن دنياي مسلمانان و مسيحيان را در هم كوفت. اين همه گيري تا قرن‌ها در اروپا قرباني گرفت و در اواخر قرن هفدهم از اروپا به آفريقاي شمالي و خاور نزديك رفت و تا قرن نوزدهم در آن سرزمين‌ها جا خوش كرد و ميليون‌ها انسان را به كام مرگ فرستاد. تاريخ تكرار شده است و گويي دوره تازه‌اي از طاعون و امثال آن در راه باشد ... اما تاريخ نشان داده بشر سخت‌جان بر خطرهاي عظيم ناشي از طبيعت و غريزه‌هاي تاريك خويش فائق آمده استء پس «كاري انساني است» كه بر فجايع گذشته تامل كنيمء همزمان كه بر حال متزلزل و آينده نامعلوممان مي‌انديشيم.

رساله و شرح آينده 1 خيال

 • 40,000 تومان

موجود قصه‌پرداز شايد يكي از نيكوترين نام‌هايي باشد كه بتوان با طيب‌خاطر به انسان اطلاق كرد. آدمي هميشه دل‌خوش به همين قصه‌ها بوده و همواره سعي كرده هرچه بيشتر قصه‌هايي گيراتر و پركشش‌تر براي خود دست‌وپا كند. فرويد در رساله آينده يك خيال به بررسي تصورات خيال‌گونه انسان غربي از امور ديني پرداخته است. او سعي در ارائه تحليلي روانكاوانه از اين موضوع در غرب دارد و به نوعي اين فرآيند قصه پردازي باورمندانه را از منظر روانكاوي بررسي مي كند.

روزشمار دانايي (تاملاتي براي تمام روزهاي سال)

 • 52,500 تومان

كتاب پيش رو اثر يكي از بزرگ‌ترين متفكران و نويسندگان جهان و بازنمايي ميراث معنوي جهان است. روزشمار دانايي، آخرين اثر تولستوي، نخستين‌بار است كه به فارسي ترجمه شده. اين روزشمار آيينه آرزوهاي 15 سال آخر عمر تولستوي است و نشان از انبوه كتاب‌هايي دارد كه نويسنده آن‌ها را خوانده و زيسته. روزشمار دانايي حاوي حكمت و دانش بزرگ‌ترين فيلسوفان، انديشمندان و نويسندگان تمام اعصار است كه تولستوي آلام زندگي را با آن‌ها التيام بخشيده. او در اين كتاب، افزون بر انديشه بزرگان هم‌عصر و متقدم، ديدگاه‌هاي خود درباره زندگي، مرگ، عشق، رنج، نيكي و كمال را نيز آورده. رسالت تولستوي در نگارش اين كتاب انتقال خرد و دانايي به بي‌شماران است.

تاريخ مختصر (به گند كشيدن جهان)

 • 55,000 تومان

كتاب تاريخ مختصر به گند كشيدن جهان پيگيري اين گفته عميق است كه «كليۀ اسناد و مدارك تمدن، در عين حال همان اسناد و مدارك توحش اند». تام فيليپس در كتاب پيش رو، اقدامات فاجعه بار پديده اي به نام «بشر» را عينا پيش چشم خواننده مي گذارد و نشان مي دهد بشر همه چيز را برهم زده است. اين ويراني و به گند كشيدن صرفا محدود به دوران مدرن نشده، بلكه در طول تاريخ بررسي شده است. در اين ويراني هيچ چيز در امان نمي ماند، زيرا انسان پايان انسان و پايان جهان است. بيان طنز پردازانه و شوخ طبع فيليپس خواننده را در فضايي ميان خنده و جديت، اميد و نااميدي گير مي اندازد. اين كتاب گزارشي است درباره بشر و حماقت.

خرد در 3 حوزه (3 مقاله و 1 مصاحبه از امارتيا سن و جان رالز)

 • 48,500 تومان

كتاب خرد در 3 حوزه حاوي 3 مقاله و 1 مصاحبه است. 2 مقاله از امارتيا سن فيلسوف و اقتصاددان هندي‌تبار بريتانيايي، كه صدها مقاله و كتاب درباره مسائلي از قبيل توسعه، فقر، آزادي، برابري.. نگاشته و برخي از آن‌ها را مترجم كتاب پيش رو به فارسي برگردانده است. مقاله‌ي سوم را فيلسوف و اقتصاددان شهير آمريكايي جان رالز به رشته تحرير درآورده است. مصاحبه موجود در كتاب نيز يكي از مصاحبه‌هاي اوست كه در سال‌هاي آخر عمرش انجام شده است. مضمون مشترك همه اين مطالب خرد و كاربرد آن در زندگي فردي، اجتماعي و سياسي است؛ خردي كه در چهارچوب آزادي تحقيق مي‌يابد و سپس به رشد و گسترش آزادي كمك مي‌كند. پيام كتاب گزينش آزادي انسان در چهارچوب خرد و در عين حال رشد خرد در فضايي آزاد است.

زبان و جايگاه زن

 • 42,500 تومان

انتشار كتاب زبان و جايگاه زن را سرآغاز پژوهش فمنيستي درباره رابطه ميان زبان و جنسيت مي‌دانند؛ اين كتاب واكنش چشمگيري در ميان محققان زبان، فمنيست‌ها و عموم خوانندگان برانگيخته است. در سي سال گذشته بسياري از پژوهشگران زبان و جنسيت نظريات اوليه ليكاف را شرح و بسط داده‌اند. ليكاف با نشان دادن نقش بنيادي زبان در نابرابري جنسيتي به دو حوزه نابرابري اشاره مي‌كند: زباني كه درباره زنان به كار مي‌رود و زباني كه خود زنان به كار مي‌برند. اين ديدگاه ليكاف كه زبان زنان بيانگر بي‌قدرتي است بحث‌هايي را دامن زده كه تا به امروز هم ادامه دارد. جلد حاضر متن كامل نسخه اصلي كتاب را به همراه مقدمه نويسنده و پي نوشت‌هاي او براي چاپ جديد آن در سال 2003 در بردارد. او در اين پي‌نوشت‌ها پس از حدود سي سال نظراتش را درباره بخش‌هايي از كتاب جرح و تعديل كرده است.

در ستايش رياضيات

 • 18,000 تومان

جايگاه رياضيات از ديرباز محل نزاع بوده است برخي از شر آن به خدا پناه برده‌اند، برعكس برخي از شر انبوه دهشتناك جزئيات ملموس به آن پناه برده‌اند. برخي آن را يگانه صورت انديشه مي‌انگارند. برخي آن را انتزاعي به حساب مي‌آورند كه نابودگر زندگي با صفا و بي غل و غش است اما برخي بر عكس واقعيت را بدون آن ناممكن مي‌دانند. آلن بديو،‌فيلسوف نامدار فرانسوي، به دفاع از رياضيات بر مي‌خيزد و نظريه‌اي نو درباره رياضيات مي‌پروراند از ديد بديو رياضيات هستي‌شناسي است. او در كتاب حاضر مي‌كوشد با زباني ساده از رياضيات و رابطه‌اش با فيلسوفان، فلسفه، واقعيت، زندگي و نيك‌بختي سخن بگويد.

مفاهيم روانكاوي

 • 285,000 تومان

در مجموع اين آثار براي علاقه‌منداني مناسب‌اند ‌كه __ به‌شرط حفظ فاصله و فراموش نكردن اولويت دفتر كار روانكاو __ در پي پرسش از دردها و معضلات فردي خويش‌اند. مناسب‌اند براي تازه‌واردان عرصۀ روانكاوي، به‌خصوص علاقه‌مندان نظريات كلاين، تا با برخي تكنيك‌هاي باليني مرسومِ معاصر ، كه گاه همچنان متأثر از آراي او هستند و گاه رويكردي انتقادي نسبت به آن دارند، آشنا شوند. اين مجموعه براي خيل مشتاقان تازه‌وارد روانكاوي لكاني نيز مناسب است؛ زيرا اين پرسش اساسي است كه چگونه مي‌توان بدون شناخت مباني نظري كار كلاين قدم در بزرگراه روانكاوي لكاني گذاشت، آن‌ هم وقتي كه مي‌دانيم او از همان سمينار «نخست» بر تحليل انتقادي كار باليني كلاين اصرار دارد؟لذا هر سه گروه علاقه‌مندان مي‌توانند مطمئن باشند كه كتاب‌هايي مفيد و خواندني در اختيار دارند.

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1