فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ارجمند

مرتب سازی
تعداد تصاویر

التيام از خيانت زناشويي (راهنماي ضد طلاق براي بازسازي ازدواج‌تان پس از خيانت)

 • 49,000 تومان

كتاب التيام از خيانت كتابي ساده و روان و برگرفته از جديدترين فنون درماني برخورد با خيانت در دنيا با رويكردي فراتشخيصي و يكپارچه‌نگر است كه به زباني كاملاً ساده مخاطب خود، كه افراد خيانت ديده هستند را راهنمايي مي‌كند كه چگونه در مسير التيام با يك نقشه راه روشن قدم بردارند. و در اين كتاب سعي شده است به تمام سؤالاتي كه ذهن فرد قرباني و خاطي خيانت درگير آن شده است به‌روشني پاسخ داده شود.

روانكاوي لكاني از بالين تا فرهنگ و هنر

 • 47,000 تومان

اين كتاب حاوي موضوعات جذاب و چالش‌برانگيزي است كه مطالعه و تفكر در آن مي‌تواند روزنه‌اي براي فهم بهتر ذهن سوژه‌اي به نام آدمي بگشايد. در اين كتاب تئوري لكاني را با ارائه نمونه‌هاي باليني درهم آميخته با هنر، فرهنگ و سينما خواهيد يافت. نويسنده محترم و فرهيخته كتاب مسير سفر را از قبل با هنري مثال‌زدني و قلمي شيوا و جملاتي پرمحتوا برايم طراحي كرده بود و به من اجازه داد تا با زبان پارسي از نو بخوانمش و از نو براي خودم و شما بنويسم تا با همديگر از دريچه‌اي كه گشوده بود به دنياي پر از سخن و كلام روانكاوي نگاهي ديگر بيندازيم. خانم دكتر برژانت جزني، پزشك، روانكاو و نويسنده هستند. ايشان رئيس كالج و آكادمي روانكاوان بريتانيا و مدرس و عضو هيأت امنا و هيأت مديره مركز تحقيقات و مطالعات فرويدي در لندن مي‌باشند.

كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار (پيوند آفريني)

 • 89,000 تومان

در اين كتاب تحسين‌برانگيز، سوزان جانسون شرحي روشن از پيشرفته‌ترين مدل درماني يعني زوج‌درماني هيجان‌مدار را ارائه مي‌دهد كه مطمئنا امروزه فراگيرترين شكل زوج‌درماني محسوب مي‌شود. كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار نه تنها به شكلي جامع چگونگي اجراي اين نوع زوج‌درماني را شرح مي‌دهد، بلكه به‌اختصار شواهد قابل‌توجهي در زمينه هيجان و دلبستگي كه اين رويكرد بر پايه آن بنا شده است و نيز پژوهش‌ گسترده‌اي كه اثربخشي آن را به اثبات مي‌رساند، ارائه مي‌كند. ويرايش جديد اين كتاب كه به شكلي چشم‌گير بازبيني شده و گسترش پيدا كرده است، پيشرفت‌هاي مهمي را كه از زمان ويرايش دوم به دست آمده است، در اين رويكرد مبتني بر شواهد برجسته مي‌سازد. وجود اين كتاب كه با زباني قابل‌فهم و به لحاظ باليني براي زوج‌درمانگران معنادار و با قلمي زيبا و پر از نمونه‌هاي باليني هيجان‌انگيز نگاشته شده است، در قفسه كتابخانه هر زوج‌درمانگري ضروري است.

نگاهي به روانشناسي علم

 • 30,000 تومان

روانشناسي علم چيست؟ اغلبِ افراد با اصطلاحات فلسفه علم، تاريخ علم و جامعه‌شناسي علم آشنا هستند. اما وقتي نامي از روانشناسي علم برده مي‌شود، معمولاً بسياري از افراد (حتي ساير روانشناسان) نمي‌دانند كه منظور از آن چيست. در پاسخ به اين سؤال مي‌توان بيان كرد كه روانشناسي علم، پژوهش‌هاي روان‌شناختي را براي مطالعه رفتار علمي به كار مي‌گيرد. به عبارت ديگر، اين گرايش، مطالعه تجربيِ تأثيراتِ تحولي، زيست‌-عصب‌شناختي، شناختي، شخصيتي، اجتماعي، باليني و تربيتي افرادي است كه در علم نقش دارند و به حل مسائل علمي مي‌پردازند. استدلال اساسي روانشناسي علم اين است كه به درك و فهم كامل علم و رفتارِ علمي از نوزاداني كه سعي در كشف جهان خود دارند تا نوابغ بزرگ علمي دست يابد. به طور خلاصه، اگر روانشناسي، مطالعه علمي تفكر و رفتار انسان است، روانشناسي علم، مطالعه علمي تفكر و رفتار علمي است. كتاب حاضر تلاشي است براي معرفي رشته روانشناسي علم به عنوان شاخه‌اي نوپا در روانشناسي كه در مطالعات روان‌شناختيِ كشورمان مغفول مانده است.

تنوع عصبي در كلاس درس (راهنماي شناسايي نيازهاي فردي دانش‌آموزان و نحوه برآورده‌سازي آنها)

 • 52,000 تومان

تنوع عصبي اشاره دارد به تفاوت‌هايي كه انسان‌ها در زمينه جامعه‌پذيري، يادگيري، توجه، خُلق و ساير كنش‌هاي ذهني دارند. ويكتوريا هانيبورن با اتخاذ رويكرد تنوع عصبي و تأكيد بر درس دادن به تك تك دانش‌آموزان به عنوان افرادي منحصر به فرد كه هر كدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارا هستند، اثري ارزشمند و يك راهنماي ضروري براي معلمان و مربياني فراهم آورده است كه مي‌خواهند محيط‌هاي يادگيري فراگير و موفقي در كلاس‌هاي متنوع ايجاد كنند. اين كتاب به معلمان امكان مي‌دهد نيازهاي كودكان داراي مشكلات يادگيري خاص در مدرس را شناسايي و برآورده سازند، و در عين حال خويشتن‌پذيري و عزت نفس آنها را بهبود ببخشند. با در نظر گرفتن دانش‌آموزان به عنوان يك گروه متنوع به جاي متمركز شدن بر تشخيص‌ها و برچسب زدن به تفاوت‌هاي آنها، اين كتاب نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توان از منابع و راهبردهاي ساده براي برآورده‌سازي دامنه وسيعي از نيازهاي كودكان، از جمله كودكان دچار ADHD، اوتيسم، اختلال خواندن، اختلال نوشتن، اختلال رياضي، اختلال كنش‌پريشي و اختلال رشدي زبان (DLD)، استفاده كرد و محيطي حمايت‌كننده و پذيرا براي همه دانش‌آموزان فراهم آورد.

از شر غير ضروري‌ها خلاص شويد (چگونه نظم بيروني منجر به آرامش دروني مي‌شود)

 • 33,000 تومان

اگر مي‌خواهيد رابطه خود را با وسايلي كه در اختيار داريد تغيير دهيد و با نگاهي جديد و سازنده به آنها فكر كنيد تا بتوانيد خرت و پرت‌ها را از غير آن تمييز دهيد و آنها را رها كنيد؛ اين كتاب اين فرصت را براي شما فراهم مي‌كند. نكات، تكنيك‌ها و توصيه‌هاي موجود در اين كتاب به شما كمك مي‌كند بفهميد چگونه نظم بيروني منجر به آرامش دروني مي‌شود، احساس فشار و استرس كمتري را تجربه كنيد و درنهايت موارد كمتري ذهن شما را براي سامان‌دهي و پاك‌سازي به خود مشغول كند. خانه و فضاي كار ما آيينه درون ماست. پاك‌سازي و سامان‌دهي زندگي كمك مي‌كند تا احساس گناه خود را رها كرده و از شر احساساتي كه شما را درگذشته نگه مي‌دارند خلاص شويد. جيل هسن يك معلم، مربي و نويسنده است و تجربه 20 ساله در زمينه رشد فردي دارد. وي در زمينه‌هاي اعتماد به نفس، عزت نفس، مهارت‌هاي ارتباطي، ابراز وجود و تاب‌آوري تخصص دارد. او آموزش و مربي‌گري را براي سازمان‌هاي آموزشي، داوطلبانه، تجاري و بخش دولتي بر عهده دارد و نويسنده پرفروش‌ترين كتاب‌هاي ذهن‌آگاهي، هوش هيجاني و كتاب‌هايي در زمينه انعطاف‌پذيري، مهارت‌هاي ارتباطي، جرأت‌مندي و نحوه برخورد با افراد دشوار است. علاقه و انگيزه خاص او در كمك به مردم براي تحقق بخشيدن به استعدادهاي پنهاني خود و داشتن زندگي بهتر است.

