دكتر خاوير كرمنت مبتلاياني را مورد بررسي قرار مي‌دهد كه در آنها بيماري بي‌شعوري شدت گرفته و ظاهرا كار از درمان هم گذشته است. آنها انسان‌هايي هستند كه بي‌شعوري تا هميشه را انتخاب كرده‌اند. دكتر كرمنت افسوس مي‌خورد كه با توجه به اينكه ديگر براي بي‌شعوري درماني وجود دارد، آن هم به لطف كتاب اول بي‌شعوري «بي‌شعوري بس است ديگر» اما باز هم هستند افرادي كه از قبول بي‌شعوري‌شان و اينكه به دنبال درمانش باشند سرباز مي‌زنند. دكتر كرمنت فهرستي از آدم‌هايي كه بيشتر در معرض بي‌شعوري تا هميشه قرار دارند پيشنهاد مي‌كند. او در اين كتاب توضيح مي‌دهد كه چگونه مي‌شود آنها را شناخت و جلوي‌شان را گرفت. ميليون‌ها انسان ناچار به خواندن اين كتاب هستند. احتمال دارد شما يكي از آنها باشيد. پس همين الان كتاب را برداريد و شروع كنيد به خواندن. ساعاتي بعد شما براي هميشه از شر بي‌شعوري خلاص شده‌ايد. بي‌شعوري بس است ديگر... .
زبان فارسي
نويسنده خاوير كرمنت
مترجم اسحاق احمدي
سال چاپ 1393
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 216
قطع جيبي
ابعاد 11.8 * 1 * 16.5
نوع جلد شوميز
وزن 158
شابك2500110088946
, 19/12/1396 11:25 ب.ظ
از: جعفر
خاوریرکرمنت در کتاب بی شعوری مشکلات فرهنگی – اجتماعی را به بیماری روانی تشبیه کرده است که اولین قدم در درمان آن قبول و پذیرش بیماری از جانب فرد است.
این تعمیم توسط نویسنده از روش درمان بیماریهای روانی به معضلات فرهنگی – اجتماعی به نظر من بسیار درست و مناسب است زیرا مسائل فرهنگی اجتماعی ریشه در رفتارهای افراد و حالات روحی و روانی آنها دارند و باید از دیدگاه روانشناسانه بررسی و تحلیل شوند.
اصولاً مشکلات اجتماعی و رفتاری از جنس مسائل روحی – روانی می باشند و برای بررسی و تحلیل بهتر است از دیدگاه روانشناسی به آنها پرداخته شود.
صرفنظر از این موضوع، برای حل هر مشکل رفتاری در اجتماع و افراد اگر پذیرش وقبول مشکل از جانب فرد صورت نگیرد، نمی توان هیچ راه حل و اصلاحی را آغاز نمود و مرحله اول برای انجام هر راهکاری ایجاد آگاهی و پذیرش در فرد و جامعه است.
این بررسی مفید بود؟ 0 0

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند