فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
نظريه بازتوليد اجتماعي (بازترسيم طبقه بازتمركز بر ستم)
بازپرسي 1 (محدوده خون) هندسه 1 جنايت خانوادگي
 • 66,000 تومان
 • با تخفیف: 66,000 تومان
1 گفت‌و‌گوي 3 نفره درباره ضمير خود‌آگاه
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
سوفوكلس و فلسفه (جستارهايي درباره اديپوس) از چشم فلسفه 3
كلاس تشريح دكتر تولپ
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
طوفان مهيب
 • 69,000 تومان
 • با تخفیف: 69,000 تومان
تبار مورچگان
 • 188,000 تومان
 • با تخفیف: 188,000 تومان
همه ما شبي در تخت‌هايمان خواهيم سوخت
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
روان‌شناسي حماقت
 • 84,000 تومان
 • با تخفیف: 84,000 تومان
برخورد تمدن ها سر آسانسوري در پياتزا ويتوريو
 • 39,000 تومان
 • با تخفیف: 39,000 تومان
كافكا و فلسفه (جستارهايي درباره محاكمه) از چشم فلسفه 2
در اسارت زنجيرها و خوك‌ها (زندگي‌نامه خودنوشت انجلا ديويس)

نظريه بازتوليد اجتماعي (بازترسيم طبقه بازتمركز بر ستم)

 • 140,000 تومان

اگر كار كارگران تمامي ثروت جامعه را توليد مي‌كند، پس چه كسي كارگر را توليد مي‌كند؟ به عبارت ديگر، چه فرايند‌هايي به كارگر امكان مي‌دهند هر روز خودش را به محل كار برساند تا بتواند ثروت جامع را توليد كند؟ صبحانه چه نقشي در آمادگي او براي كار دارد؟ خواب خوش شبانه چطور؟ اگر سوالات را به فرايند‌هاي خارج از خانوار اين كارگر بسط دهيم، اوضاع از اين هم پيچيده‌تر مي‌شود. نظريه بازتوليد اجتماعي نشان مي‌دهد كه مقوله ذاتي سرمايه‌داري، نيروي حيات‌بخش آن، كار انسان است. در اين نظريه مسئله ستم (جنسيتي، نژادي، گرايش جنسي) در ارتباط ساختاري با توليد سرمايه‌داري و بدين ترتيب، شكل گرفته براساس آن، نظريه‌پردازي مي‌شود. خوانندگاني كه با مسائل مطرح در نظريه بازتوليد اجتماعي آشنا مي‌شوند از اين مجموعه بسيار خواهند آموخت و آنان كه سرخوردگي‌هاي بحث‌هاي مختلف اوليه درباره آزادي زنان را تجربه كرده‌اند، پاسخ‌هاي بديعي براي پرسش‌هاي قديمي خواهند يافت.

بازپرسي 1 (محدوده خون) هندسه 1 جنايت خانوادگي

 • 66,000 تومان

اين كتاب در مورد قتلي است كه در دهه‌ي 1320 شمسي اتفاق افتاده و نويسنده در آن جريان زندگي پرماجراي يكي از ثروتمندترين سرمايه‌داران آن دهه و پسرانش را روايت مي‌كند. فرامرز و فرخشاد دو فرزند احمد ميرسپاهي معروف به احمد ليستر، باجناق و راننده رضا شاه هستند كه فرامرز به دلايل خانوادگي تصميم مي‌گيرد فرخشاد را با كمك دوستانش به قتل برساند تا بتواند به ارث پدرش دست پيدا كند. اما به نظر مي‌رسد فرامرز قصد داشته پدرش را نيز بكشد كه با مشكوك شدن اوضاع و به ميان آمدن پليس و سپس برگزاري دادگاه، لايه‌هاي بيشتري از اين داستان آشكار شده و مشخص مي‌شود فرامرز تنها متهم اين پرونده نبوده است.

1 گفت‌و‌گوي 3 نفره درباره ضمير خود‌آگاه

 • 25,000 تومان

يك گفت‌وگوي سه نفره دربارۀ ضمير خودآگاه، آخرين كتاب جان پري از مجموعه گفت‌‌وگوهاي خيالي بين يك فيلسوف، يك كشيش و يك دانشجوي فلسفه است. پرسش اصلي كتاب حاضر اين است كه آيا تجربه و آگاهي ريشه در جسم و اعمال جسماني دارند؟ آيا جسم و ذهن يكي‌اند؟ در اين صورت چه توجيهي براي آگاهي و تجربه مي‌توان يافت؟ جان پري با تمسك به پديده زامبي‌هاي فلسفي در تلاش است تا به ياري انديشه‌هاي فلسفي و ديني و نيز به تأسي از آراي متفكراني چون دكارت و بركلي به اين سؤال ديرينه درباره دوگانه يا يگانه بودن جسم و ذهن پاسخ دهد. در اين كتاب بار ديگر مهارت نويسنده در ساده‌سازي مباحث پيچيده فلسفي به كمك مثال‌هاي قابل فهم نمايان مي‌شود.

سوفوكلس و فلسفه (جستارهايي درباره اديپوس) از چشم فلسفه 3

 • 133,000 تومان

خودت را بشناس بانگ رعب‌آوري است كه شايد اين روزها ديگر آن هيبت گذشته را نداشته باشد، ولي اگر كمي با اديپوس سوفوكلس هم‌دل شويم، اگر دمي از پشت مردمكان او زندگي را ببينيم باز هم شنيدن اين سخن جانمان را به لرزه خواهد انداخت. حكايت اديپوس حكايت انساني است كه در آخر با حقيقت دهشتناك زندگي با شكنندگي آدم و ميرايي او مواجه مي‌شود و رنج آن را به جان مي‌خرد. كتاب حاضر تلاشي براي تامل در جنبه‌هاي گوناگون اين رويارويي است. گويي اين دو نمايش‌نامه حكايت غايي هر انساني است من يا تو فرقي نمي‌كند.

كلاس تشريح دكتر تولپ

 • 75,000 تومان

داستان با كلاس تشريح آغاز مي‌شود؛ همه آماده مي‌شوند كه در چنين رويداد بزرگي شركت كنند. در همين حين با چند شخصيت آشنا مي‌شويم: رنه دكارت كه به درس تشريح دعوت شده تا بفهمد اقامتگاه روح كجاست، و رامبرانت بيست‌و‌شش ساله كه دلواپس تعهدي است كه برگردان دارد. پس از آن پيا د خراف را مي‌شناسيم كه قرار است نقاشي را ارزيابي كند. فرجام دراماتيك و اجتناب‌ناپذير رويدادهاي داستان را به اين‌جا مي‌رساند كه آنچه را در ابتدا كشيده به‌كلي تغيير دهد.

طوفان مهيب

 • 69,000 تومان

ما تمدني ساخته‌ايم جنگ ستارگاني، با احساساتي عصر حجري، نهاد‌هايي قرون وسطايي و تكنولوژي‌اي خداگونه، گرمايش، خشكسالي، بي‌آبي، طوفان‌ها، نابودي جنگل‌ها، دود كارخانه‌ها، مرگ‌و‌مير گونه‌هاي نادر جانوري و گياهي، افزايش ميزان دي‌اكسيد‌ كربن، بي‌خانماني انسان‌ها و... موضوعاتي هستند كه تقريبا هر روز با آن‌ها سروكار داريم. اما آيا اصلا برايمان اهميتي دارند؟ يا اين‌ها هم به سرنوشت تمام مطالب كپسوله‌اي دچار مي‌شوند كه روزانه و شبانه در فضاي مجازي نگاهي آني به آن‌ها مي‌اندازيم و به زباله‌دان ذهنمان پرتابشان مي‌كنيم؟ خواه به اين مسائل فكر كنيم خوانه نه، واقعيت، بيرون از ذهن ما، كار خود را مي‌كند و تاثيرش را دير يا زود بر زندگي‌مان مي‌گذارد. كتابي كه در دست داريد مجموعه‌اي‌ست از ده داستان كه به اين مسائل در نقاط مختلف دنيا مي‌پردازد و روايتگر بيم‌ها و اميد‌هاي‌ست كه امروز درگيرشانيم و در آينده اين زمين شكنجه‌شده نيز بيشتر درگيرشان خواهيم بود. كسي چه مي‌داند، شايد داستان بهتر از عهده بيان حقيقت برايد.

تبار مورچگان

 • 188,000 تومان

تبار مورچگان روايتي طولاني از تلاش‌هاي جان‌فرساي يك منتقد سينمايي است كه در اثر سانحه‌اي حافظه‌اش را از دست داده و حال مي‌كوشد فيلمي را به ياد‌آورد كه تنها يك فريم از آن باقي مانده؛ نقب زدن به گذشته از خلال هيپنوتيزم و سفر‌هاي خيالي دور‌و‌دراز ميان آينده و حال و گذشته، نشخوار‌هاي ذهني مداوم درباره وضعيت بشر و تبعيض‌هاي نژادي و اجتماعي او را بيشتر در غرقابه‌اي از خاطرات نا‌منسجم گذشته و رويداد‌هاي موهوم فرو‌ ميبرد. در اين كتاب، كه اولين رمان جدي نويسنده است، چارلي كافمن رمان‌نويس از‌پي چارلي كافمن فيلمنامه‌نويس قد علم مي‌كند و به ريشخند نيرنگ‌هاي سينمايي و خصوصا ژانر كمدي مي‌نشيند؛ گر‌چه كافمن حيات حرفه‌اي خود را در رابطه‌اي تنگاتنگ با هر دوي آن‌ها سپري كرده، از فرو‌كردن تيغ تيز انتقاد‌هايش در چشم خويش و تخريب چارلي كافمن فيلمنامه‌نويس ابايي ندارد.

همه ما شبي در تخت‌هايمان خواهيم سوخت

 • 65,000 تومان

«مگر كدام يك از ما چيزي مي‌داند؟ مايي كه قبلا بچه بوديم و حالا نيستيم. در حال حاضر آنچه هستيم مجموعه‌اي است از خطاها و اشتباهاتمان، توده‌اي له‌شده و خراب از خطاهايمان. بيمار رازهاي خودمان، و حالا بايد دنبال يم راهي باشيم و اميدوار باشيم رازهايمان خيلي در چهره‌هايمان مشهود نباشد.»

روان‌شناسي حماقت

 • 84,000 تومان

همه جا هست، بي‌مرز و محدوديت؛ بتراود يا بچكد، جاري باشد يا بجوشد. گاه گودال آبي ست آرام و تقريبا قابل‌تحمل، گاه باتلاقي‌ست تهوع‌آور و بعضي‌اوقات زلزله، طوفان يا جزرومدي كه هر‌چيزي را سر راهش غرق، ويران، لگدمال و آلوده مي‌كند. مهم نيست چه شكلي باشد؛ حماقت به همه‌مان سرايت مي‌كند. گفته مي‌شود ما خود سرچشمه حماقتيم. من هم مستثنا نيستم. همه روزانه چرندياتي مي‌بينند، مي‌شنوند و مي‌خوانند. همچنين هر كداممان براي توليد، فكر، حلاجي و صحبت راجع به اين چرنديات مقصريم. گاهي كودن مي‌شويم و بي‌آنكه عواقبي داشته باشد مهملاتي راجع به زندگي‌مان مي‌گوييم. مهم آگاهي و پشيماني از اين موضوع است، چون انسان جايزالخطاست. بايد قبول كنيد اشتباه كرده‌ايد تا بخشيده شويد. هميشه هستند كساني كه ابله فرضمان كنند اما خودمان به ندرت متوجه بلاهتمان مي‌شويم.

برخورد تمدن ها سر آسانسوري در پياتزا ويتوريو

 • 39,000 تومان

وقتي يكي از مستأجران ساختماني در مركز رم به قتل مي رسد، زندگي جامعه كوچك اهالي ساختمان، كه هركدام اهل گوشه اي از جهان اند، آشفته مي شود. پليس از همسايه هاي مقتول بازجويي مي كند و هركدام از همسايه هاي قرباني، با روايت خود، حكايتي جاندار و درخشان از محله اي رنگارنگ در رم معاصر را به تصوير مي كشد. شخصيت ها به نوبت پا به صحنه مي گذارند، شهادت مي دهند و سرگذشت تنيده به هويت نژادي خود را روايت مي كنند؛ روايتي از دلواپسي ها و سوء تفاهم هاي برآمده از زندگي در حاشيه جامعه و نيز روايتي از تحقير و ترس و بي اعتنايي اكثريت مردم. از دل هم نشيني همه اين ها، داستاني تأثير برانگيز سر بر مي آورد كه براي تك تكمان آشناست؛ چه در ايتاليا زندگي كنيم، چه در لس آنجلس. در پس اين كمدي تلخ و شيرين، حقيقتي از اجتماع نهفته است كه اغلب ناديده مي گيريم و تحليلي مردم شناختي كه سطر به سطرش خواننده را به حيرت وا مي دارد.

كافكا و فلسفه (جستارهايي درباره محاكمه) از چشم فلسفه 2

 • 115,000 تومان

با دانشي كه از پساساختاگرايي داريم مي‌توانيم ثابت كنيم محاكمه كافكا مسائل فلسفي زمان ما را مطرح كرده است. او قلمروي ناشناخته‌اي را در مسائلي همچون اخلاق، جامعه، زمان، زبان‌شناسي، و معناشناسي به ما نشان مي‌دهد. از اين رو، مقالات اين مجموعه مرز بين فلسفه و ادبيات را كنار مي‌گذارند و اين دو را بدون جدا بودن از يكديگر جايي براي انديشيدن مي‌دانند.

در اسارت زنجيرها و خوك‌ها (زندگي‌نامه خودنوشت انجلا ديويس)

 • 123,000 تومان

انجلا ديويس زندگي‌نامه خودنوشتش را با تعقيب و گريز اف بي آي و دستگيري‌اش در اكتبر 1970 آغاز مي‌كند؛ روايت حبس هجده ماهه در زندان‌هاي مختلف و تجربه‌هاي اجتماعي - سياسي خود را به تجربه‌اي شخصي گره مي‌زند و نمي‌هراسد كه از ترس‌ها، بي‌قراري‌ها و دودلي‌ها بگويد. «براي انتخاب ميان روش‌هاي مختلف بقا، بايد به گزينه‌ها دسترسي عيني داشت. اميدوارم برداشت نكني كه دليل مي‌تراشم. فقط سعي دارم بفهمم كدام نيروهاي شوم ما زنان سياه‌پوست را به جايي كه اكنون هستيم، سوق داده. چرا مادرت جاي اين كه شمشيري گداخته به دستت دهد، سرزنشت مي‌كند؟ همين سوال را مي‌توان درباره هر زن سياه‌پوست ديگري هم پرسيد؛ نه فقط درباره پسرانشان، كه درباره دختران هم...

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1