مهارت‌هاي مقابله‌اي خلاقانه براي كودكان (فعاليت بازي قصه و برگه‌هايي براي كمك به خودتنظيمي كودكان)

 • 72,000 تومان

كتاب مهارت‌هاي مقابله‌اي خلاقانه براي كودكان، منبع جامعي است براي متخصصاني كه با كودكان سر و كار دارند. همچنين براي والدين نيز منبع مفيدي است. اين كتاب سبب مي‌شود كودكان تشويق شوند راهكارهاي مقابله‌اي را با تعاملات، احساسات، رفتارها و تجارب زندگي بياموزند و به كار گيرند. در هر فصل روي بعضي رفتارهاي چالش‌برانگيز تاكيد شده است كه ممكن است كودكان تجربه كنند و معمولا هم اتفاق مي‌افتند. به عنوان مثال يك فصل به روابط عمومي و مهارت‌هاي بين فردي پرداخته است و در فصل ديگر روي مهارت توجه كردن و گوش دادن تاكيد شده است. در سراسر كتاب، فعاليت‌ها، داستان‌ها، اظهارات و برگه‌هاي والد/كودك خواهيد يافت كه به شما در شناسايي رفتارها و چالش‌هاي خاص كمك مي‌كنند.

تنظيم هيجان در زوج‌ها و خانواده‌ها (تاملي بر ناكارآمدي و سلامتي از دريچه تنظيم هيجان)

 • 76,000 تومان

كتاب تنظيم هيجان در زوج‌ها و خانواده‌ها طليعۀ ادبيات پژوهشي دربارۀ مديريت واكنش‏هاي هيجاني است كه نتيجۀ توجه جامعه و روان‌شناسي غرب به تنظيم هيجان است. مهارت كنترل و مديريت مؤثر هيجان‌ها در تعامل‌هاي اجتماعي نقش مهمي در سلامت و عملكرد بين‌فردي ايفا مي‌كند. اين كتاب تفسير هوشمندانه و رضايت‌بخشي از مسائل و نظريه‌هاي مفهومي، پژوهش‌ها، و كارهاي باليني ارائه مي‌دهد كه همگي بر تنظيم هيجان متمركزند. اين فرآيندها شامل آغاز، تداوم، و ابراز هيجان‌هاي مثبت، و اجتناب، كاهش، و پنهان‌كردن هيجان‌هاي منفي است. نويسندگان كتاب تصريح مي‌كنند كه چگونه روابط والديني خاص، و الگوهاي تكراري در تعامل‏هاي خانواده بر توانايي تنظيم هيجان‌هاي قوي در بافت شخصي و اجتماعيِ كودكان ‌اثر مي‌گذارد. اين كتاب علاوه‌بر ارائۀ يافته‌هاي پژوهشي، منبع باارزشي براي دانشجويان تحصيلات تكميلي و متخصصان باليني است كه با كودكان، زوج‏ها، و خانواده‌هايي سروكار دارند كه در تنظيم هيجان كُميت‌شان لنگ است و در پي بهبود راهبردهاي تنظيم هيجان‌اند. جاي خوشحالي است كه علي‌رغم زمينه‌هاي ناهم‏خوان نويسندگان، در پايان هر فصل جهت‌گيري‌هاي پژوهشي آينده و ملاحظات عملي كارشان را آورده‌اند.

