آلبوم «يک متر و هفتاد صدم» مجموعه اي از اشعار سيمين بهبهاني با صداي مرتضي ياسوري و آهنگسازي سيامک جهانگيري است که توسط نشر نغمه حصار منتشر شده است. در اين آلبوم تعدادي از معروف ترين اشعار بانوي غزلسرا مثل «دلم گرفته اي دوست»، «يک متر و هفتاد صدم»، «بشمار برگ هاي گلي را»، «مردي که يک پا ندارد» و تعدادي اشعار ديگر در آن دکلمه شده است.
در اين آلبوم مجيد اسماعيلي، سيامک جهانگيري، حميد خوانساري و عليرضا دريايي با ويولنسل، ويولن، ويولن آلتو، عود، ني و ني قميشي به نوازندگي پرداخته اند. موسيقي اين آلبوم، با نواي ملايم سازهاي زهي، بيشتر براي فضاسازي و تصويرگري اشعار به کار رفته است.
در قطعه پاياني، سيمين بهبهاني شعر «يک متر و هفتاد صدم» را با صداي خودش دکلمه کرده است.
اشعار سيمين بهبهاني گستره وسيعي از موضوعات عاطفي تا اجتماعي و فلسفي و ميهني را شامل مي شود. در قطعه «پسته»، داستان فقر را مي شنويم «کودک روانه از پي بود، نق نق کنان که من پسته/ پول از کجا بيارم من؟ زن ناله کرد آهسته». در قطعه «در طول راه»، فلسفه زندگي انسان به چالش کشيده مي شود «زاد و مرگ ما دو نقطه است، در دو سوي طول يک خط/ هر چه هست طول خط است، ابتدا و انتها نه» و در قطعه «دوباره مي سازمت وطن»، شور ميهن پرستانه به گوش مي رسد «دوباره مي سازمت وطن، اگرچه با خشت جان خويش/ ستون به سقف تو مي زنم، اگرچه با استخوان خويش».
نويسنده سيمين بهبهاني
مترجم مرتضي ياسوري
سال چاپ 1394
ابعاد 12.3 * 13.7 * 0.7
وزن 80
نسخه الكترونيكي نمي‌باشد
شابك6266950600248

سبد خريد مشترياني كه اين كالا را خريده‌اند