وقتي جلد سوم بي‌شعوري (توطئه بي‌شعوري) را نوشتم، با خود گفتم مجموعه بي‌شعوري همين جا به پايان رسيد. آنچه بعنوان كاوشي مفيد در دنياي سياه روانشناسي افراطي و درمان بيماري‌هاي عاطفي آغاز شده بود، به سوي تحقيقات گسترده توطئه جهاني پارانويا و توهم ميل پيدا كرد. البته به اين معني نيست كه معتقدم خود يك بي‌شعور تمام عيارم. من بيمار بودم. هر جا نگاه مي‌كردم، غم و اندوه مي‌ديدم. ناراحت، وحشت زده و غمگين بودم. دلواپس امنيت خود و آينده كشور بودم. متقاعد شدم كه آن انجمن - كه در كتاب سوم ذكر كردم - جامعه را به جايي رسانده كه آداب و اصول ساده زندگي هيچ‌وقت بهبود پيدا نمي‌كنند.
زبان فارسي
نويسنده خاوير كرمنت
مترجم متين كريمي
سال چاپ 1395
نوبت ويرايش 1
تعداد صفحات 200
قطع رقعي
ابعاد 14.3 * 0.8 * 21.3
نوع جلد شوميز
وزن 141
شابك9786007436608
, 19/12/1396 11:24 ب.ظ
از: جعفر
نویسنده به نکته بسیار مهم و حائز اهمیتی در کتاب اشاره دارد: اگر به «بی شعوری» به صورت یک «بیماری» نگاه کنیم، اولین و مهمترین مرحله در درمان آن «پذیرش » فرد مبتلا و «آگاهی» نسبت به بیماری خود می باشد.
این یکی از مهمترین اصول در مباحث روانپزشکی و روانشناسی است تا جایی که من حتی ابتدا تصور می کردم که «خاویر کرمنت» یک روانشناس است چرا که این موضوع را بسیار دقیق و بخوبی تحلیل می کند.
در بیماریها و مباحث روانشناسی یکی از مهمترین اصول«پذیرش» و «آگاهی» بیمار نسبت به بیماری خود می باشد تا جائیکه روانپزشکان معتقدند که اگر بیمار نسبت به بیماری و مشکل رفتاری-روانی خود آگاهی داشته باشد و بیماری خود را قبول کند، نیمی از را ه درمان طی کرده است.
این بررسی مفید بود؟ 0 0