كاركردهاي اجرايي براي نوجوانان (كتاب كار كمك به بهبود برنامه‌ريزي هدفمندي سازمان‌دهي توجه تمركز و مديريت احساسات)

 • 33,000 تومان

آيا نوجواني را در اطرافتان مي‌شناسيد كه بي‌نظم باشد، كارهايش را فراموش كند يا آن‌ها را با تأخير انجام دهد، هنگام مطالعه تمركز لازم را نداشته باشد، براي انجام تكاليفش تلاش كند ولي نتواند آن‌ها را به‌خوبي انجام دهد، به‌راحتي حواسش پرت شود، ناگهان از كوره در برود و عصباني شود؟ ممكن است اين نوجوان فرزند، دانش‌آموز و يا حتي مراجع شما باشد. او احتمالا با ضعف در كاركردهاي اجرايي مواجه است كه مشخصه اصلي آن، عدم توانايي در تمركز بر روي يك كار است. ممكن است تاكنون اين نوجوان تلاش زيادي براي مديريت خود كرده ولي به موفقيت چنداني نرسيده و درنهايت نااميد شده باشد. با اين حال، بايد توجه داشت كه در انتهاي مسير ناهموار و پر چالش تلاش و شكست، كورسوي اميدي وجود دارد و شما بايد اين مسير را براي او هموار نماييد. كاركردهاي اجرايي براي نوجوانان، كتاب كاري است مبتني بر شواهد علمي كه به‌وسيله يك مشاور مدرسه براي نوجوانان نوشته شده و استفاده از آن آسان است. اين كتاب به‌گونه‌اي طراحي شده است كه مهارت‌هاي لازم را براي سازمان‌دهي، برقراري ارتباط موثر، حفظ و نگه‌داري اطلاعات و عملكرد مناسب در مدرسه و زندگي روزمره در اختيار نوجوانان قرار مي‌دهد، همچنين با استفاده از رويكرد شناختي- رفتاري، فعاليت‌هاي اثربخشي را ارائه مي‌دهد كه به نوجوانان كمك مي‌كند تا اختلال خود را بهتر درك كنند و آن را مديريت نمايند. در اين كتاب، براي هريك از 10 زمينه اصلي كاركردهاي اجرايي، سه فصل در نظر گرفته شده است كه با زباني ساده و سرگرم‌كننده، مي‌تواند نوجوانان را جذب كند، در آنان نيروي لازم را براي حركت و تغيير مثبت به‌وجود آورد و درنهايت توجه، تمركز، حافظه، مديريت احساسات، خودآگاهي، نظم، برنامه‌ريزي و انعطاف‌پذيري فكري را در آنان بهبود بخشد.

روابط در لبه پرتگاه (بقاي روابط در بحران كرونا)

 • 25,000 تومان

ضمن حفظ رابطه‌تان از بحران جان سالم به‌در ببريد. در روزهاي بحران، رابطه شما مورد آزمايش قرار مي‌گيرد و به چالش كشيده مي‌شود. اگر ابزارهاي مناسبي در اختيار نداريد، ممكن است در نهايت رابطه‌تان را تخريب كنيد. «روابط در لبه پرتگاه: بقاي روابط در بحران كرونا»، كه در طول پاندمي كوويد 19 نوشته شده، به شما آموزش مي‌دهد تا در حين اوقات استرس‏زا و پرتنش، به‌عنوان يك زوج رويكرد جرئت‌مندانه و فعالانه‌اي را به زندگي اتخاذ كنيد، تا رابطه‌تان تقويت شود، به رشد خود ادامه دهد، و حتي عميق‌تر شود. در اين كتاب ياد خواهيد گرفت كه: - زندگي‌تان را در بحبوحه قرنطينه مديريت كنيد. - در هنگام بروز تعارض، تعامل سازنده و اثربخش داشته باشيد. - در مجادله‌ها، خيانت، يا عهدشكني نقطه جوش خودتان را كنترل كنيد. - بر خودمراقبتي و سلامت رواني تمركز كنيد. - از سبك‌هاي تعاملي سالم استفاده كنيد تا عشق و تفريحتان را زنده نگه داريد. استفاني رگان، روانشناس باليني و متخصص رابطه، كه به‌واسطه توصيه‌هاي عملي‌اش در رسانه‌هاي ايرلند شناخته مي‌شود، به ما نشان مي‌دهد چگونه از فرصتي كه بحران ارائه مي‌كند به بهترين شكل استفاده كنيم. او ضمن ارائه مطالبي درباره روابط زناشويي و فرزندپروري در ايام قرنطينه و خانه‌نشيني، به شما نشان مي‌دهد كه چگونه عادت‌هايتان را شناسايي و رابطه زوجي خود را ارزيابي كنيد، و خطوط گسل، نگرش‌هاي مشكل‌ساز و سبك‌هاي تعاملي را بررسي كنيد. وي همچنين توصيه‌هاي ساده و قابل‌فهمي را براي ساخت يك رابطه موفق پيشنهاد مي‌كند، رابطه‌اي كه با تفريح و سرگرمي تغذيه مي‌شود.

