ناشر پيكان
وضعيت كالا
فلورانس اسكاول‌شين، نويسنده فقيد اين كتاب به يك خانواده قديميِ فيلادلفيايي متعلق بود. ساليان بسيار در مقام نقاش، متافيزيسين و خطيب، نامي بلند آوازه داشت و با شفابخشيدن، هزاران تن از مردمان را در گشودن گره‌ها و حل مسائل زندگي‌شان ياري مي‌كرد. وي سال‌ها در نيويورك مابعدالطبيعه تدريس مي‌كرد و افراد بي‌شماري در كلاس‌هايش شركت مي‌كردند. كتاب‌هاي او نه تنها در آمريكا، بلكه در كشورهاي ديگر نيز كثيرالانتشار بودند و با مهارتي بسيار جاي خود در دور افتاده‌ترين نقاط جهان باز مي‌كردند. كتاب حاضر نيز كه يكي از پرفروش‌ترين كتاب‌هاي اين نويسنده است شامل چهار بخش مي‌باشد: بازي زندگي و راه اين بازي (هر آنچه آدمي در خيال خود تصور كند دير يا زود در زندگيش نمايان مي‌شود)، كلام تو عصاي معجزه‌گر توست (آدمي مي‌تواند با يك حركتِ عصايِ كلام خود، وضعيتي ناخوشايند را از ميان بردارد)، درِمخفيِ توفيق (موفقيت راز نيست، نظام است)، نفوذ كلام (آنچه در عبادت سؤال مي‌كنيد يقين بدانيد كه آن را يافته‌ايد و به شما عطا خواهد شد).
زبان فارسي
نويسنده فلورانس اسكاول‌شين
مترجم گيتي خوشدل
سال چاپ 1386
نوبت چاپ 60
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 364
قطع رقعي
ابعاد 14 * 1.8 * 21
نوع جلد شوميز
وزن 425
شابك9799643283376
, 12/02/1395 08:44 ب.ظ
از: محمد رضا
این کتاب نقطه ی عطفی در زندگیم ایجاد کرد و دیدم رو نسبت به دنیا عوض کرد به شما دوستان پیشنهاد میکنم که این کتابو حتما بخونید و به دیگران هدیه بدید
این بررسی مفید بود؟ 2 0
, 20/02/1395 05:36 ب.ظ
از: مهمان
از اسكاولشين فقط همين يه كتاب ترجمه شده يا اينكه فقط همينو نوشته عجيبه كه همچنين آدمي فقط يه كتاب داشته باشه مگر اينكه اين رو هم دزديده باشه از اين طرف اون طرف و مطالب خودش نباشه
این بررسی مفید بود؟ 0 3
, 20/02/1395 05:42 ب.ظ
از: aidinnamazi26@gmail.com
دوست عزيز من كاملا با شما مخالفم فكر مي‌كنم يا اين كتاب رو نخوندين يا كامل نخوندين، اين كتاب عصاره‌ي كل زندگي اسكاولشينه و يه اثر بسيار تاثير گذار محسوب ميشه كه زندگي خيلي ها از جمله من رو دگرگون كرده من خودم اين كتاب رو تا حالا به 10 تا از عزيزترين دوستام هديه دادم
این بررسی مفید بود؟ 0 0
, 26/03/1395 01:49 ب.ظ
از: ashkanyusefi220@gmail.com
به محض اينكه انسان بتواند بي هيچ دلهره‌اي آرزو كند، هر آرزويي بي‌درنگ برآورده مي‌شود
این بررسی مفید بود؟ 4 0
, 27/06/1395 12:37 ق.ظ
از: Milad.azizi30@yahoo.com
سلام
واقعا این کتاب به من یاد داد که بدون ترس هدف گذاری کنم و ایمان داشته باشم که خداوند کمکم میکنه
این بررسی مفید بود؟ 1 1
, 22/01/1397 03:25 ق.ظ
از: جعفر
کتابی که در ایران از چاپ شصتم فراتر رفته و خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است. نویسنده‌ی آمریکایی این کتاب، سالیان بسیار در مقام هنرمند (نقاش) و خطیب، نامی بلندآوازه داشت. افراد بی‌شماری در کلاس‌هایش شرکت می‌جستند و از این طریق، پیام معنویت را به گروهی وسیع می‌رساند. بزرگ‌ترین راز موفقیتش این بود که همواره خودش بود: ساده و صمیمی و بی‌تکلف و شوخ‌طبع. هرگز نخواست قراردادی و ادیب مآب یا دارای نفوذی تحمیلی باشد.

بخش کوچکی از این کتاب رو مرور می کنیم:
زندگی، یک بازی است؛
بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته‌اند که قوه‌ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد.

هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند- دیر یا زود- در زندگی‌اش نمایان می‌شود. مردی را می‌شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود می‌ترسید. او آن قدر به آن مرض اندیشید و درباره‌اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال‌پردازی خود شد.

برای پیروزی در بازی زندگی، باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه‌ی تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصور کند و ببیند، خواهد توانست به همه‌ی مرادهای به حق دلش- خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و یا هر آرمان بزرگ دیگر – برسد.

در بازی زندگی، کلام نقشی تعیین کننده دارد؛
چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه‌ی خود، به زندگی‌اشان مصیبت فرا خوانده‌اند. مثلاً زنی ثروتمند مدام به شوخی می‌گفت: «دارم خودم را برای زندگی در خانه‌ی مساکین آماده می‌کنم.» با تصویر نقش تنگدستی و تهیدستی بر ذهن نیمه هوشیار، چند سالی نیز نگذشت که کارش به همانجا کشید. خوشبختانه این قانون در هر دو جهت کار می‌کند. یعنی می‌توان فقر را نیز به ثروت بدل کرد.

وفور نعمت همواره بر سر راه انسان است. اما از طریق آرزو، ایمان، یا کلام به زبان آمده، می‌تواند نمایان شود. خداوند آشکارا گفته است که نخستین حرکت را انسان باید انجام دهد. بخواهید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد.

خدا همواره آماده است که کوچک‌ترین یا بزرگ‌ترین آرزوی انسان را برآورد؛
جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی‌تواند میان انسان و بزرگ‌ترین آرمان‌ها یا مرادهای دلش فاصله ایجاد کند. به محض اینکه آدمی بتواند بی‌هیچ دلهره‌ای آرزو کند، هر آرزویی بی‌درنگ برآورده خواهد شد. ترس تنها دشمن آدمی است- ترس از تنگدستی، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن- و احساس ناامنی برای هر مسأله.

باید ایمان را جانشین ترس کنیم. زیرا ترس، ایمان وارونه است. ترس یعنی ایمان به شر، به جای ایمان به خیر. هر کلام یا اندیشه‌ای بر ذهن نیمه‌هوشیار اثر می‌گذارد؛ و با دقتی حیرت‌آور به عینیت درمی‌آید. درست مانند ضبط صدای خواننده‌ای بر صفحه‌ی حساس گرامافون که هر آوا و هر لحن و حتی سرفه یا مکث او نیز ضبط می‌شود. پس بیایید، همه‌ی آن صفحه‌های کهنه‌ی نامطلوب و آن صفحه‌های زندگی را که دیگرنمی‌خواهیم داشته باشیم، در ذهن نیمه هوشیار خود بشکنیم و صفحه‌هایی زیبا و تازه بسازیم.
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند