ناشر شبگون
وضعيت كالا

بي‌شعوري بس است ديگر (كتابي براي همه كس و هيچ كس)

نخستين پرسشي كه با ديدن اين كتاب از خودتان مي‌پرسيد، تكرار عنوان كتاب است: بي‌شعوري؟ همان صفتي كه روزانه اين و آن را با آن مورد تفقد خود قرار مي‌دهيم. كتاب را كه بخوانيد بدون استثنا اين را از خودتان خواهيد پرسيد: من هم بي‌شعورم؟ همين ترس و نگراني از بي‌شعوري ممكن است شما را وادار به عقب‌نشيني كند و قيد خواندن كتاب را بزنيد. اگر هم وسوسه‌تان كرده كه آن را بخوانيد، در آن صورت يك گام به جلو برداشته‌ايد. در هر دو صورت، بي‌شعوري كتابي است كه هم بايد آن را بخوانيد! و هم آن را نخوانيد! چرا كه بيشعوري بس است ديگر. كتاب بي‌شعوري فقط داستان درمان بي‌شعوري يك شخص خاص نيست، بلكه روزنه اميدي است براي كساني كه به بي‌شعوري عادت كرده‌اند. حرفش هم است كه دليلي ندارد كسي فكر كند ممكن نيست بتواند باشعور باشد. بي‌شعوري يك بيماري است، مثل بقيه بيماري‌ها و روش درماني مشخصي هم دارد. چه خودتان بي‌شعور باشيد و چه با بي‌شعورها رابطه داشته باشيد، با انتخاب اين كتاب دست كم يك راهنماي خوب داريد كه باعث مي‌شود به بي‌راهه نرويد.
زبان فارسي
نويسنده خاوير كرمنت
مترجم اسحاق احمدي
سال چاپ 1394
نوبت چاپ 3
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 240
قطع رقعي
ابعاد 14.5 * 1.1 * 21.5
نوع جلد شوميز
وزن 273
شابك9786009454525
, 19/12/1396 11:30 ب.ظ
از: جعفر
موضوعی که از دیدگاه خاویرکرمنت یک مسئله طنز و شوخی با بخش کوچکی از اجتماع و عده قلیلی از افرادجامعه مطرح شده است، در جامعه ما به عنوان یک بحث جدی و در برگیرنده اکثریت جامعه انگاشته شده است و تبدیل به یک موضوع جنجالی با مخالفان و موافقان و انتقادات فراوان می شود.
لیکن واقعیت این است که این مباحث و جنجال ها برای این کتاب نشانه آن است که اکثریت جامعه ما مبتلا به چنین مشکلی می باشد و برای همین منقدان کتاب آن را بصورت یک بحث جدی و در برگیرنده همه افراد جامعه ما می دانند.
یادآور می شوم که سبک و دیدگاه نویسنده کتاب بی شعوری «طنز» و «شوخی» می باشد ولی ما آن را بسیار جدی گرفته ایم، این در واقع نشانه آن است که ما تاحدی از مباحث مطرح شده در کتاب رنجیده و ناراحت شده ایم و به اصطلاح «به خودمان گرفته ایم».
این بررسی مفید بود؟ 0 0