كتاب كار خوردن آگاهانه (تكنيك هاي توجه آگاهي براي غلبه بر خوردن هيجاني دستيابي به انتخاب‌هاي سالم غذايي و ايجاد احساس شادي و رضايت راهنماي عملي براي نوجوانان والدين و متخصصان)

 • 44,000 تومان

اين كتاب كار نوجوانان را در مسيري هدايت مي‌كند تا ياد بگيرند چطور از عهدۀ چالش‌هاي مهمي كه هر روز با غذا دارند، برآيند، چگونه از پرخوري اجتناب كنند و چطور بدون رژيم‌هاي پر تب و تاب كوتاه‌مدت، انتخاب‌هاي غذايي سالم‌تري داشته باشند. نويسندۀ كتاب، سوزان آلبرز شيوه‌اي كاملاً متفاوت و جذاب در مورد خوردن ارائه مي‌دهد، مي‌توان وي را پيشگام «خوردن با توجهِ آگاهانه» دانست. يكي از بهترين چيزها در مورد «خوردن با توجهِ آگاهانه» اين است كه مجبور نيستيد رژيم بگيريد. نه محدوديت، نه شمردن كالري، نه اندازه گرفتن و نه احساس گناه. وقتي رژيم نيستيد، پس لغزشي هم نداريد ـ مهم نيست چه چيزي مي‌خوريد! مي‌توانيد از همۀ غذاها لذت ببريد. اگر مشاوري هستيد كه با نوجوانان كار مي‌كنيد يا پدر و مادري هستيد كه فرزند نوجوان داريد، اين كتابِ كار، ضروري و مناسب است و يك شالوده و پايۀ مستحكم به نوجوانان مي‌دهد تا به‌خوبي غذا بخورند. اين كتاب شامل يكسري تكاليف و فعاليت‌هاي روزانه‌ است كه شما مي‌توانيد در يك مسير مشترك آن‌ها را با مراجع يا نوجوان خود تمرين كنيد. با خواندن چند صفحه از اين كتاب به خوبي متوجه خواهيد شد كه در يك سفر هيجان‌انگيز براي خوردن به شيوه‌اي كاملاً متفاوت قدم برداشته‌ايد!

اضطراب (اين كتاب را با فرزندان مضطرب خود بخوانيد)

 • 35,000 تومان

بئاتريس پس از اينكه فهميد ناراحتي كه احساس مي‌كند، اضطراب است، شوكه شد! اين دختر جوان با حمايت يك روان‌درمانگر و چهار حيوان خانگي، جنبه‌هاي اختلالات اضطرابي و نحوۀ مقابله و اهلي كردن آنها را كشف مي‌كند. آيا فرزند شما در همه جا، احساس خطر مي‌كند؟ آيا نگراني او بي دليل است؟ آيا او بدترين وضعيت را در نظر مي‌گيرد؟ آيا وظايفش را مانند بالا رفتن از كوه مي‌بيند؟ آيا او از شكست مي‌ترسد؟ اگر پاسخ هر يك از اين سئوال‌ها مثبت است اين كتاب مصور به شما كمك مي‌كند تا اضطراب را با فرزند خود به روشي ساده در ميان بگذاريد. همچنين، شما مي‌توانيد با "درك خود" از اين كتاب، به فرزندتان كمك كنيد تا علائم اضطراب را بهتر بشناسد. پس از يادگيري نكات روزمره براي غلبه بر مشكلات مرتبط با اضطراب، متوجه خواهيد شد، كار بسيار پيچيده‌اي نيست.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1