ناشر شبگون
وضعيت كالا

كتاب سوم بي‌شعوري توطئه بي‌شعوري

اين كتاب به شما كمك مي‌كند تا با شناسايي بي‌شعورها و طرز رفتارشان، پي به اين نكته ببريد كه اكنون و براي هميشه، آماده انجام بزرگترين افشاسازي قرن هستيد، به همين دليل هم در قرن گذشته پيشرفت بي‌شعوري به شكل حركتي خزنده و توطئه‌‌يي بين‌المللي همواره در جريان بوده است. اما آن‌طور كه ما آدميان تمامي مشكلات اجتماعي را ريشه در فقر، جهل و استثمار مي‌دانيم، اكنون اين باور، اشنباهي بيش نيست، چرا كه تمامي اين مشكلات به خاطر وجود آدم‌هاي بي‌شعوري است كه با دستيابي به جايگاه و مقام، جامعه را در وضعيتي سر در گم و آشفته اداره مي‌كنند. ميليون‌ها انسان ناچار به خواندن اين كتاب هستند. احتمال دارد شما يكي از آنها باشيد. پس همين الان كتاب را برداريد و شروع كنيد به خواندن. ساعاتي بعد شما براي هميشه از شر بي‌شعوري خلاص شده‌ايد. بي‌شعوري بس است ديگر...
زبان فارسي
نويسنده خاوير كرمنت
مترجم اسحاق احمدي
سال چاپ 1394
نوبت چاپ 2
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 216
قطع جيبي
ابعاد 12 * 1 * 16.8
نوع جلد شوميز
وزن 162
شابك2500110088953
, 19/12/1396 11:27 ب.ظ
از: جعفر
نویسنده در کتاب بی شعوری هرگز ادعا نکرده است همه افراد جامعه دچار مشکل رفتاری می باشند، بلکه بخشی از جامعه را دچار این سوء رفتار و مسئله می داند. البته وقتیکه یک معضل اجتماعی – فرهنگی از یک بستر و جامعه مانند امریکا به جامعه و فرهنگ دیگر (مانند کشور ما) انتقال داده می شود باید حتماً شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه دوم نیز در نظر گرفته شود. نویسنده این کتاب را برای جامعه هدف کشور خود نگاشته است ولی منقدان ما کتاب را از دیدگاه جامعه کشور ما بررسی می کنند بدون در نظر گرفتن اختلافات فرهنگی و اجتماعی.
به نظر من سوء تفاهم و سوء برداشت ها در تحلیل این کتاب از آنجا شروع می شود که ما می خواهیم مصادیق مباحث کتاب را در جامعه خودمان بررسی کنیم که طبعاً طیف بسیار گسترده تری را نسبت به دیگر جوامع در بر می گیرد. مثال این اختلافات فرهنگی همان مورد آشنای «فرهنگ ترافیکی» می تواند باشد مانند موارد فراوانی که از نگاه یک فرد از جامعه اروپایی یا امریکایی در جامعه ما رفتارهای عجیب و غریب و دیوانه وار تلقی می شود ولی برای ما کاملاً عادتی است و منجر به این می شود که رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی فیلم برداری خارجی ها از رانندگی ایرانی ها را ممنوع اعلام می کند چرا که در کشور خود این فیلم ها را به عنوان کلیپ های خنده دار و طنز پخش می کنند.
این مقایسه را از این لحاظ مثال زدم که مسائل و مباحث مطرح شده در کتاب بی شعوری از جنبه و نگاه طنز مطرح شده اند لیکن منتقدان در جامعه ما آنها را بسیار جدی بررسی و تحلیل کرده اند و این ناشی از همان اختلافات فرهنگی و اجتماعی جوامع می تواند باشد.
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند